מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קביעת תור אצל הרב דן סגל שליט"א

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
סמל אישי של המשתמש
פעלעד

קביעת תור אצל הרב דן סגל שליט"א

הודעהעל ידי פעלעד » א' אוגוסט 09, 2015 9:38 pm

מחפש מספר טלפון של גבאי או תלמיד של הרב דן סגל אצלו ניתן לקבוע תור להכנס אל הרב.
תודה לכל המסייעים.

גימפעל

Re: קביעת תור אצל הרב דן סגל שליט"א

הודעהעל ידי גימפעל » א' אוגוסט 09, 2015 9:39 pm

הוא בחו"ל, כמדומני.

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » א' אוגוסט 09, 2015 9:40 pm

הוא היה זמן רב בחו"ל, אבל שמעתי שלאחרונה ממש הוא חזר.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ג' אוגוסט 11, 2015 2:23 pm

באתר הפפרצ'י החרדי התפרסם היום תמונות שלו בחו"ל http://www.jdn.co.il/news/537973

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 12:25 am

לא הבנתי האם לפני החגים הוא יחזור לביתו בארץ או בחו"ל.
מאד מעניין מה הוא יעשה.
שהותו בחו"ל היא צעקה אילמת 'משוגעים הגזמתם', או 'משוגעים נמאסתם'. אחרי שהרחוב החרדי השתכנע לאין מצוה גדולה יותר מהחובה הקדושה ליטול חבל במחלוקת הידועה, קם איש אשר רוח בו ואמר את דעתו בפרהסיא ובשקט, אמנם לרוב האנשים זה לא עוזר, אבל לשונאי המחלוקת זה נותן אילן להישען עליו.... ובהזדמנות זו נאמר לו תודה גדולה.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ה' אוגוסט 13, 2015 12:27 am

יאיר1 כתב:קם איש אשר רוח בו ואמר את דעתו בפרהסיא ובשקט,

בפהרסיא או בשקט ?

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ה' אוגוסט 13, 2015 12:30 am

צדיק גדול מספיק שמוחה בשקט, וזה כבר נהיה פרהסיא...
מציאות שהוא אמר את דברו בשקט וכולם יודעים...

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ה' אוגוסט 13, 2015 12:41 am

ידוע האימרה מהדברי יואל מסאטמר, שבלעם הוא שאמר 'ה' יברך את עמו בשלום'.

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ה' אוגוסט 13, 2015 12:44 am

גימפעל כתב:ידוע האימרה מהדברי יואל מסאטמר, שבלעם הוא שאמר 'ה' יברך את עמו בשלום'.

לא מובן מה אתה מתכוין לומר, שמחאתו של ר' דן לא ריאלית בעיניך? כמו בלעם? או מה?

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ה' אוגוסט 13, 2015 12:47 am

אם אתה לא מבין בעקיצה אומר מפורשות, לעשות שלום זו גם צד.
וכמו שרגיל ר' יעקב מאיר שעכטער לומר 'קעמפן פאר אחדות איז די געסטע מחלוקת', ובתרגום ללחום בשביל אחדות היא המחלוקת הכי גדולה.

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ה' אוגוסט 13, 2015 12:52 am

הוא לא מנסה לעשות שלום, הוא רק מתרחק ממחלוקת...

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 2:08 am

פעלעד ייצג נכון את דעתי ותודה לו.
ומי אמר שהרב שכטר צודק??
ר' דן חושב אחרת...
והוא דווקא בתחילה כן ניסה לעשות שלום, ולא הצליח, ולכן ברח מהמחלוקת.
הוא לא מנהל מלחמה על זה!!!

אבל הוא נתן לגיטימציה לשונאי מחלוקת, שלא להתערב, באופן שלולי מעשה זה, היה מי שייאמר שמי שאינו צד במחלוקת הוא לא בסדר כי זו לא ההקפה הטהורה וכו'....
ועתה ברור שזה לא כך!

מצפה לרחמי שמים

הודעהעל ידי מצפה לרחמי שמים » ה' אוגוסט 13, 2015 8:01 am

אולי אינו מכובד לומר הפרטים, אבל אין קשר בין נסיעת הרב הנ"ל לחו"ל לבין המחלוקת.
הנסיעה היא מסיבות אישיות ומשפחתיות, ודי בזה.

