מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כנס אחוות התורה - רשמים

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
ארי שבחבורה

Re: כנס אחוות התורה - רשמים

הודעהעל ידי ארי שבחבורה » ו' יוני 21, 2024 11:16 am

דרופתקי דאורייתא כתב:למי שעוד חושב שהצבא בהנהגה הנוכחית מתאים ליהודי שומתו"צ
מוזמן לשמוע את אחיו של ישראל יודקין הי"ד, שמשרת בעצמו
הוא ממליץ לחרדים שלא להתגייס!
משרד הביטחון נלחם במשפחה שלא לכתוב ע"ג המצבה - הי"ד
https://kol-barama.co.il/item/%d7%90%d7 ... %99%d7%98/

לא נראה לי שיש מי שחושב כך (השאלה עד כמה לא מתאים והאם למרות זאת צריך לשרת), אבל לגופו של ענין ראוי לציין שנוסח המצבות הצבאיות הוא נוסח אחיד מאז קום המדינה. אפשר לאהוב את זה ואפשר לא לאהוב, אבל זה המצב, ולכן הסירוב של משרד הבטחון לא קשור בשום צורה למלחמה כלשהי נגד החרדים.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ו' יוני 21, 2024 11:25 am

גם לכתוב על מצבה צבאית "אמא אמא ואבא" זה נוסח אחיד?

בין שורות הקברים והצמחייה המוקפדת בבית העלמין הצבאי בקריית שאול, עומדת מצבה יחידה מסוגה - זו של סמ"ר עומרי ניב פיירשטיין, שנפל ב-7 באוקטובר בקרב על מחנה זיקים. משרד הביטחון אישר לחרוט על מצבתו, לראשונה, את שמותיהם של 3 הוריו. "אם יש מישהו שהיה יכול לעשות פריצת דרך - זו רק המשפחה הזאת"

סמ"ר עומרי ניב פיירשטיין מגבעתיים נפל בקרב הגבורה בבסיס זיקים, שבו שישה מפקדים ומפקדות וטירון אחד איבדו את חייהם כשהגנו על עשרות טירונים. ניב פיירשטיין הותיר אחריו שתי אימהות, אור-לי ניב ומיכל אדלשטיין-ניב, ואב, קובי פיירשטיין. אור-לי ניב, סגן-אלוף במילואים וסגנית ראש העיר גבעתיים, סיפרה בריאיון בתוכנית "חלון גאווה" בכאן תרבות על היחס שהמשפחה כולה קיבלה מקציני הנפגעים, וכן על ההבנה של צה"ל בכל הקשור לכיתוב על המצבה. "ההתנהלות של קציני הנפגעים הייתה מצוינת", אמרה.

לדבריה, "כשהם הגיעו אלינו הביתה, הם דפקו בדלת ושאלו איפה אור-לי. מי שפתחה את הדלת הייתה מיכל. היא אמרה להם 'אור-לי לא פה, אתם צריכים את אור-לי?'. אז הם שאלו אותה: 'את מיכל?', היא אמרה כן, אז הם אמרו לה 'לא, אנחנו צריכים גם אותך'. הם באו מוכנים מראש וידעו שיש שתי אימהות ואבא. הם התייחסו לזה הכי טבעי ונכון שאפשר".

האם המשיכה וסיפרה: "כשבאו אלינו שבועיים אחרי לתאם את מה שיהיה כתוב על המצבה, על הטופס היה כתוב: עומרי ניב פיירשטיין, בן אור-לי וקובי. אמרתי להם 'יש לכם טעות, זה לא בן אור-לי וקובי, זה בן אור-לי, מיכל וקובי'. הם לא כל כך ידעו לאכול את זה. הייתה פה קצינה צעירה שכנראה נתקלה בזה פעם ראשונה. היא לא ידעה כל כך מה לעשות עם זה. אמרתי לה 'תעשי מה שאת צריכה, מבחינתנו זה לא עובר. מבחינתי, אם אתם לא מתכוונים להוסיף את השם של מיכל - אז שהמצבה תהיה ריקה'. אחרי יומיים הם התקשרו ואמרו שהכול בסדר ושיהיו שלוש שמות, 'בדיוק כמו שאתם רוצים'. זה מה שהיה".

אה, ההבדל ברור:
עומרי, בנם של סגנית ראש עיריית גבעתיים אור-לי ניב, מיכל אדלשטיין-ניב וקובי פיירשטיין, אח למאיה ומיקה, גדל בגבעתיים והתחנך בבתי הספר בורוכוב וקלעי. חבריו סיפרו בעצב, כי היה פעיל בקן בורוכוב של תנועת הנוער העובד והלומד, אהב לשחק כדורסל ולמד אומנויות לחימה.
נערך לאחרונה על ידי צופה_ומביט ב ו' יוני 21, 2024 11:53 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' יוני 21, 2024 11:43 am

צופה_ומביט כתב:גם לכתוב על מצבה צבאית "אמא אמא ואבא" זה נוסח אחיד?

בין שורות הקברים והצמחייה המוקפדת בבית העלמין הצבאי בקריית שאול, עומדת מצבה יחידה מסוגה - זו של סמ"ר עומרי ניב פיירשטיין, שנפל ב-7 באוקטובר בקרב על מחנה זיקים. משרד הביטחון אישר לחרוט על מצבתו, לראשונה, את שמותיהם של 3 הוריו. "אם יש מישהו שהיה יכול לעשות פריצת דרך - זו רק המשפחה הזאת"

סמ"ר עומרי ניב פיירשטיין מגבעתיים נפל בקרב הגבורה בבסיס זיקים, שבו שישה מפקדים ומפקדות וטירון אחד איבדו את חייהם כשהגנו על עשרות טירונים. ניב פיירשטיין הותיר אחריו שתי אימהות, אור-לי ניב ומיכל אדלשטיין-ניב, ואב, קובי פיירשטיין. אור-לי ניב, סגן-אלוף במילואים וסגנית ראש העיר גבעתיים, סיפרה בריאיון בתוכנית "חלון גאווה" בכאן תרבות על היחס שהמשפחה כולה קיבלה מקציני הנפגעים, וכן על ההבנה של צה"ל בכל הקשור לכיתוב על המצבה. "ההתנהלות של קציני הנפגעים הייתה מצוינת", אמרה.

לדבריה, "כשהם הגיעו אלינו הביתה, הם דפקו בדלת ושאלו איפה אור-לי. מי שפתחה את הדלת הייתה מיכל. היא אמרה להם 'אור-לי לא פה, אתם צריכים את אור-לי?'. אז הם שאלו אותה: 'את מיכל?', היא אמרה כן, אז הם אמרו לה 'לא, אנחנו צריכים גם אותך'. הם באו מוכנים מראש וידעו שיש שתי אימהות ואבא. הם התייחסו לזה הכי טבעי ונכון שאפשר".

האם המשיכה וסיפרה: "כשבאו אלינו שבועיים אחרי לתאם את מה שיהיה כתוב על המצבה, על הטופס היה כתוב: עומרי ניב פיירשטיין, בן אור-לי וקובי. אמרתי להם 'יש לכם טעות, זה לא בן אור-לי וקובי, זה בן אור-לי, מיכל וקובי'. הם לא כל כך ידעו לאכול את זה. הייתה פה קצינה צעירה שכנראה נתקלה בזה פעם ראשונה. היא לא ידעה כל כך מה לעשות עם זה. אמרתי לה 'תעשי מה שאת צריכה, מבחינתנו זה לא עובר. מבחינתי, אם אתם לא מתכוונים להוסיף את השם של מיכל - אז שהמצבה תהיה ריקה'. אחרי יומיים הם התקשרו ואמרו שהכול בסדר ושיהיו שלוש שמות, 'בדיוק כמו שאתם רוצים'. זה מה שהיה".

אה, ההבדל ברור:
עומרי, בנם של סגנית ראש עיריית גבעתיים אור-לי ניב, מיכל אדלשטיין-ניב וקובי פיירשטיין, אח למאיה ומיקה, גדל בגבעתיים והתחנך בבתי הספר בורוכוב וקלעי. חבריו סיפרו בעצב, כי היה פעיל בקן בורוכוב של תנועת הנוער העובד והלומד, אהב לשחק כדורסל ולמד אומנויות לחימה.

https://www.inn.co.il/news/640833

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' יוני 21, 2024 11:45 am

ארי שבחבורה כתב:

לא נראה לי שיש מי שחושב כך (השאלה עד כמה לא מתאים והאם למרות זאת צריך לשרת), אבל לגופו של ענין ראוי לציין שנוסח המצבות הצבאיות הוא נוסח אחיד מאז קום המדינה. אפשר לאהוב את זה ואפשר לא לאהוב, אבל זה המצב, ולכן הסירוב של משרד הבטחון לא קשור בשום צורה למלחמה כלשהי נגד החרדים.

כפי שכבר ציינתי לעיל
viewtopic.php?f=51&t=40361&p=837878&hilit=%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A7%D7%99%D7%9F#p837878

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ו' יוני 21, 2024 11:55 am

בברכה המשולשת כתב:https://www.inn.co.il/news/640833

מתוך הכתבה:
עומרי נולד לאב ואם ביולוגיים, כאשר האב הוא רק תורם והאם חיה בזוגיות להט"בית עם אישה אחרת. כך גדל עומרי עם דמות האב – קובי, ועם "זוג האימהות" אור־לי ומיכל. השלושה התעקשו על כך שהתא המשפחתי החריג יוכר רשמית על ידי משרד הביטחון ויוזכר כך גם על המצבה. במשרד הביטחון, כמובן, לא היססו יותר מדי, ובמקרה הזה האישור ניתן בקלות, הרבה לפני תום השלושים.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ו' יוני 21, 2024 12:44 pm

ארי שבחבורה כתב:

השאלה היא איך יתכן שמעיקרא בימי קום המדינה משרד הביטחון לא קבע את התוספת "הי"ד" כחלק אינטגרלי מהנוסח הקבוע של המצבות. מה מתבקש יותר מזה במדינה יהודית ובצבא יהודי? אוי לאותה בושה.
אלא מאי, מדינה של מינות וצבא של מינות שנו כאן. ירחם האלוקים על שארית עמו ב"י ועל פליטת בית סופריהם.

אמנם לעצם הנידון אי משום הכי אין לשרת בצה"ל בשופו"א, יש מקום לבעל דין לבוא ולטעון שההכרח לא יגונה, ומה אפשרות יש בידינו, להפקיר את העם היושב בציון לחסדיהם הנאלחים של ישמעאלים ברברים צמאי דם?

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' יוני 21, 2024 1:05 pm

קשה מאד להבין את האטימות, על גבול האכזריות, של הצבא, מחד, ואת הטימטום המדהים שלו מאידך.

למרות כל הדיבור והתעמולה והעסק סביב גיוס חרדים, הצבא לא מוכן לעשות פיפס אחד קטנטן ע"מ להיראות טיפ טיפה יותר נחמד בעיני החרדים, קרי להוסיף על המצבה שלש אותיות בתוספת גרשיים בין השניה לשלישית. זאת בזמן שהוא נוטף דבש ונופת צופים כלפי הפרוגרסיבים, וחורג למענם מכללי הברזל המקודשים החקוקים בסלע של נוסח המצבה.

אני לא מצפה מהאחראי על המצבות בצה"ל למשהו. הוא בורג קטן במערכת, ואינו רואה את העניין הכללי. אבל למה, אחרי שהנושא מתפרסם ויוצא לתקשורת, אין אף אחד מעליו שקצת מגדיל ראש ומבין שלטובת העניין כדאי תכף ומיד לחרות הי"ד על המצבה בתוספת התנצלות כנה ופיטוריו של האחראי הטיפש??

אני למד מכך (ומעוד הרבה מקרים בתחומים כאלה ואחרים) שהצבא מנוהל ע"י חבורת גלמים ואידיוטים בלתי שימושיים. אי אפשר לסמוך עליהם בכלום, לא על הצהרת כוונות שלהם ולא על שום הסכם שייחתם איתם.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ו' יוני 21, 2024 1:31 pm

עקביה כתב:קשה מאד להבין את האטימות, על גבול האכזריות, של הצבא, מחד, ואת הטימטום המדהים שלו מאידך.

למרות כל הדיבור והתעמולה והעסק סביב גיוס חרדים, הצבא לא מוכן לעשות פיפס אחד קטנטן ע"מ להיראות טיפ טיפה יותר נחמד בעיני החרדים, קרי להוסיף על המצבה שלש אותיות בתוספת גרשיים בין השניה לשלישית. זאת בזמן שהוא נוטף דבש ונופת צופים כלפי הפרוגרסיבים, וחורג למענם מכללי הברזל המקודשים החקוקים בסלע של נוסח המצבה.

אני לא מצפה מהאחראי על המצבות בצה"ל למשהו. הוא בורג קטן במערכת, ואינו רואה את העניין הכללי. אבל למה, אחרי שהנושא מתפרסם ויוצא לתקשורת, אין אף אחד מעליו שקצת מגדיל ראש ומבין שלטובת העניין כדאי תכף ומיד לחרות הי"ד על המצבה בתוספת התנצלות כנה ופיטוריו של האחראי הטיפש??

אני למד מכך (ומעוד הרבה מקרים בתחומים כאלה ואחרים) שהצבא מנוהל ע"י חבורת גלמים ואידיוטים בלתי שימושיים. אי אפשר לסמוך עליהם בכלום, לא על הצהרת כוונות שלהם ולא על שום הסכם שייחתם איתם.

דפח"ח.

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ו' יוני 21, 2024 2:33 pm

עקביה כתב:קשה מאד להבין את האטימות, על גבול האכזריות, של הצבא, מחד, ואת הטימטום המדהים שלו מאידך.

אני חושב שיש הרבה אמת בפסקה האחרונה של דבריך, אבל לדעתי לא זהו המקרה כאן
בנ"ד, מאותה סיבה בדיוק שצה"ל הזדרז להסכים לשינוי בנוסח המצבה, מאותה סיבה בדיוק הוא מתנגד בתוקף לכתוב הי"ד, כי מה שמדריך את מקבלי ההחלטות היא אותה סערה תקשורתית ממנה הם הם מפחדים אם לא ירשו לכתוב במקרה הראשון, וממנה הם מפחדים אם ירשו לכתוב במקרה השני. וק"ל.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' יוני 21, 2024 2:34 pm

רק לידע- על המצבה הצהלי"ת כתוב ת.נ.צ.ב.ה.
כמדומני שזה לא פחות יהודי מנוסחאות אחרות.
אני מאוד מאוד הייתי שמח אם היו כותבים הי"ד!
אבל זה לא נובע ממשהו אנטי ליהדות, כאמור.
(מה גם שכך הייתה נוצרת אי אחידות בין מי שנהרג בקרב לבין מי שנהרג בתאונה וכדו' או נפטר ממחלה וכדו')

אני מסכים עם דברי הרב עקביה, לגופ"ע, מצד הנראות.
ומצד זה שהם טפשים, בהחלט.
אבל צריך לזכור- אין להם ברירה בעניין הזה, אלו הפקודות.

מה שהם נכנעו לטרלול הפרוגרסיבי זה כי אין להם שום יכולת לעמוד מול זה, במצב היום.
אבל מצד המדיניות הצבאית עצמה, הם היו מאוד שמחים לא להיכנע גם שם.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ו' יוני 21, 2024 2:40 pm

בברכה המשולשת כתב:מה שהם נכנעו לטרלול הפרוגרסיבי זה כי אין להם שום יכולת לעמוד מול זה, במצב היום.

ישמעו אוזניך מה שפיך אומר!!!!
הצבא כצבא רוצה משהו אחד, אבל הוא מקיים בעל כרחו את פקודת הפרוגרס השולט היום במדינה הלכה למעשה, בתקשורת, במשפח, באקדמיה, ובמדינה בכלל.
מה זה אומר על התנהלותו הצבאית-בטחונית של הצבא??!!
הרי שם עיקר הלחץ הפרוגרסיבי - הארצי והעולמי גם יחד!!!
שם = בנקודת הבסיס והליבה של הצבא, עיקר עניינו: היותו צבא.
ואם זה המצב, האם יש לחרדי איזו שהיא סיבה בעולם להתגייס לצבא שמנוהל ככה - הן מבחינה בטחונית והן מבחינה פוליטית-סוציאלית פנימית?

