מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

די למחיקות!!

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
אליסף

די למחיקות!!

הודעהעל ידי אליסף » ו' מאי 03, 2024 1:04 am

אני פותח כאן עצומה להפסיק עם משטר המחיקות השרירותיות והמטופשות. או להעביר את הגבאי מכהונתו (בהנחה שמדובר בהתנדבות, חלילה לי מלפגוע בפרנסתו של יהודי המתפרנס נעבאך ממחיקות).
קשה לעבור לפורום אחר, במיוחד שיש כאן כוחות מעולים כאיש ספר, מה שנכון נכון, צופה ומביט, בריושמא ועוד חכמים גאונים וחריפים, אך נמאס!!
נערך לאחרונה על ידי אליסף ב ו' מאי 03, 2024 6:06 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עבד הבורא

Re: די למחיקות!!

הודעהעל ידי עבד הבורא » ו' מאי 03, 2024 1:10 am

כל מילה! (איני יודע מי המוחק לכן איני מצטרף למחאה בגבאי)
נערך לאחרונה על ידי עבד הבורא ב ו' מאי 03, 2024 2:16 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

אבי-העזרי

הודעהעל ידי אבי-העזרי » ו' מאי 03, 2024 1:29 am

כל מילה בסלע.
הבעייה היא שהסלעים כאן כבר מלאים במילים
יש מישהו שיכול להוציא מהם מים ?
או שאֵלוּ זו תורתם וזו אומנותם ?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' מאי 03, 2024 1:45 am

ככל הנראה אשכול זה נפתח כתגובה למחיקת שני אשכולות מטופשים, אך מחיקות הם חלק מהוואי הפורום ומי שלא נח לו הדבר, למרות הקושי שבדבר יכול לחפש מקום אחר לכתוב את הגיגיו, אך לקרוא תיגר על הגבאי ולדרוש להעבירו מכהונתו זו כבר עלית מדרגה, והאם אתם משלמים בעד הכבוד לכתוב בפורום?
ודרך אגב ברור מאוד למי מתכוין עבד הבורא בדבריו, ואכן אני מודה ומתודה שאני אחד מאותם וותיקים שכותבים ברמה ירודה ורדודה ולכן מוחקים הרבה את הודעותי למרות כבודי הרב.
ואנצל הזדמנות זו להודות לגבאי על עבודתו הנאמנה והמסורה שעובד ללא ליאות, (ועד כמה שזכור לי לא ראיתי עוד שמאן דהו מודה לו) ולקח לי זמן לראות את השיטה במחיקותיו, ולמרות שלא תמיד אני מסכים עמהם, צריך לפעמים לקבל את פסק הדין שכן יש לו חשבונות אחרים משלנו (ולעוזרים על ידו).

במסתרים

הודעהעל ידי במסתרים » ו' מאי 03, 2024 1:45 am

במחילת הרבים
אתייחס פה למכתב פרטי שקבלתי, מאחר שאי אפשר לי להשיב שם מסיבה טכנית

אני מתנצל

תפסתי לשון נופל על לשון של כותב אחר, ובדרך קצרה כדרכי ולא בשם של וכו'

אם יועיל ביאור נוסף ופירוט יתר שלח לי כתובת אימייל

והיה זה שלום טובה וברכה
נערך לאחרונה על ידי במסתרים ב ו' מאי 03, 2024 1:52 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

עבד הבורא

הודעהעל ידי עבד הבורא » ו' מאי 03, 2024 1:51 am

זאב ערבות כתב:ואכן אני מודה ומתודה שאני אחד מאותם וותיקים שכותבים ברמה ירודה ורדודה ולכן מוחקים הרבה את הודעותי למרות כבודי הרב.

מודעות עצמית זה דבר חשוב..

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' מאי 03, 2024 2:14 am

עבד הבורא כתב:
זאב ערבות כתב:ואכן אני מודה ומתודה שאני אחד מאותם וותיקים שכותבים ברמה ירודה ורדודה ולכן מוחקים הרבה את הודעותי למרות כבודי הרב.

כדאי שתפנים את דבריך, להצטרף לפורום ותוך כמה ימים להתחיל בהודעות מתריסות ובהשמצות אישיות זו תרבות אנשים...
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' מאי 03, 2024 2:19 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

עבד הבורא

הודעהעל ידי עבד הבורא » ו' מאי 03, 2024 2:22 am

זאב ערבות כתב:
עבד הבורא כתב:

כדאי שתפנים את דבריך, להצטרף לפורום ותוך כמה ימים להתחיל בהודעות מתריסות ובהשמצות אישיות זו תרבות אנשים...

עדיף להתריס שבועיים מאשר לכתוב הודעות רדודות ומטופשות שנים ע''ג שנים
נערך לאחרונה על ידי עבד הבורא ב ו' מאי 03, 2024 2:29 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' מאי 03, 2024 2:30 am

עבד הבורא כתב:
זאב ערבות כתב:
עבד הבורא כתב:

עדיף להתריס שבועיים מאשר לכתוב הודעות רדודות ומטופשות שנים ע''ג שנים

אין מקום להתרסות בפורום, ואפילו לא אחת, כל שכן במשך שבועיים, ובקשר להודעותי הרדודות והמטופשות, האם במשך שבועיים הספקת לקרוא את כל 8656 הודעותי בכדי שתוכל לקבוע עובדה זו? ולא רק זאת, אלא נראה שאתה זייפן זהות, אינך חדש כאן אלא מתחדש, שאם לא כן מנין לך כל הנושא של התלונות?

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2024 9:18 am

"עבד הבורא" הוא כנראה גלגול של דיבוק עיקש (מצ"ב).

מי שלא מפנים שביקורת על הנהלה צריכה להיות בתיבה האישית ולא בפומבי בסוג של 'הפגנה' מטופשת, כנראה אין מקומו בחברת אנשים נורמלים.

ומסתבר שצריך לבדוק היטב את הניקים החדשים... (שלושת הניקים המפגינים הצטרפו לפורום בחודשים האחרונים, כמה מפתיע).

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2024 9:29 am

איש_ספר כתב:המשך סגנון שכזה יוביל לחסימה (לצערי)

במהרה בימינו אמן (ולשמחת כולנו).

אבי-העזרי

הודעהעל ידי אבי-העזרי » ו' מאי 03, 2024 10:15 am

עובר ושב כתב:ומסתבר שצריך לבדוק היטב את הניקים החדשים... (שלושת הניקים המפגינים הצטרפו לפורום בחודשים האחרונים, כמה מפתיע).

אין מה לבדוק, אני באמת משתתף חדש,
למרות שכבר נחשדתי (באישי) כמתחדש,
הטעות שלי היתה שבאחת הפעמים כתבתי על עצמי "בניק הקודם", ושאלוני באישי מהו הניק הקודם שלך ?
והשבתי שהייתי צריך לכתוב בהודעה הקודמת (פשוט חוסר נסיון).
לאידך ל"אוהב ציון" הגבתי לא מזמן, "מה המקור לידיעה שהעלית"?, והוא השיב: "זה תת פורום של מנא הני מילי, ואני מחפש לדבר הזה מקור". - (וזו לא הסבאה מצידי, או קיי ?).
תופעת המחיקות נודעה לי לראשונה בטעות. בחיטוט גרידא הגעתי לאשכול "זאב זאב".
(גם אז נחשדתי על ידו ממש, ש"בקיאותי" בנבכי הפורום מראה שאני מתחדש, אבל לא היא - סתם חטטנות וצירוף מקרים).
משם הבנתי שזו תופעה נפוצה, ולזכרוני התלוננו שם גם ש"אין עם מי לדבר".
כך שהתמונה שהתקבלה אצלי היא שאין מדיניות ברורה.
אח"כ כתבו לי באישי (בסיטואציות נוספות), אנשים נוספים ש"נפגעו מכך".
גם לי עצמי נמחקה הודעה, ואשכול מסויים. יכול להיות שאני כותב ברמה מאד ירודה, או אולי זהו אחד מהאשכולות המטופשים עליהם דיבר זאב ערבות.
(סביר להניח שההודעה שנמחקה לי, זה משום שלא נהגה כבוד בכללות עיריית ב"ב, אך לא פגעתי במישהו אישי, לעומת הודעה אחרת באותו אשכול, שהעלתה ביקורת ישירה ועקיצה אישית כלפי אישיות מוכרת, ולא נמחקה. זה הצטרף אצלי לתחושה ההיא מ"זאב זאב").
אילו תהיה מדיניות ברורה וידועה, מהו אשכול ראוי ומהו אשכול מטופש, אילו ישאירו לפחות למי שכתב טקסט ארוך אפשרות לשחזר באישי עותק לאחר המחיקה [בתנאי שלא יעלה שוב], כי בריהטת הכתיבה לא תמיד נח לכותב להעתיק בעצמו, כי הוא לא חולם שימחקו לו. אז אנשים לא היו כועסים כ"כ.
עכ"פ ייש"כ לגבאי המסור שקורא אלפי הודעות, וייש"כ להנהלה בכלל.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' מאי 03, 2024 10:22 am