אריך

הודעהעל ידי אריך » ה' אוגוסט 13, 2015 8:34 am

יאיר1 כתב:שהותו בחו"ל היא צעקה אילמת 'משוגעים הגזמתם', או 'משוגעים נמאסתם'. אחרי שהרחוב החרדי השתכנע לאין מצוה גדולה יותר מהחובה הקדושה ליטול חבל במחלוקת הידועה, קם איש אשר רוח בו ואמר את דעתו בפרהסיא ובשקט, אמנם לרוב האנשים זה לא עוזר, אבל לשונאי המחלוקת זה נותן אילן להישען עליו.... ובהזדמנות זו נאמר לו תודה גדולה.[/size]

זה לא חכמה להיות שונא מחלוקת בשעה שגדולי ישראל נעמדים וצועקים חמס, ונלחמים במי שצריך להלחם.
אבל בכלל, מנין הפרשנות שלך שזו מחאה, גם אם אין זה מטעמים אישיים כמ"ש המצפה לרחמי שמים, אולי זה רצון לא להיות מעורב במחלוקת, אבל 'מחאה' מנין לך? מה שייך שר' דן ימחה בגדולי ישראל?

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 10:45 am

ואני חושב שזו חכמה גדולה.
גדולי ישראל חולקים ביניהם, במחלוקת לשם שמים, בעניינים שלרוחב דעתם הרמה אין לוותר בענין, זה לכאן וזה לכאן.
עד כאן איש אינו יכול לבטל דעתם.
אבל ישנם את הגלי משנה ועוד גלים בעקבותיהם....
מי שרוצה לעסוק בזה שיעסוק, אם הוא יעשה את זה לשם שמים אין לי מה לומר עליו, אבל אם לא הכל לשם שמים אני לא מקנא בו....
ישנם מספיק אנשים שמבינים שהעיסוק בזה הוא נורא ואיום!! אלא שכפי שאתה כותב, אם גדולי ישראל חוקים מי אתה שלא תשתתף במחלוקת.
אז הנה קם איש אשר רוח בו, ואמר את זה. ועכשיו אתה כבר לא יכול להגיד לי שאם גדולי ישראל חולקים אני גם חייב לקחת צד בזה, שהרי ר' דן ראיה.
למען האמת הוא לא היחיד בזה. גם ר' משה שפירא כאשר חזר למסור שיעורים לפני שנה וחצי, מסר שיעור בענין, שבסיומו אמר, שאם עד עתה היה השיח נסבל עכשיו הוא בילתי נסבל. הוא עסק במה שאמרו חז"ל שיפה שיחתן של עבדי אבות, ובענין שיח חולין של תלמידי חכמים.
למעשה, הנקודה שאתה אומר, שחייבים לעסוק במחלוקת במבט שיטחי היא נכונה, אבל באמת היא לא נכונה ואף אסורה, ואת זה אמרו כמה מגדולי ישראל, ועליהם אני ושכמותי שמחים להשען.

ר' דן אינו מוחה בגודלי ישראל, ר' דן אומר בשתיקה שאין מצוה להתעסק במחלוקת, ושזה מסוכן ולא נעים ושומר נפשו יברח.

ועוד הערה לשונית חשובה: גדולי ישראל לא נלחמים במי שצריך להילחם, גדולי ישראל חולקים זה עם זה, כדרכם של גדולי ישראל.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 12:52 pm

מצפה לרחמי שמים כתב:אולי אינו מכובד לומר הפרטים, אבל אין קשר בין נסיעת הרב הנ"ל לחו"ל לבין המחלוקת.
הנסיעה היא מסיבות אישיות ומשפחתיות, ודי בזה.

פשוט לא נכון!
ואני לא הולך לפתוח כאן מלחמת גירסאות....
אולי זה הסתדר לו גם עם עוד כמה סיבות וטעמים, ואכמ"ל....

וחבל שהודעה אננומית בפורום, תשתיק את הקול שלא מספיק מושמע.

מרחביה

הודעהעל ידי מרחביה » ה' אוגוסט 13, 2015 12:53 pm

יאיר1 כתב: ר' משה שפירא כאשר חזר למסור שיעורים לפני שנה וחצי, מסר שיעור בענין, שבסיומו אמר, שאם עד עתה היה השיח נסבל עכשיו הוא בילתי נסבל. הוא עסק במה שאמרו חז"ל שיפה שיחתן של עבדי אבות, ובענין שיח חולין של תלמידי חכמים.

האם מצויה הקלטה של שיעור זה?

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ה' אוגוסט 13, 2015 1:12 pm

יש בקול הלשון שיחה מהגרח"מ אוזבנד מלפני כשלוש שנים בעניין הבריחה ממחלוקת.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 1:27 pm

מרחביה כתב:
יאיר1 כתב: ר' משה שפירא כאשר חזר למסור שיעורים לפני שנה וחצי, מסר שיעור בענין, שבסיומו אמר, שאם עד עתה היה השיח נסבל עכשיו הוא בילתי נסבל. הוא עסק במה שאמרו חז"ל שיפה שיחתן של עבדי אבות, ובענין שיח חולין של תלמידי חכמים.

האם מצויה הקלטה של שיעור זה?

כן בקול הלשון, נדמה לי שזה השיעור הראשון מהתקופה האחרונה.
זה היה באדר שנה שעברה.
יתכן ויש לי אותו גם כתוב, אם תרצה אשלח לך אותו במידה ואמצא.

מרחביה

הודעהעל ידי מרחביה » ה' אוגוסט 13, 2015 1:33 pm

אשמח, תודה.
mer361@gmail.com

אריך

הודעהעל ידי אריך » ה' אוגוסט 13, 2015 1:39 pm

יאיר1 כתב:ואני חושב שזו חכמה גדולה.
גדולי ישראל חולקים ביניהם, במחלוקת לשם שמים, בעניינים שלרוחב דעתם הרמה אין לוותר בענין, זה לכאן וזה לכאן.
מי שרוצה לעסוק בזה שיעסוק, אם הוא יעשה את זה לשם שמים אין לי מה לומר עליו, אבל אם לא הכל לשם שמים אני לא מקנא בו....
ישנם מספיק אנשים שמבינים שהעיסוק בזה הוא נורא ואיום!! אלא שכפי שאתה כותב, אם גדולי ישראל חוקים מי אתה שלא תשתתף במחלוקת.
אז הנה קם איש אשר רוח בו, ואמר את זה. ועכשיו אתה כבר לא יכול להגיד לי שאם גדולי ישראל חולקים אני גם חייב לקחת צד בזה, שהרי ר' דן ראיה.
למען האמת הוא לא היחיד בזה. גם ר' משה שפירא כאשר חזר למסור שיעורים לפני שנה וחצי, מסר שיעור בענין, שבסיומו אמר, שאם עד עתה היה השיח נסבל עכשיו הוא בילתי נסבל. הוא עסק במה שאמרו חז"ל שיפה שיחתן של עבדי אבות, ובענין שיח חולין של תלמידי חכמים.
למעשה, הנקודה שאתה אומר, שחייבים לעסוק במחלוקת במבט שיטחי היא נכונה, אבל באמת היא לא נכונה ואף אסורה, ואת זה אמרו כמה מגדולי ישראל, ועליהם אני ושכמותי שמחים להשען.

ר' דן אינו מוחה בגודלי ישראל, ר' דן אומר בשתיקה שאין מצוה להתעסק במחלוקת, ושזה מסוכן ולא נעים ושומר נפשו יברח.

ועוד הערה לשונית חשובה: גדולי ישראל לא נלחמים במי שצריך להילחם, גדולי ישראל חולקים זה עם זה, כדרכם של גדולי ישראל.

יש הרבה מה לחלוק על אופן ראייתך את הנושא (ואם כבר הזכרת את מו"ר הגרמ"ש, גם ממנו יש דברים בנידו"ד), אך כמובן אין כאן המקום.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 2:14 pm

מרחביה כתב:אשמח, תודה.
mer361@gmail.com

אני כרגע לא מוצא את זה.
יתכן ויש לחבר שלי את זה, במידה ואשיג אשלח.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 2:24 pm

אריך כתב:
יאיר1 כתב:ואני חושב שזו חכמה גדולה.

יש הרבה מה לחלוק על אופן ראייתך את הנושא (ואם כבר הזכרת את מו"ר הגרמ"ש, גם ממנו יש דברים בנידו"ד), אך כמובן אין כאן המקום.

יתכן שיש מה לחלוק, אני לא אומר קבלו דעתי, מכל מקום ישנה כזו דעה.
אבל יש עיקר אחד שאין מה לחלוק עליו. שההיסחפות במחלוקת הזו הם חטא חמור מאד.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ה' אוגוסט 13, 2015 2:32 pm

ר' משה שפירא עמד בצד גם במלחמת תשמ"ט,
ואולי כדאי לשחזר את עמדתם של הרבה רבנים שמחו אז על המחלוקת או עכ"פ שתקו.

אריך

הודעהעל ידי אריך » ה' אוגוסט 13, 2015 2:42 pm

יאיר1 כתב:ר' דן אינו מוחה בגודלי ישראל, ר' דן אומר בשתיקה שאין מצוה להתעסק במחלוקת, ושזה מסוכן ולא נעים ושומר נפשו יברח.

