מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שנת הדפסה ברשימת הספרים

אגרת

שנת הדפסה ברשימת הספרים

הודעהעל ידי אגרת » ו' פברואר 22, 2013 12:44 pm

האם נעלמה אפשרות זו או שהיא קיימת באופן אחר? הדבר נצרך מאוד.

פלתי

Re: שנת הדפסה ברשימת הספרים

הודעהעל ידי פלתי » ו' פברואר 22, 2013 12:50 pm

קיימת אפשרות לחיפוש לפי שנת הדפסה בתפריט חיפוש/חיפוש מורחב בפרטי הספר.
פורים שמח.

אגרת

הודעהעל ידי אגרת » ב' פברואר 25, 2013 10:03 am

כוונתי היא למיון רשימת הספרים לפי שנת הדפסה החיפוש הנ"ל יעזור רק לשנה מסויימת.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ב' פברואר 25, 2013 12:24 pm

אף שבאמת עשו עבודה נהדרה בגר' 11 לפשט את השימוש והאופציות השונות, לענ"ד חבל שהסירו את האופציות "מיין לפי מחבר" ו"מיין לפי שנת הדפסה", שלא הפריעו לשום א' וכמה פעמים א"א להסתדר בלעדיהם, על אף שהבטיחו לי לפני העדכון שלא הסירו בגר' זו שום דבר משמעותי. אקוה שנעשה מתוך טעות ושיוחזר בקרוב.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ג' פברואר 26, 2013 3:52 am

צמא לדעת כתב:אף שבאמת עשו עבודה נהדרה בגר' 11 לפשט את השימוש והאופציות השונות, לענ"ד חבל שהסירו את האופציות "מיין לפי מחבר" ו"מיין לפי שנת הדפסה", שלא הפריעו לשום א' וכמה פעמים א"א להסתדר בלעדיהם, על אף שהבטיחו לי לפני העדכון שלא הסירו בגר' זו שום דבר משמעותי. אקוה שנעשה מתוך טעות ושיוחזר בקרוב.

אולי תוכל לתת דוגמא אחת לדבריך שא"א להסתדר בלעדיהם? כי לפי השיטה החדשה של חיפוש בספרים ובשנת הדפסה, נראה לדעתי שאין במיון הזה שום תועלת.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ג' פברואר 26, 2013 8:52 am

דוגמא עכשווית:
בזכרוני שראיתי בספר אחד שדן בענין מסויים, אלא שכמובן איני זוכר את שם הספר, וגם ע"י חיפוש לא נמצא. כפי זכרוני את צורת האותיות, הנני משער שהספר נדפס אחר תשס. בגר' הקודמת הייתי ממיין לפי שנת הדפסה, ועובר במהירות כל הספרים שנדפסו אחר תשס ספר אחר ספר. כעת כיצד אעשה?
ובר מן דין, ה"חיפוש מתקדם בפרטי הספר" איטי ביותר.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ג' פברואר 26, 2013 9:47 am

צמא לדעת כתב:דוגמא עכשווית:
בזכרוני שראיתי בספר אחד שדן בענין מסויים, אלא שכמובן איני זוכר את שם הספר, וגם ע"י חיפוש לא נמצא. כפי זכרוני את צורת האותיות, הנני משער שהספר נדפס אחר תשס. בגר' הקודמת הייתי ממיין לפי שנת הדפסה, ועובר במהירות כל הספרים שנדפסו אחר תשס ספר אחר ספר. כעת כיצד אעשה?
ובר מן דין, ה"חיפוש מתקדם בפרטי הספר" איטי ביותר.

תארתי לעצמי תשובה מעין זו. והיא לא עונה על שאלתי. אני ביקשתי דוגמא למש"כ "שא"א להסתדר בלעדיהם" ואילו הדוגמא שלך ניתן להסתדר איתה מצויין.
1) חיפוש מתקדם בפרטי הספר 2) חפש את הספרים שנדפסו בתש"ס.
יש קרוב ל1300 ספרים. גמרת לעבור על הרשימה המכובדת הזו? עכשיו תחפש תשס"א.
לא נראה שהמעבר משנה לשנה מכביד על החיפוש. כי מה שכתבת שהחיפוש המתקדם בפרטי הספר איטי ביותר, די ברור לי שלא ניסיתו בגירסה 11, כי החיפוש הזה לוקח שניה אחת בדיוק, ואולי פחות.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ג' פברואר 26, 2013 10:28 am

לפני שכתבתי ניסיתי לחפש כל הספרים שנדפסו בתש"ס, וזה לקח קרוב לדקה. עכשיו ניסיתי עוה"פ וזה באמת לוקח קצת יותר משני', כנראה הפעם הראשון איטי יותר.
הנני קצת מתעצל מלחזור על אותה פעולה 14 פעמים, ובפרט כשכל אחד מהם כולל כמה קליקים בעכבר, ומ"מ אתן דוגמא טובה יותר. ברצוני לקבל רשימה מכל הספרים שנדפסו בניו יורק בשנות הת"ר.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ג' פברואר 26, 2013 11:00 am

צמא לדעת כתב:לפני שכתבתי ניסיתי לחפש כל הספרים שנדפסו בתש"ס, וזה לקח קרוב לדקה. עכשיו ניסיתי עוה"פ וזה באמת לוקח קצת יותר משני', כנראה הפעם הראשון איטי יותר.
הנני קצת מתעצל מלחזור על אותה פעולה 14 פעמים, ובפרט כשכל אחד מהם כולל כמה קליקים בעכבר, ומ"מ אתן דוגמא טובה יותר. ברצוני לקבל רשימה מכל הספרים שנדפסו בניו יורק בשנות הת"ר.

מאד מוזר, על 20 אלף ספרים אתה לא מתעצל לעבור, כדי למצוא את הספר ששכחת את שמו. אבל 14 פעמים ללחוץ חפש, אתה מתעצל?
ולגבי הדוגמא שהבאת: ומ"מ אתן דוגמא טובה יותר. ברצוני לקבל רשימה מכל הספרים שנדפסו בניו יורק בשנות הת"ר.
אדרבה, בחיפוש מתקדם בפרטי הספר תכתוב מקום הדפסה ניו יורק ושנת הדפסה ת"ר, ובתוך שניה אחת תקבל את הרשימה שביקשת.
במקרה הנדון אין תוצאות כי כנראה שלא נמצאים ספרים מניו יורק שנדפסו בשנה ההיא. אבל נסה למשל תרפ"ג. ותהנה.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ג' פברואר 26, 2013 11:52 am

פלתי כתב:
צמא לדעת כתב:לפני שכתבתי ניסיתי לחפש כל הספרים שנדפסו בתש"ס, וזה לקח קרוב לדקה. עכשיו ניסיתי עוה"פ וזה באמת לוקח קצת יותר משני', כנראה הפעם הראשון איטי יותר.

מאד מוזר, על 20 אלף ספרים אתה לא מתעצל לעבור, כדי למצוא את הספר ששכחת את שמו. אבל 14 פעמים ללחוץ חפש, אתה מתעצל?

כן.
ובלא"ה, מה שמוכרח מוכרח (אם יש לך עצה טובה, שלא אצטרך לעבור על 20 אלף ספרים, באמת אשמח לשמוע).

פלתי כתב:ולגבי הדוגמא שהבאת: ומ"מ אתן דוגמא טובה יותר. ברצוני לקבל רשימה מכל הספרים שנדפסו בניו יורק בשנות הת"ר.
אדרבה, בחיפוש מתקדם בפרטי הספר תכתוב מקום הדפסה ניו יורק ושנת הדפסה ת"ר, ובתוך שניה אחת תקבל את הרשימה שביקשת.
במקרה הנדון אין תוצאות כי כנראה שלא נמצאים ספרים מניו יורק שנדפסו בשנה ההיא. אבל נסה למשל תרפ"ג. ותהנה.

בשנות הת"ר הכוונה תר-תרצט, ועד בכלל.

דוגמא טובה עוד יותר: הנני נהנה לסייר קצת מפעם לפעם באוצר הספרים הגדול שברשותי, אלו הם ה"חדשות" שלי. ולפעמים זה משעמם עפ"י א-ב, ובפרט כשיש מאות ספרים מתחילים באותן תיבות (כגון הגדה של פסח), במקרה כזה מיון עפ"י מחבר או שנת/מקום הדפסה (או מספר עמודים, וכו') מגוון הרבה יותר.
כללו של דבר: יש פעולת חיפוש ויש פעולת מיון, אמנם אפשר להשתמש בחיפוש מתוחכם ומהיר (כמו שיש באוצר) לקצת מפעולות המיון, אך עדיין יש מקום למיון כפשוטו.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ג' פברואר 26, 2013 12:08 pm

צמא לדעת כתב:כן.
ובלא"ה, מה שמוכרח מוכרח (אם יש לך עצה טובה, שלא אצטרך לעבור על 20 אלף ספרים, באמת אשמח לשמוע).

אני מתנצל על שגרמתי לך לחשוב שאני באמת מאמין שאתה תעבור על 20 אלף ספרים כדי למצוא ספר אחד.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ה' פברואר 28, 2013 10:41 am

צמא לדעת כתב:דוגמא טובה עוד יותר: הנני נהנה לסייר קצת מפעם לפעם באוצר הספרים הגדול שברשותי, אלו הם ה"חדשות" שלי. ולפעמים זה משעמם עפ"י א-ב, ובפרט כשיש מאות ספרים מתחילים באותן תיבות (כגון הגדה של פסח), במקרה כזה מיון עפ"י מחבר או שנת/מקום הדפסה (או מספר עמודים, וכו') מגוון הרבה יותר.

אתה יכול לכתוב בשם המחבר רק את האות ג' ומיד תקבל רשימת הספרים שמחבריהם מתחילים באות ג', יש שלשת אלפים כאלו. אז כל פעם שתרצה לסייר קצת, תבחר אותו אחרת של מחבר.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ה' פברואר 28, 2013 12:10 pm

פלתי כתב:
צמא לדעת כתב:דוגמא טובה עוד יותר: הנני נהנה לסייר קצת מפעם לפעם באוצר הספרים הגדול שברשותי, אלו הם ה"חדשות" שלי. ולפעמים זה משעמם עפ"י א-ב, ובפרט כשיש מאות ספרים מתחילים באותן תיבות (כגון הגדה של פסח), במקרה כזה מיון עפ"י מחבר או שנת/מקום הדפסה (או מספר עמודים, וכו') מגוון הרבה יותר.

אתה יכול לכתוב בשם המחבר רק את האות ג' ומיד תקבל רשימת הספרים שמחבריהם מתחילים באות ג'

אך בלי שום סדר (כ"א לפי א-ב של הספרים).

ושוב: זה חיפוש, לא מיון. איני יודע אם באמת אינך מבין ההבדל או שאתה מיתמם, אך אשתדל להבינך עוד פעם אחת.
בדף השער של היברו בוקס, אין שום רשימה של ספרים, כ"א משבצות קטנות לחיפוש, האם לדעתך טוב היה לחקות סגנון זה גם לאוצר (ומי שדוקא רוצה לסייר, יקיש א' לקבל כל הספרים המתחילים בא')?
בכל סייר קבצים (כגון windows explorer) אפשר למיין הקבצים לפי מספר מאפיינים (שם, מחבר, זמן השינוי האחרון, גודל הקובץ, וכו'). מה תאמר לסייר קבצים שבו לא רואים כלום, רק אפשר להקיש תאריך כדי לקבל כל הקבצים שנשתנו בזו הזמן (מסודר לפי השם)?
מה תאמר לבית מסחר ספרים ענקית, שבו כל המדפים ריקים, כל הספרים מונחים במרתף (שם אסור להיכנס), אך אין בעי', רק אמור להעובד המסור פרט מדויק שבספר שאתה רוצה, ותוך שני'ה אלפי הספרים שיש בהם פרט זה מונחים לפניך. קצת מוזר, לא?
ועדיין לא ענית לי האיך אני אמור לדעת כמה ספרים נדפסו בניו יורק בשנות הת"ר, הרי בשנת ת"ר לא נדפס כלום, וכן כמה עשרות שנים אח"כ, ולפני החיפוש איני אמור לדעת מהיכן להתחיל. זהו ההבדל בין חיפוש למיון וסיור, חיפוש שייך רק למשהו מוגדר ומדויק, סיור אמור להראות כל המצב, ובסיור ממוין אפשר למצוא משהו בתוך המכלול גם כשהמשהו הזה אינו מוגדר ומדויק כ"כ.
עוד שאלה אחת קטנה לסיום: מהו הספר הראשון שנדפס בניו יורק (שיש באוצר)? בגר' 10 אין משימה קלה מזו, בגר' 11 המשימה הופכת לאי אפשרית לביצוע. (כן, אפשר לחפש שנה אחר שנה משנת גילוי אמריקה או משנת המצאת הדפוס, ובמאות הראשונות לא תהיינה כל תוצאות, או לעבור על כל 4744 הספרים שנדפסו בניו יורק ספר אחר ספר, לבדוק שנת הדפוס, ו'להחזיק הראש' משך כל הזמן מי הקדום, אך זה נקרא בעבורי אי אפשרית, בהתחשב בכך שאינני רובוט ולא מחשב). החיפוש מצוין כשרוצים למצוא משהו שיודעים, הסיור הממוין נצרך כשרוצים להוודע משהו שאין יודעים.

גם אם עדיין לא הבנת, הרי איני היחיד בדרישה זו (בין באשכול זה ובין באשכול הסמוך), ואתה כנראה היחיד שאינו מבין. כנראה האוצר מספק צרכיך, כן יעזרך ה' הלאה, אך יש גם צרכים אמיתיים אחרים, אף שאינך נצרך להם.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ה' פברואר 28, 2013 5:46 pm

אתה צודק, באמת מן הראוי לעשות מיון לפי שנת הדפסה ואפילו לפי מחבר, לא בגלל שאני רואה בזה תועלת כ"כ גדולה, אבל גם בשביל תועליות קטנות ראוי לעשות כן. בפרט שזה בודאי דבר קטן עבור המתכנת הדגול של אוצר החכמה, ובפרט שזה יבוא בתפריט תצוגה שאינו מפריע לאף אחד ואינו מכביד בכך על פשטות ממשק המשתמש.
למתכנתי אוצר החכמה לתשומת לבכם.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ה' פברואר 28, 2013 6:05 pm

כל הכבוד! מודים דרבנן היינו שבחייהו.

פלתי כתב:למתכנתי אוצר החכמה לתשומת לבכם.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' פברואר 28, 2013 6:32 pm

הענין עומד על הפרק ואני מקווה שתוך זמן קצר יושלם. בפרט אחרי שאפילו פלתי "נכנע".

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ה' פברואר 28, 2013 7:06 pm

שלמי תודות!

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ה' פברואר 28, 2013 7:37 pm

ואגב, הוזכרו לעיל עוד שתי שיטות מיון, לפי מקום הדפוס ולפי מספר העמודים. מיון לפי מספר העמודים אולי נראה קצת מוזר, אך יש בזה תועלת כשרוצים משהו קטן (לסיים תוך חצי שעה שנתפנתה), או לאידך גיסא כשרוצים להקיף נושא מסוים ומחפשים ספר יסודי ורציני בנושא (לעומת קונטרס צנום).
עוד הצעת מיון אחת: אי-מיון. דהיינו, סידור אקראי. והתועלת מזה כשמחפשים "משהו חדש", כנ"ל. וכמו שיש בויקיפדי'ה "ערך אקראי". גם אם הצעה זו יוצאת דופן יותר מדי, אפשר לעשות לכה"פ אופצי'ה נידחת בOTZAR.INI לפתוח ספר אקראי בהפעלת האוצר, לכה"פ להתחיל במשהו חדש.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ו' מרץ 01, 2013 12:56 pm

ואגב, מעניין אותי באמת לדעת בגירסאות הקודמות שהיה מיון לפי שנת הדפסה, איך היית מגיע לספרים שנדפסו בארה"ב בשנות הת"ר? והלא המיון היה לפי שנת הדפסה ולא לפי מקום הדפסה.

צמא לדעת

הודעהעל ידי צמא לדעת » ו' מרץ 01, 2013 1:42 pm

חיפוש מתקדם בפרטי הספר מקום הדפסה ניו יורק, מיין לפי שנת דפוס.

חזור אל “אוצר החכמה - תמיכה טכנית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים