מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

רבנים שנהגו להתפלל ביחידות

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
אהרון 37

Re: רבנים שנהגו להתפלל ביחידות

הודעהעל ידי אהרון 37 » ב' ינואר 18, 2021 12:14 pm

בנוגע למה שהוזכר על מנהג מרן הגר"ח גריינימן זצ"ל, אני חושב שלפחות חלק מהעניין מתקשר לתפילת מנחה, שהיה מתפלל עם תפילין, ובציבור כנראה שאי"ז רצוי לשנות וללכת עם תפילין, וס"ל שתפילה עם תפילין עדיפה על תפילה בציבור ללא תפילין. אני לא מספיק יודע את כל התמונה באופן בהיר, אבל, כפי הנשמע זה לפחות חלק מהעניין.

מה שברור, שוודאי לא ניתן לומר באופן גורף על אי תפילה בציבור, תפילת שחרית הרי היה מגיע כל יום לביהמ"ד, וכן מעריב בימים שהיה בבני ברק.

אותה אבקש

הודעהעל ידי אותה אבקש » ג' ינואר 19, 2021 9:06 pm

תורה מפוארת כתב:לרגל יו"ד החל היום: שפת אמת ליקוטים - לחודש אלול
כי ענין תפלה להראות כי בלתי השי"ת אין כלום ולזאת מבקשים מאתו מה שצריכים ובזה תבין מה שאמרו חכז"ל אין תפלתו של אדם נשמעת אלא עם הציבור, ויש לתמוה כי העובדים השי"ת הטובים מתפללין ביחידות דע תירוץ הדבר בדרך החסידות כי אין תפילתנו לשמוע לנו כי איך נוכל לבוא ולגשת אל המלך כו' אלא הכל על הכוונה הנ"ל להראות שהכל מהשי"ת ויש בזה אריכות דברים ואם תזכה תבין,

וידועים הדברים שהמגיד הקדוש מקאזניץ זי"ע ציווה את החידושי הרי"ם להתפלל דייקא ביחידות.

ויש לציין לרמזי תורה מרבינו הלב שמחה מגור זי"ע בהאי ענינא שאינם ידועים כ"כ [מכתי"ק]:
https://tablet.otzar.org/book/book.php? ... pagenum=28

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ג' ינואר 19, 2021 9:16 pm

אהרון 37 כתב:בנוגע למה שהוזכר על מנהג מרן הגר"ח גריינימן זצ"ל, אני חושב שלפחות חלק מהעניין מתקשר לתפילת מנחה, שהיה מתפלל עם תפילין, ובציבור כנראה שאי"ז רצוי לשנות וללכת עם תפילין, וס"ל שתפילה עם תפילין עדיפה על תפילה בציבור ללא תפילין

כן הובא במשנ"ב יצחק יקרא [הגר"א נבנצל] על הנהגת הג"ר ביינוש פינקל.

יחד נהלל
שם מלא: יוסי3

הודעהעל ידי יחד נהלל » ג' ינואר 19, 2021 10:39 pm

יעויין שו"ת שמש ומגן להגר"ש משאש זצ"ל חלק ב סימן א וב שהתיר באופנים מסוימים להתפלל ביחידות

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ג' ינואר 19, 2021 11:24 pm

שומע ומשמיע כתב:
אהרון 37 כתב:בנוגע למה שהוזכר על מנהג מרן הגר"ח גריינימן זצ"ל, אני חושב שלפחות חלק מהעניין מתקשר לתפילת מנחה, שהיה מתפלל עם תפילין, ובציבור כנראה שאי"ז רצוי לשנות וללכת עם תפילין, וס"ל שתפילה עם תפילין עדיפה על תפילה בציבור ללא תפילין

כן הובא במשנ"ב יצחק יקרא [הגר"א נבנצל] על הנהגת הג"ר ביינוש פינקל.

הגר"ב פינקל והגר"ח גריינמן היו גיסים, וכנראה שהיה להם דברים בזה.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 128 אורחים