מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בני יששכר והאדמו"ר מתולדות אהרן זצוק"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
קול ביער

בני יששכר והאדמו"ר מתולדות אהרן זצוק"ל

הודעהעל ידי קול ביער » ד' נובמבר 16, 2011 1:38 pm

כידוע הרבה התבטאויות התבטאו צדיקים בחשיבות ספרי הבני יששכר, ביניהם ידוע העובדא שבבוא האדמו"ר מתולדות אהרן אל האדמו"ר מבלאזשוב להסתופף בצלו שאלו אם לומד בספרי חסידות ואז אמר לו העיקר שתעסוק בספרי זקיני שכוללים הכל, הייתי שמח אם מישהו יכול להמציא לי את המקור הראשון לכך ואודה לומאוד.

גוראריה

Re: בני יששכר והאדמו"ר מתולדות אהרן זצוק"ל

הודעהעל ידי גוראריה » ד' נובמבר 16, 2011 1:46 pm

קול ביער כתב:כידוע הרבה התבטאויות התבטאו צדיקים בחשיבות ספרי הבני יששכר, ביניהם ידוע העובדא שבבוא האדמו"ר מתולדות אהרן אל האדמו"ר מבלאזשוב להסתופף בצלו שאלו אם לומד בספרי חסידות ואז אמר לו העיקר שתעסוק בספרי זקיני שכוללים הכל, הייתי שמח אם מישהו יכול להמציא לי את המקור הראשון לכך ואודה לומאוד.

כוונתך לכאורה לחותנו הרה"ק רבי אהרלי ראטה זי"ע בעצמו שהוא זה שנסע לבלוז'וב.

קול ביער

הודעהעל ידי קול ביער » ד' נובמבר 16, 2011 2:23 pm

גוראריה כתב:
קול ביער כתב:כידוע הרבה התבטאויות התבטאו צדיקים בחשיבות ספרי הבני יששכר, ביניהם ידוע העובדא שבבוא האדמו"ר מתולדות אהרן אל האדמו"ר מבלאזשוב להסתופף בצלו שאלו אם לומד בספרי חסידות ואז אמר לו העיקר שתעסוק בספרי זקיני שכוללים הכל, הייתי שמח אם מישהו יכול להמציא לי את המקור הראשון לכך ואודה לומאוד.

כוונתך לכאורה לחותנו הרה"ק רבי אהרלי ראטה זי"ע בעצמו שהוא זה שנסע לבלוז'וב.

אכן אתה צודק ומרוב מהירות טעיתי ואיני יודע איך זה קרה, והכונה באמת להרה"ק ר' אהרן ראטה בעל שומרי אמונים ותולדות אהרן זי"ע

הפלא ופלא

הודעהעל ידי הפלא ופלא » ד' נובמבר 16, 2011 2:34 pm

מה אתה מחפש מקור? לסיפור? זה לא מובא בעובדא דאהרן או באחד מספריו של מהר"א ראטה?

שבטיישראל

הודעהעל ידי שבטיישראל » ד' נובמבר 16, 2011 11:30 pm

ע"ז ל שמעתי
מ"מ ידוע הסיפור עם הרה"ק מצאנז זיע"א שראו אותו לומד בספה"ק בני יששכר לפני התקיעות

אמרתי אחכמה

הודעהעל ידי אמרתי אחכמה » ד' נובמבר 16, 2011 11:54 pm

מענין לענין,
הגה"צ ר' יעקב יחזקי' גר"וו זצ"ל מחוסט (אחיו של הערוה"ב), נשאל פעם ע"י הגה"ק מהרי"ד מבעלז זי"ע, אם לומד בספרי הגה"ק הבני-יששכר זי"ע?
והשיב שלומד בספר הק' 'בני יששכר'.
אמר לו מהרי"ד מבעלז, שטוב יותר שילמוד בספר 'אגרא דכלה',
כי ספר 'אגרא דכלה' הוא ממה שהשמיע דברי-תורה ברבים, ואז נותנים מן השמים לצדיק דברים בפיו מה שיאמר לכלל ישראל, וזה יש לו השפעה יותר.
נערך לאחרונה על ידי אמרתי אחכמה ב ג' נובמבר 22, 2011 11:43 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

שיבר

הודעהעל ידי שיבר » ה' נובמבר 17, 2011 8:17 pm

אמרתי אחכמה כתב:אמר לו מהרי"ד מבעלז, שטוב יותר שילמוד בספר 'אגרא דפרקא',
כי ספר 'אגרא דפרקא' הוא ממה שהשמיע דברי-תורה ברבים, ואז נותנים מן השמים לצדיק דברים בפיו מה שיאמר לכלל ישראל, וזה יש לו השפעה יותר.

לכאורה צ"ל אגרא דכלה.

עם זאת, בני יששכר הוא שזכה לייחס מיוחד אצל צדיקים, ולא שאר ספריו.

אני ואפסי

הודעהעל ידי אני ואפסי » ה' נובמבר 17, 2011 11:53 pm

ידוע שהרבי רבי דוד'ל מסקווירא זי"ע מגזע טשערנאביל שהקפידו אצלם ביותר ללמוד אך ורק מספריהם של ראשוני מאורי החסידות (כמאמר כלי ראשון עדיין מבשל) ואין מיעוט אחר מיעוט אלא לרבות כי הגה הרבה בספה"ק בני יששכר.

אמרתי אחכמה

הודעהעל ידי אמרתי אחכמה » ו' נובמבר 18, 2011 8:47 pm

שיבר כתב:
אמרתי אחכמה כתב:אמר לו מהרי"ד מבעלז, שטוב יותר שילמוד בספר 'אגרא דפרקא',
כי ספר 'אגרא דפרקא' הוא ממה שהשמיע דברי-תורה ברבים, ואז נותנים מן השמים לצדיק דברים בפיו מה שיאמר לכלל ישראל, וזה יש לו השפעה יותר.

לכאורה צ"ל אגרא דכלה.

תודה, תיקנתי.

עורך-תורני-מתלבט

הודעהעל ידי עורך-תורני-מתלבט » ש' נובמבר 19, 2011 10:31 pm

נחזור לראש, הכל היה כדאי, העיקר שזכינו להוצאת 'בני יששכר' במהדורת תולדות אהרון - שהו"ל החתן האדמו"ר רבי אברהם יצחק קאהן זי"ע.
המהדורה המשובחת, היתה הראשונה באיכותה. כל הבאים אחריו, נאלצו ל'היעזר' בו, כולל מהדירי קאסאן ועוז והדר!...

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ג' נובמבר 22, 2011 9:49 pm

לתשוקת חד מחבריא קדישא די באתרא הדין
1.jpg
1.jpg (56.13 KiB) נצפה 4479 פעמים
2.jpg
2.jpg (108.88 KiB) נצפה 4479 פעמים
3.jpg
3.jpg (42.91 KiB) נצפה 4479 פעמים

רבטוב

הודעהעל ידי רבטוב » ג' נובמבר 22, 2011 10:41 pm

אמרתי אחכמה כתב:מענין לענין,
הגה"צ ר' יעקב יחזקי' גר"וו זצ"ל מחוסט (אחיו של הערוה"ב), נשאל פעם ע"י הגה"ק מהרי"ד מבעלז זי"ע, אם לומד בספרי הגה"ק הבני-יששכר זי"ע?
והשיב שלומד בספר הק' 'בני יששכר'.
אמר לו מהרי"ד מבעלז, שטוב יותר שילמוד בספר 'אגרא דכלה',

הסיפור צריך ביאור ....כי בהקדמת הספה''ק בני יששכר כתוב שקיבץ התורות שאמר בשב''ק לפני קהל ועדה בשב''ק וסידרם לפי חדשי השנה .
אגב הגר''י לנדא הרב מבני ברק אמר לאבי שרבו הרש''ב מליובאוויטש כשנסע מביתו לנסיעות ארוכות לקח עימו את הספה''ק בני ישכר .

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: שמואל דוד ו־ 481 אורחים