צערם של אלה שדבריהם נמחקו מובן לגמרי, ואין כל קושי להזדהות איתו.
אעפ"כ אני חש צורך לומר שחשתי מבוכה מול שני האשכולות שנמחקו, והקלה כאשר גיליתי שנמחקו.
הם לא כיבדו את הפורום.

ומ"מ יש להיזכר במשל הנשר והתרנגול - תרנגול ראה נשר שנח על גג של בית, ולאחר מספר רגעים עף משם לגג אחר. אמר התרנגול לתרנגולת, זהו הנשר שהבריות מפליאות לספר על עוצם תעופתו וגובה נסיקתו? כעת ראינו מה כוחו וגבורתו! לעוף מגג נמוך אל גג סמוך...

הכותבים חברי הפורום, כולם אהובים כולם ברורים, אך יש והם רוצים לפוש קצת, להתפרקד ולהתרווח באשכול קליל. אבל לא קשה להבין את ההנהלה שחשוב לה לשמור על רמתו של הפורום, ולכן היא מוחקת את האשכולות הללו.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' מאי 03, 2024 10:29 am

ראשית, עם ההשתפות בצערם של אלו שדברם נמחקו, אני מבקש לחזק ידי הגבאי העושה מלאכתו באמונה.

שנית, חשבתי לתקן דבר חדש, כל כותב שאין לו חמש מאות הודעות לפחות לא יורשה לכתוב באספקלריא.

כותב שלא עומד בתנאי סף זה, ימחקו הודעותיו (באספקלריא).

אבדוק אפשרות טכנית לאכוף את זה.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' מאי 03, 2024 10:33 am

אבי-העזרי כתב:
עובר ושב כתב:ומסתבר שצריך לבדוק היטב את הניקים החדשים... (שלושת הניקים המפגינים הצטרפו לפורום בחודשים האחרונים, כמה מפתיע).

אין מה לבדוק, אני באמת משתתף חדש,
למרות שכבר נחשדתי (באישי) כמתחדש,
הטעות שלי היתה שבאחת הפעמים כתבתי על עצמי "בניק הקודם", ושאלוני באישי מהו הניק הקודם שלך ?
והשבתי שהייתי צריך לכתוב בהודעה הקודמת (פשוט חוסר נסיון).
לאידך ל"אוהב ציון" הגבתי לא מזמן, "מה המקור לידיעה שהעלית"?, והוא השיב: "זה תת פורום של מנא הני מילי, ואני מחפש לדבר הזה מקור". - (וזו לא הסבאה מצידי, או קיי ?).
תופעת המחיקות נודעה לי לראשונה בטעות. בחיטוט גרידא הגעתי לאשכול "זאב זאב".
(גם אז נחשדתי על ידו ממש, ש"בקיאותי" בנבכי הפורום מראה שאני מתחדש, אבל לא היא - סתם חטטנות וצירוף מקרים).
משם הבנתי שזו תופעה נפוצה, ולזכרוני התלוננו שם גם ש"אין עם מי לדבר".
כך שהתמונה שהתקבלה אצלי היא שאין מדיניות ברורה.
אח"כ כתבו לי באישי (בסיטואציות נוספות), אנשים נוספים ש"נפגעו מכך".
גם לי עצמי נמחקה הודעה, ואשכול מסויים. יכול להיות שאני כותב ברמה מאד ירודה, או אולי זהו אחד מהאשכולות המטופשים עליהם דיבר זאב ערבות.
(סביר להניח שההודעה שנמחקה לי, זה משום שלא נהגה כבוד בכללות עיריית ב"ב, אך לא פגעתי במישהו אישי, לעומת הודעה אחרת באותו אשכול, שהעלתה ביקורת ישירה ועקיצה אישית כלפי אישיות מוכרת, ולא נמחקה. זה הצטרף אצלי לתחושה ההיא מ"זאב זאב").
אילו תהיה מדיניות ברורה וידועה, מהו אשכול ראוי ומהו אשכול מטופש, אילו ישאירו לפחות למי שכתב טקסט ארוך אפשרות לשחזר באישי עותק לאחר המחיקה [בתנאי שלא יעלה שוב], כי בריהטת הכתיבה לא תמיד נח לכותב להעתיק בעצמו, כי הוא לא חולם שימחקו לו. אז אנשים לא היו כועסים כ"כ.
עכ"פ ייש"כ לגבאי המסור שקורא אלפי הודעות, וייש"כ להנהלה בכלל.

שמע נא. הפורום הוא לא פורום חדשותי, לא פורום של תושבי בני ברק (או כל עיר אחרת). פורום תורני ! וכל השאר, הם פחות מרקחות וטבחות. אולי בחינת וחגור נתנה לכנעני. ובבקשה אל תגיב כעת במגילה חדשה.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' מאי 03, 2024 10:36 am

עבד הבורא והגראדנער יצאו לחרות עולם!

אבי-העזרי

הודעהעל ידי אבי-העזרי » ו' מאי 03, 2024 11:24 am

איש_ספר כתב:שמע נא. הפורום הוא לא פורום חדשותי, לא פורום של תושבי בני ברק (או כל עיר אחרת). פורום תורני ! וכל השאר, הם פחות מרקחות וטבחות. אולי בחינת וחגור נתנה לכנעני. ובבקשה אל תגיב כעת במגילה חדשה.

אז בקצרה:

הודעתי שנמחקה, הועלתה ב"פורום התורני" כי בשגעון ינהג שאתה בראת, ועסקה בב"ב אגב גררא.

האשכול שנמחק עסק בנושא השקפתי (תורתו אומנותו) במדור ההשקפתי 'אספקלריא', ויש רבים כמוהו.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' מאי 03, 2024 12:19 pm

אבי-העזרי כתב:
איש_ספר כתב:שמע נא. הפורום הוא לא פורום חדשותי, לא פורום של תושבי בני ברק (או כל עיר אחרת). פורום תורני ! וכל השאר, הם פחות מרקחות וטבחות. אולי בחינת וחגור נתנה לכנעני. ובבקשה אל תגיב כעת במגילה חדשה.

אז בקצרה:

הודעתי שנמחקה, הועלתה ב"פורום התורני" כי בשגעון ינהג שאתה בראת, ועסקה בב"ב אגב גררא.

האשכול שנמחק עסק בנושא השקפתי (תורתו אומנותו) במדור ההשקפתי 'אספקלריא', ויש רבים כמוהו.

האשכול שאני 'בראתי' ננעל בגלל הודעות בסגנון כמו שלך.
כשהצעתי שיש להגביל כותבים חדשים מהשתתפות באספקרליא, גם זה היה בעקבותיך.

אבי-העזרי

הודעהעל ידי אבי-העזרי » ו' מאי 03, 2024 12:34 pm

אם כך;
לא אטריד, ולא אשעמם יותר.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' מאי 03, 2024 5:09 pm

איש_ספר כתב:ראשית, עם ההשתפות בצערם של אלו שדברם נמחקו, אני מבקש לחזק ידי הגבאי העושה מלאכתו באמונה.

שנית, חשבתי לתקן דבר חדש, כל כותב שאין לו חמש מאות הודעות לפחות לא יורשה לכתוב באספקלריא.

תיקון טוב וחשוב, והייתי מציע דבר נוסף, שכל ניק חדש הנרשם לפורום צריך לחכות פסק זמן של חודש, או שלשים יום (או משהו בסגנון) לפני שמורשה לכתוב הודעות כלשהן. הדבר יסנן הרבה שנרשמים רק בשביל להשאיר הודעה אחת ונעלמים, או ניקים קיימים הרוצים להגיב בלי שידעו שזה כבר ניק קיים וידוע.

בן מיכאל

הודעהעל ידי בן מיכאל » ו' מאי 03, 2024 5:45 pm

זאב ערבות כתב:תיקון טוב וחשוב, והייתי מציע דבר נוסף, שכל ניק חדש הנרשם לפורום צריך לחכות פסק זמן של חודש, או שלשים יום (או משהו בסגנון) לפני שמורשה לכתוב הודעות כלשהן. הדבר יסנן הרבה שנרשמים רק בשביל להשאיר הודעה אחת ונעלמים, או ניקים קיימים הרוצים להגיב בלי שידעו שזה כבר ניק קיים וידוע.

לא כדאי, כך נפסיד הרבה כותבים שהצטרפו רק בשביל הודעה אחת, והביאו איתם הודעות הרבה..

אליסף

הודעהעל ידי אליסף » ו' מאי 03, 2024 6:09 pm

איש_ספר כתב:עבד הבורא והגראדנער יצאו לחרות עולם!

גראדנער? מאי האי?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' מאי 03, 2024 6:19 pm

בן מיכאל כתב:לא כדאי, כך נפסיד הרבה כותבים שהצטרפו רק בשביל הודעה אחת, והביאו איתם הודעות הרבה..

זה מה שנקרא דילמא, וכך נרויח שנסנן את השועלים המחבלים בכרמים שכמדומני רבים מאותם שממביאים הודעות הרבה, שברובם באות להתריס ותו לא.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' מאי 03, 2024 6:20 pm

אליסף כתב:
איש_ספר כתב:עבד הבורא והגראדנער יצאו לחרות עולם!

גראדנער? מאי האי?

היה כזה ניק לזמן קצר וכנראה כל הודעותיו נמחקו יחד עם ניקו

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ש' מאי 04, 2024 10:26 pm

אליסף כתב:אני פותח כאן עצומה להפסיק עם משטר המחיקות השרירותיות והמטופשות. או להעביר את הגבאי מכהונתו (בהנחה שמדובר בהתנדבות, חלילה לי מלפגוע בפרנסתו של יהודי המתפרנס נעבאך ממחיקות).
קשה לעבור לפורום אחר, במיוחד שיש כאן כוחות מעולים כאיש ספר, מה שנכון נכון, צופה ומביט, בריושמא ועוד חכמים גאונים וחריפים, אך נמאס!!

כבר דיברתי עם הגבאי עשרה פעמים בענין זה, וכל פעם יש לו תירוץ אחר.

נחומצ'ה

הודעהעל ידי נחומצ'ה » ש' מאי 04, 2024 11:07 pm

בדר"כ אחר שנמחקו הודעותי המעוטות, למפרע קצת הבנתי.. [חוץ מאלון בכות, ואכ"מ].

עכ"פ אחר הפוגה ארוכה שלי, העליתי בבית מדרש שאלה יפה לגבי זיכוי מצות למֵת בער"פ והמסתעף
ומשום מה השאלה לא החזיקה מים של כמה שעות ונמחקה... ולגבאי פתרונים..

ובאופן כללי, מצטרף להצעת האיש ספר מנהלינו היקר, להגביל כותבים באספקלריה

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ש' מאי 04, 2024 11:26 pm

באם אפשר שלפני שהגבאי מוחק למישהו הודעה בעניין תורני ו/או מושקעת שיעתיק וישלח לו את הודעתו באישי, אפילו אם לא מסביר לו מדוע מחק, אבל לפחות שיהיה לו עותק. או שיתריע מראש באישי על המחיקה וכל עוד הכותב לא העתיק לעצמו לא ימחק. כך כל עוד שזו הודעה שלא ברור לכותבה שתימחק (ואכן דעת בני אדם אינה שווה וצ"ע). אחרת מכל הודעה צריך כל כותב להכין לו עותק וזה לא יתכן.
ולמשל באשכול תורני לחלוטין על גישת הרמב"ם למופתים התלונן הרב ונתנו ידידים שיד נעלמה עושה בהודעותיו כבתוך שלה ומוחקת דברים.
אני אישית למדתי שכל הודעה שחשובה לי ו/או בנושא חשוב ובכלל שיש בה חידוש תורני - להעתיק לקובץ (כולל הודעות רלוונטיות של אחרים). אמנם לפעמים אני לא מספיק לעשות כן מיד, ובימים שעוברים עד שאני מספיק - לבי נוקפני שמא יעשו בהודעתי שינויים או תימחק משום מה או אגב אחרת ואפסיד את השקעתי היקרה.
לאמר: מדיניות מחיקות זה דבר אחד, אבל הגינות כלפי הכותבים שלא תרד השקעתם לטמיון (=בלי התראה להכנת עותק) - זה דבר אחר לגמרי.
אא"כ מדובר על מה שהדעת נותנת שעתיד להימחק ו/או אין בו השקעה ויוקר לכותב. וצ"ע.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ש' מאי 04, 2024 11:28 pm

מנסיון שלי:

הרבה פעמים אפשר להבין את מחיקותיו של הגבאי,

אך כנגד זה יש הרבה פעמים שבהם אי אפשר להבין בשכלנו האנושי.

וכנראה שיש לו חשיבה מקורית ועצמאית במיוחד (אולי הוא מהדור הקודם בכלל... ולכן אינו מבין את אנשי הדור הנוכחי... או שמקורו באיזו קהילה בלתי שיגרתית, כגון 'בולגריה'...)

עוד זאת, כנראה שיש זמנים מסויימים - לפעמים ארוכים - שבהם אינו פעיל, ואז אפשר לעשות מה שרוצים... אלא שבהעדר הודעה מראש זה לא עוזר הרבה.

עכ"פ, ברור שעדיף שתהיה יד מוחקת הרבה מאשר לא יהיו מחיקות כלל.

ועדיף לומר תודה ולהעריך מאשר להתלונן.

יישר כח לכל העושים במלאכת פורום חשוב זה.

נוריאל עזרא
שם מלא: נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » א' מאי 05, 2024 12:51 am

אינני יודע מה היה עם אחרים בפעמים הבודדות שנמחק לי היה ברור לי למה ,לבד מפעם אחת. לא זכור לי כעת אם היה הסבר על כל פעם או לא אבל כן אני זוכר שפעמים כשהעיר לי הרב הגבאי שליט"א עשה זאת בפרטי! וגם אם יש למישהו השגות יועיל נא לדעתי לכתוב לו או לאי"ס בפרטי ולא כך בפרהסיא, סו"ס הוא משקיע הרבה זמן ועבודתו חשובה וזה יכול לפגוע חלילה.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' מאי 05, 2024 12:02 pm

איש_ספר כתב:ראשית, עם ההשתפות בצערם של אלו שדברם נמחקו, אני מבקש לחזק ידי הגבאי העושה מלאכתו באמונה.

הרעיון טוב, רק לענ"ד 500 זה ממש הרבה, אפשר לעשות 100, אני לא חושב שהבעיה פה זה אלו שכבר כתבו 300 הודעות, ואם הם עדיין בעייתיים גם מגבלה של 500 לא תפתור את הבעיה.
בנוסף די ברור שמגבלה כזאת תעביר חלק גדול מהדיונים פה לתוך אשכולות אחרים ויהיה יותר קשה לסנן, וגם יותר תלונות על מחיקות.

בן המחבר

הודעהעל ידי בן המחבר » א' מאי 05, 2024 12:32 pm

חשבתי על רעיון: להעניק תעודת-חסינות לכותבים נבחרים, כאלה שיש להם ותק ומוניטין כאן בפורום, עם מספר גבוה של הודעות ושתורמים משמעותית. בהודעותיהם של אלה הגבאי לא יורשה לגעת, לערוך או למחוק, אלא בתנאים מסוימים (אישור של X, בירור בפני הכותב, וכיו"ב).

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' מאי 05, 2024 2:15 pm

לפי איך שזה נראה הגבאי בעצמו מודע לכותבים האלו ועובדה שלא לכולם כאן נותנים להתבטא באופן שווה, ועל אף שיש לי הערות פה ושם על מחיקות לא מוצדקות בסך הכל נראה שהגבאי עושה את מלאכתו נאמנה.
אם כבר אבקש להעלות לדיון מחדש את העיסוק ברבנים חיים.
כל תקופה אני קורא באלון בכות על עוד חכם שנפטר שהייתי שמח לדעת עליו יותר בחייו ואולי לזכות לקבל ממנו משהו.
חבל שעקב בעיות שהיו בעבר על עיסוק ברבנים חיים חסמו לגמרי כל דיון בנושאים אלו.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » א' מאי 05, 2024 3:24 pm

נוריאל עזרא כתב:פעמים כשהעיר לי הרב הגבאי שליט"א עשה זאת בפרטי!

גם אצלי לאחרונה העיר לי על משהו בפרטי ובדרך/לשון כבוד, ולא מחק - אלא הציע את טענתו בפניי וחיכה לתגובתי, ולאחר שהסברתי את סיבתי [וכתבתי שאוסיף אותה בגוף ההודעה עבור והייתם נקיים] כתב ששומע אבל הסביר את הצד השני, והסכמתי שאכן יש צד שני ולכן אני משאיר לשיקול דעתו אם למחוק או לא - ולא מחק.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' מאי 05, 2024 4:56 pm

בן מיכאל כתב:
זאב ערבות כתב:תיקון טוב וחשוב, והייתי מציע דבר נוסף, שכל ניק חדש הנרשם לפורום צריך לחכות פסק זמן של חודש, או שלשים יום (או משהו בסגנון) לפני שמורשה לכתוב הודעות כלשהן. הדבר יסנן הרבה שנרשמים רק בשביל להשאיר הודעה אחת ונעלמים, או ניקים קיימים הרוצים להגיב בלי שידעו שזה כבר ניק קיים וידוע.

לא כדאי, כך נפסיד הרבה כותבים שהצטרפו רק בשביל הודעה אחת, והביאו איתם הודעות הרבה..

ומה בכך אם יכתוב את הודעתו בעוד חודש, אולי עד אז יחזור בו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' מאי 05, 2024 5:01 pm

דרומי כתב:מנסיון שלי:
עוד זאת, כנראה שיש זמנים מסויימים - לפעמים ארוכים - שבהם אינו פעיל, ואז אפשר לעשות מה שרוצים... אלא שבהעדר הודעה מראש זה לא עוזר הרבה.

ומנסיון שלי, מי שמפקח על הפורום במדינות המערב, כגון ארה"ב בשעה שבני א"י נמים את שנתם ידו יותר קלה על ההדק ולכן עדיף למעט בשליחת הודעות בשעות אלו

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' מאי 05, 2024 5:03 pm

הרואה כתב:

הרעיון טוב, רק לענ"ד 500 זה ממש הרבה, אפשר לעשות 100, אני לא חושב שהבעיה פה זה אלו שכבר כתבו 300 הודעות, ואם הם עדיין בעייתיים גם מגבלה של 500 לא תפתור את הבעיה.
בנוסף די ברור שמגבלה כזאת תעביר חלק גדול מהדיונים פה לתוך אשכולות אחרים ויהיה יותר קשה לסנן, וגם יותר תלונות על מחיקות.

100 הודעות לא מספיקות לתהות על קנקנו של הכותב, כמו למשל הניק העלום כרמל בציקלונו שנחסם לאחר קצת יותר ממאה הודעות

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' מאי 05, 2024 5:10 pm

הרואה כתב:לפי איך שזה נראה הגבאי בעצמו מודע לכותבים האלו ועובדה שלא לכולם כאן נותנים להתבטא באופן שווה, ועל אף שיש לי הערות פה ושם על מחיקות לא מוצדקות בסך הכל נראה שהגבאי עושה את מלאכתו נאמנה.
אם כבר אבקש להעלות לדיון מחדש את העיסוק ברבנים חיים.
כל תקופה אני קורא באלון בכות על עוד חכם שנפטר שהייתי שמח לדעת עליו יותר בחייו ואולי לזכות לקבל ממנו משהו.
חבל שעקב בעיות שהיו בעבר על עיסוק ברבנים חיים חסמו לגמרי כל דיון בנושאים אלו.

