מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

דרוש: כוורן

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
שומר מסורת

דרוש: כוורן

הודעהעל ידי שומר מסורת » ה' ספטמבר 30, 2010 7:21 pm

הנני מחפש אחר חקלאי המבין בדבורים - כל היודע מס' של א' כזה יבוא על שכרו.
וכדי שלא יחשדו בי שאני מפוטר אכתוב במה מדובר: בסוגי' של חרדל ודבורים מבואר ברש"י שם שהנושא הוא שהדבורים אוכלים את החרדל ומחמת חריפותו של החרדל הם אוכלים את הדבש להמתיק פיהם. - השאלה היא מה יהיה במצב שאין להם דבר אם יוזוקו מהחריפות או לאו - שהרי ידוע השאלה שם שהנזק של הדבש או גרוע מגרמא.
נערך לאחרונה על ידי שומר מסורת ב ו' אוקטובר 01, 2010 4:27 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

yankev

Re: דרוש: חקלאי

הודעהעל ידי yankev » ה' ספטמבר 30, 2010 9:37 pm

שומר מסורת כתב:הנני מחפש אחר חקלאי המבין בדבורים - כל היודע מס' של א' כזה יבוא על שכרו.
וכדי שלא יחשדו בי שאני מפוטר אכתוב במה מדובר: בסוגי' של חרדל ודבורים מבואר ברש"י שם שהנושא הוא שהדבורים אוכלים את החרדל ומחמת חריפותו של החרדל הם אוכלים את הדבש להמתיק פיהם. - השאלה היא מה יהיה במצב שאין להם דבר אם יוזוקו מהחריפות או לאו - שהרי ידוע השאלה שם שהנזק של הדבש או גרוע מגרמא.

הייתי מציע לך קודם כל- לראות אם הדברים נכונים בזמנינו מבחינה מדעית- לפני שתשאל את שאלתך.

אני משאיר לך כתובת מייל של משק "לין", שם תוכל לשאול את שאלתך ולא בדרך של פלפול (לא נראה שהם בקיאים בגמרא) אלא בדרך מציאותית. לדוגמא כתוב להם כך: אני עוסק בסוגיה שעוסקת בדבש וכו' ואני רוצה לדעת האם כשהדבורות אוכלות חרדל ולאחמ"כ אינן אוכלות דבש, האם יזוקו ע"י כך?
בכל מקרה כדאי לך לצפות לתשובה אחרת ממה שאתה חושב...
msklin@netvision.net.il

בכל מקרה, תחפש בגוגל כתובות של "כוורנים"- ואל תהסס לשאול אותם. (גם אם עשר יטרקו לך את הטלפון ואחד יענה לך, זה עדיין שווה לך...) בהצלחה!

שומר מסורת

הודעהעל ידי שומר מסורת » ו' אוקטובר 01, 2010 4:09 am

תודה רבה רבה לך.
ודא"ג ידוע כבר שהיום ד' הגמ' הוכחו מחקרית!

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' אוקטובר 01, 2010 10:42 am

שומר מסורת כתב:ודא"ג ידוע כבר שהיום ד' הגמ' הוכחו מחקרית!

זה כל כך ידוע, שאני לא שמעתי על כך מעולם...
רשום לפני איזה מקור לדבריך!

ולגבי שאלתך, ראה כאן:
http://www.daf-yomi.com/DYItemDetails.aspx?itemId=2400
http://www.daf-yomi.com/DYItemDetails.aspx?itemId=2481

סענדער

Re: דרוש: כוורן

הודעהעל ידי סענדער » ו' אוקטובר 01, 2010 10:52 am

שומר מסורת כתב:הנני מחפש אחר חקלאי המבין בדבורים - כל היודע מס' של א' כזה יבוא על שכרו.

האם אלו חוויות מהלל? 'סבבוני כדבורים...' *
-----------------------------------------
הומור סביר?

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 749 אורחים