מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

רגע של מחשבבה לאוצר החכמה

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
ישי

רגע של מחשבבה לאוצר החכמה

הודעהעל ידי ישי » ב' יוני 07, 2010 2:57 pm

למערכת אוצר החכמה שלום רב
ישנה תחושה שהמחיר שאתם דורשים עבור מנוי וכו' היא מוגזמת. אולי מישהו יוכל להסביר מנין לחובבי הספרים ולומדי התורה כסף בסכומים עצומים שכאלו, ח''ו אין בכוונתי לקנטר, אבל אמרתי דברים שעל ליבי ועל לב רבים אחרים

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: רגע של מחשבבה לאוצר החכמה

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' יוני 07, 2010 3:08 pm

אנסה לענות בקצרה. המחיר אינו נקבע רק לפי יכולת הלקוחות, אלא בעיקר לפי עלות הייצור.
אוצר החכמה אינו מתקיים על נדבות או תיקצובים משום גוף פרטי או ממשלתי, כך שאם לא נגבה מחיר התואם להוצאותינו המרובים, הרי שאין שום בסיס כלכלי לקיומנו.
בכדי להקל על ציבור בני התורה אשר אין הפרוטה מצויה בכיסם, אנו עושים מבצע שנתי בו התוכנה נמכרת בהנחה של 30 אחוז, ובהסדר תשלומים נוח למדי. מהדורת 'בני תורה' למשל, נמכרת היום ב960 ש"ח ועוד 35 תשלומים של 107 ש"ח. האם אברך לא יכול לעמוד בתשלומים של 107 ש"ח בחודש? כמה משלם אברך בחודש על שיחות בטלפון הנייד? כמה משלם על סיגריות אברך שמעשן? כמה משלם אברך על מנוי לעיתון יומי? על פאה? על שטריימל? על חליפה?
בהתחשב בכל אלו, מחיר אוצר החכמה בהחלט מתאים גם לאברכי כולל, וכמו שיעידו אלפי אברכי הכוללים הנמנים בין לקוחותינו.

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ב' יוני 07, 2010 4:15 pm

גם אם נניח שדבריך צודקים והמחיר סביר. הרי שהדרישה על עדכונים ושידרוגי תוכנה אינה הוגנת. אותו אברך שרכש לפני שנתיים את האוצר, נדרש עכשיו לשלם סכומים עצומים לשידרוג, אף שכבר אז שילם מחיר עצום. אתם צריכים לחשוב היטב על ענין זה. כי גם לקחת מחיר עצום בהתחלה ‏- אף אם הוא מוצדק ‏- וגם לקחת מחיר עצום על שדרוג זה לא בסדר. ושימו לב שזו הטענה העיקרית כאן.

תחכמוני

הודעהעל ידי תחכמוני » ב' יוני 07, 2010 4:57 pm

במקוון גי' 9 יש ספר בשם ישועת דניאל, שהוא כותב שם שאפשר לקנות אוצר החכמה ממעשר!,[תעשה חיפוש תכונת אוצר החכמה - מעשר...]
אני אישית לא מצטרף להנ"ל.. [מחומש ודאי מותר!].

הלוואי

הודעהעל ידי הלוואי » ב' יוני 07, 2010 6:22 pm

אוצר החכמה כתב:אנסה לענות בקצרה. המחיר אינו נקבע רק לפי יכולת הלקוחות, אלא בעיקר לפי עלות הייצור.
אוצר החכמה אינו מתקיים על נדבות או תיקצובים משום גוף פרטי או ממשלתי, כך שאם לא נגבה מחיר התואם להוצאותינו המרובים, הרי שאין שום בסיס כלכלי לקיומנו.
בכדי להקל על ציבור בני התורה אשר אין הפרוטה מצויה בכיסם, אנו עושים מבצע שנתי בו התוכנה נמכרת בהנחה של 30 אחוז, ובהסדר תשלומים נוח למדי. מהדורת 'בני תורה' למשל, נמכרת היום ב960 ש"ח ועוד 35 תשלומים של 107 ש"ח. האם אברך לא יכול לעמוד בתשלומים של 107 ש"ח בחודש? כמה משלם אברך בחודש על שיחות בטלפון הנייד? כמה משלם על סיגריות אברך שמעשן? כמה משלם אברך על מנוי לעיתון יומי? על פאה? על שטריימל? על חליפה?
בהתחשב בכל אלו, מחיר אוצר החכמה בהחלט מתאים גם לאברכי כולל, וכמו שיעידו אלפי אברכי הכוללים הנמנים בין לקוחותינו.

