מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בעייות עיבוד הסריקה נרחבות בחבילות ההרחבה

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
אתמול

בעייות עיבוד הסריקה נרחבות בחבילות ההרחבה

הודעהעל ידי אתמול » ב' יוני 10, 2024 4:59 pm

כשעברתי על ספרים רבים מתוך הרבה מחבילות ההרחבה (במיוחד מדברים היותר חדשים), הרגשתי שלמרות שהסריקה במבט הראשון נראית טובה, זה מאוד לא נוח ומעייף לקרוא, והטקסט נראה מטושטש ולא ברור.
לאחר שניסיתי להבין למה זה קורה, נראה שסריקות של ספרים אלו עברו עיבוד של החלקת אותיות שגורמת לבעיות האלו - אם מגדילים את הטקסט, הדבר מאוד בולט לעין. לדוגמה, הנה קטע מוגדל מחומש רש"י המבואר (בראשית, עמ" 35) מעוז והדר:

חומש רש%22י המבואר 35.png
חומש רש%22י המבואר 35.png (338.28 KiB) נצפה 255 פעמים

רואים איך שאלגוריתם ההחלקה מטשטש גבולות האותיות כשהוא מנסה לעשות מעבר הדרגתי בין השחור של האות לרקע הלבן, מה שבעייתי במיוחד לאלמנטים הקטנים של הטקסט (מאוד משפיע על הניקוד).

לאומת זאת, הנה קטע מוגדל של הטקסט ללא החלקה (או לפחות ללא החלקה אגרסיבית) מאוצר השביעית (עמ" 35, גם מעוז והדר):

אוצר השביעית 35.png
אוצר השביעית 35.png (115.87 KiB) נצפה 252 פעמים

אמנם האותיות נראות קצת "משוננות" ופחות אחידות כי רזולוציית הסריקה היא מוגבלת, אבל את הטקסט הזה אפשר לקרוא בקלות ולא להתעייף.

הם ניתן לעשות משהו בענין? חבילות ההרחבה מכילות הרבה ספרים חשובים, וזה מאוד חבל שדווקא בהם יש בעיות כאלו.

פלתי

Re: בעייות עיבוד הסריקה נרחבות בחבילות ההרחבה

הודעהעל ידי פלתי » ג' יוני 11, 2024 12:05 am

כפי שנאמר לי יש ספרים שבכוונה הורדה האיכות מפני כובד משקלם ולטובת מהירות הדפדוף. בעדכונים האחרונים אף נוסף כפתור שליטה בדבר הזה. ניתן לשפר את איכות התמונה על ידי כפתור מסויים בצד שמאל.
הנה התמונה שאצלי. נראה שהאיכות יותר טובה.
IMG_2248.jpeg
IMG_2248.jpeg (219.93 KiB) נצפה 232 פעמים

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ג' יוני 11, 2024 12:09 am

IMG_2250.png
IMG_2250.png (903.32 KiB) נצפה 230 פעמים

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ג' יוני 11, 2024 7:33 am

אין לי כפתור כזה אף בעדכון גירסה 22

אתמול

הודעהעל ידי אתמול » ג' יוני 11, 2024 9:06 am

גם לי אין את הכפתור הזה, גם אחרי שפתחתי את אוצר החכמה דרך "Incognito Window" (כדי לוודא שהcache של הדפדפן לא משפיע). אולי זה כפתור שמופיע רק בגירסת הדיסק?

ובאמת זה נראה יותר טוב בצילום עם הכפתור, למרות שעדיין אני רואה בעיות - אבל זה יכול להיות בגלל שהצילום מסך עובר עיבוד נוסף כאשר מעלים את תמונה לפורום. מעניין אם יש אפשרות להציג את הספר באיכות הסריקה המקורית ללא שום עיבוד וללא התחשבות במהירות הדיפדוף בכלל, לפחות בגירסת הדיסק - כשלומדים בספר לאורך זמן, מה שחשוב זה לא מהירות הדיפדוף אלא איכות התמונה, ובמיוחד אם משתמשים בדיסק מהיר (SSD) גם איכות המקורית לא תשפיע על הדיפדוף.

אתמול

הודעהעל ידי אתמול » ה' יוני 13, 2024 3:37 pm

מעניין - עכשיו לא נפתח לי אף ספר שנסרק בסריקה "מטושטשת". לדוגמה, זה כולל כמעט כל ספרי "עוז והדר". עברתי על עשרות רבות של ספרים אקראיים מהחבילה הזו, ומתוכם נפתחו לי רק ספרים בודדים, וכל אלו שנפתחו זה ספרים בסריקה הרגילה. לדוגמה, ספרים הנפתחים:

אוצר השביעית
גבורות ה"
דרך החיים
מאמר מרדכי
מנות הלוי
תורת החיד"א
תלמוד בבלי (שפה ברורה)
תפארת שלמה

לאומת זאת, תצוגה מהירה עדיין עובדת בכל הספרים

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 106 אורחים