מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הסוד של החיים

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
ההוא דאמר

הסוד של החיים

הודעהעל ידי ההוא דאמר » ה' יולי 16, 2020 7:02 pm

הסוד מופלא של החיים שגילה ערב עלייתו בסערה השמימה של הרב אדלר זצ"ל [תשע"ט]:
מצורף גם כקובץ וורד.
הסוד של החיים
בשבת קודש פ' מסעי, ביקרתי את אחי הגדול יהודה יצחק זצ"ל במעייני הישועה, והתגלגלה השיחה לדברי חיזוק והתעוררות, איך הוא גילה את הסוד של החיים, לכן אני מעלה את זה על הכתב חלק ממה שהוא אמר לי כדי שהחיזוק ישמר.
בחורף תשע"ו החלטתי שהחורף הזה הולך להיות כזה שטייגען מיוחד שלא היה לעולמים, ובאמת התחלתי את הזמן על רגל ימין, כל אותו חשוון קמתי כל בוקר לנץ והתפללתי כראוי והתארגנתי לבוא מוקדם לכולל, עוד לפני שבאים כל האברכים, הכולל מתחיל רשמית בשעה 9:00 ורק ב9:05 השעון מדליק את החשמל, ועד שבאים אברכים לוקח עוד חמש דקות, כך למדתי שטייגען רציני ורצוף משעה 8:30 עד השעה 13:00, בין 11:00 ל13:00 אני לומד עם הרב פרג, וסידרתי לי מה ללמוד עד השעה הזאת, שעה את זה ושעה את זה, כך התנהל כל חודש חשוון, והיה לי הרגשה מאוד מרוממת על הזכות ללמוד כך רצוף ולנצל את הזמן כמו שצריך,
בתחילת חודש כסליו חשתי בכאבים עצומים בגב, וכיוון שכבר היו לי כאלו בעבר והלכתי כל פעם לרופא לאורטופד, ואמר שאם זה לא יעבור תוך כמה ימים אחזר אליו, ואח"כ זה עבר, לכן גם עכשיו המתנתי, אך הכאבים רק הלכו וגברו שלא יכולתי לזוז וכן התחזקו, לאחר בדיקות התברר שיש לי פריצת דיסק חמורה, סבלתי חודשיים, ושכבתי במיטה, והייתי מיועד לניתוח בסוף ב"ה זה עבר קודם,
אך בתחילה שקיבלתי את הפריצת דיסק, קיבלתי את זה מאוד קשה נפשית, הרגשתי שבור מאוד, למה זה מגיע לי, בדיוק עכשיו, הרי אני השתדלתי כל כך והחלטתי שאני לומד רצוף והצלחתי, גם להתפלל בנץ וגם לשמור על הבריאות קיום מצוות "ונשמרתם", למה הקב"ה עושה לי את זה, האם הוא לא מעונין שאני אלמד טוב, האם הוא לא מעונין שאני אעבוד אותו, כך הייתי בהתחלה מאוד שבור מזה, עד שגיליתי את הסוד של החיים, וזה הציל אותי, ולמדתי מזה רבות, בתחילה שמרתי לי את זה בלב, ולאחר שהתגלתה המחלה כבר אמרתי את זה לכולם,
מה היה הסוד של החיים, הסוד הוא שפתאום נפל לי האסימון, הקדוש ברוך הוא לא צריך שתעבוד אותו איך שאתה מחליט ונוח לך לעבוד אותו, הקב"ה רוצה שתעבוד אותו בדיוק בצורה שהוא יחליט עבורך, ואלא מה אתה אומר לעצמיך אני עכשיו חולה במטה, כשאני יהיה בריא בעזרת השם, אני יעבוד אותך כמו שצריך, חבל, שאתה לא עושה אותי כבר עכשיו בריא, מה אתה לא רוצה שאני יעבוד אותך וילמוד כפי שבאמת אני יכול,
התשובה היא לא!! הקדוש ברוך הוא לא צריך שתעבוד אותו, יש לו מספיק מי שישב וילמד מתוך בריאות בשמחה, הוא עכשיו רוצה ומעונין שתעבוד אותו בצורה המדויקת הזו שהוא בחר עבורך, הוא רוצה שמתוך המטה ומתוך הכאבים תעבוד אותו, אלא מה אתה אומר איך אני יכול מתוך הכאבים ומתוך המטה לעבוד אותו כמו שצריך, התשובה שהקדוש ברוך הוא גם יודע את זה, והוא לא מבקש ממך עכשיו ללכת לכולל, הוא רוצה שתעבוד אותו עם הכוחות שהוא נותן לך עכשיו,
