מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

התייעצות לגבי ישיבה שעוזרת לבחורים להתמודד באופן פרטני עם נסיונות הדור

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
אברומי200

התייעצות לגבי ישיבה שעוזרת לבחורים להתמודד באופן פרטני עם נסיונות הדור

הודעהעל ידי אברומי200 » ו' אוקטובר 27, 2023 10:57 am

יש בחור באחת הישיבות הטובות שאני בקשר קרוב איתו. בחור זה מצד אחד מצבו הרוחני בהתמודדות מול נסיונות העולם גרוע מאוד, עם חברים מקולקלים וכו וכו, ומצד שני מצבו הלימודי ברמה טובה מאוד וכן מצליח ללמוד לא מעט, קם לתפילות יחסית בזמן וכו'. [הבעיה יותר בסור מרע ופחות בעשה טוב, אף שכמובן משפיעים אחד על השני].
הוא צריך ישיבה יותר פתוחה למצוא לעצמו חברה טובה שיתחבר לסגנון שלה וכן צוות ומסגרת שתעזור לו יותר לבנות את עצמו מהמקום הגרוע בו הוא נמצא.
אחד מאנשי החינוך הגדולים הציע לי את רש"י, ששם אכן עובדים על הכל בצורה יסודית מהשורש ויכול מאוד להתעלות שם. מאידך על פניו יש כאן הפסד כי מצבו הרוחני בעשה טוב הוא לא רע [הכוונה בתפילות בזמן ולימוד וכו'] וחבל לשלוח אותו למקום שמצד אחד יעבוד איתו אבל מצד שני יביא אותו לחברה ומקום שעובדים מהבסיס, וגם כמה שמצובו גרוע בסור מרע שם כמובן יחיה עם בחורים שמתחילים לעבוד במציבים גרועים ממנו פי כמה וכמה.
בקיצור מה שאני רוצה כאן את עזרת מי שיודע:
האם אתם מכירים ישיבה ברמה בינונית טובה ואולי אפילו יותר מזה שעובד בצורה פרטנית ואיכותית על נסיונות הדור ולא רק דואגת שישבו וילמדו יפה וכו וכו?
האם מישהו יודע על אנשי חינוך רציינים שבתחום שאולי הם יכולים להפנות אותי למשהו כזה [האיש חינוך שהמליץ לי הוא מרש"י וגם אמר לי שאכן לא מכיר את כל הישיבות, לכן חשוב לי אולי למצוא מסגרת הולמת וטובה יותר למצבו הנוכחי של הבחור]

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים