מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הרב משה רייס ז''ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
איש

הרב משה רייס ז''ל

הודעהעל ידי איש » ה' ינואר 25, 2018 1:16 pm

ברוך דיין האמת

הבוקר נפטר המחנך הנודע הרב משה רייס ז''ל מנהל סמינר צ'רנסקי בת''א, ומטובי סופרי עיתון המודיע

יהי זכרו ברוך

אותה אבקש

Re: הרב משה רייס ז''ל

הודעהעל ידי אותה אבקש » ה' ינואר 25, 2018 2:20 pm

ווי להאי שופרא דבלי בארעא.

חבל על דאבדין ולא משתכחין...

בעל מחשבה ואמונה בהירה שהשתקפו להפליא בכתבותיו המאלפות בעיתון המודיע.

ובנימה אישית: הערן פין עהם א פשט אין א שטיקעל שפת אמת איז געווען א זאך.

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ו' ינואר 26, 2018 12:43 am

היה יהודי מיוחד ממובילי הקו השמרני במערכת המודיע. מחה נמרצות בהזמנת ב. נתניהו לועידת המודיע לעסקים.
נערך לאחרונה על ידי ברוז ב ו' ינואר 26, 2018 1:00 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

הוגה ומעיין

הודעהעל ידי הוגה ומעיין » ו' ינואר 26, 2018 12:59 am

קוים רבים התבלטו באישיותו. האהבה וסבר הפנים לכל אחד, קטן כגדול; הבהירות בכל תחום, בלימוד בעומק סוגיות הש"ס וסדר טהרות, ובכל שאלה משאלות החיים, עד שמנהיגי הדור התעניינו בדעתו; המסירות ללא שיור לזולת, גם לתלמידות "בעייתיות"; העתקת השמועה של דעת-זקנים של חסידי פולין, כפי שהשתמרה בשטיבלאך "תל אביב של מעלה" שאת אווירן ספג בצעירותו; ועוד כהנה וכהנה. דמותו צפה מול הזיכרון כשהיא כלולה במעלות רבות.

הקו הבולט באישיותו בעיני הוא השליטה העצמית. היא באה לידי ביטוי בכל מערכות חייו, בדרכי התנהגותו בצמתים שונים. והיא התבלטה בימיו האחרונים. ביקרתיו פעמיים בשבוע האחרון, כשכבר ידע מה הרופאים אומרים על מצבו. אנשים אחרים במצבים דומים נכנסים לדכדוך, לפסיביות, אם לא גרוע מכך. אך הוא נשאר "אדם", שלט במצבו ובחובותיו כלפי קונו וכלפי מבקריו. החיות זרמה בחדר, יצאה ממנו והקרינה על כולם. לכל מבקר האיר פנים, דיבר ככל שהתאפשר לו - דברי תודה, דברי תורה ודברי עידוד. ולא פסק מלהתנצל על שהדיבור קשה עליו ועל כן אינו יכול להרחיב יותר בשיח.

זה דודי וזה רעי, בנות ירושלים. הוא היה לי לדוד עם היכנסי לבית מו"ח, וכמעט בו זמנית - היה לי לרעי. זו התחושה שהוא שידר, וכעת מתברר שלא רק לי.

טיפה מן הים העלה הקולמוס, ואין הדעת מיושבת להאריך. תנצב"ה.

ספרן

הודעהעל ידי ספרן » ו' ינואר 26, 2018 5:46 am

בד'ה. זוכר אותו כאברך צעיר בכולל של הגרי'מ פינשטיין. שנים רבות לאחר מכן אמר לי בסיפוק רב שאת שיעורי רבו שנדפסו בסדרה רבת כרכים ערכו גם לפי המחברות שהוא כתב מפי רבו. שוחחנו פעמים אחדות על אישים וספרים ולמדתי מהגדרותיו הבהירות. שיחתו תמיד היתה מנומסת ונעימה. הרגשת שאיש חינוך לפניך שחינך קודם כל את עצמו והווה דוגמא אישית. יהי זכרו ברוך !
נערך לאחרונה על ידי ספרן ב ו' ינואר 26, 2018 5:59 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 321 אורחים