מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הצעות שיפור

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
אילת השחר

הצעות שיפור

הודעהעל ידי אילת השחר » ב' יולי 26, 2010 2:45 pm

בראשונה עלי להודות על התוכנה המדהימה... כמשתמש "כבד" במחשב, באוצר החכמה, ובתוכנות נוספות, למדתי להעריך את האפשרויות הרבות שהתוכנה מציעה, ואת הנוחיות בשימוש היומיומי.

להלן מספר הצעות לשיפור, שלענ"ד יכולים לשפר את השימוש בתוכנה עוד יותר.

א. בבחירת ספר מתוך ההסטוריה, הקשת אנטר לקבלת הספר.
ב. כנ"ל בהוספת מפתח.

ג. הוספת אפשרות להגדלת חלונית התצוגה מקדימה בעיון לפי "ציונים"

ד. בספר בעל כמה חלקים, לקבוע חלק מסויים מהספר כראשי. לדוגמא, כאשר אני לומד מסכת בבא קמא, אני מעוניין לעיין בבבלי ב"ק, וכן בירושלמי, ובספרי המפרשים, אך בכל פעם אני צריך לפתוח את הרשימה ולגלגל עד לחלק על ב"ק. במקום זאת, אם הייתי יכול לקבוע חלק אחד כ"ראשי" בהקשה על ירושלמי, תמיד יפתח לי הכרך בו אני עוסק.

ה. חיפוש בעמוד: לפעמים יש ספרים גדולים, ובכל עמוד יש מאות או אלפי מילים, אם ניתן יהיה לעשות חיפוש בתוך העמוד, זה יקל מאד על מציאת הנושא.

ו. קיצורי דרך: אני לא יודע כמה זה מסובך, אבל זה יכול לעזור מאד, להוסיף אפשרות ליצירת קיצורי דרך בלוח המקשים על ידי המשתמש, על מנת לבצע פקודות שונות, כגון מעבר לחיפוש מתקדם, מעבר לחיפוש בפרטי הספר, וכן הלאה.

יישר כח
איילת השחר

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: הצעות שיפור

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' יולי 26, 2010 3:23 pm

ההצעות נראות אכן מועילות אבדוק בעז"ה אותן ואראה מה מהן ניתן וכדאי לעשות
תודה
ג. הוספת אפשרות להגדלת חלונית התצוגה מקדימה בעיון לפי "ציונים"

מה בדיוק הכוונה

אילת השחר

Re: הצעות שיפור

הודעהעל ידי אילת השחר » א' אוגוסט 22, 2010 1:54 pm

כאשר נחפש ספרים על דף מסויים בש"ס, לדוגמא: "בבא קמא כג ב", נקבל רשימה של 147 תוצאות, בימין המסך מופיעה רשימת הספרים, ומשמאל "תצוגה מקדימה", תצוגה זו חיונית מאד למעיין, כיון שהיא חוסכת את הפתיחה, והעיון בכל ספר, ומאפשרת התרשמות ראשונית על הנושאים המדוברים בתוך הספר.
דא עקא, שהתצוגה המקדימה מוגבלת מאד במימדיה: משהו כמו שליש מסך, ומלוא העמוד בספר. בספרים רבים מימדים אלו לא נותנים אפשרות מעשית של עיון בטקסט. הוספת פונקציה להגדלת ה"תצוגה מקדימה" יכולה לעזור מאד.

בהזדמנות זו יש לציין, כי בסיטואציה הנ"ל, פרטי הספר המופיעים מעל חלונית ה"תצוגה מקדימה", מתייחסים לרשימת הספרים הרגילה, ולא לספר שבו מעיינים כעת [להמחשה: הספר הראשון בתוצאות החיפוש הנ"ל הוא אבן ישראל, בהצבעה על הספר, נקבל בחלונית את העמוד העוסק במסכת ב"ק דף כג עמוד ב' בספר אבן ישראל, לעומת זאת, ה"פרטים" מתייחסים לספר "אב בחכמה" הראשון ברשימת הספרים].
גם נושא זה יכול להוות הצעת שיפור....

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים