מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חדש! קובץ מיוחד בענייני הגאולה

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
יגאל10

חדש! קובץ מיוחד בענייני הגאולה

הודעהעל ידי יגאל10 » ה' אוגוסט 01, 2013 6:30 pm

'לקראת הגאולה' - בימה מרכזית לענייני המשיח והגאולה.

לתגובות, הערות והצטרפות לרשימת תפוצה:
tct358@gmail.com
קבצים מצורפים
קובץ.pdf
(378.78 KiB) הורד 568 פעמים

אויצרניק

Re: חדש! קובץ מיוחד בענייני הגאולה

הודעהעל ידי אויצרניק » ו' אוגוסט 02, 2013 12:21 am

בימה מרכזית, בערך כמו 'יחי המלך' ו'בית משיח'. חוברת משיחיסטית ברורה, אלא שיש כאן שינוי כיון - ממתי, למשל, התאגדו אברכים חב"דיים תחת השם "מנחת אלעזר"? ומתי מצאת ציטוט מהרבי מליובאוויטש לצד ר' שכנא זאהן ור' חיים קנייבסקי? אין זאת אלא שמשיח כבר הגיע.

יגאל10

הודעהעל ידי יגאל10 » ו' אוגוסט 02, 2013 12:24 am

אלא ע"כ י"ל שאין בקובץ רק ידם של חב"דניקים, וד"ל.

אויצרניק

הודעהעל ידי אויצרניק » ו' אוגוסט 02, 2013 12:26 am

נראה שקיבלת בתמימות את דבריי שמשיח כבר כאן, ומשום כך אתה רואה את התממשות דברי הנביא "וגר זאב עם כבש". ולא היא.
אני מתחיל להרהר שמא לא עיינת בחוברת קודם שהעלית אותה...

יגאל10

הודעהעל ידי יגאל10 » ו' אוגוסט 02, 2013 1:06 am

ההבדל בינינו שאני מידיעה מדבר.

איילער

הודעהעל ידי איילער » ו' אוגוסט 02, 2013 1:47 am

יונגערמאן! על 'קבל את האמת ממי שאמרה' שמעת פעם?!

מאי נפק"מ איזה מושגענערס עומדים מאחרי זה באם הכתוב שם הוא תורה?

אויצרניק

הודעהעל ידי אויצרניק » ו' אוגוסט 02, 2013 2:10 am

יגאל 10 ואיילער, על "אל תדון יחידי" שמעתם פעם? אני גם מדבר מידיעה; אני כנראה הראשון והיחיד שקרא את החוברת מבין באי הפורום, ולכן הגבתי ראשון. הידיעה שלי אינה מהיכרות עם חברי מכון "מנחת אלעזר" אלא עם דבריהם. אני לא "אחד שיודע", אני אחד שקרא. אני מוכן לקבל את האמת ממי שאמרה, אך כשמישהו צועק "זאב זאב" עשרים שנה הוא כבר לא דובר אמת. גם אם הוא הולך בקאפטן משי ווייסע זאק'ן ופעם הוא היה פוילישער.
האם עלי לידע, להיוודע ולהודיע ששניכם ניקים של המשיחיסטים היחידים בפורום אוצר החכמה?

איילער

הודעהעל ידי איילער » ו' אוגוסט 02, 2013 2:24 am

אויצרניק, אין לי מושג איך שרבבת אותי לתוך המשיחיסטים או לתוך המכון הנ"ל. בס"ה ציינתי שלא משנה מי הכותב. הדיון הוא 'מאי קאמר'.

איברא, במחכ"ת, לפי דבריך באשכול סמוך (אודות מלחמת חב"ד ואוצה"ח) עושה רושם שהינך חב"דניק (סליחה, בדיוק עכשיו מחקת את זה...). וכשנעשה אחד ועוד אחד, מסתבר שכאן אתה מנסה לסגור חשבון פנימי פנים-חב"די, עם המשיחיסטים, עם המו"ל של הקובץ הזה או עם מי שלא יהי' מחב"ד. ובכן, אבקשך להשאיר את הדיונים הפנים חב"דיים מחוץ לפורום זה, כיוון שהם אינם מעניינים את באיו. ואת אשכול זה השאר בבקשה למבקשים להתדיין בענייני הגאולה. תודה מראש.

אויצרניק

הודעהעל ידי אויצרניק » ו' אוגוסט 02, 2013 2:38 am

איילער, למרות שאני מוכן להצטרף בחום לעצומה בעד השארת-הדיונים-הפנים-חבד"יים מחוץ לפורום זה, ומבלי להתייחס לטענתך הנגדית על זהותי (עיין בשורה הראשונה של תגובתך), דבריך תמוהים ומתמיהים.
בסך-הכל של דברי, התכוונתי לכתוב כי מכיוון שיש כאן זיהוי ברור של הכותבים, ואם תעיין בעמוד ט' וי"א בחוברת תבחין שיש כאן גם זיהוי ברור של כיוון הדברים, הרי שבעיניי אני כבר רואה את סוף הדרך, את המסקנה והויכוחים על משיחיות שיבואו עם תגובותיהם של אחרים (כמוני) או עם הגליונות הנוספים של החוברת, אם יהיו כאלה. מדוע, אם כן, לא מוטב לעצור את זה כבר מעכשיו, להכריז על זהות הכותבים ומאווייהם, מתוך ידיעה ברורה כי לעולם לא נסכים למסקנותיהם?
ואשר לכל הרוצים להתדיין בעניני הגאולה - אדרבה, פתח אשכול חדש ובו דיונים רציניים על הגאולה, על המשיח, על בית המקדש ועוד. לא חסרים נושאים. מובטח לך שאשתתף בו מתוך ציפיה לבוא בן-ינון. בתודה מראש.

איילער

הודעהעל ידי איילער » ו' אוגוסט 02, 2013 2:41 am

אני, לעומתך, לא רואה את 'כיוון הדברים' כך. ובקובץ לא ראיתי סימן לכיוון 'משיחי'. אולי זה בגלל שהנושא הזה לא בדיוק מעסיק אותי? (מקובלנו שמוכר משקפיים רואה בנבי אדם בעיקר את משקפיהם...)

--

באם אשכול זה, ספציפית, מפריע לך, אתה מוזמן להצטרף לשפע האשכולות העוסקים בנושאים אלו הקיימים במערכת הפורומים הנפלאה הזו.

אויצרניק

הודעהעל ידי אויצרניק » ו' אוגוסט 02, 2013 3:03 am

די, אני כבר לא מאמין לך. אז אני מצטט:
עמוד ט: 'ישנה ההתגלות' "בימינו האלו נתבטלו כל המניעות והעיכובים כו', וכיוון שכן, ישנה לא רק המציאות דמשיח אלא גם ההתגלות דמשיח, ועכשיו צריכים רק לקבל פני משיח צדקנו בפועל ממש". (כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש, שיחת פ' וירא תנש"א).
עמוד יא: "הנדע זהות ומוצא המלך המשיח? . . האם המשיח ייתקל בספיקות ופקפוקים?".
הלאה: הקובץ מוקדש לעילוי-נשמת הרב אלכסנדר סענדער מענקין. לידיעתך, הנ"ל הוא חסיד חב"ד וסבו של הרב יי"צ וילישאנסקי, ראש ישיבת צפת (המשיחיסטית!!!). לא יימלט כי "מנחם מנקין", הכותב את "משנת הגאולה" (עמוד ה), הוא לא אחר מאשר בנו, מנחם וילישאנסקי (את כל המידע המשפחתי הזה רכשתי בקלות בויקיפדיה, בערכו של הרב יוסף יצחק וילישאנסקי).
ולסיום - כתובת המייל של ה"מכון" היא: tct358 וכו'. 358 בגימטרייא משיח. רק משיחיסט יחשוב על זה, להתאים את הכתובת לגימטריא. ועוד לא פעינחתי מה זה tct - אולי תעזור לי!

אויצרניק

הודעהעל ידי אויצרניק » ו' אוגוסט 02, 2013 3:49 am

ואחרון אחרון חביב: זה עתה קיבלתי מייל חזרה מהמכון המפואר הלזה. במייל זה, שרשום על שם דובער רוזנטל, קיבלתי קישור לאתר המשיחי חב"ד.אינפו, שם מופיעה כתבה על "קובץ גאולה ומשיח לציבור החרדי" ולינק להורדת החוברת (כאן http://www.chabad.info/#!g=1&url=article&id=77295 ). "אברכים חרדיים שידם רב להם בעיסוק בענייני משיח וגאולה" לא היו שולחים לינק לאתר הנ"ל.
ונסתתמו פיות איילער ויגאל 10. עד החוברת הבאה.

יין המשמח

הודעהעל ידי יין המשמח » ו' אוגוסט 02, 2013 8:43 am

רבינו אוצרניק אנא למדנו, מאמתי מתחילים ללמוד ספר מהאינטרסים הפוליטיים של המחבר,
ובאופן אחר: האם כשפתחת גמ' עוז והדר חשבת על המניעים הפוליטיים של המו"ל,
מדוע רק כשמוזכרת המילה משיח אתה נזעק, האם אכן חורה לך ביאתו הקרובה,
קבל האמת מהאומרה גם אם הוא מתעסק בזבל...

אם אכן ברור לך שלאחר למעלה מאלף תשע מאות שנה צריכה להגיע הגאולה, מה אכפת לך מיהו המעורר,
ואם תאמר ש... הרי נחשדת בעיקר הי"ב שלא יאחרו....

אורח

הודעהעל ידי אורח » ו' אוגוסט 02, 2013 12:43 pm

את השיטה הזו של חב"ד בתחפושת, המציאו כבר בהיכל הבעש"ט, אלא שהפעם זה הרבה פחות מוצלח....

יגאל10

הודעהעל ידי יגאל10 » ו' אוגוסט 02, 2013 12:57 pm

הבהרה:

הקובץ, כהגדרתו, יצא לאור על ידי אברכים שונים מכיוונים שונים, כשמטרתו היא א) עיסוק בענייני הגאולה. ב) הפצת המסר שזמננו הוא הזמן בו עתידה לבוא הגאולה.

הפצת 'זהות משיחית' של מאן דהו, יהי' אשר יהי', כפי שניסו לייחס לנו כאן, אינה מטרתנו.

אנו מודים לכל המגיבים השונים ומקווים שהעיסוק סביב הקובץ יביא לעיסוק סביב ענייני הגאולה, עדי נזכה לגאולה שלימה אכי"ר.

אורח

הודעהעל ידי אורח » ו' אוגוסט 02, 2013 1:10 pm

בשביל העיקר של אמנות המשיח לא צריך להקדיש כמה דפים לקביעה שמשיח הוא מבין החיים ולקביעה שמשיח יכול להיות גם מי שיש ערעורים על זהותו. בשום מקום לא כתוב שזה חלק מעיקרי האמונה. אלא חלק מעיקרי אמונה של כת שסטתה מרחק גדול מהיהדות. ולכן זה נראה כמו זאב שהתחפש לסבתא מכיפה אדומה

יגאל10

הודעהעל ידי יגאל10 » ו' אוגוסט 02, 2013 1:27 pm

מילא אם בקובץ הי' מוקדש פרק לנקודה של 'משיח שיכול להיות מן המתים', או עד"מ שמשיח 'נכסה וחוזר ונגלה', הי' מקום לקביעתך הנחרצת.

אבל אין בר דעת שדיון האם כולם יקבלו לכתחילה המשיח או לא, ישכנע אותו שאדם שאינו בין החיים הוא משיח.

ע"כ צ"ל שאי"ז מטרת הקובץ. וכל הדיון בזה הוא כדוגמת הדיון באותו קובץ על 'מי יבנה את ביהמ"ק', או 'תוכנה של הגאולה', או 'השייכות בין תשובה לגאולה' וכנ"ל.

---

ואגב: בקובץ לא נכתבה מילה שמשיח צ"ל מן החיים.

אורח

הודעהעל ידי אורח » ו' אוגוסט 02, 2013 1:45 pm

יגאל10 כתב:ואגב: בקובץ לא נכתבה מילה שמשיח צ"ל מן החיים.
עמ' ט'.

יגאל10

הודעהעל ידי יגאל10 » א' אוגוסט 04, 2013 12:37 pm

מן החיים בינינו? אי"ז רבותא ואין המקור צ"ל מר"מ פיננשטיין, כי מפורש הוא בחת"ס ובשד"ח ובכ"מ.

שלח

הודעהעל ידי שלח » א' אוגוסט 04, 2013 12:44 pm

ראיתי ספר חדש של הרב סופר שמו במאי קמיפלגי בענין השיטות בחב"ד

הרב בן הרב

הודעהעל ידי הרב בן הרב » א' אוגוסט 04, 2013 2:47 pm

יגאל10 כתב:מן החיים בינינו? אי"ז רבותא ואין המקור צ"ל מר"מ פיננשטיין, כי מפורש הוא בחת"ס ובשד"ח ובכ"מ.

למה לך להביא ממרחק לחמך? סנהדרין צ"ח וברש"י שם.

אויצרניק

הודעהעל ידי אויצרניק » ב' אוגוסט 05, 2013 1:05 am

אורח כתב:את השיטה הזו של חב"ד בתחפושת, המציאו כבר בהיכל הבעש"ט, אלא שהפעם זה הרבה פחות מוצלח....

יגאל 10, איילער, הרב וילישאנסקי: הנה ראו כמה חכמה דרככם, ותבונתכם מי ישורנה. בשלשה משפטים נוקבים של אורח לרגע נחשף כל פגע שיש בדרככם הנלוזה. בעוד שיש מכונים רבים וחשובים העושים את מלאכתם קודש כפי שוהטל עליהם בדרך חב"ד להפיץ את מעיינות החסידות חוצה, אתם בתבונתכם גורמים להשוואת הגליון החשוב "היכל הבעש"ט" (שאני מקוראיו הקבועים) לגליונכם ה"חשוב" שודאי יקרב הרבה מאחב"י לשיטת החסידות וחב"ד. "ברכה והצלחה" - ככה אומרים בחב"ד, לא?

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 775 אורחים