יש מעט סתירה בדברים.

אם המחיר נקבע לפי עלויות היצור, האם את המאגר של שבוע הספר עולה לייצר פחות?

בכל מקרה, אולי עדיף כן לבקש תמיכה ממשלתית, או לנסות להשיג תרומות (או אפילו פרסומות באוצר המקוון במגבלות ההגיון) ולהוזיל את המחיר?

תנו הצעת מחיר לפתיחת האוצר המקוון לכלל הציבור למשך יום, ותנו אופציה להנצחה לבעלי יארצייט או שמחות וכדומה, אני סמוך ובטוח שאם המחיר יהיה הגיוני, בכל יום ויום ימצא הנדיב שירצה לשגר את נשמת קרובו מעלה מעלה.

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ב' יוני 07, 2010 6:29 pm

הרעיון מבריק. אבל גם הוא מצריך הוצאה. היינו אנשים שיטפלו בבקשה כזו.. שישיגו תורמים ויגייסו מפרסמים, וזה סיפור ממש לא קל!
אגב, אולי היה מוטב להציע לבעלי אוצר החכמה רגיל מחיר מבצע כלשהו על שימוש במקוון. כפי שמבקשים רבים מהכותבים התמהים על כך שאין להם אפשרות שימוש קבועה.
שאני אישית באמת חושב שמן הראוי היה שתינתן אפשרות כזו לכתחילה.
אך אם לא, אז לכל הפחות בתשלום סמלי.. פר יום.. או משהו בסגנון.

אברך כולל

הודעהעל ידי אברך כולל » ב' יוני 07, 2010 7:07 pm

הגם שאתם צודקים בעלויות הגדולות שלכם. אבל עדיין לא ברור לי למה אתם מאלצים את כולם לקנות את כל חבילת הספרים עבור כמה ספרים שמאוד נחוצים וכשרבים מן האברכים אינם מעונינים כלל בשאר הספרים

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ב' יוני 07, 2010 7:41 pm

וממה הם ירוויחו?‏ אתה חוש?ב שאוצר החכמה זה גמ"ח הריני לחדש לך שזו חברה שמטרתה רווח. ולכן היא מביאה מאות ספרים בעדכון, שאת חלקם הגדול היא מקבלת חינם ממחברים. ואת חלקם האיכותי היא רוכשת בכסף מלא. וכשאתה רוכש חבילת עדכון אתה משלם לה על כולם. כדי שהחברה תוכל גם להרוויח. פייר, אתה לא חושב שמגיע להם?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' יוני 07, 2010 7:45 pm

ראשית אנחנו לא מאלצים אף אחד. ואדרבה, במשך השנים חילקנו את הספרים לג' חבילות ותמיד נתננו אפשרות למתעדכנים לחלק את העדכון שלהם ולקחת רק שליש או שנים מן הספרים המוצעים. הספרים חולקו לחבילת גמרא, חבילת הלכה, וחבילת מחשבה ומוסר.
התוצאה היתה שכמעט כולם רצו את כל החבילות. לכן בעדכון 7-8, הפסקנו עם החלוקה הזו. עדיין תשאל למה איננו נותנים אפשרות לבחור וליקח רק את הספרים המעניינים אותך? ובכן אין זה סוד שבכדי להגיע למחירים מצחיקים של 20 אגורות לספר בערך, שזה פחות או יותר מחירי העדכון, אנו חייבים למכור חבילה גדולה ונכבדה, כי אם ניתן לכל אחד לבחור את הספרים שהוא מעוניין בהם, ממילא ניאלץ לגבות מחירים גבוהים בהרבה יותר - כך שלא בטוח שזה ישתלם ללקוחות.
מלבד זה, אם לכל לקוח יהיו ספרים כפי בקשתו, יהיו לכך הרבה מאד השלכות של ניהול ורישום מסורבל ודורש משאבים של ממון וכח אדם. וכבר יש לנו נסיון גדול עם הדברים האלו.
עוד דבר נאמר לך. הטענה הזו מוכרת וידועה לנו - אבל למעשה, 95 אחוז מהלקוחות שלנו, תמיד מעוניינים בהכל, ואם היתה להם אפשרות, היו לוקחים עוד ועוד ספרים. כך זה אצל רוב הלקוחות. ועל כן כל הנדון הזה למעשה לא רלוונטי, כי בשביל מיעוט קטן אנחנו לא נערוך שינויים מופלגים בשיטה ובאסטרטגיית השיווק.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' יוני 07, 2010 7:59 pm

