מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כולל? עבודה? חסידים/לא חסידים

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
שם מלא: אהרן פרנקל תאומים
יצירת קשר:

Re: כולל? עבודה? חסידים/לא חסידים

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ה' אפריל 22, 2021 9:32 pm

פרנקל תאומים כתב:
היום ראיתי בתוך דברי זקני רבינו הט''ז נ''ע,
כדרך שנותנים ללומדים.PNG

אפשר אילן יחוס?

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ה' אפריל 22, 2021 10:10 pm

[quote="אהרן תאומים"
אפשר אילן יחוס?[/quote]
בהנחה שכ-20 דורות מבדילים מימי הט"ז ועד ימינו, אזי אם יש לט"ז צאצאים בינינו, ההסתברות היא שמספרם מגיע לכמה מיליונים (לפי חישוב פשוט).
או במילים אחרות: אם נניח נדידה מסוימת בין הקהילות, סביר שכל יהודי אשכנזי היום הוא צאצא של כל יהודי אשכנזי בתקופת הט"ז.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ה' אפריל 22, 2021 10:17 pm

סגי נהור כתב:אפשר אילן יחוס?

בהנחה שכ-20 דורות מבדילים מימי הט"ז ועד ימינו, אזי אם יש לט"ז צאצאים בינינו, ההסתברות היא שמספרם מגיע לכמה מיליונים (לפי חישוב פשוט).
או במילים אחרות: אם נניח נדידה מסוימת בין הקהילות, סביר שכל יהודי אשכנזי היום הוא צאצא של כל יהודי אשכנזי בתקופת הט"ז.[/quote]
אני דור 12 סה"כ, על צילום הכתובה של סבתא של סבא שלי נכתב שהייתה דור שביעי לט"ז ומאחר ובמשפחה זה היה מאוד מקובל לשבח אף קראתי לבני דוד על שם הט"ז

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ו' אפריל 23, 2021 12:06 pm

אהרן תאומים כתב:אני דור 12 סה"כ, על צילום הכתובה של סבתא של סבא שלי נכתב שהייתה דור שביעי לט"ז ומאחר ובמשפחה זה היה מאוד מקובל לשבח אף קראתי לבני דוד על שם הט"ז

לש"ב לבית פרנקל תאומים שליט"א - בהקדמה להגדה של פסח מהגה"ק רבי יונתן שמעון פרנקל תאומים זצ"ל מובא בהרחבה אודות תולדות המשפחה המפוארה ויחוסה, בדקתי מקופיא ולא מצאתי שהזכירו שם שהם נכדי הט"ז. וצ"ע.

הקישון33

הודעהעל ידי הקישון33 » ו' אפריל 23, 2021 1:15 pm

פרנקל תאומים כתב:היום ראיתי בתוך דברי זקני רבינו הט''ז נ''ע, ריש הלכות שבת (רמ''ב, סק''א), שמעיד על מציאות שהיתה מוכרת או אפילו רווחת בזמנו ב''קהילות הקדושות'', והיה פשיטא ליה שאף היתה נהוגה בזמנו של רבינו הטור נ''ע (עיי''ש):

כדרך שנותנים ללומדים.PNG

מסתמא הכוונה להיושבים בבעלז...הט"ז כידוע סמך על שולחן חמיו שהיה רב בבעלז.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ו' אפריל 23, 2021 2:29 pm

קרית מלך כתב:
אהרן תאומים כתב:אני דור 12 סה"כ, על צילום הכתובה של סבתא של סבא שלי נכתב שהייתה דור שביעי לט"ז ומאחר ובמשפחה זה היה מאוד מקובל לשבח אף קראתי לבני דוד על שם הט"ז

לש"ב לבית פרנקל תאומים שליט"א - בהקדמה להגדה של פסח מהגה"ק רבי יונתן שמעון פרנקל תאומים זצ"ל מובא בהרחבה אודות תולדות המשפחה המפוארה ויחוסה, בדקתי מקופיא ולא מצאתי שהזכירו שם שהם נכדי הט"ז. וצ"ע.

אינו שייך כי היחוס לט"ז איננו מרבי יהונתן שמעון שממנו אני דור שביעי והסבתא הענע (שהיא דור שביעי לט"ז) היא אשת נכדו אלטער ישכר, אגב קוריוז בהזמנה לחתונה שלהם היה כתוב את שני ההורים בשם מלא

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' אפריל 25, 2021 8:31 pm

אהרן תאומים כתב:
קרית מלך כתב:

אינו שייך כי היחוס לט"ז איננו מרבי יהונתן שמעון שממנו אני דור שביעי והסבתא הענע (שהיא דור שביעי לט"ז) היא אשת נכדו אלטער ישכר, אגב קוריוז בהזמנה לחתונה שלהם היה כתוב את שני ההורים בשם מלא

לא לא. שניכם לא מדייקים. (אחר מחילה רבתי כמובן).

הג''ר אלטער יששכר זצ''ל שנלב''ע בדמי ימיו והוא אביו של הגאון המופלא רבי מנחם מרדכי זצ''ל, היה חתנו של הרה''ח ר' גרשון רוקח (''סופר'') זצ''ל.

אביו של ר' אלטער יששכר, הי ניהו הג''ר יהושע העשיל (בהגה''ק ר' יהונתן שמעון זצוק''ל) הוא שהיה חתנו של הג''ר מנחם מענדל הלוי סג''ל-צימטבוים זצ''ל, נושא בתו מ' הענא ע''ה. הג''ר מנחם מענדל הלוי הנ''ל היה בנו של הג''ר חיים שמואל הלוי בהג''ר ברוך הלוי בהג''ר דוד הלוי בן הג''ר ישעיה הלוי (שנשלח ע''י אביו עם אחיו חורגו לתהות על קנקן הש''צ שר''י) בנו של מאור עינינו רבינו הט''ז נבג''מ.

וכל זה בהחלט איתא בהקדמה הנזכרת לספר ''ישע אלוקים'' על הגדה של פסח מהגה''ק ר' יהונתן שמעון זצוק''ל. עיין עלה שם בעמוד כ'.

הרב קרית מלך שליט''א, וכי לא ידעת שילדיך נ''י הינם צאצאי רבינו הט''ז?

נ''ב:
בכל מקרה כבר העיר ידידינו הרב עינא דשפיר חזי הי''ו שמן הסתם כל האשכנזים או לכה''פ רובם הגדול הינם צאצאי רבינו הט''ז נ''ע.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' אפריל 25, 2021 8:45 pm

אכן צודק כתבתי מהזיכרון בחפזה (ובעיקר בלי לצלצל קודם לאבא שלי) וכמובן אתה צודק, גם לא זכרתי שבהוצאה החדשה של הישע אלוקים יש פירוט תולדותיו ולא רק ייחוסו, אגב יש שם טעות וסבי מופיע שם בשם ישראל אברהם ולא אברהם שמחה, ועוד חוסר דיוק ההזמנה היא של הסבא רבא ישראל שמעון גלרנטר
נערך לאחרונה על ידי אהרן תאומים ב א' אפריל 25, 2021 8:51 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » א' אפריל 25, 2021 8:50 pm

פרנקל תאומים כתב:
אהרן תאומים כתב:
קרית מלך כתב:

לא לא. שניכם לא מדייקים. (אחר מחילה רבתי כמובן).

הג''ר אלטער יששכר זצ''ל שנלב''ע בדמי ימיו והוא אביו של הגאון המופלא רבי מנחם מרדכי זצ''ל, היה חתנו של הרה''ח ר' גרשון רוקח (''סופר'') זצ''ל.

אביו של ר' אלטער יששכר, הי ניהו הג''ר יהושע העשיל (בהגה''ק ר' יהונתן שמעון זצוק''ל) הוא שהיה חתנו של הג''ר מנחם מענדל הלוי סג''ל-צימטבוים זצ''ל, נושא בתו מ' הענא ע''ה. הג''ר מנחם מענדל הלוי הנ''ל היה בנו של הג''ר חיים שמואל הלוי בהג''ר ברוך הלוי בהג''ר דוד הלוי בן הג''ר ישעיה הלוי (שנשלח ע''י אביו עם אחיו חורגו לתהות על קנקן הש''צ שר''י) בנו של מאור עינינו רבינו הט''ז נבג''מ.

וכל זה בהחלט איתא בהקדמה הנזכרת לספר ''ישע אלוקים'' על הגדה של פסח מהגה''ק ר' יהונתן שמעון זצוק''ל. עיין עלה שם בעמוד כ'.

הרב קרית מלך שליט''א, וכי לא ידעת שילדיך נ''י הינם צאצאי רבינו הט''ז?

ייש"כ.
ג"א נכד רבינו הט"ז מבית אבי ומבית אמי כך שהידיעה כעת מוסיפה רק ענף נוסף...
בהגדה הנ"ל עיינתי מקופיא וכפי שציינתי לעיל.
עכ"פ מעט מעניניא דיומא, ביומן הפלאי שרשם הגה"ק רבי יונתן בנימין בכתי"ק על מסעו בארץ ישראל הוא כותב דברים מבהילים ונוראים אודות קדושת ציון התנא האלוקי רשב"י. מה שנוכח לראות בעיניו.

פולסברג

הודעהעל ידי פולסברג » ב' מרץ 07, 2022 10:09 am

מכתב נוקב כנגד להיות תורתו אומנתו ושצריך לילך לעבוד, נדפס מהרה''ק ר' אשר מסטאלין, בסו''ס בית אהרן. [אודה ולא אבוש שלא זכיתי להבין עומק דבריו]

[ומעניין שכמדו' שכהיום, האדמו''ר מקרלין דוגל מאוד בשיטת הכוללים, יותר משאר חבריו האדמורי''ם]

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 374 אורחים