מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שימוש ללא רשות בWIFI

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
תולעת ספרים07

Re: שימוש ללא רשות בWIFI

הודעהעל ידי תולעת ספרים07 » ב' יולי 25, 2011 1:11 am

תעזוב אותך עם רבי בערל זה לומדות
הרב זעפרני מביא את כל הפוסקים בצורה מסודת מאוד

שליטא

הודעהעל ידי שליטא » ב' יולי 25, 2011 1:18 am

תולעת ספרים07 כתב:----
לסיכום:
מה שיש לנו לברר בדין זה
א. אם שייך בעלות על דבר רוחני ולא ממשי.
ב. אם ניתן למכור זכויות בחפץ כלומר אני מוכר לך פרי זה כדי לאוכלו בלבד ולא כדי לשתול אותו באדמה וכדו
ג. האם מפני שרוב עבודת האדם נכון להיום הוא יצירה ולא דברים ממשים א"כ ממילא שניתן לקנות ג"כ דברי יצירה ויחול עליו קניינים למרות שהוא בעצם אוויר.
ד. במידה ונאמר שיש זכויות יוצרים וקניין רוחני איך עושים בזה קניין שהרי לא שייך בזה משיכה וכדו'
אך אנא ממך שליט"א למה לנו להיכנס ללומדות וראיות מרש"י כזו ושיעור כזה כאשר הרב זעפרני מביא את כל הפוסקים בזה קח לך את הפנאי והקשב לשיעורים - אנא ממך....
ותווכח לדעת שאין כל היתר להעתיק דיסק ולדעת רוב הפוסקים יש בזה משום גזל כל אחד מסיבה אחרת.
---
ואני מתנצל בפני שליט"א וכבר גם התנצלתי אליו באישי שמשום מה הייתי קצר סבלנות היום מרוב טרדותי ולא התייחסתי אליו בכבוד הראוי.
מקווה שיזכור להתפלל להצלחת פרוייקט אוצה"ח מנהליה רבניה וחכמיה מתחת החופה וגם אצל רבי נחמן ....
ולא ייענש שום אדם חלילה בסיבת הפורום......

א. לפי רשי אין דבר כזה בעלות על דבר רוחני כנל
ב. לא יודע אבל לפי מה שזכור לי אין דבר כזה (להשכיר אפשר למכור אי אפשר
ג. לפי רשי אי אפשר לקנות קניינים רוחניים
ד. כנל

לגבי הרב זעפרני...
אני זכיתי קצת ללמוד מאח של ר' שלמה זעפרני ואני מתכוון לר' משה זעפרני, תברר עליו..
זה כמובן לא אומר כלום אבל אם יצא לך תלך לר' משה זעפרני ותאמר לו שאסור להעתיק דיסק כו' כמובן שתגיד לו את זה מצד למדנות ולא מצד הלכה למעשה ואחרי שתדבר איתו בלמדנות תגיד לי בעצמך מה נראה לך יותר.. (ושוב פעם מצד למדנות ולא הלכה למעשה - כי הוא לא פוסק למעשה)

תולעת ספרים תודה לך על ההתנצלות היה שווה לשמוע את שאמרת כנל רק בשביל לשמוע את הדברים הללו - חזקת אותי!!
תודה לך ואני מאחל לך הצלחה וס"ד ברוחניות ובגשמיות - אמן ואמן!

אדמו''ר

הודעהעל ידי אדמו''ר » ב' יולי 25, 2011 6:33 am

תולעת ספרים07 כתב:קובצי Cookie‏ – כאשר אתה מבקר באתר XXXX, אנו שולחים קובץ Cookie‏‏ אחד או יותר למחשב או להתקן אחר שלך. אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לשפר את איכות השירותים שלנו, כולל לשם שמירת העדפות משתמש, שיפור תוצאות החיפוש ומעקב אחר מגמות שימוש, כגון האופן שבו משתמשים מבצעים חיפוש. XXXX גם משתמשת בקובצי Cookie במסגרת שירותי הפרסום שלה במטרה לסייע למפרסמים ולמוציאים לאור להציג ולנהל מודעות ברחבי הרשת ובשירותי XXXXX.
מתוך אתר כל שהוא....

עדיין לא הבנתי, הרי אף אחד לא יודע מהטכנולוגיה הפנימית הזו. אני עצמי רק עכשיו שמעתי על זה. אבל שאר העולם רובא דרובא מסתמא לא יודעים ענין זה. וא"כ איך אתה אומר שהם מפקירים את הקו שלהם בגלל שליחת הקוקיס?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' יולי 25, 2011 8:17 am

יש כאן אי הבנה

האתר XXXXX אומר שבכל פעם שאתה מבקר אצלו הוא שומר ע"י קבצי Cookie שהוא שולח, את הידיעה לעצמו שאתה הוא המבקר, העובדה שהוא יודע שאתה הוא המבקר בכל פעם שאתה נכנס אליו מאפשרת לו לעשות פעולות מפעולות שונות, המתבססות על מה שעשית באתר שלו (כגון לפרסם אצלך דברים שהתעניינת בהם בעבר וכדומה)
מה שכתוב שם מתוך כל אתר שהוא הכוונה שוב כאשר תשתמש בשירותים שלהם אפילו שזה מתבצע דרך אתר אחר, כי בסופו של דבר שירות שלהם הוא בעצם הגעה בדרך עקיפה אליהם.

זה אינו מאפשר לו לדעת מה עשית באתרים אחרים שאין להם קשר איתם, וכל שכן שלא מה כתבת בתכנת וורד או בכל תוכנה אחרת

יש תוכנות המאפשרות לדעת זאת והן נקראות SPYWRE או רוגלות תכניות אלו אינן חוקיות, ואף אתר סביר לא יודה שהוא שותל כאלה, ואף אתר של חברה ידועה גם לא ישתול כאלה.

ברור שחברה שמייצרת דפדפן יכולה לאסוף עליך נתונים על כל מה שאתה עושה בדפדפן שלהם, וכמובן שמיקרוסופט יכולה אם היא רוצה לאסוף עליך נתונים על השימוש בחלונות.

שני הדברים לא חוקיים וכמובן שהיו מתנפלים עליהם על עשייתם, ובעיקר לא נראה לי שמה שהם מחפשים זה לדעת מי משקיע איפה בציבור החרדי ומי מתחתן ומי מתגרש בציבור שלנו.

שמואלביץ

הודעהעל ידי שמואלביץ » ב' יוני 29, 2015 3:51 pm

כאשר בעל הרשת לא מאבטח את הרשת, הרי זה במילים אחרות - מפקיר את הרשת שלו לכל דיכפין.

ספרים

הודעהעל ידי ספרים » ב' יוני 29, 2015 4:28 pm

שמואלביץ כתב:כאשר בעל הרשת לא מאבטח את הרשת, הרי זה במילים אחרות - מפקיר את הרשת שלו לכל דיכפין.

הרב אוצר החכמה ותולעת ספרים07 כבר דנו בזה לעיל יעו"ש.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 388 אורחים