הולך לו אברך לכולל, ומעיק עליו החובות שיש לו, הוא אומר לעצמו הלואי שלא היה לי חובות, כך אני לא מצליח ללמוד רצוף פתאום אני צריך להתרוצץ ולגלגל, מתי שיגמרו החובות אתה תראה הקדוש ברוך הוא איך אני יעבוד אותך וילמד איך שצריך, לא!! זה הטעות שלך, הקב"ה לא רוצה עכשיו שתעבוד אותו מתוך הרווחה, הוא רוצה שמתוך החובות והדחק תעבוד אותו, יש לו מספיק אברכים שילמדו בשקט, אתה הוא רוצה שתלמד כך, אלא אתה טוען שאתה לא יכול ללמוד כמו שצריך, האם הקב"ה לא יודע את זה, ודאי שהוא יודע את זה והוא דורש ממך רק במצב הזה ללמוד כפי שאתה יכול ללמוד במצב שלך,
ופתאום תפסתי את הטעות שלי, אני הלכתי כל חודש חשוון בהרגשה שמגיע לי תודה רבה, אני כל כך מתאמץ מעבר לכוחות ומשקיע, באמת מגיע לי תודה, ואז הבנתי שכל המבט הזה הוא טעות, הקב"ה לא צריך טובות ממך, האם חסר לו שיעבדו אותו, אתה צריך את זה ואם הוא נותן לך תנאים טובים שתצליח לעבוד אותו אתה!! צריך להגיד לו תודה, שהוא מאפשר לך בנוחות לעבוד אותו,
הגר"י אברמסקי אמר פעם שיחה בישיבה, ואמר לבחורים בוא נבדוק בסידור איך אנחנו מתפללים, פותחים את הסידור מה טובו אהליך וכו' ואני ברוב חסדיך... אוי! יש כאן טעות! ברוב חסדיך? תסתכל כמה בחורים התגלגלו לצד השני והמשיכו לישון בפנימיה, אני התגברתי כארי והגעתי לתפילה עוד מעשרה ראשונים, מגיע לי תודה רבה, ברוב חסדיך? ברוב חסדי! היה צריך להיות כתוב, אז הוא אומר להם לכו לבילינסון ותעברו בין המטות ותראו כמה אנשים היו מסכימים לשלם מליונים כדי לקום מהמטה, יש אנשים שלא מסוגלים לקום מהמטה כל שכן לבוא לבית הכנסת, ואני ברוב חסדך אבוא ביתך,
אני לא אמרתי לו תודה בחודש חשוון הרגשתי שמגיע לי תודה, אז אם הוא נותן לך תנאים טובים לעבוד אותו תגיד לו תודה, מקודם היה פה אברך שבא להציע לי לרדת למטה לבית הכנסת לשמוע קריאת התורה, מה הוא חושב שאני לא רוצה? אני מאוד רוצה אבל אני לא יכול, הייתי משלם מליונים לקום מהמטה, אתה יודע מתי הייתי פעם אחרונה בבית הכנסת? בפרשת קדושים, אחרי זה אמור בהר בחוקותי, לא הייתי, ובפרשת בחוקותי הייתי בתל השומר והתאמצתי לומר שנים מקרא של שלושת הפרשיות האלו, ומאז עד היום לצערי לא אמרתי שנים מקרא, ואני מקפיד על זה שנים ולא פספסתי,
אבל נכון אני נמצא בכתה הזאת כאן במעייני הישועה, וזה עבודת השם שלי במצב הזה, וגם כאן יש על מה להגיד תודה, זה שאני יכול לנשום, יש אנשים כאן שלא יכולים לנשום לבד, ובמצבים כאלו גם הם לא יכולים לדבר, הנה עכשיו הצלחתי ברוך ד' להתפלל את כל התפילה לפני סוף זמן קריאת שמע בדיוק ב9.20 בלי לנמנם ואפילו לעשות קידוש במקום סעודה. ביום שלישי שהיינו בחדר של בן דוד ופתאום אמרתי קדושה, פתאום חשבתי כמה זמן לא הייתי בבית הכנסת כמה זמן לא אמרתי קדושה, והרגשתי כזה קדושה שאין לך מושג, גם למחרת ביום רביעי הרגשתי אותו דבר ואני ברוב חסדך אבוא ביתך, רק להגיד תודה להשם שאתה יכול לעבוד אותו, ואף אחד שלא יגיד שמגיע לו תודה על זה,
ביום ראשון בבוקר באתי אליו למיון בתל השומר, כשהוא היה בכאבים גדולים תחת השפעת משככי כאבים מטושטש, ומיד שבאתי הוא אמר לי, אתה זוכר כל מה שדברנו בשבת זה היה משחק, עכשיו זה המבחן האמיתי, אבל אני לא מסוגל לעמוד בזה, אחר כך כשהגיע הרופא, הוא אמר לו שמרגיש שצריך להיות עכשיו כמו בתיה בת פרעה, שצריך לעשות מה שיכול והשם כבר יתן את הסיעתא דשמיא, אבל קל לדבר וקשה לעשות...תת

נכתב ע"י אחיו הרה"ג יעקב אדלר שליט"א.
קבצים מצורפים
הסוד של החיים.docx
(21.68 KiB) הורד 121 פעמים

נוטר הכרמים

Re: הסוד של החיים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ה' יולי 16, 2020 7:46 pm

מחזק מאוד.

איש איש קשייו ונסיונותיו.
הסטייפלער אמר פעם שגם למפונק נסיונו לפעמים כבד עליו בפועל כמו בעל היסורים הקשים.

לא הבנתי את ציון השנה 'תשע"ט'? האם לא מדובר באברך הרב אדלר נכד הגרמ"ש ברמן זצ"ל שכמדומה נלב"ע לפני כמה שנים?

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' יולי 16, 2020 8:43 pm

הכוונה אליו, אלא שנלב"ע בג' מנ"א תשע"ט.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » א' יולי 19, 2020 12:14 pm

ספר חדש מכתביו - חידושי תורתו, שיו"ל בימים אלו. ויוכנס בע"ה למהדורת האוצר הבאה.
קבצים מצורפים
תהילת יצחק.pdf
(3.11 MiB) הורד 230 פעמים

צביב

הודעהעל ידי צביב » א' יולי 19, 2020 4:49 pm

שמעתי מהגאון רבי משה מרדכי חדש זצ''ל
שנחלקו בזה הראשונים הרמב''ם והרמב''ן,
( איני זוכר במדוייק)
אם יש ענין שהגוף יהיה בריא,
או שהענין הוא עבודת ה' בכל כוחו
נערך לאחרונה על ידי צביב ב א' יולי 26, 2020 11:07 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

עושה חדשות

הודעהעל ידי עושה חדשות » א' יולי 19, 2020 8:28 pm

ההוא דאמר כתב:ספר חדש מכתביו - חידושי תורתו, שיו"ל בימים אלו. ויוכנס בע"ה למהדורת האוצר הבאה.
עושה רושם נפלא! והחי יתן אל ליבו, כמה אפשר להספיק...
תנצב"ה.

איש לוי

הודעהעל ידי איש לוי » ב' יולי 20, 2020 8:40 am

ההוא דאמר כתב:ספר חדש מכתביו - חידושי תורתו, שיו"ל בימים אלו. ויוכנס בע"ה למהדורת האוצר הבאה.

ייש"כ על העלאה של הספר לכאן, ממש ד"ת מתוקים בהירים וברורים.

ההוא דאמר

הודעהעל ידי ההוא דאמר » א' יולי 26, 2020 8:18 pm

חוברת זיכרון - הספדים לזכרו של אותו בן עליה מופלא ז"ל שקידש שם שמים בחייו ובמיתתו.
מספד תהילת יצחק.
קבצים מצורפים
מעומד מספד תהילת יצחק.pdf
(3.06 MiB) הורד 546 פעמים

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 57 אורחים