מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

"העם בוכה למשפחותיו"

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
שי אבי דוד

"העם בוכה למשפחותיו"

הודעהעל ידי שי אבי דוד » ד' מאי 23, 2012 6:22 pm

אחד מן החבורה שמת, שלא לומר שניים ושלושה, תדאג החבורה כולה. מקרה ועוד מקרה. 'מקרים' לא מצויים של אבדות כה גדולות - משפחות שלמות כמעט נכחדות, לכל היותר אחת או שתיים מהן נותרות לשלל (משפחת סנדלר, שאער, אטיאס).

אינני פעיל במחלקת ההסברה מטעם בי"ד של מעלה. אין לי עסק בנסתרות. ובכל זאת, כאחד מבני החבורה הכלל ישראלית, הדואג אחר המקרים האחרונים - האחד עולה על האחר בחומרתו ל"ע. עלתה בי מחשבה שמא ואולי מדברים אלינו (כלל ציבור בני התורה) משמים ב'מידה כנגד מידה': אחר שמציאות החיים החדשה, מבלי לפרוט את הענין לפרוטות, כפתה עלינו תופעות של היו נפוצות בקרבנו - משפחות מתפרקות, ולא רק משום חוסר התאמה. פעמים רבות בשל וירוס טכנולוגי שתקף את אחד מן ההורים, בדרך כלל את אבי המשפחה. עד כדי עזיבת הבית עמוס הילדים, תמורת נזיד עדשים, אי שם ברחבי התבל. העוסקים בתחום, יודעים לספר על ממוצע של 2 מקרים בחודש בקרב משפחות טובות.
'אם אין אתם משמרים את שלי, אני אין משמר את שלכם'. באותה מידה שבה אתם מודדים את משפחותיכם, אינכם חוששים לפירוקן. אף אני אעשה כן לכם, חלילה וחס. אפגע בכם חלילה ויוותרו אחת ממשפחה, ובמקרה הטוב לצידה ילדה קטנה. במקרה הפחות טוב, תיוותר ילדה קטנה לבדה, ולצידה אין איש.
זו הרגשתי. ולא באתי אלא להציגה ולהוציא את אשר על ליבי.

ובלע המוות לנצח. אכי"ר.

עשוי לנחת

Re: "העם בוכה למשפחותיו"

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ד' מאי 23, 2012 6:59 pm

ממש עכשיו התקבל במערכת [בלי אחריות...]
אינטרנט לבית.jpeg
אינטרנט לבית.jpeg (219.63 KiB) נצפה 3723 פעמים

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ו' מאי 25, 2012 9:04 am

זו אינה תחושה של יחיד
זו תחושה של רבים, ואני בכללם, כבר זמן רב שאני מרגיש את ההרגשה הזו בכל אסון מסוג שכזה, וכשזה חוזר על עצמו במציאות המזעזעת, וגם בהרגשת הלב שלי ושלך ושל אחרים, בלי קשר בין אחד לשני, אות הוא שתחושת אמת היא!
כי גם בעומק הגלות העכורה בסוף בסוף בנקודה העמוקה ביותר של הגלות עדיין מבצבץ אצל כל אחד שביבי אור שהנה "מדברים אלינו ישיר", ו"אני מבין מה רוצים מאיתנו", הבה נתבונן ונפנים הלכה למעשה.
כמובן צריך להדגיש, ישראל ערבים זל"ז, צריך לדעת שכאשר קודחים חור בספינה אזי גם מי שלא חורר אותו יוכל להיפגע, ומי שלא חס על נפשו לפחות שיחוס על משפחות אחרות שנלקחים בגינו, ושרק יחשוב באיזה צורה לוקחים אותם ה"י.

מיוחס

הודעהעל ידי מיוחס » ב' יוני 04, 2012 4:45 pm

תוכחה היא דבר טוב ומועיל
אך הגוזמא של 2 משפחות בחודש זוהי גוזמא נוראה זאת אומרת 24 משפחות בשנה לפעמים עסקנים זוטרים
מעיזים להגזים כי אינם חושבים שפרוטה לפרוטה מצטרפת

שי אבי דוד

הודעהעל ידי שי אבי דוד » א' אוקטובר 14, 2012 7:34 am

הקפצה בשל החמרת המצב

תחושת בטן שלי מציקה לי בשאלה: שמא חלה עליית מדרגה ברמזים העבים שנשלחים אלינו: כאילו אין די לנו בבבעלי משפחות שהסתקלו לאחר מחלה קצרה או ארוכה. רק בחודש האחרון, נתקלתי ב-3 מקרים של 'הסתלקות פתאומית' - מרת איזנבאך בת 40 ואם לשמונה נסתלקה תוך שבוע ממחלה נדירה, אברך מאופקים - שאיני זוכר כרגע את שמו - אב ל-9 נלקח באופן פתאומי, אברך מליקווד שנטלתי חלק בהלווייתו שנלקח באופן פתאומי בערב שבת חוה"מ. אולי מתכוונים לרמוז לנו 'כי הגיע הזמן לשוב'?! והחי יתן אל לבו.

מזמור שיר

הודעהעל ידי מזמור שיר » ג' אוקטובר 16, 2012 4:34 pm

אתמול בכינוס בב"ב הודגשה מאד חומרת המצב. והנה בעבר כתבתי באשכול [שננעל] כאן על הצורך בהתמקדות בפתרונות אמיתיים לנצרכים לטכנולוגיה הזו, ולא להסתפק במלחמת הצהרות חרמות והכרזות. ובאמת אתמול הגר"נ קרליץ דבר ע"ז שדוקא בגלל שהדבר כ"כ מסוכן לכן צריך למצוא פתרונות ראויים. ןכמו שציין גם הגרי"מ רובין מהר נוף: "מי ששם לב לדבריו של מורנו הגאב"ד שהיה זהיר מאד בדברים, שצריך לתקן את הפעילות באופן המועיל", והוא עצמו קרא למצוא פתרונות ישימים וברורים ולהביאם בפני הציבור.
ורק נזכיר את נושא הטלפונים הסלולריים, שאמנם הטלפונים הכשרים חדרו לרוב הציבור, אבל בעיקר לציבור האברכים, וזאת משום איכותם הגרועה של המכשירים, כמו גם שאין הודעות SMS במכשיר, דבר שכבר בזמנו רטנו עליו כמה רבנים חשובים.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' אוקטובר 16, 2012 7:50 pm

כמדומני שיש כעת יוזמה טכנולוגית חדשה לאייפון כשר (איני יודע מה זה בדיוק כי אינני יודע בדיוק מה זה אייפון, אך כך ראיתי)

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ג' אוקטובר 16, 2012 8:01 pm

בברכה המשולשת כתב:כמדומני שיש כעת יוזמה טכנולוגית חדשה לאייפון כשר (איני יודע מה זה בדיוק כי אינני יודע בדיוק מה זה אייפון, אך כך ראיתי)

כבר הזכרתי זאת באשכול שננעל (ובהחלט אין קשר בין האשכול הזה ל'משפחות סופרים').
מדובר במיזם שנקרא 'טלפונטו'. אין בו שום אפשרות לגלישה באינטרנט ואין גם אפשרות להורדת סרטים או לצפייה בהם.
ראוי להזכיר גם מאיזה בית מדרש יצא מיזם זה.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ג' אוקטובר 16, 2012 11:37 pm

לייטנר כתב:ראוי להזכיר גם מאיזה בית מדרש יצא מיזם זה.

לא מובן מה כ"כ הלהיטות להזכיר אותו בית מדרש, וכי מתכוננים לעשות אצלם שמירה בכל גדרי הקדושה ובכללם גם בהפרדה בכל מקום הזקוק לעזרת נשים? או שהכל מתחיל ונגמר רק בטלפונטו? (גם ל.... יש סימן אחד כשר והוא גם משתדל להראות אותו...)

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ג' אוקטובר 16, 2012 11:47 pm

מאירי כתב:
לייטנר כתב:ראוי להזכיר גם מאיזה בית מדרש יצא מיזם זה.

לא מובן מה כ"כ הלהיטות להזכיר אותו בית מדרש, וכי מתכוננים לעשות אצלם שמירה בכל גדרי הקדושה ובכללם גם בהפרדה בכל מקום הזקוק לעזרת נשים? או שהכל מתחיל ונגמר רק בטלפונטו? (גם ל.... יש סימן אחד כשר והוא גם משתדל להראות אותו...)

צודק מאירי, ולי זה גם מזכיר קצת את נימת השואל [...] מאי אהני לן רבנן, מעולם לא שרו לן עורבא וכו'....... אבל אנחנו הצלחנו!

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 410 אורחים