מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ישיבת חכמי לובלין

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
ישיבה בוחער

ישיבת חכמי לובלין

הודעהעל ידי ישיבה בוחער » ג' פברואר 18, 2014 11:27 pm

אני מחפש חומר תורני וכן קצת ידיעות על האדמו"ר מלובלין ר' שלמה איגר שהיה מנשיאי ישיבת חכמי לובלין
תודה רבה!

איש.dot

Re: ישיבת חכמי לובלין

הודעהעל ידי איש.dot » ד' פברואר 19, 2014 11:07 pm

תמיד בשמחה

הודעהעל ידי תמיד בשמחה » ב' פברואר 24, 2014 5:18 pm

רבי שלמה איגר (תר"ל – ה' בתמוז ת"ש, 1940), האדמו"ר מלובלין. היה חתנו של הרב דוד ויינפלד‏. לאחר פטירת רבי מאיר שפירא מלובלין כיהן במשך תקופה מסוימת כמנהל ישיבת חכמי לובלין.‏ ספרייתו נחשבה לאחד האוספים התורניים הגדולים בפולין. לאחר כיבוש פולין על ידי הצבא הגרמני ברח לוורשה ושם נפטר. בלווייתו השתתפו אלפים. (מתוך הערך על האדמו"ר ר' יהודה לייב איגר מלובלין [בן הגר"ש איגר ונכד הגרעק"א] בויקיפדיה)

פולישער

הודעהעל ידי פולישער » ב' מרץ 03, 2014 10:26 am

תמיד בשמחה כתב:רבי שלמה איגר (תר"ל – ה' בתמוז ת"ש, 1940), האדמו"ר מלובלין. היה חתנו של הרב דוד ויינפלד‏. לאחר פטירת רבי מאיר שפירא מלובלין כיהן במשך תקופה מסוימת כמנהל ישיבת חכמי לובלין.‏ ספרייתו נחשבה לאחד האוספים התורניים הגדולים בפולין. לאחר כיבוש פולין על ידי הצבא הגרמני ברח לוורשה ושם נפטר. בלווייתו השתתפו אלפים. (מתוך הערך על האדמו"ר ר' יהודה לייב איגר מלובלין [בן הגר"ש איגר ונכד הגרעק"א] בויקיפדיה)

אני לא בטוח, אבל מרגיש לי שיש כאן טעות קטנטנה. האם הגר"ש היה גיסו של הבית ישראל מגור - חתנו של ר"ד ויינפלד? משום מה זכור לי שבנו ר"א, הוא היה הגיס. יש מי שבידו פרטים מדויקים? (דומני שבהלווייתה של הרבנית פערל - זוג' של הב"י - לפני כמה שנים, אמר אחריה קדיש האדמו"ר ר' שלמה אייגר מלובלין שליט"א. האם הוא רק נכד אחותה?

בן_אליעזר

הודעהעל ידי בן_אליעזר » ג' ינואר 05, 2016 12:34 am

תמונות נדירות לכאו' - מבנין יח"ל המקורי. ממוזיאון השואה בוואשינגטון.

על התמונה מחזית הבנין (שם רואים הכיתוב שע"כ הבנין בבהירות יחסית) - מתואר: גרמני עומד על המשמר בחזית בנין ישיבת חכמי לובלין. תאריך: בין השנים תרצ"ט-תש"ד.

על התמונה הקבוצתית ע"ג המדריגות (אמנם לא מתואר שזה יח"ל אלא "ישיבה בלובלין" בסתמא) - מתואר: חברי ישיבה בלובלין עומדים להצטלם. תאריך: תר"צ. ומזהים שם הבחור שמתחת הכיתוב XX (קרוב לחלקו העליון של התמונה), כמשה קורנפלד [שלימים נהי' בעלה של מנדב התמונה להמוזיאון].
קבצים מצורפים
תלמידים_בלובלין.jpg
תלמידים_בלובלין.jpg (185.25 KiB) נצפה 6102 פעמים
יחל_שומר.jpg
יחל_שומר.jpg (319.48 KiB) נצפה 6102 פעמים

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ג' ינואר 05, 2016 1:26 am

מציע אני לך לפתוח אשכול מיוחד עם כל התמונות הנפלאות והמאליפות מהמוזיאון
יישר כח גדול

שבט מוסר

הודעהעל ידי שבט מוסר » ג' ינואר 05, 2016 10:26 am

גם אני מצטרף

בן_אליעזר

הודעהעל ידי בן_אליעזר » ד' ינואר 06, 2016 4:24 pm

שבט מוסר כתב:גם אני מצטרף

הלוואי שהי' לי הכח והזמן לאסוף כולם לאשכול א' בליווי התיאורים והרקע (אז בדיוק הי' לי זמן להכניס כמה דברים משם לאשכולות הראויות). ואולי יזדמן לי במועד אחרת.
וגם - על כמה מהתמונות משם (שעוד לא העליתי לכאן כפשוט), כתוב למטה שחל איסור "קאפירייט" עד שמקבלים אישור מזה שנדבו להמוזיאון.

אמנם, באם א' מכם השולט באנגלית ירים את הכפפה ויעלה עוד דברים משם (וגם באשכול מיוחד) - בליווי התיאורים משם וכו' - תודות כולם לו!
מן הראוי גם להעיר, שמעירים שם בכל תמונה ש[-כפי הידוע להמוזיאון ו/או המנדב עכ"פ!] הופיע מכבר בפרסום או במה אחרת. כך שיש דברים שם מפורסמים ג"כ (כמו התמונות מהלווית החפץ חיים זצ"ל. והתיעוד של האדמור"ים בשואה בדרכם להמחנות עם הכוכב הצהוב על לבושם). אז לא כל דבר צריך להביא משם. גם יש לזכור (וכמו שהערתי בא' האשכולות לאחרונה) שהזיהוי שלהם יכול להיות שגוי, במקצת או יותר..

קטןודל

הודעהעל ידי קטןודל » ד' ינואר 06, 2016 6:15 pm

http://www.ganzach.org.il/?CategoryID=228&ArticleID=370

קצת תמונות והיסטוריה על הישיבה.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 140 אורחים