מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

דרוש טקסט של יוצרות לד' פרשיות (לברכת קר"ש)

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אראל

דרוש טקסט של יוצרות לד' פרשיות (לברכת קר"ש)

הודעהעל ידי אראל » ג' ינואר 13, 2015 2:17 am

אני מחפש טקסט מנוקד של היוצרות לד' פרשיות הפיוטים לברכת קר"ש (נקרא 'אופן', 'זולת' וכו')
תודה מראש

אליעזר שלום

Re: דרוש טקסט של יוצרות לד' פרשיות (לברכת קר"ש)

הודעהעל ידי אליעזר שלום » ג' ינואר 13, 2015 4:15 am

האין בסידור אוצר התפילות הישן

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' ינואר 13, 2015 4:57 am

כונתי לטקסט מוקלד עם ניקוד

מה שנכון נכון

הודעהעל ידי מה שנכון נכון » ג' ינואר 13, 2015 5:07 am

יש בתקליטור DBS בסידור נוסח ספרד.

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ג' ינואר 13, 2015 5:08 am

יש שם רק מהפיוטים שבשמונה עשרה ולא מברכות קריאת שמע

ישבב הסופר

הודעהעל ידי ישבב הסופר » ג' ינואר 13, 2015 6:50 am

אם אתה רוצה לשלם, יתכן שיש לי בקי גדול בניקוד ובפיוט שיכול להכין לך טקסט מושלם. [אני צריך לברר אם הוא מוכן למשימה, אם אתה מעוניין צור איתי קשר באישי.]

ברוך ברגר

הודעהעל ידי ברוך ברגר » ג' ינואר 13, 2015 2:25 pm

אני מקווה שהייתי לעזר ושלזה כוונתו.
קבצים מצורפים
יוצרות.docx
יוצרות לד' פרשיות
(147.45 KiB) הורד 386 פעמים

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' ינואר 13, 2015 3:57 pm

למה אתה מטריח עצמך כאשר עדיין לא קרית את הבקשה שלי?
הקובץ שצירפת אינו כולל את הפיוטים לברכת יוצר!!!

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' ינואר 13, 2015 7:47 pm

בעזרת ניק חשוב כאן ני"ו נושעתי ב"ה!!

משולש

הודעהעל ידי משולש » ד' ינואר 14, 2015 1:37 am

הפסדתי הזדמנות לסייע ליהודי :(

אליעזר שלום

הודעהעל ידי אליעזר שלום » ד' ינואר 14, 2015 2:47 am

לא הפסדת
מחשבה טובה הקבה מצרפה למעשה
וזכית למעשה ללא פניות

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' פברואר 26, 2017 5:04 pm

כעת אני מחפש טקסט של יוצר לשבת הגדול, האופן והזולת [הפיוט שאומרים בברכת יוצר ובברכת קר"ש], מוקלד ומנוקד
מי שיכול לעזור לי, בבקשה
שכוח למפרע

משולש

הודעהעל ידי משולש » א' פברואר 26, 2017 10:37 pm

אראל כתב:כעת אני מחפש טקסט של יוצר לשבת הגדול, האופן והזולת [הפיוט שאומרים בברכת יוצר ובברכת קר"ש], מוקלד ומנוקד
מי שיכול לעזור לי, בבקשה
שכוח למפרע

יש לי מנהג אשכנז, (שונה ממנהג פולין המקובל בסידורים הנפוצים).

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' פברואר 26, 2017 11:38 pm

משולש כתב:
אראל כתב:כעת אני מחפש טקסט של יוצר לשבת הגדול, האופן והזולת [הפיוט שאומרים בברכת יוצר ובברכת קר"ש], מוקלד ומנוקד
מי שיכול לעזור לי, בבקשה
שכוח למפרע

אני צריך רק להפיוטים שאומרים בברכת יוצר וקרי"ש, לא מה שאומרים בחזרת הש"ץ
כמדומני שהחילוקים בין ספרד לאשכנז אינו רק בפיוטי חזרת הש"ץ, [אלו אומרים של רי"ט עלם, ואלו אומרים של הקליר]

שבטיישראל

הודעהעל ידי שבטיישראל » ב' פברואר 27, 2017 4:01 am

אראל כתב:
משולש כתב:
מי שיכול לעזור לי, בבקשה
שכוח למפרע

אני צריך רק להפיוטים שאומרים בברכת יוצר וקרי"ש, לא מה שאומרים בחזרת הש"ץ
כמדומני שהחילוקים בין ספרד לאשכנז אינו רק בפיוטי חזרת הש"ץ, [אלו אומרים של רי"ט עלם, ואלו אומרים של הקליר]

איך נכנס לכאן ספרד ?

הוא מתכוון למנהג אשכנז המערבית השונה במקצת ממנהג אשכנז המזרחית המכונה גם "מנהג פולין" הנהוג כהיום ב99.99 % מהקהילות האשכנזיות.
ריט"ע זה סיפור צרפתי בעיקרון, ורק במנהג המזרחי שאין בידינו פיוטי הקליר נהגו בני אשכנז המערבית לומר פיוטי ייני ובני אשכנז המזרחית לומר פיוטי ריט"ע הצרפתי.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ב' פברואר 27, 2017 3:18 pm

היוצר כנראה אותו דבר (תבדוק) אופן אין לאשכנז, והזולת גם שונה לגמרי. (באשכנז "אומרת אני" ובפולין "אז כאירשת").

יוצר:
אִתִּי מִלְּבָנוֹן כַּלָּה מֵרֹאשׁ אֲמָנָה תָּשֽׁוּרִי. בְּטֹֽהַר עֲדָיֵי לוֹבֵשׁ הִתְכַּהֲנִי וְהִתְפָּאֲרִי.
בֹּֽשֶׂם רִקּֽוּחַ הִתְבַּשְּׂמִי מֹר וּלְבוֹנָה הִתְקַטְּרִי. כִּי בָא עֵת וְהִגִּֽיעָה שָׁעָה אֲשֶׁר לַמֶּֽלֶךְ תָּשֽׁוּרִי:
בֵּ֒ין֒ שָׁדַי֒ יָלִין אֶשְׁכֹּל הַכֹּֽפֶר. מְ֒צַפְצֶֽפֶת נ֒וֹאֶֽמֶת כַּלָּה בְּאִמְרֵי שֶֽׁפֶר. בְּ֒נֵ֒י מְכוֹן זְ֒בוּלוֹ ר֒וֹחֲשִׁים בְּלִי חֵֽ֒פֶר. חֹ֒ק זֵֽ֒כֶר קְ֒דֻשָּׁתוֹ נַעֲרִיץ וּנְסַפֵּר. בְּמַֽעְלָה יִתְקַדַּשׁ וּבְמַֽטָּה יִסְתַּלְסַל תָּמִיד לֵיל וָצֶֽפֶר. קָדוֹשׁ:
גַּן נָעוּל קְרָאַֽנִי דוֹדִי. חָמַק עָבַר וְשׁוֹמְרִים נָשְׂאוּ רְדִידִי. דָּלְפָה עֵינִי וְגָרְסָה בְּזֵֽכֶר עָנְיִי וּמְרוּדִי. דִּדּוּי אַהֲבַת חֶֽשֶׁק תַּאֲוַת דּוֹדִי: הֵן בְּלֹא לֵב וָלֵב וְנֶֽפֶשׁ חֲפֵצָה. חָתָן מִתְנַדֵּב וְכַלָּה רוֹצָה. וְעַל מַה זֶּה מִתְאַחֵר דִּיץ הָעֲלִיצָה. שְׁלוּחִים הֵרִֽיצוּ לָזֶה וְלָזוֹ בִּמְרוּצָה: זָכַר בָּהּ בְּרִית וּשְׁבוּעַת אָלָה. אֲשֶׁר בִּשְׁעַת אֵרוּסֶֽיהָ כָּרַֽתִּי לִמְהֻלָּלָה. חֶפְצִי וּרְצוֹנִי לְקַיֵּם בַּבֶּהָלָה. הֵשִׁיב חָתָן לִשְׁלוּחֵי כַלָּה: טָעֲנָה סְגֻלָּה אַף הִיא יֹֽשֶׁר אֲמָרִים. נְכוֹנָה אֲנִי וּמְקֻיֶּֽמֶת בְּהֵן הֵן הַדְּבָרִים. יִגְמוֹל רַק עִמִּי חֶֽסֶד וְיִזְכֹּר אַהֲבַת נְעוּרִים. וִימַהֵר לִפְדוֹתִי מִבֵּין חֲמוֹרִים: כְּצִירֵי מַרְפֵּא וּשְׁלוּחֵי אֱמוּנִים. נִתְמַצְּעוּ תְאוֹמִים בְּזִיוּוּג חֲתָנִים. לְדַבֵּר עַל לֵב כַּלָּה דְּבָרִים הֲגוּנִים. וּלְהַבְעִיר לֵב חָתָן בְּקִנְאַת מָגִנִּים: מְלוּכָה בְּהִתְבַּשְּׂרָה כַלָּה, בְּתַמְרוּקֶֽיהָ מְאֹד הִשְׁבִּֽיחָה. רִמּוֹנֶֽיהָ הֵנֵֽצוּ וּסְמָדָרָהּ פִּתֵּֽחָה. נָכֹֽנוּ שָׁדֶֽיהָ וּשְׂעָרָהּ צִמֵּֽחָה. וַתִּתְנַוֶּה לַכֶּֽתֶר וְלַמַּלְכוּת הִצְלִֽיחָה: סוֹא מַפְרִיחָהּ בִּרְאוֹתָהּ תָּמְהָה בְעֵינֶֽיהָ. הֲלֹא זֹאת הַנְּמִבְזָה וְהַנְּקַלָּה הֵשִֽׁיבָה לִסְגָנֶֽיהָ. עַל זֹאת שָׁלְחָה וְקָרְאָה לְאִצְטַגְנִינֶֽיהָ. עָלֶֽיהָ חוֹשֶֽׁבֶת וְחוֹרֶֽקֶת שִׁנֶּֽיהָ: פְּרִיץ חַיּוֹת נוֹהֵם וְלִבּוֹ מַכְבֵּד. כַּלָּה לְעַנּוֹת בְּקֹֽשִׁי לְשַׁעְבֵּד. צִעֲרָהּ בְּפֶֽרֶךְ וּבְעֹל כָּבֵד. אוּלַי תִּתְגַּנֶּה וְתִהְיֶה כִּכְלִי אֹבֵד: קָרָא עָלָיו מוֹעֵד בַּחוּרָיו לִשְׁבֹּר. צְפַרְדֵּֽעַ חֲנָמַל וְכִנִּים חֳמָרִים חֳמָרִים לִצְבּוֹר. רֶֽשֶׁף וְדֶֽבֶר וּבָרָד לְפָנָיו לַעֲבוֹר. וְרֵאשִׁית כָּל־אוֹנִים בְּאָהֳלֵי חָם לִקְבּוֹר: שֻׁלְּחָה פְרוּכָה בְּעַל כֹּֽרַח מִסְתּוֹלֵל. וַתֵּצֶֽאןָ כָל־הַנָּשִׁים אַחֲרֶֽיהָ בְּתֹף לְחוֹלֵל. תַּנּוֹת לָאֵל זֶֽמֶר וְהוֹדָיוֹת וְשֶֽׁבַח וְהַלֵּל. שֶׁכָּֽכָה אֹתוֹת בַּדִּים מֵפֵר וְקֹסְמִים יְהוֹלֵל: בֵּ֒ין֒ שָׁדַי֒ יָלִין אֶשְׁכֹּל הַכֹּֽפֶר. מְ֒צַפְצֶֽפֶת נ֒וֹאֶֽמֶת כַּלָּה בְּאִמְרֵי שֶֽׁפֶר. בְּ֒נֵ֒י מְכוֹן זְ֒בוּלוֹ ר֒וֹחֲשִׁים בְּלִי חֵֽ֒פֶר. חֹ֒ק זֵֽ֒כֶר קְ֒דֻשָּׁתוֹ נַעֲרִיץ וּנְסַפֵּר. בְּמַֽעְלָה יִתְקַדַּשׁ וּבְמַֽטָּה יִסְתַּלְסַל תָּמִיד לֵיל וָצֶֽפֶר. קָדוֹשׁ:

זולת:
אוֹמֶֽרֶת אָֽנִי מַעֲשַׂי לְמֶֽלֶךְ. בַּת שֽׁוֹעַ וְנָדִיב הַנִּמְלַךְ בְּעֵֽמֶק הַמֶּֽלֶךְ. בָּרְחוֹב נֶהֱלֶֽמֶת וּנְזוֹרָה בְּכָל־פֶּֽלֶךְ. טָהֳרַת תָּאֳרִי מַקְרֶֽנֶת בְּעַד נְכוֹן הַיּוֹם הוֹלֵךְ: גִדְּלַֽנִי אָבִי וְרוֹמְמַתְנִי אִמִּי. בְּפַת־בַּג עִדּוּנִים מִכָּל־בְּנוֹת אִמִּי. דִּגְּלֽוּנִי בְּאַהֲבָתָם כָּל־בְּנֵי אֻמִּי. וּבְתַאֲוַת גִּעֲגֽוּעַ מִתְרַפְּקִים עִמִּי: הָיִיתִי בְקַטְנוּתִי בְּאָדָם כְּבוּשָׁה. בְּשֵׁש וָמֶֽשִׁי בְּבִגְדֵי חֹֽפֶשׁ חֲבוּשָׁה. וְהִנֵּה הַמְּדִינָה בְּבוֹלֶֽשֶׁת נִבְלָֽשָׁה. וַיִּתְאַוֵּֽנִי מַלְכִּי לְהַנְסִיכִי לוֹ בִּקְדֻשָּׁה: זֻבַּֽדְתִּי אֵפוֹד בֵּין קַטְנוּת לְנַעֲרוּת. בְּאֶֽרֶץ חָם עַד הֱיוֹתִי בְגֵרוּת. חֲלוֹמוֹת חֹלֵם גֵּרְמֽוּנִי לְקַבֵּל מָרוּת. חָנֵס בְּהַגִּיעִי בִּזְמַן בַּגְרוּת: טָפְחָה וְרָקְדָה צֹֽעַן בְּרִדְתִּי. אָמְרָה הֶאָח הֶאָח אָמָה לְעַבְדוּת קָנִיתִי. יָעֲצָה לְהַחְכִּים בְּפֶֽרֶךְ לִרְדוֹתִי. וַתֹּֽאמֶר אַךְ עָשַֽׁרְתִּי וְאוֹן לִי מָצָֽאתִי: כָּעֵת לְהוֹרִי קָבַע מַלְכִּי עָבָר. אַנְחוֹת צַעֲקָתִי מִכֹּֽבֶד הָעֲבוֹדָה שָׁמַע וַיִּתְעַבָּר. לִבְנוֹת הַמָּקוֹם שָׁאַל הַרְאִיתֶם בַּת צוֹבֶֽרֶת בָּר. וַתַּעֲנֶֽינָה יֵשׁ בַּבַּֽיִת שְׂפַת שֶֽׁקֶר בְּלֹא דְבָר: מִמָּדוֹר לְמָדוֹר חִפֵּשׁ וּמִשְּׁכוּנָה לִשְׁכוּנָה. וּמְצָאַֽנִי הָיִֽיתִי שְׁרוּיָה בְּהֵיכַל מִסְתּוֹלֵל חוֹנָה. נִצָּנַי נִרְאוּ וְשָׁדַֽיִם נָכֹֽנָה. סְמָדָרַי פִּתֵּֽחוּ וּפַגֶּֽיהָ חָנְטָה הַתְּאֵנָה: עָלַי כְּנָפָיו פֵּרַס מִתְבּוֹסֶֽסֶת בְּדָמַי כְּרָאַֽנִי. וּבִבְרִית אָלָה עִמּוֹ הֱבִיאַֽנִי. פּוֹצְרִים צִירִים שָׁלַח וְשִׁדְּכַֽנִי. וּבִדְפוֹק קוֹלוֹ שִׁמְּעַֽנִי. קֽוּמִי לָךְ בִּשְּׂרָֽנִי: צָלְחָה הָעֲבָרָה לְהַעֲבִיר יָפְיָהּ. וַתֵּֽרֶא וַתְּקַנֵּא עֶגְלָה יְפֵה־פִיָּה. קְצִינֶֽיהָ כְּקָרְאָה פָּֽקוּ פְּלִילִיָּה. רִמְסִי בַחֹֽמֶר הַחֲזִֽיקִי מַלְבֵּן סֹעֲרָה עֲנִיָּה: רְאִי דַּרְכֵּךְ בַּגַּיְא דְּעִי מֶה עָשִׂיתְ לִמְהֻלָּלָה. וּבַעֲבוּרָהּ נִגְרְשָׁה וְשָׁקְעָה מִצְרַֽיִם כֻּלָּהּ. שִֽׁיתִי לִבֵּךְ לְהַלֵּךְ הַמְסִלָּה. וּמַה תַּעֲשִׂי לְיוֹם פְּקֻדָּה אִם כֵּן אֶרְעֵךְ בִּשְׁעַת קַלָּה: תְּכָפֽוּהָ חֶבְלֵי יוֹלֵדָה וְצִירֵי חַלְחָלָה. וְקָֽמָה בְּבֶהָלָה לְהוֹצִיאִי בַלַּֽיְלָה. בְּ֒כֵן פִּֽיהָ הִרְשִׁיעָהּ וְצִדְּקָה מִדַּת הַדִּין לְמוּלָהּ. יָצָֽאתִי אֲפוּדָה כְּבַעֲדִי קִשּׁוּרֵי הַכַּלָּה: נֹ֒ב וְגִלְגָּל וְגִבְעוֹן בָּהֶם הִשְׁכַּֽמְתִּי לַכְּרָמִים. דֹּדַי נָתַֽתִּי לוֹ בְּבֵית עוֹלָמִים. יָ֒צָֽאתִי בְּהֵנוֹמָא וְכֶֽתֶר הִלּוּמִים. שָׁנִים אַרְבַּע מֵאוֹת וָעֶֽשֶׂר מִיּוֹם לְיוֹם שְׁלֵמִים: מֵ֒אָז הֶעֱמַֽקְתִּי לִסְטוֹת וְזָרִים אָהַֽבְתִּי. נֹ֒טֶֽרֶת כְּרָמִים שָׂמֽוּנִי וְכַרְמִי שֶׁלִּי לֹא נָטָֽרְתִּי. בְּ֒נֵ֒י אִמִּי נִחֲרוּ בִי וּטְרָדֽוּנִי מֵחֻפָּתִי. וְאֵיךְ עַתָּה הֶלְאֽוּנִי וְהֵשַֽׁמּוּ כָּל־עֲדָתִי: זָ֒נַֽחְתִּי רֵ֒עִי חַ֒לֵּל בְּרִיתוֹ. וְעַֽיִט צָבֽוּעַ הָיְתָה לִּי נַחֲלָתוֹ. וְהִנֵּה קָטֹן וּבָזוּי מוֹשֵׁל בַּאֲיֻמָּתוֹ. וַהֲמוֹן מֵעָיו הִתְאַפָּֽקוּ וְאַיֵּה קִנְאָתוֹ וּגְבוּרָתוֹ: יוֹקֶֽדֶת אֵשׁ בְּלִבִּי מַבְעִירוֹת. בְּנוֹת שֵׂעִיר וְחֹתְנוֹ שְׁכֵנוֹת וַחֲבֵרוֹת. יְדִידְךָ הַנֶּאֱהָב מִתְעַלֵּס בְּחֶֽשֶׁק אֲחֵרוֹת. וְאַתְּ יוֹשֶֽׁבֶת וּמְצַפָּה לְנֹֽחַם בְּשׂוֹרוֹת: חִזַּֽרְתִּי מַֽעַן וְהֵפַֽקְתִּי תְשׁוּבָה. יָמִים רַבִּים קָרָא שׁוּבָה מְשֻׁבָה. הֶאֱמַרְתִּיו וְהֶאֱמִירַֽנִי וְנַעֲשִֽׂינוּ אַחַת חֲטִיבָה. מַֽיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת־הָאַהֲבָה:

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' פברואר 27, 2017 10:24 pm

יישר כח

והפיוט 'בלולי אש ומימות' וכן 'אז כארסת' איפה אומרים? והאם יש לך גם זה?

משולש

הודעהעל ידי משולש » ב' פברואר 27, 2017 11:31 pm

בשלב זה איני יודע האם יש לי, כנראה שאין.
מתאים לתקליטור די בי אס שיהיה להם את זה. אבל לא בדקתי.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 549 אורחים