מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

זיכוי הרבים

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
חוזה בכוכבים

זיכוי הרבים

הודעהעל ידי חוזה בכוכבים » ג' מאי 10, 2011 11:44 pm

"לזיכוי הרבים"
הננו לבשר לציבור הרחב, היות ואנו שומעים על משפחת חשובות בישראל, שכל ימיהם חיו בשלום ושלוה, אהבה ואחדות היה בין הבנים והבנות, אך לאחר פטירת אביהם-מורישם, חרב הבנין, והשלום נעדר ממחנם, ותפס מקומו מחלוקת ומדנים בין היורשים סביב הירושה. וכל זה נוצר ברובו הגדול, מחוסר ידיעה של אביהם מורישם שלא השכיל לעשות צוואה כדת וכדין ע"פ דין תורה.
וב"ה בספר "משפט הצוואה-צוואות וירושות" (להג"ר מתתיהו שווארץ שליט"א) שם נדפס נוסח צוואה העונה על דרישת ההלכה היהודית, וגם נתבאר שם איך לערוך צוואה, והאם נותנים כהיום לבנות וכמה וכו', ועוד הרבה פרטים, שאחרי שרואים כל זה מתבהרים הענינים.
וע"כ כל מי שרוצה לקבל הספר "ללא תמורה" אפשר לקבלו ע"י שליחת בקשה להמחבר לדוא"ל: TZAVAA@GMAIL.COM ובעז"ה יקבל הספר בדוא"ל.

תולעת ספרים07

Re: זיכוי הרבים

הודעהעל ידי תולעת ספרים07 » ד' מאי 11, 2011 12:42 pm

מה זאת אומרת עונה על דרישות ההלכה?
1). משמע כאילו שיש מצווה לכתוב צוואה בכל הנוגע לענינים גשמיים - ולא מצאתי מי יאמר כן...
למען אשר יצווה... ברוחניות.

2). כידוע דברים אלו חייבים להיות מתואם גם עם החוק במדינת ישראל לצערינו. - ומתוכן ההודעה לא משמע כן.

3). במידה ומישהו במשפחה ירצה לעשות צרות האם צוואה כל שהיא יעזור לו?
זה נשמע קצת תמים.

אני בזמנו שאלתי את אחד האדמורי"ם זי"ע בעת חליו מדוע אינו כותב צוואה.. והוא ענה לי ... וכי למה צריך "צוואה" בשביל לריב? ...וכי אי אפשר לריב בלי צוואה?

הסיפור נראה קצת מוזר ותמים - ואומר דרשני.
אני מאמין שהמחבר לטובה התכוון - אך לצערנו אין זה עומד במבחן המציאות. - ל"ע מה שקורה בבתי דין ובתי המשפט מנהלי עזבונות וכו' - ואין זה משנה כלל אם זה עם צוואה או בלי צוואה.
לצור על פי צלוחותו.. אולי...

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 180 אורחים