יש כאן עוד דבר שלא הדגישו
עדכון התכנה עולה רק 240 ש"ח
וזה בעצם מחיר השדרוג
השאר הוא קניית ספרים נוספים במחיר מוזל ביותר
כל אחד יכול לבחור אם הוא רוצה לקנות עוד ספרים ואם יש לו צורך בהם

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ב' יוני 07, 2010 8:04 pm

אם כי בעקרון אתה צודק. עדיין אתם יכולים באמת להציע בעדכונ�ם כמה סוגי חבילות. זולות יותר ויקרות יותר. גם חיסכון של מאתיים שקל לאברך הוא חסכון. אפשרות של בחירת העדכון יכולה להתבצע גם לפי ראשונים ואחרונים. ובכל מקרה חבל שהורדתם את האפשרות לקטגוריות עדכון, אחרי הכל גם אם זה קיים רק בשביל בודדים למה שלא תאפשרו להם.

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ב' יוני 07, 2010 8:10 pm

שתבינו את התלונה: המוזל ביותר הוא הבעיה. מי שרוכש היום עדכון משלם פר ספר יותר ממי שרוכש היום אוצר חדש. וזה אבסורד!‏ זאת לבד מהיכולת שלכם להבין שיש כאלה שרוצים ספרים איכותיים ויש כאלה שרוצים הכל. וכבר דברנו מזה כמה פעמים, לא כל הגיג של אברך ירושלמי או בני ברקי, נצרך לכולם. ואל תגיד אי אפשי!‏ אפשי ואפשי‏!‏ קח לדוגמא את איש ספר, אני בטוח שאתם מכירים, הוא יכול לברור לך בדיוק איזה ספר עובר את הרמה המינימלית שלרבים צורך בו. לעומת זאת רבים מהספרים שנכנסים אין בהם צורך לכלל. אז למה שלא תחלקו לקטגוריה של מומלצי אוצר החכמה. וקטגוריה שבה יש את כל הספרים. משהו בסגנון הזה יכול לשמש תועלת אדירה!‏

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' יוני 07, 2010 8:14 pm

הדבר אינו פשוט וקל כמו שזה נראה, וכרוך בבלגן רב. אם היה ביקוש גדול לדבר היינו שוקלים שוב. אך לעת עתה, המגמה היא הפוכה כמו שאמרנו.
האמינו לנו שכל הדיבורים שבנדון, כבר דוברו אצלנו נכבדות. אנחנו מודעים לכל אלו ומשתדלים לעשות כמיטב יכולתנו.

תחכמוני

הודעהעל ידי תחכמוני » ב' יוני 07, 2010 8:38 pm

הלוואי כתב:
בכל מקרה, אולי עדיף כן לבקש תמיכה ממשלתית, או לנסות להשיג תרומות (או אפילו פרסומות באוצר המקוון במגבלות ההגיון) ולהוזיל את המחיר?

תנו הצעת מחיר לפתיחת האוצר המקוון לכלל הציבור למשך יום, ותנו אופציה להנצחה לבעלי יארצייט או שמחות וכדומה, אני סמוך ובטוח שאם המחיר יהיה הגיוני, בכל יום ויום ימצא הנדיב שירצה לשגר את נשמת קרובו מעלה מעלה.

אכן היברבוקס הם מובססים על תורמים, [ויודעי דבר טוענים שאף באו בדברים עם מוסד הרב קוק - ונפל על ענין הזכויות שבהיברובקס אפשר להוריד, ולא על התשלום..]
אבל נראה שהאוצר לא יקבלו כל תרומה, מהסיבה שאתה חושב שהם צריכים תורמות - כלומר מחמת המחיר - גלגל החוזר..

