מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

האם רבי משה פיינשטיין קרא עיתונים?

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
גם זו לטובה

Re: האם רבי משה פיינשטיין קרא עיתונים?

הודעהעל ידי גם זו לטובה » ד' אפריל 01, 2015 3:21 am

שמעתי מעד נאמן ששמע מהגר"נ שולמן שפעם אחת דברו עם הגריי"ק באיזה עניין שקשור לפולטיקא, ובדיוק עבר הגרח"ק ושאל על מה מדברים, על ה"שיקצא"? וכולם צחקו [בגלל שהיא לא כיהנה בזמנו כראש הממשלה] לאחר שהלך הגרח"ק, אמר הגריי"ק הוא יודע.....

יוסף שרייבער

הודעהעל ידי יוסף שרייבער » ד' אפריל 01, 2015 8:15 am

לייטנר כתב:הכותב אינו מבין בין ימינו לשמאלו,

אכן.

מקורות

הודעהעל ידי מקורות » ד' אפריל 01, 2015 1:18 pm

מתחילת האשכול הזה, אני קורא בו על מו"ר הגרמ"פ זצ"ל ושואל את עצמי אם יש מקום להשתתף, שהרי אני למדתי בישיבה דסטאטן איילנד שש שנים, משנת יסודו, ושמעתי שיעורים שבועיים ממנו, והסתובבתי בביתו בשבתות וחגים, וגם שמעתי הרבה מבניו שליט"א. גם הייתי ב"מחנה" של הישיבה. עם זאת, לא זכור לי מנהגו בקשר לעיתונים. אבל אולי בכל זאת אוכל להוסיף משהו בעניין.

לגבי חתונות מעורבות, שמעתי סיפור מעניין מפי בנו הרב ראובן פיינשטיין, לא לגבי אביו, אבל היה משמע שהוא הסכים לרוח הסיפור. והוא שהיתה איזו חתונה אצל משפחתו של הרב אהרן קוטלר זצ"ל, אחרי שרב אהרן כבר הלך לעולמו, והרבנית, אלמנתו של רב אהרן, אמרה שכמובן, חייב להיות מחיצה בחתונה. אז שאלו בני המשפחה איך יתכן? הרי ידוע שרב אהרן תמיד היה נגד מחיצות בחתונות באמרו שבאירופה (באיזורים שלו) לא נהגו כן, ואין להוסיף חומרות חדשות שלא להוציא לעז על הדורות הראשונים. אז השיבה הרבנית, נכון, בזמנו הוא התנגד למחיצות, אבל אז הנשים רק ישבו בשלחנות ורק הגברים רקדו, אבל כהיום שהנשים רוקדות (לעצמן) ולפעמים מרימות את הרגליים וכדומה אין ספק שבגלל צניעות חייב להיות מחיצה, וגם ראש הישיבה (רב אהרן) בודאי היה מסכים לזה. ע"כ הסיפור מפי הרב ראובן פיינשטיין שליט"א.

לגבי לאיזה "מחנה" מו"ר היה שייך, אולי הסיפור הבא, שאני בעצמי הייתי עד לו, יתרום קצת הבנה בעניין. התלמידים שאלו אותו למה יש לו פאות ארוכות (כלומר אחורי האזניים), שהרי אין זה חיוב ע"פ ההלכה (וגם לבניו אין פאות כאלו). והוא השיב שבגלל שהוא ראה שכל הגדולים של הדור הקודם נהגו לגדל פאות, לכן הוא נוהג כן אחריהם.

דוב גרין

הודעהעל ידי דוב גרין » א' אפריל 26, 2015 5:20 pm

לדעתי לא הודגש כאן כראוי, שהגרמ"פ הי' קורא העיתון היידי, אשר שלישו בקשות למצוא חזן\גבאי\שמש ושלישו השני סקירות על מלחמותיהם של ועד\התאחדות\אגודת הרבנים, ורק מיעוטו נייעס וזה נותן פרוספקטיבה אחרת לכל האשכול (וגם א"א לדמותו לקריאת הארץ)
וזו דוגמא לאמת שכולה שקר, אומרים שקרא עיתון אבל שוכחים לציין איזה...

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ש' פברואר 26, 2022 7:31 pm

אני שמעתי ממקורביו ותלמידיו אותו דבר כנ"ל, שהיה נוהג לסקור את הכותרות מלמעלה.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 266 אורחים