אדרבא, עדיף לא לכתוב. הנה לאחרונה עסקו בפשוטו של מקרא ומחברו ותראה מה קרה בסופו... כל פעם שתכתוב על איזה ת"ח חשוב, יהיה מי שלא יוכל לשמור בבטן איזה ביקורת עליו, והכל כמובן "לתועלת".
ודרך אגב אציע לכבודו, הת"ח של הדור ברובם ידועים ומוכרים, ואם מי מהם נראה לך כאשיות שאתה מעוניין להכיר מקרוב, כתת רגלך אליו ותכירו אישית (וזה מה שעשיתי בצעירותי כשעוד לא היה פורום ועלונים).

אליסף

הודעהעל ידי אליסף » א' מאי 05, 2024 5:57 pm

משהו מוזר בשיח הזה
הגבאי הוא ילד גדול ויכול לדברר את עצמו.
שיתכבד ויסביר את עצמו לצבור אחת ולתמיד.
ואם אין נפשו לויכוחים על דבריו - שינעל את האשכול כיד ה' הטובה עליו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' מאי 05, 2024 6:06 pm

אליסף כתב:משהו מוזר בשיח הזה
הגבאי הוא ילד גדול ויכול לדברר את עצמו.
שיתכבד ויסביר את עצמו לצבור אחת ולתמיד.
ואם אין נפשו לויכוחים על דבריו - שינעל את האשכול כיד ה' הטובה עליו.

הבעיה היא שלא ניתן לקבוע כללים ברורים, שכן כל יום מועלים נושאים שונים ומגוונים ולכל כותב סגנון ושיטה ודרך משלו, ולכל פורום המכבד את עצמו יש איזה גבאי או מנהל המפקח על הנעשה שם, ותמיד יש כאלו שלא מקובל עליהם הצנזורה, אך צריך לקבל זאת בהבנה אחרת יהיה אנדלמוסיא וכפי שניתן לראות באשכולות רבים שננעלו או נמחקו שהרוחות התלהטו והחלו השמצות הדדיות, כך שאין עצה ותבונה (ואפילו בפורומים סגורים שם ידוע שם המששתפים והם מצטרפים בהזמנה בלבד ע"י המלצות יש את הבעיה הזו, על אחת וכמה בפורום שלרוב לא ידועה זהות המשתתפים וכל אחד יכול להרשם בקלות, אפילו חילוניים ונשים).

מראה כהנים

הודעהעל ידי מראה כהנים » א' מאי 05, 2024 6:47 pm

הַמְּחִיקוֹת הַשְּׁרִירוּתִיּוֹת הֵן הַסִּבָּה לְכָךְ שֶׁמֵּאָז 2011 אֲנִי מִשְׁתַּדֵּל לִהְיוֹת פָּאסִיבִי. מִלְּבַד בַּקָּשׁוֹת עֶזְרָה שֶׁיֵּשׁ לִי מָה לַעֲזֹר אוֹ לְהֵעָזֵר. הָיוּ כָּאן חֲבֵרִים נוֹסָפִים שֶׁגַּם הֵם הָפְכוּ לְצוֹפִים בִּלְבַד וְיִתָּכֵן שֶׁמֵּאוֹתָהּ הַסִּבָּה. אֵין דַּי נִכְבָּדוּת לַתְּרוּמָה שֶׁל אֲנָשִׁים, בִּשְׁבִיל לִשְׁמֹר עֹתֶק, בִּשְׁבִיל לְהַתְרִיעַ בִּפְנֵיהֶם טֶרֶם מְחִיקָה וְעוֹד כְּיוצ"ב. חֲבָל!

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 102 אורחים