מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

צו השעה: יצירת מקומות עבודה לנשים

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
אליהו.ב

צו השעה: יצירת מקומות עבודה לנשים

הודעהעל ידי אליהו.ב » ד' אוקטובר 24, 2018 12:17 pm

רבותי הנכבדים רציתי להעלות כאן הצעה ורציתי לשמוע תגובתכם
הרבה מדברים אצלנו על החזקת תורה ונתינת האפשרות לאברכים לשקוד על תלמודם תוך מציאת פתרון לדוחק הכספי
המילים החזקת תורה באופן ישיר מתפרשות שהכוונה לתרום לכוללים, וידוע כמה קשה להחזיק כולל בזמננו ובכלל

לדעתי יש כאן פספוס מסויים,
ובלי הרבה מלל
אם מישהו יתגייס לפתרון יותר בתחום של "והחזקת בו" היינו יצירת ומציאת מקומות עבודה "נורמאלים" לנשותינו ובנותינו
אזי המצב יוטב בהרבה. להרבה מהנשים כידוע יש כישורים ובמגזר הכללי מקבלות שכר גבוה, רק אצלנו עקב תנאי השוק
ועוד גורמים עובדים במשכורות ובתנאים נמוכים משמעותית מאוד, ובהרבה מקרים גם אשה לא מצליחה למצוא עבודה "כשרה"
היינו עם ציבור שומ"ת ועם אפשרות סינון בתחום שלה והדבר גורם לה לעבוד בעבודה שהיא זרה לה,
כעבודות מזדמנות עם שכר המגרד את המינימום, מה גם תחושת המרמור שזה גורם שעלול להשפיע על כל המשפחה והדברים ידועים.

רבותי !
במקום לגייס ולגרד עוד חודש של החזקת הכולל, בתנאים לא תנאים, עם מלגה שגם ככה כלל לא מתאימה כיום ליוקר המחיה ושאר ההוצאות
הבה נדאג למקום עבודה הוגן ונוח לנשותינו, בעקבות כך יהיה אפשר גם להגיע נורמאלי לכולל (ולא לרוץ בשביל תוספת של עוד כמה שקלים!)
ופחות להיות כפופים לראש הכולל, אלא ללמוד יותר מה שלבו חפץ, עם מסגרות של מסולולי לימוד וכו' כפי נטיית לב האברך וחברותתו,
בחיבור ואהבה אמיתית לתורה. אין לתאר כמה שזה יכול להוסיף !

בעצם עיקר מה שאני מתכוון להדגיש בדבריי הוא שבמקום לנסות לגייס כספים לכוללים, יש משימה אחרת שעשוייה להיות (מבחינת משמעות כלכלית) הרבה יותר משמעותית
וכן גם יותר קלה לביצוע מבחינת שיש כאלה שכוללים מעוררים להם ריאקציה... אבל ליצירת מקומות עבודה וכל המשתמע מזה - לזה יתרמו ברצון.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: צו השעה: יצירת מקומות עבודה לנשים

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' אוקטובר 24, 2018 12:24 pm

הרעיון מצויין. השאלה היא איך אתה מתכוון לבצע אותו?

אליהו.ב

הודעהעל ידי אליהו.ב » ד' אוקטובר 24, 2018 12:27 pm

אני לצערי לא מתכוון לבצע אותו כי אין לי הכוחות והיכולות
אני רק מתכוון להציע להפנות את המשאבים והכוחות לכיוון הזה, אפילו על חשבון התמיכה בכוללים, כי למעשה זה יביא תנובה ותועלת הרבה הרבה יותר גדולים

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' אוקטובר 24, 2018 12:29 pm

עובדים על זה, וכמובן צריך עוד שיעבדו על זה.

אבל דעת לנבון נקל שככל שהאשה תעבוד במרץ זה לא מספיק (בדרך כלל).

אליהו.ב

הודעהעל ידי אליהו.ב » ד' אוקטובר 24, 2018 12:32 pm

זה לא מספיק כי הנשים נאלצות לעבוד בעבודות לא להן ! או עשרות נשים להתחרות על משרה אחת וכדו' !
אבל אם היה היצע של משרות, אז המעסיקים היו נותנים תנאים יותר טובים למועסקים, וגם למועסקים היה יותר כח מיקוח !

יש לי קרובי משפחה שנפגשתי אתם לא מזמן, חילונים, ודיברנו על מקומות עבודה וכו'
הנימה שמשתמעת מהם וכן גם אומרים בפירוש (בפרט הצעירים שבהם) היא אם לא טוב לי אני עוזב, אמצע מקום עבודה אחר
אבל אצלנו לא תשמע כמעט כאלה דיבורים, כי הביקוש כל כך גדול, וההיצע כל כך קטן !

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' אוקטובר 24, 2018 12:36 pm

אשה שומרת מצוות שרוצה למצוא קצת זמן לטפל בילדיה וכו' - אינה יכולה להתמסר לעבודה באותה צורה שיכולה לעשות זאת אשה צעירה שעדיין לא נישאה או שמלכתחילה מגבילה את מספר הילדים ה"י והדברים פשוטים.

אולי מן הראוי להשקיע בנשים יותר מבוגרות, דוגמת גילאי 40-45 ומעלה, שאז יש פחות טיפול בילדים קטנים ויש גם עזרה מהילדים הגדולים.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ד' אוקטובר 24, 2018 2:04 pm

החזקת כוללים על אף שקצבתם קטנה (וישנם כוללים רבים למה שליבו חפץ בכל ענין. ומי שלא רוצה לרוץ לכולל, אם ייצטרך לעבוד לפרנסתו הוא לא ירוץ??)
היא החזקת התורה בעצם! ליצור מקומות עבודה לנשים זה דבר עצום, אך במעגל השני בלבד. מה גם שהוא לא בדיוק ישים כפרוייקט ייעודי.

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » ה' אוקטובר 25, 2018 11:46 am

אליהו.ב כתב:הבה נדאג למקום עבודה הוגן ונוח לנשותינו, בעקבות כך יהיה אפשר גם להגיע נורמאלי לכולל (ולא לרוץ בשביל תוספת של עוד כמה שקלים!)
ופחות להיות כפופים לראש הכולל, אלא ללמוד יותר מה שלבו חפץ, עם מסגרות של מסולולי לימוד וכו' כפי נטיית לב האברך וחברותתו,
בחיבור ואהבה אמיתית לתורה. אין לתאר כמה שזה יכול להוסיף !

.

הרעיון מבורך לכשעצמו, אבל למה זה מריח לי שיקולים ומניעים אחרים?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' אוקטובר 25, 2018 2:13 pm

אליהו.ב כתב:אני לצערי לא מתכוון לבצע אותו כי אין לי הכוחות והיכולות
אני רק מתכוון להציע להפנות את המשאבים והכוחות לכיוון הזה, אפילו על חשבון התמיכה בכוללים, כי למעשה זה יביא תנובה ותועלת הרבה הרבה יותר גדולים

לא התכוונתי בפועל. התכוונתי לשאול מה הרעיון. הרי פותחים מקומות עבודה לנשים דא עקא שכחות השוק (העובדה הפשוטה שיש הרבה נשים שרוצות - היצע גדול מביקוש) גורמים להוזלת שכרם כמו בכל מקרה שבו ההיצע גדול מהביקוש. איך אתה חושב לפתור את זה.

איש-אחד

הודעהעל ידי איש-אחד » ה' אוקטובר 25, 2018 3:18 pm

זה שהמשכורות נמוכות זה "יתרון" מבחינת כוחות השוק, כי זה מושך חברות לפתוח להעסיק נשים ולחסוך בהוצאות.
מה שמונע חברות מלעשות את זה, זה הקושי להתמודד מול רגולציה ובירוקרטיה ממשלתית ועירונית.
ככל שנציגינו ילחמו נגד רגולציה ובירוקרטיה מיותרות כך יפתחו יותר חברות, מה שאומר שיגדל ההיצע ועמו גם המשכורות.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' אוקטובר 25, 2018 3:37 pm

ברור שזה יתרון מבחינת כחות השוק. החיסרון הוא שהמשכורת נמוכה והלא על זה בדיוק דיבר פותח האשכול.
אם אתה צודק שכל הבעייה היא רגולציה הלוואי.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 250 אורחים