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » ו' יוני 21, 2024 2:43 pm

בברכה המשולשת כתב:(מה גם שכך הייתה נוצרת אי אחידות בין מי שנהרג בקרב לבין מי שנהרג בתאונה וכדו'

ואם היו עומדים למנין בבתי הקברות הצבאיים ומונים כמה מסרו נפש ונהרגו בקרב על פי הי"ד, וכמה כנראה נטלו נפשם בכפם כי היו עדינים מדי להתעמרות המפקדים או לחצים אחרים שקיימים בכור ההיתוך, זה מאוד היה מוציא אותם לא בטוב.
סבורני שלכך מלכתחילה נמנעים מלציין דבר שיבדיל בין גיבורים לבין מי שהם רק קוברים אותו ככזה.
ולא משהו נגד הדת או הדתיים.

צו"מ,
הוא לא רק שמע, הוא השמיע!
הלוואי אזני אחרים ישמעו, מה שאצבעותיו של בברה"מ הקלידו.

מה שנכון נכון

הודעהעל ידי מה שנכון נכון » ו' יוני 21, 2024 3:04 pm

השווה לשינוי 'יזכור עם ישראל' במקום 'יזכור אלהים', ואת ההתנגדות להזכרת שם שמים במכתבים רשמיים או בפקודות יום, וכמשה"כ 'ואמר הס כי לא להזכיר בשם ה''.
אבל ב'הי"ד' יש 'בעיה' נוספת, דת האהבה אינה מאמינה בנקמה שהיא ממש מלה מגונה, אלא במחילה.
נערך לאחרונה על ידי מה שנכון נכון ב ו' יוני 21, 2024 3:49 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' יוני 21, 2024 3:20 pm

יהושפט כתב:כי מה שמדריך את מקבלי ההחלטות היא אותה סערה תקשורתית ממנה הם הם מפחדים אם לא ירשו לכתוב במקרה הראשון, וממנה הם מפחדים אם ירשו לכתוב במקרה השני. וק"ל.

אילו היו מסכימים לכתוב הי"ד לא הייתה מתחוללת שום סערה תקשורתית. אין כל סיבה שהמקרה היה מגיע לתקשורת. ובכלל, לא נראה לי שלמישהו מפריע שיכתבו על איזו מצבה הי"ד ע"פ בקשת המשפחה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יוני 21, 2024 5:24 pm

צופה_ומביט כתב:

דפח"ח.

אין כזה דבר אכזריות של הצבא ועוד שאר ביטויים המאנישים אותו. הצבא מורכב מאנשים בעלי דעות שונות, אך כמו בבד"ץ בדרך כלל מקדמים רק אלו שדעתם מסכימה עם אלו שאחראים לקידומם. בשביל להתקדם בצבא צריך לעבור בהתחלה קורס קצינים ובכדי לעבור את הקורס הראשוני הזה צריך מדה מסוימת של אינטליגנציה, קשה להניח שאדם "טיפש" יצליח לעבור את המבחנים. הרבה לא מתקבלים לקורס מכיוון שלא עוברים את הבחינות המקדימות, והרבה נפלטים במשך הקורס מכיוון שלא עומדים בדרישות. קשה להניח שאדם טיפש או מטומטם יצליח לשרוד או להתקדם שכן שככל שעולים בדרגה יש דרישות גבוהות יותר ויותר, לא רק כושר גופני.
הבעיה היא שיש לבעלי הדרגות אגו גדול וכל אחד רוצה להוכיח שהוא הוא הגנרל הדגול, וזה גורם להם לעשות טעויות ושטויות, ובגלל דעותיהם הפוליטיות לפלוט אמירות אומללות. כמובן שלרובם אין אהדה לציבור החרדי (בלשון המעטה), וןמה שכתוב על המצבה ממש לא על סדר היום שלהם. זכור לי בזמן שירותי שאלוף מפורסם (שאח"כ קודם להיות רמטכ"ל וראש ממשלה) עשה מעשה שלא יעשה שכולם ידעו ממנו אך השתיקו בשביל שלא יזיק לקידומו.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' יוני 21, 2024 5:48 pm

צופה_ומביט כתב:
בברכה המשולשת כתב:מה שהם נכנעו לטרלול הפרוגרסיבי זה כי אין להם שום יכולת לעמוד מול זה, במצב היום.

ישמעו אוזניך מה שפיך אומר!!!!
הצבא כצבא רוצה משהו אחד, אבל הוא מקיים בעל כרחו את פקודת הפרוגרס השולט היום במדינה הלכה למעשה, בתקשורת, במשפח, באקדמיה, ובמדינה בכלל.
מה זה אומר על התנהלותו הצבאית-בטחונית של הצבא??!!
הרי שם עיקר הלחץ הפרוגרסיבי - הארצי והעולמי גם יחד!!!
שם = בנקודת הבסיס והליבה של הצבא, עיקר עניינו: היותו צבא.
ואם זה המצב, האם יש לחרדי איזו שהיא סיבה בעולם להתגייס לצבא שמנוהל ככה - הן מבחינה בטחונית והן מבחינה פוליטית-סוציאלית פנימית?

והיכן ראה הדר"ג שליט"א בדבריי שאני אומר אחרת?
בסה"כ באתי להסביר את מה שידוע לי באופן אישי בנושא המצבה, כדי להעמיד דברים על דיוקם

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' יוני 21, 2024 5:51 pm

הוה אמינא כתב:
בברכה המשולשת כתב:(מה גם שכך הייתה נוצרת אי אחידות בין מי שנהרג בקרב לבין מי שנהרג בתאונה וכדו'

ואם היו עומדים למנין בבתי הקברות הצבאיים ומונים כמה מסרו נפש ונהרגו בקרב על פי הי"ד, וכמה כנראה נטלו נפשם בכפם כי היו עדינים מדי להתעמרות המפקדים או לחצים אחרים שקיימים בכור ההיתוך, זה מאוד היה מוציא אותם לא בטוב.
סבורני שלכך מלכתחילה נמנעים מלציין דבר שיבדיל בין גיבורים לבין מי שהם רק קוברים אותו ככזה.
ולא משהו נגד הדת או הדתיים.

צו"מ,
הוא לא רק שמע, הוא השמיע!
הלוואי אזני אחרים ישמעו, מה שאצבעותיו של בברה"מ הקלידו.

למיטב ידיעתי (וידוע לי באופן אישי היטב, כי גם בזה הייתי מעורב כשהייתי בצבא, ודבר זה לא מסווג), הצבא השקיע ומשקיע הרבה במניעת התאבדויות.
רוב חללי צה"ל לא נפלו בקרב, וגם לא התאבדו. אלא מתו מתאונות ומחלות וכו'.

לגבי הסיפא, אכן.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ו' יוני 21, 2024 5:54 pm

בברכה המשולשת כתב:והיכן ראה הדר"ג שליט"א בדבריי שאני אומר אחרת?
בסה"כ באתי להסביר את מה שידוע לי באופן אישי בנושא המצבה, כדי להעמיד דברים על דיוקם

משום מה היה נדמה לי מהנימה שמעלתו בא להצדיק את הצבא ולומר שידיהם כבולות וכו'. ועל זה זעקתי שהיא הנותנת.
אני מבין שטעיתי ועמו הצדיק המחילה והסליחה הרבה. אנא מחל לי.

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' יוני 21, 2024 5:55 pm

זאב ערבות כתב:
צופה_ומביט כתב:

דפח"ח.

אין כזה דבר אכזריות של הצבא ועוד שאר ביטויים המאנישים אותו. הצבא מורכב מאנשים בעלי דעות שונות, אך כמו בבד"ץ בדרך כלל מקדמים רק אלו שדעתם מסכימה עם אלו שאחראים לקידומם. בשביל להתקדם בצבא צריך לעבור בהתחלה קורס קצינים ובכדי לעבור את הקורס הראשוני הזה צריך מדה מסוימת של אינטליגנציה, קשה להניח שאדם "טיפש" יצליח לעבור את המבחנים. הרבה לא מתקבלים לקורס מכיוון שלא עוברים את הבחינות המקדימות, והרבה נפלטים במשך הקורס מכיוון שלא עומדים בדרישות. קשה להניח שאדם טיפש או מטומטם יצליח לשרוד או להתקדם שכן שככל שעולים בדרגה יש דרישות גבוהות יותר ויותר, לא רק כושר גופני.
הבעיה היא שיש לבעלי הדרגות אגו גדול וכל אחד רוצה להוכיח שהוא הוא הגנרל הדגול, וזה גורם להם לעשות טעויות ושטויות, ובגלל דעותיהם הפוליטיות לפלוט אמירות אומללות. כמובן שלרובם אין אהדה לציבור החרדי (בלשון המעטה), וןמה שכתוב על המצבה ממש לא על סדר היום שלהם. זכור לי בזמן שירותי שאלוף מפורסם (שאח"כ קודם להיות רמטכ"ל וראש ממשלה) עשה מעשה שלא יעשה שכולם ידעו ממנו אך השתיקו בשביל שלא יזיק לקידומו.

https://www.hamichlol.org.il/%D7%94%D7% ... 7%A8%D7%99
https://www.hamichlol.org.il/%D7%97%D7% ... 7%97%D7%93

ויעויין עוד במצ"ב (נכתב לפני כעשרים שנה, קראתיו לפני יותר מעשור, ושום דבר לא השתנה.
קבצים מצורפים
קו ישר.docx
(413.54 KiB) הורד 41 פעמים

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ו' יוני 21, 2024 5:56 pm

צופה_ומביט כתב:
בברכה המשולשת כתב:והיכן ראה הדר"ג שליט"א בדבריי שאני אומר אחרת?

משום מה היה נדמה לי מהנימה שמעלתו בא להצדיק את הצבא ולומר שידיהם כבולות וכו'. ועל זה זעקתי שהיא הנותנת.
אני מבין שטעיתי ועמו הצדיק המחילה והסליחה הרבה. אנא מחל לי.

מחול מחול מחול.
יהי רצון שנזכה כולנו לגאולה השלמה בב"א.

ארי שבחבורה

הודעהעל ידי ארי שבחבורה » ו' יוני 21, 2024 6:53 pm

צופה_ומביט כתב:גם לכתוב על מצבה צבאית "אמא אמא ואבא" זה נוסח אחיד?

לא הכרתי את הסיפור הזה.
מצד שני, סיפר לי חבר ששירת מאז תחילת המלחמה בהר הרצל שהייתה משפחה שמאלנית שדרשה לכתוב על המצבה של בנם שנפל נוסח של מחאה פוליטית כלשהי (אינני זוכר בדיוק את המילים) ומשרד הביטחון לא אישר להם, אז הם הזמינו בעצמם בעל מלאכה שיעשה את זה, וכשגילו את זה משרד הביטחון החליף את המצבה.

ארי שבחבורה

הודעהעל ידי ארי שבחבורה » ו' יוני 21, 2024 6:55 pm

פרנקל תאומים כתב:
ארי שבחבורה כתב:

השאלה היא איך יתכן שמעיקרא בימי קום המדינה משרד הביטחון לא קבע את התוספת "הי"ד" כחלק אינטגרלי מהנוסח הקבוע של המצבות. מה מתבקש יותר מזה במדינה יהודית ובצבא יהודי? אוי לאותה בושה.
אלא מאי, מדינה של מינות וצבא של מינות שנו כאן. ירחם האלוקים על שארית עמו ב"י ועל פליטת בית סופריהם.

אמנם לעצם הנידון אי משום הכי אין לשרת בצה"ל בשופו"א, יש מקום לבעל דין לבוא ולטעון שההכרח לא יגונה, ומה אפשרות יש בידינו, להפקיר את העם היושב בציון לחסדיהם הנאלחים של ישמעאלים ברברים צמאי דם?

זה ברור מעיקרא ולא צריך בשביל זה להרחיק לחמנו עד נוסח המצבות. יש מספיק בעיות בצבא גם בלי הסיפור הזה.

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ש' יוני 22, 2024 11:15 pm

זאב ערבות כתב:...
אין כזה דבר אכזריות של הצבא ועוד שאר ביטויים המאנישים אותו. הצבא מורכב מאנשים בעלי דעות שונות, אך כמו בבד"ץ בדרך כלל מקדמים רק אלו שדעתם מסכימה עם אלו שאחראים לקידומם. בשביל להתקדם בצבא צריך לעבור בהתחלה קורס קצינים ובכדי לעבור את הקורס הראשוני הזה צריך מדה מסוימת של אינטליגנציה, קשה להניח שאדם "טיפש" יצליח לעבור את המבחנים. הרבה לא מתקבלים לקורס מכיוון שלא עוברים את הבחינות המקדימות, והרבה נפלטים במשך הקורס מכיוון שלא עומדים בדרישות. קשה להניח שאדם טיפש או מטומטם יצליח לשרוד או להתקדם שכן שככל שעולים בדרגה יש דרישות גבוהות יותר ויותר, לא רק כושר גופני...

אין קשר כלל בין הדברים, ואדרבה.
חסרים פרופסורים מדופלמים - טיפשים מופלגים??
מצוי גאונים מבריקים - מטומטמים לחלוטין.
הנושא זו פקחות ("אינטליגנציה רגשית" אם תרצה), והרבה יש, שכישרונות אחרים דווקא מכסים על העדר קומון סנס בסיסי, ועל אטימות אנושית תהומית.
נערך לאחרונה על ידי באמונתו ב א' יוני 23, 2024 11:46 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' יוני 23, 2024 1:35 am

זאב ערבות כתב:אין כזה דבר אכזריות של הצבא ועוד שאר ביטויים המאנישים אותו. הצבא מורכב מאנשים בעלי דעות שונות, אך כמו בבד"ץ בדרך כלל מקדמים רק אלו שדעתם מסכימה עם אלו שאחראים לקידומם. בשביל להתקדם בצבא צריך לעבור בהתחלה קורס קצינים ובכדי לעבור את הקורס הראשוני הזה צריך מדה מסוימת של אינטליגנציה, קשה להניח שאדם "טיפש" יצליח לעבור את המבחנים. הרבה לא מתקבלים לקורס מכיוון שלא עוברים את הבחינות המקדימות, והרבה נפלטים במשך הקורס מכיוון שלא עומדים בדרישות. קשה להניח שאדם טיפש או מטומטם יצליח לשרוד או להתקדם שכן שככל שעולים בדרגה יש דרישות גבוהות יותר ויותר, לא רק כושר גופני.

באיזה אופן המסר המאלף הזה קשור לנד"ד?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יוני 23, 2024 5:58 am

עקביה כתב:
קשה מאד להבין את האטימות, על גבול האכזריות, של הצבא, מחד, ואת הטימטום המדהים שלו מאידך.
כל מה שבאתי לומר שאין כזה דבר "צבא אכזר או מטומטם", אלא שהצבא מורכב ממגוון אנשים, יש טובים ויש אכזרים, יש פקחים ויש מטומטמים, ויש כאלה עם אגנדות כמו בכל מקום אחר. השאלה היא מי נותן את הטון. האם אתה סבור שרוב אנשי הצבא הם אכזריים או מטומטמים? האם בציבור החרדי אין כאלה? זה לא הופך את כולו לכזה. תכנס לאשכול תנא מלפני מאתיים שנה ותראה...

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' יוני 23, 2024 9:29 am

זאב ערבות כתב:עקביה כתב:
כל מה שבאתי לומר שאין כזה דבר "צבא אכזר או מטומטם", אלא שהצבא מורכב ממגוון אנשים, יש טובים ויש אכזרים, יש פקחים ויש מטומטמים, ויש כאלה עם אגנדות כמו בכל מקום אחר. השאלה היא מי נותן את הטון. האם אתה סבור שרוב אנשי הצבא הם אכזריים או מטומטמים? האם בציבור החרדי אין כאלה? זה לא הופך את כולו לכזה. תכנס לאשכול תנא מלפני מאתיים שנה ותראה...

סהדי במרומים שאין לי מושג מה כל זה בא ללמדנו.

תגובה המגיעה מצד הצבא זוכה בפי הבריות לכינוי 'הצבא אמר' או 'הצבא עשה' וכיו"ב. ואם יש בה מן האכזריות או מן הטמטום מיוחסים גם אלה לצבא.
אם תואיל בטובך לקרוא שנית את מה שכתבתי בתחילה, תגלה שבמקרה זה אני מאשים גם את ההנהגה הבכירה של הצבא.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יוני 23, 2024 10:11 am

כבר נתנו לך כמה הסברים, אך אסביר שוב את דברי . נניח יש לך בעיה עם מוסד מסויים שלא מוכן לטפל בנושא מסיבה שלא ידועה לך, האם זה עושה את המוסד לאכזר או מטומטם? בכל גוף גדול ומורכב יש בעיות ומחדלים אך זה לא פוסל את כולו. אין כזה דבר צבא מושלם, האם אתה ממליץ לפזר את צה"ל? מה אתה ממליץ במקומו? הוא מורכב ממכלול אנשים של כל המגזרים במדינה שאתה חי בה, והאם תאמר שהמדינה אכזרית ומטומטמת? אמנם יש כאלה שאומרים זאת

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' יוני 23, 2024 11:39 am

https://drive.google.com/file/d/1TZkZzl ... sp=sharing
משה פייגלין מדבר על הגישה החרדית שדורשת ניצחון ומצטט את ר' יהודה אפשטיין יו"ר קדושת ציון
ברוח ההודעות האחרונות פה.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' יוני 23, 2024 11:43 am

זאב ערבות כתב:כבר נתנו לך כמה הסברים, אך אסביר שוב את דברי . נניח יש לך בעיה עם מוסד מסויים שלא מוכן לטפל בנושא מסיבה שלא ידועה לך, האם זה עושה את המוסד לאכזר או מטומטם? בכל גוף גדול ומורכב יש בעיות ומחדלים אך זה לא פוסל את כולו. אין כזה דבר צבא מושלם, האם אתה ממליץ לפזר את צה"ל? מה אתה ממליץ במקומו? הוא מורכב ממכלול אנשים של כל המגזרים במדינה שאתה חי בה, והאם תאמר שהמדינה אכזרית ומטומטמת? אמנם יש כאלה שאומרים זאת

הסברתי את כוונתי, ואם יש צורך אחזור על ההסבר.
אין בדבריך משהו קשה להבנה או מחודש, אבל אני לא מבין מדוע המידע המחכים הזה מוצא את דרכו אל הדיון הנוכחי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יוני 23, 2024 1:37 pm

עקביה כתב:הסברתי את כוונתי, ואם יש צורך אחזור על ההסבר.
אין בדבריך משהו קשה להבנה או מחודש, אבל אני לא מבין מדוע המידע המחכים הזה מוצא את דרכו אל הדיון הנוכחי.

מכיוון שהביטוי צבא אכזר ומטומטם צורם וראיתי לנכון להעיר על כך. מה כל כך מפריע לך? זה כמו לומר זאת על קבוצה חרדית מסוימת, האם מקובל הדבר בעיניךדרך אגב שים לב שכל הדיון כאן לא שייך ממש לנושא הפתיחה

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' יוני 23, 2024 1:43 pm

כפי שכתבתי ושוב הסברתי, ההתנהלות הזו מעידה על ראשי הצבא.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יוני 23, 2024 2:01 pm

עקביה כתב:כפי שכתבתי ושוב הסברתי, ההתנהלות הזו מעידה על ראשי הצבא.

הבנתי ושוב הבנתי, והסברתי שהם לא אכזריים ולא מטומטמים אלא תוצר של החברה הישראלית שאלו פניה. אני מבטיח לך שאם תפגוש באופן אישי ופרטי את כל קצונת הצבא הגבוה ללא מדים, הם יעשו עליך רושם של אנשים טובים נחמדים נבונים וחכמים.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' יוני 23, 2024 4:40 pm

זאב ערבות כתב:
עקביה כתב:כפי שכתבתי ושוב הסברתי, ההתנהלות הזו מעידה על ראשי הצבא.

הבנתי ושוב הבנתי, והסברתי שהם לא אכזריים ולא מטומטמים אלא תוצר של החברה הישראלית שאלו פניה. אני מבטיח לך שאם תפגוש באופן אישי ופרטי את כל קצונת הצבא הגבוה ללא מדים, הם יעשו עליך רושם של אנשים טובים נחמדים נבונים וחכמים.

מאי נפק"מ, ומה צורך בכל זה כאן?

או במילים אחרות, אני מקווה שההנהלה תמחק את הדיון המוזר הזה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יוני 23, 2024 4:59 pm

כיוון שאינך מבין את כוונתי אסביר שוב במלים אחרות. צבא במהותו הוא אכזרי שכן תפקידו להשמיד את האויב. את הצבא מנהלים גנרלים שהם בעלי אינטליגנציה גבוהה (לאו דווקא חכמים) ויש להם נטיות פוליטיות, אך הם מקבלים את הוראותיהם מהדרג המדיני, הם לא יכולים לעשות מה שהם רוצים (אולי שרון עשה מה שעשה במלחמת יום כיפור על דעתו מכיוון שלא היה זמן לברבורים). הרבנות קבעה נוסח אחיד למצבות בכדי שלא יבא כל אחד עם נוסחאות משלו, מה קשה להבין? במה זה שונה ממנהגים שלא משנים? הדלקת משואות במירון ושריפת בגדים לדעת רבים זה טמטום ובל תשחית ובכל זאת ממשיכים במנהג (רק דוגמה פיפסית אחת). מדוע שהצבא ישנה את מנהגו בשביל להראות נחמד לחרדים? מדוע יש חרדים שיורקים על חיילים? אולי זה שלא רצה לשנות פיפס הוא אחד מאותם שירקו עליו (זוכר את הסיפור עם טרוצקי).
האם בגלל מקרה פיפס זה ועוד מקרים שאינך מפרט לא ניתן לסמוך עליהם בכלום והם כולם ללא יוצא מן הכלל חבורת גלמים ואידיוטים? מה שאתה כותב זה פשוט שטויות ועל זה באתי לעורר ויש הרבה מקרים בפורום שיש סטיות מהנושא או הערות צדדיות שונות כמו זו.
אל תבין אותי לא נכונה, איני מנסה להגן על הצבא ולהצדיק אותו ויש לי עליו הרבה ביקורת, אך מה שכתבת הוא לא נכון.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' יוני 23, 2024 5:36 pm

זאב ערבות כתב:כיוון שאינך מבין את כוונתי אסביר שוב במלים אחרות.

אני חושב שכן הבנתי.
דא עקא שלמעט תגובתך האחרונה, לכל קודמותיה לא היה קשר לנידון שהתפתח באשכול.
אני מציע שתגבש עמדה סופית הנוגעת לדיון, תכתוב אותה, ואת כל מה שקדם לה ההנהלה תמחוק.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יוני 23, 2024 6:57 pm

עקביה כתב:
זאב ערבות כתב:כיוון שאינך מבין את כוונתי אסביר שוב במלים אחרות.

אני חושב שכן הבנתי.
דא עקא שלמעט תגובתך האחרונה, לכל קודמותיה לא היה קשר לנידון שהתפתח באשכול.
אני מציע שתגבש עמדה סופית הנוגעת לדיון, תכתוב אותה, ואת כל מה שקדם לה ההנהלה תמחוק.

תודה לך על הצעות היעול שלך, אך לכל אחד יש את סגנון הכתיבה שלו, וכבר הערתי כמה פעמים, כפי שאני לא קורא אשכולות בנושאים שלא מענינים אותי או פוסח על דברי ניקים שבד"כ כותבים לא לטעמי (או שטויות), גם אני ממליץ לך לא לקרוא את הודעותי מכיוון שאיני מגבש עמדות סופיות לפני כתיבתי, וכמובן הרשות נתונה לך לבקש שימחקו אותם, דבר שנעשו בפורום שלדעתי זה תקיעת סכין בגב. תן למנהלים לנהל את הפורום, הם אינם צריכים את עזרתך. אם כל אחד יתחיל לדרוש למחוק מה שלא נראה בעיניו (בנוסף למחיקות ההנהלה) אז אין טעם להמשיך בכתיבה, זה קרה לי כפי שציינתי באשכול אחר וכשבועיים לא כתבתי דבר עקב זאת וממש חשבתי לפרוש (אולי לשמחת רבים). ולידעתך שוב, מדף 11 באשכול זה והלאה אין כמעט קשר לנושא פתיחת האשכול, ואני הוא שעוררתי אותו מחדש ראה כאן לאחר מאורעות ה7 באוקטובר, אז מה לך שתלין עלי שסטיתי מן הנושא?

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' יוני 24, 2024 8:43 am

טפח כתב:יסלח לי מר, זו קצת מניפולציה (או שהבעיה היא בהצגת השאלה - שלא ניסחתי בעצמי).
כולנו פעמיים באהבה שמע אומרים ופרשת והיה אם שמוע ברורה. אך השאלה היא אחרת, ולמעשה התשובה לה נמצאת בציטוט ממסכת מכות:
"מאי דכתיב עומדות היו רגלינו בשעריך ירושלים - מי גרם לרגלינו שיעמדו במלחמה שערי ירושלם שהיו עוסקים בתורה".
בזכות לימוד התורה עומדות רגלינו במלחמה, אבל עדיין צריך להיכנס לטנק בשביל לעמוד במלחמה. אין סברא שלא להילחם.

אבל מי אמר 'שאתה צריך להילחם' כשיש מאות ואלפים אחרים שעושים זאת שאינם נמנים על המגזר שלנו?? הלוא אם כל אחד יילחם מיי ילמוד תורה?! אלא מה, יש כבר ממילא חלוקה טבעית של כאלה שאינם מעוניינים או אינם יכולים ללמוד, והם לוחמים, לעומת אלה שרוצים ללמוד ואינם מסוגלים להילחם. למה להפר חלוקה זאת?!
כבר לא מדבר שאנחנו החרדים פשוט איננו מסוגלים להימנות על אנשי הצבא בגלל התועבה והמינות הקיימים שם ויש מי שמתעקש להשאיר אותם כך...

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ב' יוני 24, 2024 5:20 pm

מה באמת האופציות העומדות לעשות עבור מניעת הגיוס?
אני רואה מודעות ברחוב המשמיצות את גפני ודרעי שאת הנכד שלהם לא יגייסו אבל את הנכד 'שלך' כן.
נניח ואנו כעת מוסרים את ניהול כל המפתחות של ניהול העניינים בידי יו''ר נטורי קרתא.
מה בידו כן לעשות, בשביל שלא יגייסו גם לא את הנכד שלו, גם לו את הנכד של גפני ודרעי, וגם לא את הנכד 'שלך'?

[וכמובן, שבמקום להודות לנציגים החרדיים על מה שכן הצליחו להשיג עד היום, אז משמיצים אותם על כשלונם, אבל שאלתי בעינה עומדת].

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ב' יוני 24, 2024 11:11 pm

לאור קריאת ראשי העדה החרדית, הודיעו החכי''ם כי הם מסכימים לנהוג אך ורק כפי אשר יורו להם הבד''ץ.
מה הם יורו להם? ואיך זה יעזור שלא יגייסו את הנכד 'שלך'?
חוק הגיוס הפגנה עדה.jpg
חוק הגיוס הפגנה עדה.jpg (214.25 KiB) נצפה 340 פעמים

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ב' יוני 24, 2024 11:21 pm

לעשות רצונך כתב:לאור קריאת ראשי העדה החרדית, הודיעו החכי''ם כי הם מסכימים לנהוג אך ורק כפי אשר יורו להם הבד''ץ.
מה הם יורו להם? ואיך זה יעזור שלא יגייסו את הנכד 'שלך'?
חוק הגיוס הפגנה עדה.jpg

למה זה מטריד אותך?
למה אכפת לך מה הקהילה הקטנטונת הזאת חושבת או עושה?

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 261 אורחים