מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

השם יקום דמו? אני מקווה שלא!

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
נוטר הכרמים

Re: השם יקום דמו? אני מקווה שלא!

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' ינואר 03, 2021 11:35 pm

פרנקל תאומים כתב:
נוטר הכרמים כתב:
פרנקל תאומים כתב:
נוטר הכרמים כתב:ח"כ הרב יצחק פינדרוס מדגל התורה השתתף ונאם בהפגנה על המאורע הנ"ל.
מעניין מאוד אם זה היה בשליחות מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א...

(אני שותף לביקורת האדירה והצודקת על המשטרה,
אלא שאם ציוץ קטן על אלימות כנגד בחורי ישיבה מפלג אחר דורשת הבהרות והתנערות השקפתית,
בודאי שנאום חוצב להבות כזה על מי שעוסק בתורה בקדושה ובמסירות נפש וכו' יכול להתפרש כתיכה בכל הדרך)

די, מספיק כבר. כאן לא הבמה לחפירות העיתון וגרדניו. לא בכל אשכול חייבים לדחוף.

נא לא לסתום פיות.
כאן התקיים דיון בדיוק על היחס הראוי לנוער הגבעות וגם להפגנות בעבורם.
(התקושש וקוש.
אתה יכול להמשיך לבקש להעתיר בתפילה על ר' עזריאל...).

בכל אשכול אתה דוחף את דגל/עץ יתד/הפלס, ממש בלתי נלאה. שתהיה לי בריא כמובן.
הבעיה היא שאם משיבים לך על הגירודים אתה בסוף מתקצף ומזדעק כקוזק נגזל. שתהיה לי בריא, שוב פעם.

לגבי ש''ב המתוק עדין הנפש האהוב על כל קהילתו (חרף ההזדהות המסויימת של השנים האחרונות) הג''ר עזריאל שליט''א, אשמח לשמוע עדכונים, (כשם ששמחתי בשעתו לשמוע עדכונים על הרגשתו הטובה של גיסו הגדול שליט''א).

ר' עזריאל שליט"א לא הוגדר כחולה אלא כנדבק, ותו לא מידי.

תפסיק ליטול פטרונות או תפקיד ניהול כאן.
השחצנות בלתי נסבלת.
כמדומני שהינך ה"מגרד" הראשי דמתא.
מוטב שתשתף אותנו בדברי תורה וחכמה, מאשר לחבוט על קדקדינו במטאטא של זרדים.
קום בדוכתך. דרך ארץ במטותא.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' ינואר 04, 2021 12:00 am

חולה, לא נדבק. חולה. אינני מעודכן לימים האחרונים, אבל יודעני מה היה קודם. (מצבו של גיסו הגדול בשעתו וודאי היה יותר טוב, כמו גם של עוד הרבה ראשי ישיבות שביקשו שם באשכול להתפלל לרפואתם. גם מתוך תקווה שלא יכביד חוליים, בהיותם באים בימים. מה כאב לך כ''כ פתאום? לא זכור לי שיצאת מכליך כ''כ כשביקשו להתפלל עבורם או עבור מרן הגר''ח שליט''א).

תפסיק להיטפל אלינו כל הזמן עם העיתון שלך וענייניו, פשוט תפסיק. ואז אף אחד לא יחבוט על ראשך. זה הכל.

אם תהיה לך: דרך ארץ, שפה נקייה, כבוד לאחרים, התחשבות באחרים, ענווה מינימאלית, יכולת מינימאלית לקבלת ביקורת מתבקשת, עדינות, זהירות מינימאלית מנסיון לפגיעות בוטות ואישיות בזולת וכו' וכו' וכו', אזי בטוחני שגם יתייחסו אליך בדרך ארץ כיאות ליהודי כשר, ואזי גם בוודאי תצליח בכל דרכיך. ואזי גם יהיה טעם אמיתי ל''דברי תורה וחכמה'' ויהיה ראוי להתפאר בהם, בבחינת ''פארו עליי ופארי עליו''.

איש גבעות

הודעהעל ידי איש גבעות » ב' ינואר 04, 2021 12:37 am

הרבנים הנכבדים נוטר הכרמים ופרנקל תאומים
אולי תכבדו את חברי הפורום ותעברו להחליף מהלומות מילוליות בהודעות פרטיות?
אין זה מענינם של חברי הפורום לדון מי מגדר למי וכדו'

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' ינואר 04, 2021 12:43 am

איש גבעות כתב:הרבנים הנכבדים נוטר הכרמים ופרנקל תאומים
אולי תכבדו את חברי הפורום ותעברו להחליף מהלומות מילוליות בהודעות פרטיות?
אין זה מענינם של חברי הפורום לדון מי מגדר למי וכדו'

אתה באמת טוב ממני, כשאתה חטפת באופן אישי לאחרונה הגבת באיפוק גדול, וזה יפה.
אני אמנם רחוק מלהיפגע מההתנפלויות, וגם רגיל אליהם. אעפ''כ, אני מרשה לעצמי להגיב באופן מדוד (יחסית להתנפלות האלימה).

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ב' ינואר 04, 2021 2:06 am

אני חושב שלרוב המשתתפים כאן אין היכרות מקרוב עם נוער הגבעות והנושאים סביבו.
מהכירות אישית עם כמה עשרות מנוער הגבעות של בערך חצי דור אחורה - הרב בברכה המשולשת צודק לחלוטין בכל דבריו.

גם בעניין נקמת הערבים -
התפיסה הערבית מאד שונה מהמערבית.
הישמעלים שחיים על חרבם מדברים בצורה כוחנית ומבינים כח, ומכבדים כח. המושג נקמה קיים אצלם או על כבוד המשפחה או כנושא כללי.
מתוך הערבים שנפצעו מירי צה"ל וכדו' לא יצאו הרבה מחבלים (כמובן שחלק מהם נפצעו כי הם כבר היו מחבלים קטנים).
בתפיסה הערבית האלימות היא מושכל ראשון, והפלא אצלם איך החיילים לפעמים לא אלימים, ולמשל קראתי בכמה מקומות שהערבים בירושלים במלחמת ששת הימים לא הבינו איך החיילים לא באים לאנוס את נשותיהם, זה היה בעיניהם לפלא.
הדבר שמעודד אותם לעשות פיגועים זה לא חומת מגן, אלא פיגועים שלהם עצמם. כלומר בדיוק להפך. כשהם מושפלים הם נשארים למטה ולא מנסים להתמרד, וכשאפם עולה אז הם מסוכנים.
נקודה בולטת בחוסר ההבנה של העולם המערבי את העולם הערבי היא נושא הריסת בתי המחבלים, שלדעת כל המומחים זה משתיק טרור, בעוד שבעיניים מערביות זה גורם להם רק לשנוא עוד יותר או לכל הפחות לא מועיל.
מי שמכיר את המציאות היום יומית ביו"ש כן מבין את הדברים האלו.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' ינואר 04, 2021 2:35 am

פשיטא הכי, והיינו דברי הרב 'דרומי'.

הכתב והמכתב

הודעהעל ידי הכתב והמכתב » ב' ינואר 04, 2021 2:39 am

נכון מאוד.

ערבי לא יעיז להכנס ליצהר או בת עין. בגלל שמי שנסה זאת בעבר חטף מכות רצח, ולכן הוא 'מבין' שפה לא כדאי להתעסק עם היהודים.

גם בצבא יודעים זאת.
סיפר לי חייל בגזרת חברון [ששקטה יחסית בשנים האחרונות ב''ה] שמפקד הגיזרה יוזם חיפושים בשכונות מסוימות בעיר, עובר מבית לבית ומחפש נשק וכדו' ללא חשש מוקדם, כי עצם הפעילות גורמת לכל ה'חברה' תחושת פחד וחוסר בטחון, שזו תרופת ההרגעה הכי טובה במזרח התיכון.

כנראה גם שמת לב שתקופת הקורונה [שכנראה מסתיימת עכשיו, לאור האירועים האחרונים], הייתה התקופה הכי שקטה ביו''ש מאז הסכמי אוסלו

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' ינואר 04, 2021 2:52 am

וכראי' נוספת לסו"ד והמוסגר שבהם - השיגורים שבימים האחרונים, ישמרנו ה'.

גביר

הודעהעל ידי גביר » ב' ינואר 04, 2021 8:31 am

דומה שהטענה העיקרית כלפי נוער הגבעות אינה על יחסם לערבים [שאנחנו תושבי הנגב מכירים היטב את הערצתם לכח] אלא על יחס הביטול שיש לפחות לחלק מהם כלפי 'מוראה של מלכות' ונטייתם לנקוט בפעולה עצמאית בעניינים המסורים לה [ואף שרבו מספור חסרונותיה של אותה מלכות בתחומים רבים, סוף כל סוף אילולי מוראה וכו'].
נערך לאחרונה על ידי גביר ב ב' ינואר 04, 2021 2:41 pm, נערך 3 פעמים בסך הכל.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ב' ינואר 04, 2021 2:30 pm

לחזק את דברי קודמי בענין יחס הישמעאלים לכח
נער הייתי בעיה"ק ביתר ת"ו, ובעת היה היישוב קטן וחדש יחסית (בשנת ה'תשנ"ד) יצא יהודי אחד בשב"ק אחר הצהריים לטייל מחוץ לעיר, ומצאו ישמעאלי אחד מהכפר נחאלין וידקרהו. במוצש"ק יצאו כחמשים אנשים מן העיר, ויבואו אל הכפר אשר משם הישמעאלי, ויכו מכות נמרצות בכל יושביו, וישובו העירה. מאז, למשך שנים רבות לא נפגשנו בשום מקרה אלימות מיושבי הכפר.
מעשה דומה קרה עם יושבי הכפר חוסאן (בשנת ה'תשנ"ו), אשר לאחר מקרה יידוי אבנים (והאשמת קצין הבטחון החרדי בהרג נער ישמעאלי) פשטו כמה עשרות יהודים על הכפר, בניפוץ חלונות והכאת מכות. ותשקוט הארץ כמה שנים (אפילו בעת פרוץ האינתיפאדה בשנת ה'תשס"א, בתחילת ימיה, לא חששנו מבני חוסאן, רק מבני בית ג'אלא).

איש גבעות

הודעהעל ידי איש גבעות » ב' ינואר 04, 2021 2:51 pm

איש גלילי כתב:לחזק את דברי קודמי בענין יחס הישמעאלים לכח
נער הייתי בעיה"ק ביתר ת"ו, ובעת היה היישוב קטן וחדש יחסית (בשנת ה'תשנ"ד) יצא יהודי אחד בשב"ק אחר הצהריים לטייל מחוץ לעיר, ומצאו ישמעאלי אחד מהכפר נחאלין וידקרהו. במוצש"ק יצאו כחמשים אנשים מן העיר, ויבואו אל הכפר אשר משם הישמעאלי, ויכו מכות נמרצות בכל יושביו, וישובו העירה. מאז, למשך שנים רבות לא נפגשנו בשום מקרה אלימות מיושבי הכפר.
מעשה דומה קרה עם יושבי הכפר חוסאן (בשנת ה'תשנ"ו), אשר לאחר מקרה יידוי אבנים (והאשמת קצין הבטחון החרדי בהרג נער ישמעאלי) פשטו כמה עשרות יהודים על הכפר, בניפוץ חלונות והכאת מכות. ותשקוט הארץ כמה שנים (אפילו בעת פרוץ האינתיפאדה בשנת ה'תשס"א, בתחילת ימיה, לא חששנו מבני חוסאן, רק מבני בית ג'אלא).

הא לך פתרון קסם.
יפשטו חיילי צה"ל על כל כפרי וערי הערבים, יכו בהם מכות נמרצות, ינפצו כמה זגוגיות, ותשקוט הארץ ארבעים שנה...

ובנימה קצת יותר רצינית: המעשיות הללו טובות בשביל לספר אותם לנכדים בשבת אחרי הצ'ולנט.
ישנם מספיק כפרים עוינים ששילמו מחיר דמים כבד שעדיין ממשיכים לנסות ולהוציא פיגועים.
אז כנראה שביטחון זה בכל זאת סיפור קצת יותר מורכב מכמה עשרות יהודים נמרצים שבאים לנפץ חלונות.

הכתב והמכתב

הודעהעל ידי הכתב והמכתב » ב' ינואר 04, 2021 8:48 pm

איש גבעות כתב:הא לך פתרון קסם.
יפשטו חיילי צה"ל על כל כפרי וערי הערבים, יכו בהם מכות נמרצות, ינפצו כמה זגוגיות, ותשקוט הארץ ארבעים שנה...

ובנימה קצת יותר רצינית: המעשיות הללו טובות בשביל לספר אותם לנכדים בשבת אחרי הצ'ולנט.
ישנם מספיק כפרים עוינים ששילמו מחיר דמים כבד שעדיין ממשיכים לנסות ולהוציא פיגועים.
אז כנראה שביטחון זה בכל זאת סיפור קצת יותר מורכב מכמה עשרות יהודים נמרצים שבאים לנפץ חלונות.

הפתרון הזה עבד רבות בשנים, עד שהבג''ץ וגרורותיו עלו לשלטון

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' ינואר 04, 2021 9:09 pm

כל אחד צריך ללמוד את הלקח בעצמו, לא יכול ללמוד מחבירו.
ההיסטוריה של העולם הולכת כבר כמה אלפי שנים, ואפשר ללמוד מכל התרביות שבעולם. אין שום מהלך של כפיית שבט שלם תחת מרותו של שבט אחר לזמן ארוך. אם יש עצה של רצח המונים, להכחיד את כל הפלשתינאים גם יחד, היית יכול להצביע עבורו, אם תרצה. כל זמן שהם נשארים בחיים, לא תוכל להשפיל ולהכניע את רצונם לחירות לנצח. הבג"ץ לא נולד מעצמו כפטריות, הם פרי התרבות והחיים הנורמליים, תוצאות המון סבות שא"א למחוק.
לתבוע לתת לנערים מסוימים לעשות את מעשיהם, עם תירוץ של 'טרם עידן הבג"ץ' הוא תביעת סרק ושוא. הבג"ץ קיימת, א"א להכחיד אותה, וצריכים להשתלם עם המציאות.
אחרת הם נלחמים עם המציאות, האויר והשמש גם יחד, לא עם הערבים.

ודון מינה ואוקי באתרה

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' ינואר 04, 2021 9:20 pm

שוב: זו הסתכלות 'אמריקאית'.
במזה"ת לא צלחה שיטה זו, בלשון המעטה.

[אף שמר מכוון לענין אחר, שבו אי"ז שייך].

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' ינואר 04, 2021 9:27 pm

מכל התרביות שבעולם, בכל מקומות שבעולם. אין אופן שאפשר להשאיר שבט שלם תחת ידו של שבט אחר. זה לא ילך. לא במזרח הרחוק ולא במזרח התיכון, וגם לא במערב הרחוק. זה לא הולך וזה לא ילך.
ובפרט שהתרבות שבמזרח התיכון מושפעת מהעולם המערבי ג"כ, וגם הם שמעו על מושג של חירות.
והאביב הערבי יוכיח.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' ינואר 04, 2021 9:29 pm

'האביב הערבי' יוכיח, עד כמה הוא 'הצליח', ומה היו תוצאותיו וגלגוליו...

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' ינואר 04, 2021 9:42 pm

לא אמרתי שהצליח, אבל הם לא היו מוכנים להשאר אדישים ולהכנע להכוחניות של לוחציהם. אם אחינו תושבי ארץ ישראל מוכנים לחייהם של הסורים בעשור האחרון, תסלחו לי אם אני לא מקבל את זה.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' ינואר 04, 2021 10:26 pm

סוריא היא מקרה בודד, מתוך ים ההפיכות שמסביב.
הערבים שבאה"ק ת"ו ודרומה הם יותר בכיוון 'הצלחתה' של 'המהפכה' שבמצרים וכיו"ב.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' ינואר 11, 2021 11:26 am

עזריאל ברגר כתב:נשאלתי בפרטי:
עזריאל ברגר כתב:זכיתי להשתתף אמש בהלוויתו של הנער הקדוש והמיוחד אהוביה סנדק - שכני ליישוב, שזכיתי להכירו מימי קטנותו, ושמסר את נפשו על קדושת ארץ הקודש, בחייו ובמותו.
שמעתי כמה מהמשתתפים אומרים בסגנונות שונים "השם יקום דמו", והגבתי מיד "חס ושלום", כי לפענ"ד הם שוגים לחלוטין..

אם לא הי"ד, אז מנין "הקדוש"??

ותשובותי:
א. כל יהודי הוא קדוש, כך שהתואר הזה הוא בוודאי נכון.
ב. הוא מסר את נפשו על קדושת ארץ הקודש.
ג. כבר כתבתי שאני מאחל ומייחל לנקמת דמו השפוך, אבל בידי ב"ד של מטה ולא בידי ב"ד של מעלה.

למרות נעילת האשכול, נלפענ"ד אשר ההערה הבאה שקיבלתי בהודעה פרטית הינה חשובה:
קיים אשכול ישן העוסק בשאלת התואר "קדוש" על יהודי שנהרג בידי יהודי - viewtopic.php?f=7&t=13352

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 60 אורחים