מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

פתיחת 50 עמודים ראשונים למשתמשי הדיסק

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
קלונימוס הזקן

פתיחת 50 עמודים ראשונים למשתמשי הדיסק

הודעהעל ידי קלונימוס הזקן » ב' אוגוסט 01, 2011 6:32 pm

מדוע לא יהנו משתמשי הדיסק מהאופציה הקיימת באתר להשתמש ב50 עמודים ראשונים, גם מחבילות הספרים שאין ברשותם?

למשל מי שלא עדכן את חבילות הספרים שברשותו במשך שלושת הגירסאות האחרונות - מדוע א"א לאפשר לו כמו לכל האורחים הפורחים והמקוונים ולהכניס לו בדיסק את כל הספרים החסרים לו עם הרשאה עד עמוד 50?

כמו כן מי שלא היה סיפק בידו לקנות את חבילות מוהר"ק מ"י אה"ש וחב"ד

לומד טהרות

Re: פתיחת 50 עמודים ראשונים למשתמשי הדיסק

הודעהעל ידי לומד טהרות » ב' אוגוסט 01, 2011 6:46 pm

קלונימוס הזקן כתב:מדוע לא יהנו משתמשי הדיסק מהאופציה הקיימת באתר להשתמש ב50 עמודים ראשונים, גם מחבילות הספרים שאין ברשותם?

למשל מי שלא עדכן את חבילות הספרים שברשותו במשך שלושת הגירסאות האחרונות - מדוע א"א לאפשר לו כמו לכל האורחים הפורחים והמקוונים ולהכניס לו בדיסק את כל הספרים החסרים לו עם הרשאה עד עמוד 50?

אכן רעיון נחמד
אגב לידיעתך הגם שבתחילה ספרי חב"ד נמכרו כחבילה נפרדת, היום היא נמצאת בתוך החבילה הכללית בלא שיוסיפו עליה במחיר, כך שמי שקנה בתחילה רק הפסיד.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' אוגוסט 01, 2011 6:58 pm

לא הבנתי אם הוא לא עדכן איך יהיו לו הספרים בדיסק שלו?
אולי אתה מתכוון שמי שיעדכן ולא ירצה לקנות חבילה מסויימת יוכל לראות 40 עמודים זה אפשרי טכנית לפחות.

אני רואה שכתבת יאפשרו לו להכניס בדיסק, ואני מתפלא, ככונתך שאוצר החכמה יושיבו מישהו לעשות את כל העבודה עבורו חינם?

עכ"פ בלי שאדם מעדכן את התכנה זה גם לא אפשרי טכנית.

לומד טהרות

הודעהעל ידי לומד טהרות » ב' אוגוסט 01, 2011 8:29 pm

אוצר החכמה כתב:לא הבנתי אם הוא לא עדכן איך יהיו לו הספרים בדיסק שלו?
אולי אתה מתכוון שמי שיעדכן ולא ירצה לקנות חבילה מסויימת יוכל לראות 40 עמודים זה אפשרי טכנית לפחות.

אני רואה שכתבת יאפשרו לו להכניס בדיסק, ואני מתפלא, ככונתך שאוצר החכמה יושיבו מישהו לעשות את כל העבודה עבורו חינם?

עכ"פ בלי שאדם מעדכן את התכנה זה גם לא אפשרי טכנית.

מי דיבר על חינם. נשלם בחפץ לב עבור העבודה. רק לא עבור המחיר הגבוה שנדרשים לשלם עבור הספרים עצמם.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' אוגוסט 01, 2011 8:33 pm

לומד טהרות כתב:אגב לידיעתך הגם שבתחילה ספרי חב"ד נמכרו כחבילה נפרדת, היום היא נמצאת בתוך החבילה הכללית בלא שיוסיפו עליה במחיר, כך שמי שקנה בתחילה רק הפסיד.

הדבר אינו נכון, גם היום חבילת חב"ד היא בתשלום כמאז ומקדם. נא לבדוק לפני שכותבים.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' אוגוסט 01, 2011 8:36 pm

קלונימוס הזקן כתב:מדוע לא יהנו משתמשי הדיסק מהאופציה הקיימת באתר להשתמש ב50 עמודים ראשונים, גם מחבילות הספרים שאין ברשותם?

כבר דננו בדבר, והחלטנו לא לעשות כן משיקולים שונים.
מי שמעוניין ב40 דף הראשונים יאלץ להשתמש באתר המקוון.

לומד טהרות

הודעהעל ידי לומד טהרות » ב' אוגוסט 01, 2011 9:28 pm

אוצר החכמה כתב:
לומד טהרות כתב:אגב לידיעתך הגם שבתחילה ספרי חב"ד נמכרו כחבילה נפרדת, היום היא נמצאת בתוך החבילה הכללית בלא שיוסיפו עליה במחיר, כך שמי שקנה בתחילה רק הפסיד.

הדבר אינו נכון, גם היום חבילת חב"ד היא בתשלום כמאז ומקדם. נא לבדוק לפני שכותבים.

סליחה איני יודע מי אתה. אבל כנראה שאינך מעודכן ואני כן בדקתי לפני שכתבתי, יש לי כמה חברים ששדרגו לגירסה 9 וקיבלו הכל אפי' שלא היה להם מעולם ספרי חב"ד

יאיר.

הודעהעל ידי יאיר. » ג' אוגוסט 02, 2011 12:16 am

לומד טהרות כתב:
אוצר החכמה כתב:

סליחה איני יודע מי אתה. אבל כנראה שאינך מעודכן ואני כן בדקתי לפני שכתבתי, יש לי כמה חברים ששדרגו לגירסה 9 וקיבלו הכל אפי' שלא היה להם מעולם ספרי חב"ד

memberlist.php?mode=leaders

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' אוגוסט 02, 2011 9:38 am

לומד טהרות כתב:סליחה איני יודע מי אתה. אבל כנראה שאינך מעודכן ואני כן בדקתי לפני שכתבתי, יש לי כמה חברים ששדרגו לגירסה 9 וקיבלו הכל אפי' שלא היה להם מעולם ספרי חב"ד

נעים מאד, אני שייך לצוות אוצר החכמה, ובין היתר עוסק בעדכונים. הרשה נא לי לפקפק באמיתות מה שכתבת אודות כמה חברים ששדרגו וכו' קיבלו הכל וכו', כי אכן טעות עלולה לקרות פה ושם, אך לא באופן של "כמה חברים ששדרגו..."
עכ"פ איך שיהיה אתה יכול לומר לחבריך הללו שהיתה זו טעות, ובפעם הבאה שיבואו לשדרג, בודאי תמחק להם התוספת הזו שלא שילמו עליה.
והנה מחירון השדרוג כמו שמופיע באתר שלנו:
החבילות להרחבה (מתווספות למהדורות העיקריות)
מחיר חב' 'אהבת שלום' – 400 ספרים: 580 ₪
מחיר חב' 'מכון ירושלים' – 385 ספרים: 690 ₪
מחיר חב' חב"ד בשלמותה – 3,700 ספרים: 220 (במקום 320 ₪)
מחיר חב' 'מוסד הרב קוק'– 800 ספרים: 1200 ₪
מחיר שדרוג לעמדת רשת- 70 ₪ לעמדה   (במקום 80 ₪ )
http://www.otzar.org/internetsite/Price ... 0_shek.pdf
בברכה ובהוקרה. מצוות אוצר החכמה.

לומד טהרות

הודעהעל ידי לומד טהרות » ג' אוגוסט 02, 2011 11:54 am

אוצר החכמה כתב:
לומד טהרות כתב:סליחה איני יודע מי אתה. אבל כנראה שאינך מעודכן ואני כן בדקתי לפני שכתבתי, יש לי כמה חברים ששדרגו לגירסה 9 וקיבלו הכל אפי' שלא היה להם מעולם ספרי חב"ד

נעים מאד, אני שייך לצוות אוצר החכמה, ובין היתר עוסק בעדכונים. הרשה נא לי לפקפק באמיתות מה שכתבת אודות כמה חברים ששדרגו וכו' קיבלו הכל וכו', כי אכן טעות עלולה לקרות פה ושם, אך לא באופן של "כמה חברים ששדרגו..."

ובכן בדקתי שוב. מדובר באלו שקנו עכשיו את הגירסה המלאה במחיר המוזל של לפני שבוע הספר, לא כולל חבילות, וחבילת חב"ד בפנים, ללא בקשתם. ולדבריהם גם לא דובר עמם על אופציה של בלי חבילת חב"ד ולהוזיל את המחיר.
הוא אשר אמרתי, שמי שקנה בתחילה רק הפסיד.

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ג' אוגוסט 02, 2011 12:00 pm

אולי זה להיפך, שמי שקונה עכשיו חייב לקנות חבילת חב"ד, והוסיפו אותה למחיר, ולא מוכנים להוזיל לו גם אם לא ירצה, ומי שקנה בתחילה רק הרוויח?

אדמו''ר

הודעהעל ידי אדמו''ר » ג' אוגוסט 02, 2011 12:07 pm

המעיין כתב:אולי זה להיפך, שמי שקונה עכשיו חייב לקנות חבילת חב"ד, והוסיפו אותה למחיר, ולא מוכנים להוזיל לו גם אם לא ירצה, ומי שקנה בתחילה רק הרוויח?

מה שבטוח - מי שלא קנה חב"ד בוודאי הפסיד. יש שם הרבה מאד חומר תורני איכותי שעוזר מאד מאד במיוחד בחיפושים. הרבה פעמים מצאתי את מבוקשי דוקא בספרי חב"ד או בקבצים שלהם, דברים שלא מצאתי בשום מקום אחר.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' אוגוסט 02, 2011 12:54 pm

אדמו''ר כתב:מה שבטוח - מי שלא קנה חב"ד בוודאי הפסיד. יש שם הרבה מאד חומר תורני איכותי שעוזר מאד מאד במיוחד בחיפושים. הרבה פעמים מצאתי את מבוקשי דוקא בספרי חב"ד או בקבצים שלהם, דברים שלא מצאתי בשום מקום אחר.

אינך צודק, לדעתי!
נכון שניתן למצוא בהם חומרים חשובים, אבל הכפלויות שבספרי חב"ד (שכמובן מופיע גם בתוצאות החיפוש) - מוציא אותי מדעתי!!

אדמו''ר

הודעהעל ידי אדמו''ר » ג' אוגוסט 02, 2011 2:59 pm

באשי, אם מפריע לך הכפילויות, אתה יכול להסתיר ספרים. וחוץ מזה לדעתי עדיף להתעצבן לפעמים על כפילויות מאשר להפסיד מציאות. גם בגוגל יש הרבה כפילויות, ואין זה מונע להפיק ממנו תועלת.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' אוגוסט 02, 2011 3:28 pm

לומד טהרות כתב:
אוצר החכמה כתב:

ובכן בדקתי שוב. מדובר באלו שקנו עכשיו את הגירסה המלאה במחיר המוזל של לפני שבוע הספר, לא כולל חבילות, וחבילת חב"ד בפנים, ללא בקשתם. ולדבריהם גם לא דובר עמם על אופציה של בלי חבילת חב"ד ולהוזיל את המחיר.
הוא אשר אמרתי, שמי שקנה בתחילה רק הפסיד.

אני חוזר ואומר, גם הקבוצה שקנו לפני המבצע, המחיר לא כלל את גירסת חב"ד. הם מסתמא שילמו על זה. ואם לא שילמו על זה, אז זו טעות שתתוקן בעדכון הבא כשימחקו להם הספרים האלו באופן אוטומטי.
אולי למשל תכתוב לנו באישי שם של שניים מחבריך האלו, כדי שנבדוק את הענין.
הוא אשר אנחנו חוזרים ואומרים מי שקנה בהתחלה לא הפסיד.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' אוגוסט 02, 2011 5:05 pm

חכם באשי כתב:
אדמו''ר כתב:מה שבטוח - מי שלא קנה חב"ד בוודאי הפסיד. יש שם הרבה מאד חומר תורני איכותי שעוזר מאד מאד במיוחד בחיפושים. הרבה פעמים מצאתי את מבוקשי דוקא בספרי חב"ד או בקבצים שלהם, דברים שלא מצאתי בשום מקום אחר.

אינך צודק, לדעתי!
נכון שניתן למצוא בהם חומרים חשובים, אבל הכפלויות שבספרי חב"ד (שכמובן מופיע גם בתוצאות החיפוש) - מוציא אותי מדעתי!!

היום שיש לך גירסה 9 אינך צריך אפילו להסתיר אותם
בנה לך מאגר שאינו כולל את הספרים האלה, ותעשה חיפוש במאגר הזה.

קלונימוס הזקן

הודעהעל ידי קלונימוס הזקן » ג' אוגוסט 02, 2011 5:47 pm

אוצר החכמה כתב:כבר דננו בדבר, והחלטנו לא לעשות כן משיקולים שונים.
מי שמעוניין ב40 דף הראשונים יאלץ להשתמש באתר המקוון.

אני נוטה להבין ש"כבר דננו" הכונה, מאז התגובה הקודמת ועד עתה. או ש'אוצר החכמה' ו'אוצר החכמה' ו'אוצר החכמה' הם כמה אנשים שונים ולכן המגיב הקודם לא ידע מדיון זה.

על כל פנים - אני שאלתי שאלה ענינית, אין מניעה טכנית מלהכניס למעדכנים את כל הספרים וליצור חסימה מעמ' 50 ומעלה בדיוק כשם שהדבר נעשה באתר האוצר, ולמה ניגרע?
אני חוזר שוב - לדעתי לגיטימית הדרישה שהאוצר יגלה כלפינו הרוכשים הותיקים והנאמנים אותה לויאליות שאנחנו גילינו מתחילת קיומו של האוצר או קצת מאוחר יותר, ולא ביקשתי צ'ופר מיוחד.
על מחירי העדכונים חדשים לבקרים ביחס למחיר חבילה חדשה כיום - כבר נאמר לנו (לי באופן אישי כו"כ פעמים) שמה ששילמנו הוא על מה שנהנינו עד היום - תודה.
אך על בקשתי הנ"ל - נראה לי שלא כ"כ נאה לדחות בקש ובגבבה כמו:
החלטנו לא לעשות כן משיקולים שונים

לרוב אנ"ש ממשתמשי האוצר אין אינטרנט זמין ונגיש 24/6, (ובין היתר בשל כך אנחנו אכן רוכשים את הדיס"ק)
כך ש'יאלץ להשתמש באתר המקוון' - משמע: יאלץ להפסיד ולהצטער על כך שאין לב האדם לאדם כמים הפנים לפנים, משום מה.
יודעני ש'הגזמתי' בחריפות תגובתי, ואמחקנה מיד לאחר שתקובל כאן תשובה ראויה ומניחה את הדעת

קלונימוס הזקן

הודעהעל ידי קלונימוס הזקן » ב' נובמבר 14, 2011 5:54 pm

קלונימוס הזקן כתב:לרוב אנ"ש ממשתמשי האוצר אין אינטרנט זמין ונגיש 24/6, (ובין היתר בשל כך אנחנו אכן רוכשים את הדיס"ק)
כך ש'יאלץ להשתמש באתר המקוון' - משמע: יאלץ להפסיד ולהצטער על כך שאין לב האדם לאדם כמים הפנים לפנים, משום מה.
יודעני ש'הגזמתי' בחריפות תגובתי, ואמחקנה מיד לאחר שתקובל כאן תשובה ראויה ומניחה את הדעת

עדיין לא נתקבלה כל תשובה, וכעת לפני צאת גירסה 10 זה הזמן להעלותה שוב

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' נובמבר 14, 2011 8:41 pm

א. אכן העונים בשם אוצר החכמה הם לעתים אנשים שונים כמו שכתבת.
ב. אכן הגזמת שכן מאד חשובים לנו המשתמשים, ויכולת השימוש שלהם בתכנה.
ג. כאמור איני יודע בדיוק לאיזה שיקולים התכוונו, אבל מצד שני אולי תסביר מה החשיבות הרבה שאתה רואה בעניין, האם עיקר העניין הוא שב10-15% מן החיפושים תוכל לראות את התוצאה?

