מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מהדורות ישנים של ספרים

נתקלתם בספר החסר באוצר? הודיעו לנו על כך!
עמקן

מהדורות ישנים של ספרים

הודעהעל ידי עמקן » ד' אפריל 18, 2012 4:57 pm

אני מהדיר ספר שנכתב לפני מאה ושלושים שנה ועוזר הרבה לראות המהדורה שהשתמש בו המחבר. [הוא מרבה לציין ע"פ דף הספר. גם בכמה שו"ת מצאתי שמספר התשובה במהדורות הנפוצות היום אחרת ממה שהיה בספר שלפני המחבר, כגון במשכנות יעקב מאה"ע סי' ל"ט. היו עוד סיבות שראיית מהדורת המחבר הביא תועלת.]
זה מרגיז שלמרות ששילמתי אלפי שקלים על אוצר החכמה אני נאלץ לעתים קרובות להשיג מהדורה ישנה מהיברו בוקס, ולהשתמש בו בלי השכלולים של אוצה"ח.

חכם באשי

Re: מהדורות ישנים של ספרים

הודעהעל ידי חכם באשי » ד' אפריל 18, 2012 5:04 pm

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » ד' אפריל 18, 2012 5:11 pm

לדעתי יש הבדל גדול לשם, כשמדברים על מהדורא ראשונה, בוודאי יש בה תועלת מרובה מאוד, משא"כ כל מהדורא ישנה של כל ספר.
הן אמת שבוודאי גם בזה יש תועלת וכדברי 'עמקן' ומזה ומזה אל תנח ידך - השאלה רק בסדר עדיפויות, הרי אי אפשר להכניס אלפי אלפי ספרים בפעם אחת!

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ד' אפריל 18, 2012 10:50 pm

עמקן כתב:זה מרגיז

עמקן כתב:בלי השכלולים של אוצה"ח

וזה לא עוזר לא להתרגז?
בלי התגובה של חכם באשי, אומר לכב': המערכת עושה מאמצים כבירים להעשיר את האוצר [תרתי משמע] בכל סוגי הספרים, עם כל זאת, לא תמיד מצליחים להשיג הכל
ובמיוחד לא ע"פ בקשתו של כל יחיד ויחיד. [אע"פ שמתייחסים לבקשות ועושים הכל בכדי לרצות את הפונים]

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » ה' אפריל 19, 2012 12:21 am

עוד מעלה של מהדורות רבות. חיפוש בספרים סרוקים אינו מדויק מחמת מגבלות טכנולוגית בOCR בפרט בספרים ישנים. ככל שיש יותר מהדורות של ספרים, ובספרים ישנים גם עותקים רבים של אותו מהדורה, מתרבה הסיכוי לחיפוש מוצלח.

אחשדרפנטובסקי

הודעהעל ידי אחשדרפנטובסקי » ה' אפריל 19, 2012 8:33 pm

עמקן כתב:זה מרגיז שלמרות ששילמתי אלפי שקלים על אוצר החכמה אני נאלץ לעתים קרובות להשיג מהדורה ישנה מהיברו בוקס, ולהשתמש בו בלי השכלולים של אוצה"ח.

ואותי מרגיז מאד שלמרות ששילמתי אלפי אלפים של שקלים על אוצר החכמה, אני נאלץ ללכת לקנות חלב מן המכולת ולא שולחים לי את זה מאוצר החכמה על ידי שליח.

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ו' אפריל 20, 2012 10:05 am

עמקן כתב:עוד מעלה של מהדורות רבות. חיפוש בספרים סרוקים אינו מדויק מחמת מגבלות טכנולוגית בOCR בפרט בספרים ישנים. ככל שיש יותר מהדורות של ספרים, ובספרים ישנים גם עותקים רבים של אותו מהדורה, מתרבה הסיכוי לחיפוש מוצלח.

מצד שני זה יכול להביא ריבוי מיותר של אותם תוצאות שזה מטריד לא פחות.
לא כך?

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » ג' מאי 01, 2012 1:38 am

ישראל הר כסף כתב:
עמקן כתב:עוד מעלה של מהדורות רבות. חיפוש בספרים סרוקים אינו מדויק מחמת מגבלות טכנולוגית בOCR בפרט בספרים ישנים. ככל שיש יותר מהדורות של ספרים, ובספרים ישנים גם עותקים רבים של אותו מהדורה, מתרבה הסיכוי לחיפוש מוצלח.

מצד שני זה יכול להביא ריבוי מיותר של אותם תוצאות שזה מטריד לא פחות.
לא כך?

אפשר לתקן זה על ידי אפשרות לסנן תוצאות כפולות ממהדורות שונות של אותו ספר. גם בלי זה אפשר לראות שהם מהדורות שונות ולדלג עליהם במקרה שאין טעות בחיפוש וזה לא נוגע.

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ג' מאי 01, 2012 8:39 am

עמקן כתב:גם בלי זה אפשר לראות שהם מהדורות שונות ולדלג עליהם במקרה שאין טעות בחיפוש וזה לא נוגע.

לא תמיד ספר זהה בא ברשימה רצופה שאתה יכול לדלג.
לפחות אצלי שמוגדר לסנן לפי מספר תוצאות אזי ברור שאם מספר תוצאות שונה אתה מדפדף ומדפדף ומוצא את אותם תוצאות כמה פעמים והדבר מייגע.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות לספרים חדשים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים