מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ספר קדושת יצחק - כדורי

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
צדיק

ספר קדושת יצחק - כדורי

הודעהעל ידי צדיק » ב' פברואר 11, 2013 12:00 am

מן המפרוסמות בבתי הכנסיות ומדרשות ספריו עבי הכרס של המקובל הגה"צ ר' יעקב עדס,

בסגנונם היחודי, כריכה שחורה, אותיות מוזהבות ענקיות, ועימוד אחיד לכולם.

כי אין ביהמ"ד אשר אין שם מספריו.

לאחרונה הופיעו על ידו במתכונת הנ"ל חמישה כרכים עבי כרס בשם "קדושת יצחק" ובשער הס' כתוב [כמדומני, דכעת אמ"א] שזה מכתבי הגר"י כדורי

דא עקא, כי הפותח את הספר ב פ נ י ם רואה מהדורה חדשה ומוכרת של חידושי הגר"י עדס, על סגנוננם המוכר, והיחודי [דוגמא בולטת, אין נקודה בסוף שורה, ועוד הרבה], וכלל לא ברור הקשר של הרב כדורי לספר

למי יש פתרונים????

סמל אישי של המשתמש
שאלתיאל

Re: ספר קדושת יצחק - כדורי

הודעהעל ידי שאלתיאל » ב' פברואר 11, 2013 1:00 am

יש בספר צילומי פנקסים של הרב כדורי ומצורף להם מחידושי רבי יעקב עדס. דוק ותשכח.
אגב, למרות שלמדתי בעבר חברותא עם רבי יעקב עדס ואני מכיר מקרוב את גאונותו הנוראה, נטיתי לזלזל בספריו ולחשוב שאין בהם חדש.
עד שחיפשתי שאלה פשוטה ולא ראיתי אף אחד שמדבר על הנושא אלא סימן שלם בדברי יעקב ומאז למדתי על יקרת הספרים.
והנה השאלה למי שמסתקרן:

לדעת רבי עקיבא דטהור שנפלה עליו הזאה טמא. האם מטמא בגדים או לא?

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ב' פברואר 11, 2013 8:27 am

שאלתיאל כתב:אגב, למרות שלמדתי בעבר חברותא עם רבי יעקב עדס ואני מכיר מקרוב את גאונותו הנוראה, נטיתי לזלזל בספריו ולחשוב שאין בהם חדש.
עד שחיפשתי שאלה פשוטה ולא ראיתי אף אחד שמדבר על הנושא אלא סימן שלם בדברי יעקב ומאז למדתי על יקרת הספרים.

אולי תענה גם על זה:
viewtopic.php?f=7&t=12637&p=118033#p117982

צדיק

הודעהעל ידי צדיק » ב' פברואר 11, 2013 2:17 pm

שאלתיאל כתב:יש בספר צילומי פנקסים של הרב כדורי ומצורף להם מחידושי רבי יעקב עדס. דוק ותשכח.
אגב, למרות שלמדתי בעבר חברותא עם רבי יעקב עדס ואני מכיר מקרוב את גאונותו הנוראה, נטיתי לזלזל בספריו ולחשוב שאין בהם חדש.
והנה השאלה למי שמסתקרן:

אשמח אם יציין כרך ועמוד כבר נלאיתי,,,,,

צדיק

הודעהעל ידי צדיק » ב' פברואר 11, 2013 4:53 pm

ובאמת מן התימה על מפיצי ספריו של הגה"צ הנז', שהגם שלא הניחו בהימ"ד/ביהכנ"ס/ישיב"ק"ג/כולל/גניזה שלא שמו שם את ספריו בכפולות של שלושה, על מהדורותיהם השונות, ומ"מ לא טרחו לעדכן את ספריו באוצר!!!!

וצע"ג.

צדיק

הודעהעל ידי צדיק » ב' פברואר 11, 2013 4:58 pm

שאלתיאל כתב:יש בספר צילומי פנקסים של הרב כדורי ומצורף להם מחידושי רבי יעקב עדס. דוק ותשכח.
והנה השאלה למי שמסתקרן:

איני יודע מה הוא שח.

כל צורב ובר בי רב דחד יומא מבחין מיד שיש בספריו בקיאות מחד גיסא ועיון ישר מאידך גיסא. קשה אמנם להתרגל לעריכה היחודית על ענפיה השונים, אבל ניכר גדול עצומה בספרו.
אגב: בספרי אני מזכיר את חידושיו עשרות פעמים!!!

דוגמא קטנה, בחלק האגדתא בכרך על נביאים כמדומה הוא מדבר על נשמת הגרש"ז אוירבך ויש שם גילוים נוראים שמתאימים לדורות קודמים, הוא מחשבן את שמו של הגרש"ז עם מספר ספריו וכ'ו, ושורש נשמתו!!! ראיתי מזמן, ונפעמתי.. מי שיודע במה המדובר ויכול לעלות ישר כוחו.

סמל אישי של המשתמש
שאלתיאל

הודעהעל ידי שאלתיאל » ג' פברואר 12, 2013 1:15 am

מר צדיק, אולי תחדל מכתיבת דברי הבל? רציתי גם להמליץ לך להמעיט בסימנה שאלה וקריאה, אלא שאני חושש ששני ההמלצות גם יחד פירושם, חיסול קריירת הכתיבה שלך כאן.
כשאני מדבר על חשיבות ספריו, אני לא מתכון לדבר בקלישאות של 'עיון ישר' ו'בקיאות מדהימה' ושאר ירקות, אלא האם יש בו מן החדש או שכולו סיכומים והרצאת דברים ידועים. וכשמצאתי את הסימן ההוא, הבנתי שיש בו הרבה מן החדש.
הדוגמא ממש על נשמת הגרש"ז היא 'מאלפת'. האם גם הספרים שלך עוסקים בחישובי נשמות?

צדיק

הודעהעל ידי צדיק » ג' פברואר 12, 2013 9:15 am

שאלתיאל כתב:מר צדיק, אולי תחדל מכתיבת דברי הבל? רציתי גם להמליץ לך להמעיט בסימנה שאלה וקריאה, אלא שאני חושש ששני ההמלצות גם יחד פירושם, חיסול קריירת הכתיבה שלך כאן.
כשאני מדבר על חשיבות ספריו, אני לא מתכון לדבר בקלישאות של 'עיון ישר' ו'בקיאות מדהימה' ושאר ירקות, אלא האם יש בו מן החדש או שכולו סיכומים והרצאת דברים ידועים. וכשמצאתי את הסימן ההוא, הבנתי שיש בו הרבה מן החדש.
הדוגמא ממש על נשמת הגרש"ז היא 'מאלפת'. האם גם הספרים שלך עוסקים בחישובי נשמות?

מוזר.

עיון ובקיאות יש, ואין בו מן החדש?

נו נו !

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 672 אורחים