מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אוצר החכמה - עלית מדרגה = רעיונות לשיפורים מתקדמים - הצעות:

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
מדהים ומהמם!

הודעהעל ידי מדהים ומהמם! » א' דצמבר 30, 2012 1:47 am

שלום וברכה לצוות אוצר החכמה
כמשתמש רבות באוצר החכמה, ראיתי הרבה פעמים את הצורך שיהיה מושג כזה של 'עזרה' אבל "בקצרה" (חוץ מהעזרה הרגילה), כלומר תימצות של הכל בעמוד אחד - למשל. וזה יהיה מכונה בשם "עזרה בקצרה" למשל. (ושיהיה במסך הראשי ליד העזרה הרגילה. דהיינו: עזרה/בקצרה/בארוכה).
והסביר: כל מי שרגיל להשתמש במחשב די להגיד לו בקצרה מה הם האופציות שיש לו, והוא מעצמו יתפוס את שאר הרעיון, כי הוא רגיל בשימוש במחשב, והסיבה לכך לעשות עזרה בקצרה? כי שמתי לב שפעמים רבות אין לאנשים כוח לעבור על דפים שלמים וארוכי מלל של העזרה בשביל למצוא את מבוקשם, (ועד שמוצאים בכלל - מרוב מלל ודפים? - כבר מתיאשים. וכן זה גורם להורדת מידת השתמשות בתוכנה בגלל זה). וכן גם לפעמים אין לאנשים את הזמן לכך, להתחיל לעבור: עמוד, ועוד עמוד, ועוד עמוד, ועוד עמוד... (והמשיח יכול כבר להגיע...).
או שיש עוד אפשרות (אומנם היא פיתרון חלקי) והוא שהיכן שמניחים את 'סמן העכבר' על אותו הדבר - אזי תבלוט אוטומטי חלונית קטנה שתסביר לו בקצרה את האופציה שלפניו, כמו שיש בתוכנת "הוורד".
מה אתם חושבים על כך? (כי אני מנוי על אחד מאלו המתיאשים מלחפש ולהשתמש בעזרה - מחמת קושי מציאת מבוקשי). תודה מראש!

מדהים ומהמם!

הודעהעל ידי מדהים ומהמם! » א' דצמבר 30, 2012 2:26 am

ישנו דבר נוסף שיכול לעזור מאוד, והוא הסינון! כלומר סינון גבוה יותר ממה שיש בתוכנה שהיא מציע לך.
רמת הסינון של התוכנה הוא עדיין כללי ביחס לדיוק המתבקש, וכן שהוא לא כולל את כל הנושאים. אלא הוא כולל נושאים ראשים (באופן יחסי). למשל אני רוצה לחפש בין כל הספרים הרבים שבתוכנה - מי כתב על דיני "הוצאת משקפים בשבת" מרשות לרשות. או מי כתב על סגולה של מציאת גנב וכדומה. ולא משנה באיזה ספר: ראשון, או אחרון, או מוזכר על כך מעט באיזה ספר מוסר וכדומה. העיקר שיהיו לפני כל הספרים שכתבו על כך. ולא שיביא לי את כל הספרים שכתבו סגולות - (שחלקם לא מדברים על הסגולה) - בגלל שאני רוצה לראות על סגולה כלשהי. [אז הוא מביא ספרים של סגולות]. אלא שיביא לי רק את הספרים שכתבו על הסגולה ההיא דווקא!
ולחפש בתוכנה על ידי שאני יכתוב כמה מילים או מילה - זה לא טוב, כי זה מביא הרבה תוצאות שאין להם כל קשר לאותו הנושא.
ויש לציין: שאומנם זה דבר שקשה לעשותו, אבל אם יעשו את זה - זה יועיל מאוד ויתן הרבה חשק להקיף נושאים וסוגיות שלמים, וכדאי הדבר.

אורח

Re: אוצר החכמה - עלית מדרגה = רעיונות לשיפורים מתקדמים - הצע

הודעהעל ידי אורח » א' דצמבר 30, 2012 9:20 am

מדהים ומהמם! כתב:ישנו דבר נוסף שיכול לעזור מאוד, והוא הסינון! כלומר סינון גבוה יותר ממה שיש בתוכנה שהיא מציע לך.
רמת הסינון של התוכנה הוא עדיין כללי ביחס לדיוק המתבקש, וכן שהוא לא כולל את כל הנושאים. אלא הוא כולל נושאים ראשים (באופן יחסי). למשל אני רוצה לחפש בין כל הספרים הרבים שבתוכנה - מי כתב על דיני "הוצאת משקפים בשבת" מרשות לרשות. או מי כתב על סגולה של מציאת גנב וכדומה. ולא משנה באיזה ספר: ראשון, או אחרון, או מוזכר על כך מעט באיזה ספר מוסר וכדומה. העיקר שיהיו לפני כל הספרים שכתבו על כך. ולא שיביא לי את כל הספרים שכתבו סגולות - (שחלקם לא מדברים על הסגולה) - בגלל שאני רוצה לראות על סגולה כלשהי. [אז הוא מביא ספרים של סגולות]. אלא שיביא לי רק את הספרים שכתבו על הסגולה ההיא דווקא!
ולחפש בתוכנה על ידי שאני יכתוב כמה מילים או מילה - זה לא טוב, כי זה מביא הרבה תוצאות שאין להם כל קשר לאותו הנושא.
ויש לציין: שאומנם זה דבר שקשה לעשותו, אבל אם יעשו את זה - זה יועיל מאוד ויתן הרבה חשק להקיף נושאים וסוגיות שלמים, וכדאי הדבר.

בשביל זה יש את החיפוש החופשי. חפש: +הוצאה/+משקפים, ותקבל את כל המקורות.

הגיון אמתי

הודעהעל ידי הגיון אמתי » א' דצמבר 30, 2012 9:40 am

אורח כתב:
מדהים ומהמם! כתב:ישנו דבר נוסף שיכול לעזור מאוד, והוא הסינון! כלומר סינון גבוה יותר ממה שיש בתוכנה שהיא מציע לך.

בשביל זה יש את החיפוש החופשי. חפש: +הוצאה/+משקפים, ותקבל את כל המקורות.

תודה. אבל זה מביא גם תוצאות שלא שייכת לעניין, וזה העניין כאן - שיתן תוצאות לעניין. וגם שלפעמים הדבר מופיע בסגנון דומה ואת זה המחשב לא יוכל לחפש!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' דצמבר 30, 2012 12:27 pm

למה בדיוק הכוונה מי זה שייצור את המפתח לשישים אלף ספרים, איפה מדברים על כל עניין?

מה שאנו מנסים כל הזמן לעשות זה לטפל בחיפוש החפשי, מכל הכיוונים, ולגרום שהמחשב יוכל לשפר את התוצאות ודיוקם, אבל מה שאתה מציע נשמע דבר שכרוך במליוני שעות אדם, ולא סתם אנשים אלא אנשים שמבינים היטיב בכל תחומי התורה.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » א' דצמבר 30, 2012 12:38 pm

מה שכן היה אפשר קצת, שכ"א יציין אחר החיפוש התוצאות שהתאימו לענין ושלא התאימו (כעין מה שיש בגוגל), והמחשב תבנה מזה כעין מפתח נושאים מפורט עפ"י הגדרת המשתמש.
אלא שבוודאי גם זה רחוק מן המציאות, ובפרט שרוב משתמשי אוצה"ח אין להם אינטרנט.

הגיון אמתי

הודעהעל ידי הגיון אמתי » א' דצמבר 30, 2012 1:31 pm

אוצר החכמה כתב:למה בדיוק הכוונה מי זה שייצור את המפתח לשישים אלף ספרים, איפה מדברים על כל עניין?

מה שאנו מנסים כל הזמן לעשות זה לטפל בחיפוש החפשי, מכל הכיוונים, ולגרום שהמחשב יוכל לשפר את התוצאות ודיוקם, אבל מה שאתה מציע נשמע דבר שכרוך במליוני שעות אדם, ולא סתם אנשים אלא אנשים שמבינים היטיב בכל תחומי התורה.

מה דעתכם: לבנות סוג סינון לאותם הסוגיות המפורסמת בציבור, כמו למשל על "רשות הרבים" "פאה נוכרית" "שיעור הכזית" "בין השמשות" "כללים לגבי המנהגים" "התר מכירה" וכדומה. או אולי באמצעות הפורום שיהיה מדור שיבקשו מאנשים לציין מקורות שידועים להם (מי שירצה יכניס) סביב נושא מסוים, ולאחר זמן שיהיה שם הרבה מקורות יכנס למאגר הראשי, ויתעדכן מפעם לפעם באמצעות הפורום ההוא. וכדומה.

אולי בסופו של דבר מישהו יפתח ויקדם את זה למציאות.
נערך לאחרונה על ידי הגיון אמתי ב א' דצמבר 30, 2012 1:35 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' דצמבר 30, 2012 1:34 pm

יש דרך פשוטה לעשות את זה ואדרבה אם אפשר להרים פרוייקט כזה יהיה בזה תועלת לציבור.
להכין מפתחות בתוך התכנה על כל מיני נושאים, ואח"כ נוכל לחבר את כלם ולתת אותם לציבור.

הגיון אמתי

הודעהעל ידי הגיון אמתי » ב' דצמבר 31, 2012 10:08 pm

חשבתי על עצה יפה לקדם את פרויקט אוצר החכמה (ויתכן שמישהו כבר העלה את זה באחד מהפורומים - אך לא ראיתי. ובשביל האנשים הנחמדים והטובים של אוצר החכמה - לכן אני מעלה את זה כאן) והוא: שאנשים יספרו על קשיים ובעיות שיש להם (אפילו פשוטים וקלים) ואחר כך יחשבו על פיתרונות טובים לזה, וכך כל שיצטמצמו סיפורי הבעיות והקשיים (כי מצאו לזה פיתרונות) זה יורה כי התוכנה השתכללה ונהיתה טובה מצויינת ומבוקשת.

מקווה שנתתי כיוון חשיבה מועילה וטובה.

אשמח לקבל את תגובתכם. בברכה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' דצמבר 31, 2012 10:33 pm

רעיון מצויין, ואפשר בהחלט להשתמש בפורום זה למטרה הזאת.

גנזך

הודעהעל ידי גנזך » ב' דצמבר 31, 2012 11:20 pm

אתכבד להתחיל
לאפשר קביעת ברירת מחדל לחיפוש בציונים בלבד כמו שהיה בגירסה 9

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' ינואר 01, 2013 1:47 am

.
נערך לאחרונה על ידי אוהב אוצר ב ג' ינואר 01, 2013 1:52 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' ינואר 01, 2013 1:51 am

גנזך כתב:אתכבד להתחיל
לאפשר קביעת ברירת מחדל לחיפוש בציונים בלבד כמו שהיה בגירסה 9

מצטרף בהחלט ובכל לב דחוף עוד לגר' הקרובה!

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 39 אורחים