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » ב' יוני 07, 2010 8:46 pm

אולי עדיף לבקש תמיכה ממשלתית? זה רעיון בכלל לא רע. בואו נפתח אותו קצת. למה דוקא אוצר החכמה. אולי גם עוז והדר ושוטנשטיין יבקשו תמיכה ממשלתית ויוכלו לחלק את ספריהם היקרים לאברכים חינם.
ולמה בעצם שלא נציע גם לפלאפל מוריס את מורג לקחת תמיכה ממשלתית כדי שהאברכים יוכלו לאכול פלאפל בחינם, כי כידוע מחירי הפלאפל הרקיעו שחקים לאחרונה.
אופס! יש לי רעיון, אפשר גם לפתור את כל בעיית מצוקת הדיור באופן הזה. אולי הקבלנים יבקשו תמיכה ממשלתית, וע"י כך לא נצטרך לשלם מחירים מופקעים על הדירות, אלא יחולקו בחינם.
אפשר גם להציע לנדיבים כל יום מישהו אחר יתרום דירה לאברך.
רבותי נא להתעורר!

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' יוני 08, 2010 1:41 am

סמבוסק,
מדוע אתה נשמע, פעמים רבות מידי, כ'דובר' של האוצר.
משום מה, התגנבה מחשבה למוחי פעם ושתים, שאתה שייך לאוצר יותר מסתם משתמש
אין לי בעייה בכך, אבל ההגינות מחייבת שתודיע זאת קבל עם ועדה.
(חברים יקרים, תזדרזו לקרוא מהר את ההודעה, כי כנראה ימחקוה במהרה).

ולגופם של דברים, אני מסכים אתך לגבי חוסר הסיכויים לקבל תמיכה ממשלתית.
אולם עדיין קיימים קרנות פרטיים רבים, שכיסיהם העמוקים מלאים זהובים.

תחכמוני

הודעהעל ידי תחכמוני » ג' יוני 08, 2010 6:37 am

סמבוסק כתב:ולמה בעצם שלא נציע גם לפלאפל מוריס את מורג לקחת תמיכה ממשלתית כדי שהאברכים יוכלו לאכול פלאפל בחינם, כי כידוע מחירי הפלאפל הרקיעו שחקים לאחרונה.
אופס! יש לי רעיון, אפשר גם לפתור את כל בעיית מצוקת הדיור באופן הזה. אולי הקבלנים יבקשו תמיכה ממשלתית, וע"י כך לא נצטרך לשלם מחירים מופקעים על הדירות, אלא יחולקו בחינם.
!

שכחת לבקש הנחה על סמבוסק...

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » ג' יוני 08, 2010 9:15 am

אני מרגיש לכבוד גדול להיות דובר של האוצר! ולבטח שהנני שייך לאוצר יותר מסתם משתמש, כי הנני מחסידיו היותר בולטים והיותר נלהבים של האוצר, ואין שום סיבה שדבר זה לא יתבטא בסגנון הודעותי. (כך שאת 'אות שרלוק הולמס' לא הייתי מעניק לך על גילוי זה).
לענין חיוב ההגינות אם אני צריך לזהות את עמדותי מראש קבל עם ועדה - תמהני עליך. וכי אתה הצהרת קבל עם ועדה מי אתה ומה הם עמדותיך?
ולגופם של דברים - נראה לי שלא הבנת את דברי כלל. לכן אומרם שוב עם שינוי קטן:
 אולי עדיף לבקש תמיכה מקרנות פרטיים רבים, שכיסיהם העמוקים מלאים זהובים? זה רעיון בכלל לא רע. אבל בעצם, למה דוקא אוצר החכמה. אולי גם עוז והדר ושוטנשטיין יבקשו תמיכה מקרנות פרטיים רבים, שכיסיהם העמוקים מלאים זהובים? ויוכלו לחלק את ספריהם היקרים לאברכים חינם.
ולמה בעצם שלא נציע גם לפלאפל מוריס את מורגלקחת תמיכה מקרנות פרטיים רבים, שכיסיהם העמוקים מלאים זהובים? כדי שהאברכים יוכלו לאכול פלאפל (וגם סמבוסק) בחינם, כי כידוע מחירי הפלאפל הרקיעו שחקים לאחרונה.
אופס! יש לי רעיון, אפשר גם לפתור את כל בעיית מצוקת הדיור באופן הזה. אולי הקבלנים יבקשו תמיכה מקרנות פרטיים רבים, שכיסיהם העמוקים מלאים זהובים? וע"י כך לא נצטרך לשלם מחירים מופקעים על הדירות, אלא יחולקו בחינם.
אפשר גם להציע לאותן קרנות פרטיים רבים, שכיסיהם העמוקים מלאים זהובים שכל יום מישהו אחר יתרום דירה לאברך.

