מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מצוה לעזור - במצב של פיגועים וכדומה

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
לומד_בישיבה

מצוה לעזור - במצב של פיגועים וכדומה

הודעהעל ידי לומד_בישיבה » ד' נובמבר 25, 2015 10:34 am

בשנת תר"ח הדפיס בטשערנוביץ תפלה בשם "תפלה לעתות בצרה", מתוך גנזיו של הרה"ק מרוזין כתפלתו של הרה"ק רבי ישעי'ה מדיניוויץ תלמידו של רבי ליבר מבארדיטשוב וז"ל שם, "על פי עדות זקנים יראים ושלמים יצאו הדברים האלה מידי איש קדוש שמו נודע בשערים מו"ה ישעי'ה מדיניוויץ נבג"מ ונמצא מועתק על קלף אצל הרב הצדיק מופת דורינו בו"ק מו"ה ישראל נ"י מרוזין, ומרגלא בפומיה לומר הסדר הזה בכוונה על כל מקרה ופגע, ויעיל בעזרת השם יתברך, כן מובאת בשמו גם במעמדות אשר בתהלים עם "דגלי הודיה והמצוה" אשר רבי ישעי'ה מדיניוויץ היה קורא לזה הפדיון נפש, "זה הקנה שריפה שלי", גם כתובה תפלה זו בפנקס כת"י, שנכתב על ידי הרה"ק רבי חיים מקראסנא.
ובראש התפלה מפיע כך.
רבי ליבער מבארדיטשוב תפלה לעתות בצרה אשר קיבל מאליהו הנביא ז"ל יקח ק"ס פרוטות ויאמר תהלים מזמור ק"ב תפלה כי יעטוף, ואח"כ יאמר מזמור כ' יענך י"ב פעמים, וקודם כל פעם יתן מטבע אחת, ואחר כל פעם שיאמר המזור הנ"ל יאמר... הצילני נא וכו'.

תודה לקל שהשגתי את הכת"י וגם מצאתי שם שגיאה אחת ובסוף צריך לומר פתח בפתח אשר האנשים ואת ולא כפי שנדפס פחת!
אודה למי שיוכל לפשט את התפילה לזיכוי הרבים.
יש שם פסוקים ישר והפוך וכן צריך להסביר לעמך מתי לתת את הפרוטות ואיך זה יוצא ק"ס פרוטות וכו'. - הרב כדורי זצ"ל היה עושה אותו מידי ערב אך ממנו לא הצלחתי להבין - אם מישהו יכול לעזור לי בזה ואין זה למטרת רווח תבוא עליו ברכה.

לומד_בישיבה

Re: מצוה לעזור - במצב של פיגועים וכדומה

הודעהעל ידי לומד_בישיבה » ה' נובמבר 26, 2015 1:13 pm

ניתן לקבלו באימייל זה בעזרת השם יתברך.
lomed.biyeshive@gmail.com

לומד_בישיבה

הודעהעל ידי לומד_בישיבה » ו' נובמבר 27, 2015 8:49 am

לאור הביקוש הרב אני מעלה אותו לא מושלם.
מנהלי האתר שליט"א יחליטו אם להעלותו, מפוענח.
קבצים מצורפים
לעת עתה אני מעלהו כך .png
לעת עתה אני מעלהו כך .png (6.61 MiB) נצפה 2478 פעמים

מצפה לרחמי שמים

הודעהעל ידי מצפה לרחמי שמים » ו' נובמבר 27, 2015 12:06 pm

לכאורה מה שהרב כדורי היה עושה הוא סדר פדיון נפש של הרש"ש.
סודר בצורה ברורה בסוף ספרו של הגר"י הלל שליט"א, שפת הים על שובבי"ם. http://www.otzar.org/wotzar/Book.aspx?150808& ראה בסוף הספר.

לומד_בישיבה

הודעהעל ידי לומד_בישיבה » ו' נובמבר 27, 2015 12:15 pm

מצפה לרחמי שמים כתב:לכאורה מה שהרב כדורי היה עושה הוא סדר פדיון נפש של הרש"ש.
סודר בצורה ברורה בסוף ספרו של הגר"י הלל שליט"א, שפת הים על שובבי"ם. http://www.otzar.org/wotzar/Book.aspx?150808& ראה בסוף הספר.

אם יש לכבודו גישה לאוצר ותוכל להוריד לי את זה תבוא עליך ברכה.
יש בידי נוסח מהרב כדורי ז"ל וכך גם לימד אותי הרב בניהו שמואלי שליט"א, (אני הייתי אצל הרב כדורי ז"ל כמה פעמים לראות איך עושה את זה ולא הצלחתי להבין, והרב בניהו שמואלי שליט"א הסביר לי לאחר זמן, (הרב כדורי ז"ל לא נתן להשתתף בשיעורים שלו, אלא לאלו שהיו מכוונים במשך חמש עשרה שנה, ולא זכיתי) מאידך יש בידי נוסח אחד מהרה"ק מאפטא זי"ע, לא ידעתי שהגר"י הלל שליט"א כותב אותו. כמו כן מאוד מעניין אותי להשוות את מה שיש בידי מהרב כדורי ז"ל והגר"י הלל שליט"א. - אגב, מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פעם התבטא שהרב כדורי ז"ל הוא בר סמכא, היה זה כשחילק קמיעות לפני בחירות, ומרן בדק אותו, ואמר את שאמר, אך הורה לי לשימו תיכף בגניזה ולא לנגוע בזה, פשט בזה איני יודע.

לומד_בישיבה

הודעהעל ידי לומד_בישיבה » ו' נובמבר 27, 2015 12:30 pm

נמצא בשער הכוונות - בעזרת השם בלי נדר לאחר השבת.
פדיון נפש מהרב הלל עמוד ראשון.pdf
(294.87 KiB) הורד 344 פעמים

בהמשך אעלה לכאן בעז"ה בל"נ מה שכתב בזה הרב בניהו שמואלי שליט"א והוא שונה ממה שכותב הגר"י הלל שליט"א.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 462 אורחים