למה להיות הדובר של ר' דן? ולהסביר מה הוא "אמר" בכך שעשה כך וכך. הוא לא אמר לאחרים מה לעשות. זה שהוא בחר לא להתעסק, כך דעתו בנוגע לעצמו. וידוע גם שהגר"א גנחובסקי זצ"ל ברח מהתעסקויות כאלה (למרות שהיתה דעתו ברורה כידוע לתלמידים מרמזים כאלה ואחרים שהיה מרמז). כך היתה דרכם בעבודת ה'.
ויש כאלה שהבינו שמשמיים הטילו עליהם את התפקיד הקשה והלא נעים להתעסק עם מחלוקות, ללחום את מלחמות ה' ולהעמיד הדת על תילה. בודאי שהרבה יותר קל לעמוד בצד, או לברוח. וכל אדם גדול שוקל בעצמו מה הוא התפקיד שלו.

מה שנוגע לאנשים שאינם במעמד ציבורי, מה התפקיד שלהם בנידון דידן, אין כאן המקום להכנס לענין. הפורום הזה לא נועד לדיון זה.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 2:56 pm

גימפעל כתב:ר' משה שפירא עמד בצד גם במלחמת תשמ"ט,
ואולי כדאי לשחזר את עמדתם של הרבה רבנים שמחו אז על המחלוקת או עכ"פ שתקו.

עמד בצד זה ענין אחד.
ולהגיד שהשיח בילתי נסבל זה כבר דבר אחר.
מלבד זאת לפני כמעט שלושים שנה תפקידו הציבורי היה שונה לחלוטין.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 3:05 pm

אריך כתב:
יאיר1 כתב:ר' דן אינו מוחה בגודלי ישראל, ר' דן אומר בשתיקה שאין מצוה להתעסק במחלוקת, ושזה מסוכן ולא נעים ושומר נפשו יברח.

למה להיות הדובר של ר' דן? ולהסביר מה הוא "אמר" בכך שעשה כך וכך. הוא לא אמר לאחרים מה לעשות. זה שהוא בחר לא להתעסק, כך דעתו בנוגע לעצמו. וידוע גם שהגר"א גנחובסקי זצ"ל ברח מהתעסקויות כאלה (למרות שהיתה דעתו ברורה כידוע לתלמידים מרמזים כאלה ואחרים שהיה מרמז). כך היתה דרכם בעבודת ה'.
ויש כאלה שהבינו שמשמיים הטילו עליהם את התפקיד הקשה והלא נעים להתעסק עם מחלוקות, ללחום את מלחמות ה' ולהעמיד הדת על תילה. בודאי שהרבה יותר קל לעמוד בצד, או לברוח. וכל אדם גדול שוקל בעצמו מה הוא התפקיד שלו.

מה שנוגע לאנשים שאינם במעמד ציבורי, מה התפקיד שלהם בנידון דידן, אין כאן המקום להכנס לענין. הפורום הזה לא נועד לדיון זה.

צאי לך בעקבי הצאן, אנחנו מסתכלים מה עושים גדולי ישראל, ולומדים מהם.
ההפך הוא הנכון, להגיד שמה שהוא עשה עשה לעצמו, זה להשתיק ולבטל דעתו, וודאי שרצונו שיתבוננו במעשיו וילמדו מכך. זה לחלוטין לא לדברר אותו שלא ברצונו.

יש מי שתפקידו ללחום, ויש מי שתפקידו לעמוד בצד, ויש מי שתפקידו לומר להמון הזועם שאין זו כוונת הלוחמים.
כל העיסוק הזה אינו ענין הפורום ונתגלגלנו אליו....
גדולי ישראל אינם בודקים כאן מה תפקידם, אבל אנשים כמונו שאינם במעמד ציבורי, כן. ולכן דווקא החלק הזה הוא החשוב להיות נידון, ולא מה עושים גדולי ישראל החולקים.
אני קצת מופתע, הרי דברים מפורסמים מגדולי הדורות הקדמונים, שהמחלוקת בין הגדולים היא לשם שמים, אבל העם שמתערב חוטא.

אריך

הודעהעל ידי אריך » ה' אוגוסט 13, 2015 3:30 pm

מבחינתי, אניח לך את ההודעה האחרונה בויכוח בינינו.
לא כדאי שניגרר אל מקומות שלא התכוונו אליהם כאן, ולויכוחים שאין בם מועיל.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 486 אורחים