אבל עכשיו עלה בלבי רעיון חדש ונפלא! אולי בעצם כל אברך המעוניין יפנה בעצמו לקרנות הפרטיים הרבים שכיסיהם מלאים זהובים, וכל אחד ישיג לעצמו תמיכה חדשית מכובדת, ובזה יפתרו כל בעיות הפרנסה של אברכי הכוללים?

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ג' יוני 08, 2010 9:33 am

סמבוסק ידידי וחביבי, אם אינך מבין את ההבדל בין הנחה על פלאפל ועל סמבוסק לאוצר החכמה. אתה בבעיה. (אולי צריך לכתוב זאת בספר ולתת לך לחפשו באוצר..)
כשם שישנם תורמים רבים וקרנות שתומכות בעשרות ואולי מאות אלפי שקלים בהוצאה לאור של ספרים, כדוגמת קרן אייזנברג, ווינרב, ורענעערט ועוד,יש לענין אותם בתרומה לאוצר החכמה. כפי שלפרוייקט השו"ת יש קרנות רבות שתומכות בפיתוחי תוכנה וכיו"ב.
בקיצור, מאי גרע, מהוצאה לאור של כל ספר שיש לו תורמים. הבעיה היחידה היא שבעוד שלספר צריך כמה אלפי שקלים, כאן בכדי שיהא לאוצר שווה להוזיל מחיר, באופן שיורגש בכיס, צריך תרומה של כמה מליונים. אבל מה שכן, אפשר למצוא כל מיני אפשרויות כהוצאת מהדורות מיוחדות מוזלות יותר, של נגיד 'רק' חמשת אלפים ספרים או פחות, והם ימכרו בזול, וזה יקרא מהדורת ויינרעב, לדוגמא, או כל מיני שילובים של רעיונות. כך כולם יצאו נשכרים.

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » ג' יוני 08, 2010 9:39 am

עדיין לא הבנתי את ההבדל, והרי גם יש הרבה קרנות שעוסקות בגמחי"ם אחרים, כגון יד אליעזר שמחלקת סלי מזון למשפחות נזקקות, וחסדי נעמי. ויש איזו קרן שנותנת תלושים על כובעים וחליפות לאברכים. ויש בית התבשיל, והכל בנוי על נדיבים. אז למה שפלאפל מורג לא ילך על זה ג"כ?
דבר שני באמת לא כ"כ הבנתי. אני רואה שכל הקרנות שהזכרת ויינרב רענערט פריעדמאן וכו', אכן מקבלים תמיכה אבל מעולם לא הבחנתי שבגלל זה הספרים שלהם יותר זולים מספרים אחרים.
האם ש"ס שוטנשטיין ש50 הדפים הראשונים של הספר מלאים בתורמים, האם הוא מוכר בזול? האם ש"ס עוז והדר שאף הוא מבוסס על תורמים, האם הוא מוכר יותר בזול? גם בר אילן לא נראה זול במיוחד לעומד די בי אס, למרות שלאחרון אין תמיכה ממשלתית כפי הנראה.

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ג' יוני 08, 2010 9:46 am

ראשית, חלק נכבד מהמקורות שמנית, הרי שמה שהם עושים זה באמת לא בסדר, לוקחים מליונים לתרומות ועדיין המחירים מאד גבוהים בחנויות. חלק אחר, באמת ביחס לממון המושקע בהוצאה המחיר הוא באמת נמוך ממה שהיה צריך להיות. או שהם תורמים כמויות של גמרות וכיו"ב, לשלל מקומות.
ועתה, מאחר ואיני חושד את בעלי האוצר כאדם שענינו רק ממון. אזי אני בטוח שאם היה הוא מצליח להשיג כמה מליונים מקרנות כלשהם, הוא היה מוזיל את המחיר. ועל כך דיברנו.
(ואגב, פרויקט השו"ת כן יותר זול ובהרבה! הוא הציע השנה במבצע לחודש את הפרוייקט ב 990 שקל ובעשרה תשלומים. יש לך מישהו שמתחרה במחיר כזה?)

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » ג' יוני 08, 2010 10:10 am

עד כמה שידוע לי אז דיביאס ובר אילן נושקים במחיריהם
ולעצם הענין עיקר כוונתי בהודעותי הציניות דלעיל, היתה לומר איך אפשר לדרוש מחברה מסחרית להתחיל להתעסק בפילנטרופיה. אז מה אם יש אנשים שתורמים לספרים ולמחברים, האם זה אומר שכל המולי"ם צריכים להתחיל לעבוד על בסיס של צדקה כדי לחלק לאברכים חינם?
האם נשמע דרישה כזאת מהוצאת וגשל, או פלדהיים? למה שאחד מכל אותם הדורשים כאן לא ילך הוא בעצמו להקים קרן לאברכים לרכישת ספרים ותוכנות בזול?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' יוני 08, 2010 10:18 am

קשה להשוות בין הוצאות הספרים, שאפילו אם מוכרות את ספריהם במחיר יקר הוא עדיין בסביבות ה-50 60 ש"ח ולא יותר,
ואילו על אוצר החכמה צריך אדם להוציא על עדכון שנתי כ-1200 ש"ח (בערך).

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » ג' יוני 08, 2010 10:20 am

חכם באשי כתב:קשה להשוות בין הוצאות הספרים, שאפילו אם מוכרות את ספריהם במחיר יקר הוא עדיין בסביבות ה-50 60 ש"ח ולא יותר,
ואילו על אוצר החכמה צריך אדם להוציא על עדכון שנתי כ-1200 ש"ח (בערך).

נכון, המחירים שונים בהחלט, אבל מה הקשר? האם בגלל שהמחיר יקר, לכן אוצר החכמה צריכים לקחת עליהם את עול הפילנטרופיה?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' יוני 08, 2010 10:30 am

עול הפילנטרופיה אינו כה קשה.
אם מוצאים את האנשים הנכונים, זה די קל.
במיוחד לפרוייקט ענק ובעל שם כ'אוצר החכמה'.
לענ"ד נראה, שבאמת לו אני האוצר היו רוצים בפילנטרופיה, הם היו מצליחים.
וכנראה הם לא רוצים בכך, כדי שלא יהיה להם 'בוס' על הראש...
וד"ל.
ואני מבין אותם, שכבר אמרו 'אין חכם כבעל הנסיון'...

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » ג' יוני 08, 2010 10:49 am

יתכן שאתה מבין בדברים הללו יותר ממני. אבל גם אם אינו קשה, וגם אם אין לך אח"כ אנשים על הראש. עדיין אף אחד לא יכול לדרוש זאת ממך.
אגב נראה לי שהעניין כבר מוצה.

אברך

הודעהעל ידי אברך » ג' יוני 08, 2010 10:53 am

חכם באשי כתב:עול הפילנטרופיה אינו כה קשה.
אם מוצאים את האנשים הנכונים, זה די קל.
במיוחד לפרוייקט ענק ובעל שם כ'אוצר החכמה'.
לענ"ד נראה, שבאמת לו אני האוצר היו רוצים בפילנטרופיה, הם היו מצליחים.
וכנראה הם לא רוצים בכך, כדי שלא יהיה להם 'בוס' על הראש...
וד"ל.
ואני מבין אותם, שכבר אמרו 'אין חכם כבעל הנסיון'...

מידע אישי, זה לא נכון. אנשי אוצר החכמה בהחלט ניסו להשיג תורמים חיצוניים, זה לא קל כל כך [בלשון המעטה] למי שלא רגיל בשנוררות, וזה מאד מייאש למי שאין כולל על הראש,
אני מאד מבין אותם שאין להם כח להיות שנוררים עבורנו, אדרבא כל מי שמבין את הצורך של האברכים באוצר החכמה, ילך וינסה לעשות שנורר עבור קרן אוצר החכמה לאברכים, ובכך יסייע לכולם.

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ג' יוני 08, 2010 11:57 am

אברך . אהבתי את הרעיון. ומכאן תצא קריאה לכל מי שיכול לפתוח קרן לסבסוד אוצר החכמה ‏(או סבסוד שידרוגים)לאברכים. הקרן תוזיל בסכום של לכל הפחות עשרים אחוז כל הוצאה של רכישה או שידרוג.
עכשיו נשאר רק למצוא מממן לדבר.

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » ג' יוני 08, 2010 12:21 pm

אולי נרתום את באשי למשימה?
הוא כתב שהוא מכיר קרנות פרטיים רבים, שכיסיהם העמוקים מלאים זהובים. עכ"ל וכתב עוד כי עול הפילנטרופיה אינו כה קשה אם מוצאים את האנשים הנכונים, זה די קל. עכ"ל.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' יוני 08, 2010 12:45 pm

סמבוסק,
האמת, הייתי נרתם למשימה בשמחה.
אבל אני עסוק בגיוס מימון לפרוייקטים שלי, וכבר אמרו חכמינו: "אין מלכות נוגעת בחברתה" (ומכאן מלכי רבנן...).

גלילי

רגע של מחשבה ל....

הודעהעל ידי גלילי » ג' יוני 08, 2010 12:45 pm

אם כן, צריך לשנות את הכותרת: רגע של מחשבה ל....

מבי מדרשא

הודעהעל ידי מבי מדרשא » ג' יוני 08, 2010 9:09 pm

אם נחזור לנושא האשכול, מה שכתבתם שהמחיר לעדכון של תוכנת אוצר החכמה הוא 240 ש"ח, זה רק עד כמה שהמשלם שילם על עדכון קודם. אך הפועל היוצא הוא שמעבר להוצאה של אלפי שקלים, נדרשים לשלם עוד 240 ש"ח מידי שנה לעדכון וזה מצטבר ל ה מ ו ן כסף!

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' יוני 08, 2010 9:32 pm

יש כאן איזה פרט שהכותבים השונים לא עמדו עליו:
הממון שחסך אוצר החכמה לרוכשיו.
ואבאר את הדברים:
אני קניין ספרים גדול (יחסית), כמעט כפייתי. אך פעם הייתי קונה הרבה יותר ספרים, כי באותו זמן לא היה בעולם אוצר החכמה ולפיכך קניתי גם ספרים שלא כ"כ נצרכים לשימושי התדירי, כמו ספרי שו"ת ודרש וכדומה.
אך לאחר שזכיתי לרכוש את אוצר החכמה, איני נזקק לספרים מסוג זה.
לחשבוני, החסכון שגרם אוצר החכמה גדול בהרבה מההוצאות על העדכון (שגם אני טוען שהוא מעט יקר).

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' יוני 08, 2010 10:35 pm

מבי מדרשא כתב:אם נחזור לנושא האשכול, מה שכתבתם שהמחיר לעדכון של תוכנת אוצר החכמה הוא 240 ש"ח, זה רק עד כמה שהמשלם שילם על עדכון קודם. אך הפועל היוצא הוא שמעבר להוצאה של אלפי שקלים, נדרשים לשלם עוד 240 ש"ח מידי שנה לעדכון וזה מצטבר ל ה מ ו ן כסף!

לא מובן מה הוספת עכשיו? הרי ברור שבכל שנה ושנה כיון שנוספים שכלולים והוספות בתוכנה, אשר ההשקעה בהם היא רבה עד למאד. גובים כסף (240 ש"ח) על העדכון! הרי האינטרס של כולם שהעסק ימשיך לתפקד, ואם לא נגבה כסף על העדכון, היאך נממן את ההוצאות? 
זה קצת מגוחך כל המשא ומתן הזה. אנחנו לא צריכים להצטדק על המחירים. אנחנו הוגנים מאד ומעל ומעבר, וביחס להשקעה שלנו אנחנו זולים ביותר.
ובזאת תם הדיון והאשכול נסגר.
כל מי שעדיין רוצה להתלונן, יכול לעשות זאת במייל של אוצר החכמה otzar@otzar.biz

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים