מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חיפוש מבורך ומוצלח יותר.

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
בנימין עורך

חיפוש מבורך ומוצלח יותר.

הודעהעל ידי בנימין עורך » ב' ספטמבר 02, 2013 11:29 am

לדעתי אפשר ליצור מאגרים פנימיים קטנים יותר, שיתאפשר בהם חיפוש רחב יותר,
כלומר לתת אופציות נרחבות של חיפוש כמו הטיות דקדוקיות קידומות וסיומות דקדוקיות שמאוד מאוד משמש, במאגרים הכוללים עד 1000 ספרים לדוגמא.
כמו"כ בתוצאות החיפוש לאפשר להוסיף ספרים למאגרים האישיים, כלומר מתוך כל הספרים הקיימים לכל אדם יש לדעתי מקסימום 50% מהספרים שרלוונטים לסגנון לימוד וחשיבה שלו.
קשה מאוד לבדוק ולדעת מראש על הספרים, ואחד הדרכים שלי לפחות לבדוק דבר זה הוא ע"י חיפוש על נושא מוכר וכל ספר שאני פותח ונהנה לקרוא אותו אני מסמן לי אותו, ואני יוצר מאגר של ספרים שאני יודע שהוא מתאים לי, אבל א"א לעשות את זה דרך התוצאות, כלומר אני צריך להעתיק את שם הספר לחפש אותו בחיפוש שם ספר וכו' וכו' ולדעתי אפשר להוסיף את האפשרות הזו במקש ימיני "הוסף למאגר"
כמו"כ בספרים המוקלדים ניתן לעשות חיפוש מוצלח יותר כמו שקיים בבר אילן, והאם שייך גם שם להוסיף קבצים ומימלא גם החיפוש יורחב משמעותית כמו שחידשתם עכשיו שניתן להוסיף קבצי PDF זה שימושי ויעייל מאוד...
כמובן שהביקורת נכתבת למטרת שיפור,
אפשר הרבה מאוד מאוד להאריך, [ואפי' לפתוח פורם מיוחד], על גודל התרומה של יצירת התוכנה המופלאה הזו, "אוצר החכמה".

ד1234

Re: חיפוש מבורך ומוצלח יותר.

הודעהעל ידי ד1234 » ב' ספטמבר 02, 2013 11:39 am

בענין הוספת ספרים למאגר פרטי:
תחילה עליך ליצור מאגר.
לאחר שמצאת את הספר המבוקש, בחר אותו.
בצד שמאל בחר באופציה הוסף ספרים למאגר, בחר את שם המאגר שיצרת וסמן את הוסף ספר נוכחי או רשימה נוכחית.

בנימין עורך

הודעהעל ידי בנימין עורך » ב' ספטמבר 02, 2013 11:47 am

את זה אני יודע,
מה שכתבתי הוא שלא ניתן דרך תוצאות החיפוש לסמן את הספר ולהוסיפו למאגר, אלא רק דרך רשימת הספרים הכללית.
דבר נוסף שהצעתי
הוא כך, יש הרבה אופציות של חיפוש מתקדם יותר ממה שקיים היום באוצר [מבלי להיכנס לפרטים] ואחד הסיבות המרכזיות שאתם לא מכניסים אפשרויות נוספות הוא בגלל כמות הספרים הגדולה שיש לאוצר החכמה,.
ולכן אני אומר שאולי כדאי ליצור אופציות של חיפוש רחבות יותר, שתהייה מוגבלת נומר רק למאגר חדש שיצר המשתמש המוגבל ל עד 1000 ספרים.
כמו"כ היום יש מעט מאוד ספרים מוקלדים, [ש"ס וכדו'] במאגר שלכם, ואני מבין שזה מעט מאוד בשביל ליצור שם חיפוש מיוחד, אבל אם תהיה אפשרות של משתמשים להוסיף קבצים, [וכמו מה שעשיתם לאחרונה בקבצי PDF] אני חושב שכבר יהיה כדאי ושווה ליצור חיפוש מיוחד לחומר הזה, וכמו שיש בבר אילן.

בנימין עורך

הודעהעל ידי בנימין עורך » ב' ספטמבר 02, 2013 11:49 am

אולי לא הסברתי מספיק.
הסיבה היא בגלל שיש המון ספרים ואם תרחיבו את החיפוש, תוצאות החיפוש יגדלו בצורה לא נורמלית. ולכן....

ד1234

הודעהעל ידי ד1234 » ב' ספטמבר 02, 2013 11:57 am

ניתן להוסיף ספר למאגר דרך תוצאות החיפוש וכל רשימה בדיוק כמו דרך רשימת הספרים הכללית.

בנימין עורך

הודעהעל ידי בנימין עורך » ב' ספטמבר 02, 2013 12:30 pm

אני מנסה כבר 5 פעמים, וזה לא קורה.
כשאני לוחץ מקש ימיני על תוצאות החיפוש [בתוכן הספרים, לא בחיפוש שם ספר] האפשריות שעולות הן בחר הכל בטל בחר הכול וכו' "סמן נבחרים ברשימת הספרים" אבל זה לא נותן כלום.
אשמח לקבל הסבר יותר מפורט.
תודה

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' ספטמבר 02, 2013 12:39 pm

בנימין עורך כתב:הוא כך, יש הרבה אופציות של חיפוש מתקדם יותר ממה שקיים היום באוצר [מבלי להיכנס לפרטים] ואחד הסיבות המרכזיות שאתם לא מכניסים אפשרויות נוספות הוא בגלל כמות הספרים הגדולה שיש לאוצר החכמה,.
ולכן אני אומר שאולי כדאי ליצור אופציות של חיפוש רחבות יותר, שתהייה מוגבלת נומר רק למאגר חדש שיצר המשתמש המוגבל ל עד 1000 ספרים.

אפשר להכנס לפרטים. אתה מתכוון לצורות דקדוקיות וכדומה
הספרים זה אחד המרכיבים, המרכיב היותר משמעותי הוא השימוש בפענוח ממוחשב ליצירת האינדקס.

יש לנו רעיון להבחנה בין סוגי המילים, אחרי הבחנה כזאת אפשר יהיה להמשיך גם לכיוון כזה. נראה לפי סדר הדברים.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 22 אורחים