(במקוון המטרה העיקרית היא לתת היכרות לאנשים שאינם מכירים את המערכת, או לתת גישה לספרים שאינם מוכרים כדי שאנשים יידעו במה מדובר, החבילות הן בעיקרם ספרים ידועים ומפורסמים, וקוני הדיסק שע"פ רוב הינם אנשי ספר (ביחס לחלק ממשתמשי האינטרנט) יודעים מתוך שם הספר והמחבר במה בעצם מדובר)

קלונימוס הזקן

הודעהעל ידי קלונימוס הזקן » ג' נובמבר 15, 2011 5:20 pm

אוצר החכמה כתב:כאמור איני יודע בדיוק לאיזה שיקולים התכוונו, אבל מצד שני אולי תסביר מה החשיבות הרבה שאתה רואה בעניין, האם עיקר העניין הוא שב10-15% מן החיפושים תוכל לראות את התוצאה?

(במקוון המטרה העיקרית היא לתת היכרות לאנשים שאינם מכירים את המערכת, או לתת גישה לספרים שאינם מוכרים כדי שאנשים יידעו במה מדובר, החבילות הן בעיקרם ספרים ידועים ומפורסמים, וקוני הדיסק שע"פ רוב הינם אנשי ספר (ביחס לחלק ממשתמשי האינטרנט) יודעים מתוך שם הספר והמחבר במה בעצם מדובר)

לצורך הענין אדבר ברורות (על חשבון מידת דרך-ארץ):
הריני מעיד על עצמי, ואם יהיה צורך אעיד ע"ע כמה מחברי הפורום המכירים אותי אישית, שהנני בכלל אותם 'אנשי-ספר' ובכ"ז איני יודע על 50,000 הספרים שבמאגר ובפרט החדשים, את כל הפרטים שיכול לספק לי המבוא ויתר על כן תוכן הענינים שבא בד"כ בראש כל ספר.
וכי קלה זו בעיניכם? אתמהה!
כמובן שיכולתם לכתוב שרוב אנשי הספר קנו את כל החבילות וממילא זה לא רלבנטי, אך האם זה באמת כך? ושוב אטול דוגמה מעצמי - חסרות לי חבילות המכונים מחוסר ממון, אך הייתי שמח מאד לקבל אפשרות לדפדף ב50 עמודים ראשונים של כל ספריהם.

ירושלמי

הודעהעל ידי ירושלמי » ד' נובמבר 16, 2011 8:37 pm

אוצר החכמה כתב:ג. כאמור איני יודע בדיוק לאיזה שיקולים התכוונו, אבל מצד שני אולי תסביר מה החשיבות הרבה שאתה רואה בעניין, האם עיקר העניין הוא שב10-15% מן החיפושים תוכל לראות את התוצאה?
)

כפי שכתב ידידי ר' קלונימוס (איש הספר והקולמוס, בעל טעם זקנים אנין ונכבד), ישנה מעלה גדולה לא רק בחיפוש, כי אם בעצם הכרת הספר ותכנו, כפי המשתקף רק בעמודיו הראשונים, וכמובן שלא די בעצם ידיעת שם המחבר והספר.

אינני חושב שאוצה"ח מחוייבים - ואף לא מצד ההגינות ומתן שירות יאה - להושב מישהו שיחלק צ'ופרים לכל רוכשי הדיסקים, אבל מכאן ולהבא, יש מקום לשקול שבכל עדכון או קניית חבילה חלקיים תובנה אוטומטית אפשרות צפייה מוגבלת בעמ' הראשונים של כלל ספרי האוצר.

אוצר החכמה כתב:לא הבנתי אם הוא לא עדכן איך יהיו לו הספרים בדיסק שלו?

דומני שכבר היה לעולמים (ואא"ט היה זה מע"ג הפורום כאן) שנשלח עדכון אינטרנטי, הלא כן?

קלונימוס הזקן

הודעהעל ידי קלונימוס הזקן » ה' נובמבר 17, 2011 2:58 pm

יישר כח על הקומפלימנטים
עכ"פ לשלוח את כל הקבצים המדוברים באינטרנט זה די מסובך,
ואכן הצעתי היתה כדברי 'ירושלמי' שכשאעדכן בפעם הבאה את התוכנה יושמו בדיסק כל הספרים עם הגבלה ל50 עמ' ראשונים כפי שזה קיים במקוון.
לא נשמע לי מסובך כל עיקר
ותודה מראש - אם בקשתי תיענה בחיוב

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים