מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

גליון אוהב ספרים - ספר חדש ד' אמות של הלכה ממרן הגר"ח שליט"א

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
מכון אוהב ספרים

גליון אוהב ספרים - ספר חדש ד' אמות של הלכה ממרן הגר"ח שליט"א

הודעהעל ידי מכון אוהב ספרים » א' ינואר 03, 2016 11:15 pm

יצא לאור ספר יחודי מאוד - ד' אמות של הלכה, ספר הלכות או"ח במעגל השנה, ומצורף אליו תמונות נדירות ממרן הגר"ח שליט"א וממרן הסטייפלער זצ"ל

לפרסום ספרים חדשים או להצרף לרשימת התפוצה
צור קשר עם מכון אוהב ספרים
במה לפרסום ספרים ברחבי העולם ליותר משלשת אלפים אוהבי ספרים
ohevseforim@thejnet.com
קבצים מצורפים
ספר ד' אמות של הלכה ממרן הגרח שליטא (1).pdf
דוגמא מספר החדש - ד' אמות של הלכה ממרן הגר"ח שליט"א
(5.72 MiB) הורד 823 פעמים

יעקב מורגנשטרן

Re: גליון אוהב ספרים - ספר חדש ד' אמות של הלכה ממרן הגר"ח של

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ב' ינואר 04, 2016 11:33 am

בידי סרט איך הגר"ח קנייבסקי שליט"א עושה כפרות מלפני כמה שנים, וניתן להתרשם שזו הפעם הראשונה שעושה כפרות בתרנגול ראו קישור, החיוך שמעלה על פניו
את הסרט כולו אשים על גוגל דרייב ואעלהו לכאן.
http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads ... 9/1313.mp4

יעקב מורגנשטרן

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ב' ינואר 04, 2016 9:59 pm

צר לי, אך ההכרח לא יגונה!
לאחר בדיקה מעמיקה ולאחר שעשיתי השוואה כמה תמונות עם סרטים שיש בידי, אני חותם כאן שמדובר בזיוף, שיחקו בתמונות עם פוטושופ.
אני כותב את זה לאחר ששוחחתי עם אחד האחראים על הוצאת הספר.
והוא גמגם!

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' ינואר 05, 2016 12:08 am

יעקב מורגנשטרן כתב:צר לי, אך ההכרח לא יגונה!
לאחר בדיקה מעמיקה ולאחר שעשיתי השוואה כמה תמונות עם סרטים שיש בידי, אני חותם כאן שמדובר בזיוף, שיחקו בתמונות עם פוטושופ.
אני כותב את זה לאחר ששוחחתי עם אחד האחראים על הוצאת הספר.
והוא גמגם!

ולמה זה רע?

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' ינואר 05, 2016 12:51 am

פוטושופ בספר?
היכן?

הבטחתי

הודעהעל ידי הבטחתי » ג' ינואר 05, 2016 1:00 am

גם אם נניח שזה לא פוטושופ, אז מה? רח"ל, לאן אפשר עוד להדרדר, ברדידות ובשטחיות?

יעקב מורגנשטרן

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ג' ינואר 05, 2016 10:50 pm

אין באפשרותי להעלות לכאן את כל הסרט היות והביאו את התרנגול למרן הגר"ח שליט"א לאחר שהם עשו בזה כפרות שלא כפי שעשו את זה בסרט שהחליפו את הסדר.
מה שאמרתי פוטושופ בדיוק לזה התכוונתי, הסרט שהועלה לאתר שם מבושל וכך גם התמונות שבספר, איני יודע באיזה תוכנה עשו את זה, אך יש שם תמונות עם אותו נוף ורקע בדיוק, ואצלי רואים איך מרן הגר"ח שליט"א לדוגמא מחזיק בנר רגיל ואילו בספר הוא מחזיק בנר שעווה על זה הדרך.
בהזדמנות אי"ה אסביר מדוע לא ניתן ללמוד מעשה רב ממרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ג' ינואר 05, 2016 10:56 pm

הבטחתי כתב:גם אם נניח שזה לא פוטושופ, אז מה? רח"ל, לאן אפשר עוד להדרדר, ברדידות ובשטחיות?

מכון אוהב ספרים

הודעהעל ידי מכון אוהב ספרים » ג' ינואר 05, 2016 11:13 pm

זה יצא לאור ע"י משפחת הגר"ח שליט"א, וקשה להאמין שהם נגעו בתמונות

יעקב מורגנשטרן

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ג' ינואר 05, 2016 11:24 pm

מכון אוהב ספרים כתב:זה יצא לאור ע"י משפחת הגר"ח שליט"א, וקשה להאמין שהם נגעו בתמונות

כפי שאמרתי בידי תמונות וסרטים מכתבים ממרן הגר"ח שליט"א ועוד ומכל זה ניתן בניקל לראות שנגעו גם נגעו בתמונות.
אשאל אותך שאלה פשוטה, האם בני משפחתו של מרן הגר"ח שליט"א הודיעו לו שהם מביאים לו תרנגול לכפרות שכבר עשו על זה כפרות!
או שכמה עסקנים הביאו את התרנגול למרן הגר"ח לצרכים שלהם ומדוע כל זה הושמט בספר והביאו רק מה שנוח להם.
-
איני יודע אם מותר לעשות כפרות על תרנגול שכבר עשו על כך כפרות ומה סובר מרן הגר"ח והוא נידון בפוסקים, אך אילו ידעו שכך סובר הגר"ח שמותר לעשות כפרות על תרנגול שכבר עשו על כך כפרות היה להם להביא גם זה בספר, ולמי שטרם הבין, יש שם רק תרנגול אחד, תחילה עשו בזה כפרות בני משפחתו של מרן הגר"ח ובהמשך, הביאו את התרנגול למרן הגר"ח שליט"א.
גם בני משפחתו של מרן הגר"ח יודעים שלא ניתן להביא מעשה רב ממרן הגר"ח והדברים ארוכים והדברים מופלאים ואכמ"ל.

מכון אוהב ספרים

הודעהעל ידי מכון אוהב ספרים » ד' ינואר 06, 2016 1:27 am

רבותי קודם שמדברים כאן, צריך לחשוב האם להוציא המחשבות מן הלב.
למעשה עשיתי בירור אצל בני המשפחה שיחי' שהוציאו הספר
והאם אמרו לי בברירות שלא נגעו בשום תמונה.
וגם הוסיפו
מפורש להדיא שם בפרק מ"ג סעיף ב' שבדרך כלל הוא שעוה ועיקר החידוש הוא לא השעוה אלא חידוש במנהגו להשאיר נר דולק לידו, וז"פ.
ומה שכתב הכותב בענין התרנגולים, זה דימיון פורח, התמונות שם הם בכלל לא של אותה שנה, אלא מכמה שנים, וכיצד הוא רואה שאותו תרנגול הובא אח"כ לר' חיים אחרי שעשו עליו כפרות, ואולי השאירו אותו העסקנים (שהזכיר שם) חי עד לשנה האחרת ולא שחטו אותו ואח"כ נתנוהו לר' חיים (והנותן לשכוי בינה יתן לו בינה והשכל)

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' ינואר 06, 2016 3:22 am

הספר החשוב הזה ("הספר שיאיר לכם את הבית ואת החיים") בהחלט ראוי לתגובות המלומדות והדיונים המחכימים שנרשמו כאן.
אני מציע שבחלק ב יהיה אפשרות ללחוץ על התמונה וע"י כך לשמוע את קרקורי השכווי, ואז אולי נוכל אולי לדעת האמת עם מי, עם כדברי "העסקנים" שהוא ראשון לחשבון עוונות, או כדברי ר' יעקב, שהוא תרנגול שנתכפרו בעליו (שהוא אחד מחמש חטאות המתות כידוע).

יעקב מורגנשטרן

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ד' ינואר 06, 2016 3:55 am

והנותן לשכוי בינה יתן לו בינה והשכל

הנותן לשכוי בינה צריך לומר למי שלוחש לשר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א על אזנו שעתה צריך לסובב את התרנגול.
ולזה מהמשפוחה אשר מעביר את הדפים למרן שר התורה שליט"א שלא ישימו לב שהוא אינו אומר עם כולם.
חבורת מחוצפים קטנים שאין להם טיפת דרך ארץ משר התורה מלאך ה' צבקות שליט"א.
אני מנסה לחשוב האם גם לחזו"א היו כאלו שלחשו על האוזן מה עליו לעשות, או להרה"ק מבעלז זצ"ל או להגר"ח הלוי ז"ל אשר היה ממהר בתפילה ביום כפור והיה יוצא לחוץ לדבר בלימוד.

רבי חיים יודע היטב כתבי האר"י הק' והוא גם מזכירם בספריו והוא יודע היטב מה זה כפרות ומתי צריך לסובב ומתי צריך לתת את הצדקה.
הניחו לו.

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ד' ינואר 06, 2016 7:54 am

איש_ספר כתב:הספר החשוב הזה ("הספר שיאיר לכם את הבית ואת החיים") בהחלט ראוי לתגובות המלומדות והדיונים המחכימים שנרשמו כאן.
אני מציע שבחלק ב יהיה אפשרות ללחוץ על התמונה וע"י כך לשמוע את קרקורי השכווי, ואז אולי נוכל אולי לדעת האמת עם מי, עם כדברי "העסקנים" שהוא ראשון לחשבון עוונות, או כדברי ר' יעקב, שהוא תרנגול שנתכפרו בעליו (שהוא אחד מחמש חטאות המתות כידוע).

רבינו איש ספר, עצות כאלה לא מחלקים בחינם אלא עושים הסכם על בסיס אחוזים, מחר תראה שעשו את זה ומוכרים במחיר כפול.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' ינואר 06, 2016 11:03 am

המעיין כתב:
איש_ספר כתב:הספר החשוב הזה ("הספר שיאיר לכם את הבית ואת החיים") בהחלט ראוי לתגובות המלומדות והדיונים המחכימים שנרשמו כאן.

רבינו איש ספר, עצות כאלה לא מחלקים בחינם אלא עושים הסכם על בסיס אחוזים, מחר תראה שעשו את זה ומוכרים במחיר כפול.

על ספרים מסוג כזה אין עובדים אלא לשם שמים ממש, בלי שום פניות כלל.

יעקב מורגנשטרן

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ד' ינואר 06, 2016 12:25 pm

הספר הזה הוא ספר מעניין בתור אלבום ממרן הגר"ח שליט"א אך אין ללמוד מזה מעשה רב – הדבר היחידי שלמדתי מזה, הוא הסבלנות שיש לו למרן הגר"ח שליט"א שאינו זורק אותם מכל המדרגות.

ולאלו שסובבים את מרן הגר"ח שליט"א יאמר.
עיין בשו"ע יו"ד סימן רמ"ד על חיוב הידור מורא וכבוד לתלמידי חכמים ולמרות שנפסק בשו"ע שיכול למחול הרי הרבה החמירו כדעת הרמב"ם שסובר שאינו יכול למחול וכפי שכתב בזה הלשון, ואף על פי שמחל חייב התלמיד להדרו ואפילו בשעה שמחל עיין שם.
וראה מש"כ הרמב"ם ת"ת תחילת פ"ה כשם שאדם מצווה בכבוד אביו יראתו כך הוא חייב בכבוד רבו ויראתו וכו' ומקורו מהקרא את ה' אלוקיך תירא לרבות תלמידי חכמים. ועיין שם תחילת פ"ו כל תלמיד חכם מצוה להדרו ואף על פי שאינו רבו שנאמר מפני שיבה תקום והדרת פני זקן זה שקנה חכמה עכ"ל ויש בזה הרבה פרטי דינים וכתבתי בתמצית אולי יתעורר שם מישהו.

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ד' ינואר 06, 2016 1:46 pm

כולל תגובתך המדהימה, כמובן.

--------
ולכל המגיבים הנכבדים, בעלי אג'נדות ושאינם, חוכמולוגים ושאינם, יודעי הכל ושאינם, לכולם ייאמר:

מי יודע מה המשותף בין הגר"א, רעק"א, מהרי"ל דיסקין, ר' יצחק אלחנן, הגראי"ל והגרח"ק?
-על כולם טענו שאנשים מהחצר 'עובדים'\מאיימים עליהם ושולטים בהם. ודי בזה.

קומי_אורי

הודעהעל ידי קומי_אורי » ד' ינואר 06, 2016 2:13 pm

מה קשור "עובדים עליהם"???? מדובר בצורת שיווק פאתטית שכשאנחנו היינו בגן היה מקובל שמתאימה לגן בלבד, ומסתבר שהיא גדלה ביחד עם כל בני הדור שלנו, וכיום פונים לאנשים מבוגרים בצורה שפנו אלינו בגן, עם תמונות, עם מליצות ילדותיות, "יאיר את הבית"??? למה ועל מה?? מי צריך בכלל את הספר הזה?

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ד' ינואר 06, 2016 3:15 pm

קומי_אורי כתב:מה קשור "עובדים עליהם"???? מדובר בצורת שיווק פאתטית שכשאנחנו היינו בגן היה מקובל שמתאימה לגן בלבד, ומסתבר שהיא גדלה ביחד עם כל בני הדור שלנו, וכיום פונים לאנשים מבוגרים בצורה שפנו אלינו בגן, עם תמונות, עם מליצות ילדותיות, "יאיר את הבית"??? למה ועל מה?? מי צריך בכלל את הספר הזה?

התכוונתי כלפי הודעות מסוימות לעיל.
הז'אנר הזה מקובל אצל החסידים כמבואר למעיין בדוכני העיתונים מדי יום שישי. נו, אז באו ושדרגו אותו קצת, אז מה קרה?! אותי למדו בגן שעל טעם וריח אין להתווכח.

הבטחתי

הודעהעל ידי הבטחתי » ד' ינואר 06, 2016 3:46 pm

אם אני חומה
איני נמנה על שום מחנה, וכל הסחי והרפש והמיאוס הזה לא מעניינים אותי.
אם ספר זה, הוא 'בשורה', או 'יום שמחה', מצבינו קשה עד למאוד.

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ד' ינואר 06, 2016 4:07 pm

אני מבין את הביקורת היטב ואף מסכים לה עקרונית, אבל לא לחריפות הנלווית.
והאמת והשלום אהבו...

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' ינואר 06, 2016 4:13 pm

אום אני חומה כתב:

כולל תגובתך המדהימה, כמובן.

--------
ולכל המגיבים הנכבדים, בעלי אג'נדות ושאינם, חוכמולוגים ושאינם, יודעי הכל ושאינם, לכולם ייאמר:

מי יודע מה המשותף בין הגר"א, רעק"א, מהרי"ל דיסקין, ר' יצחק אלחנן, הגראי"ל והגרח"ק?

הרב אום, איני מצליח להבין אם אתה רציני או ציני, אבל יש הוכחות לזה אמנם לא הייתי משתמש עם לשונך הקשה הזאת, אבל בוודאי לא מראים להם את כל התמונה בהרבה מקרים - מציאות.
הכי מקומם שאת הטענות האלו טענו על רבנים ממחנות אחרות, אבל על אלו? הס מלהזכיר.
[איני מדבר כלל על ארבעת גאוני עולם הראשונים שהזכרת]

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ד' ינואר 06, 2016 4:15 pm

לגופו של ספר: מי אני הקטן בכלל, אבל ברור שיש מי שזה יחזק ויעורר אותו כיצד להידמות לגדולי ישראל במעשיהם ודרכיהם הישרים, ועל אלו בוודאי לא יעלה ולא יוריד להם שום עריכה בפוטושופ....

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ד' ינואר 06, 2016 4:17 pm

אינני חפץ לזהם את המקום בדיונים מבאישים, אענה לך בפרטי.

מכון אוהב ספרים

הודעהעל ידי מכון אוהב ספרים » ד' ינואר 06, 2016 11:19 pm

הבטחתי כתב:אם אני חומה
איני נמנה על שום מחנה, וכל הסחי והרפש והמיאוס הזה לא מעניינים אותי.
אם ספר זה, הוא 'בשורה', או 'יום שמחה', מצבינו קשה עד למאוד.

למה שלא נלמוד ההלכה ולקיים והיו עיניך רואות את מוראיך...
למה על כל דבר טוב צריכים לעשות לצנות ממנו..
ואלפי אלפי ספרים שנמכרו כבר הוא עדות מאה אחוז שזה ספר מקובל בעולם התורה. ויש מה ללמוד ממנו.
כל אחד יכול למצוא דברים שהוא דש בעקביו ולא שם להם לב. ועכשיו יכול לקיים השו"ע מאה אחוז
בהצלחה

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' ינואר 07, 2016 12:31 am

אום אני חומה כתב:מי יודע מה המשותף בין הגר"א, רעק"א, מהרי"ל דיסקין, ר' יצחק אלחנן, הגראי"ל והגרח"ק?

סליחה! אף אחד לא טוען שאנשים עובדים על רח"ק. אלא הטענה היא פשוטה מאד. רח"ק ראה לנכון מטעם הכמוס איתו, לשום את עצמו כאסקופה הנדרסת באופן שלא ראינו ולא שמענו מעודנו. לא רק שהוא עניו הרבה יותר מאשר בחור ישיבה קטנה משיעור א', אלא שהוא נותן לכל מיני אנשים לנצל אותו ואת זמנו באופן הגורם נזק אדיר לדורות. כי לולא כל אלו שמסובבים אותו (בידיעתו וברשותו), היינו זוכים לעוד חיבורים נפלאים, על הרמב"ם ועל משניות זרעים, קדשים וטהרות, חיבורים מדהימים ויקרים ביותר המלאים מזן אל זן בחידושים ובהברקות. ובמקום זה מה יש לנו, מכתבי סרק שר' חיים ברוב ענותנותו עונה עליהם לאלפים ורבבות, כל מיני שאלות טפשיות והזויות, המכלים זמנו להבל וריק.

כל בן תורה שרואה בזבוז אדיר זה של משאבים שאין לשחזרם, מצטער צער עמוק ביותר, על גלות השכינה, ועל אברכים שללא רחמים, וללא כבוד התורה, וללא חשבון, וללא התחשבות, ומתוך אנוכיות מזעזעת, גוזלים חיבורים יקרים מעם ישראל, כדי שיוכלו לפאר ספרם העלוב עם עוד כמה שאלות טפשיות והזויות.

הגיע הזמן שמישהו יצעק ויגידלו למלאכי חבלה האלו הרף! תנו לר' חיים ללמוד במנוחת הנפש ובשלוה. ואם הוא ברוב ענותנותו פותח בפניכם את דלתיו, אל תנצלו את זה!

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ה' ינואר 07, 2016 12:36 pm

הכותב הטרי המכחיש את עיני הרואות, כאילו א"א ללמוד מעשה רב מהגר"ח, פוגע ברגשות רבים כמוני, הנהנים מאילן גדול זה בתורה ובחכמה נפלאה, ובראייתו למרחוק אף בענייני השעה, אין אלו אלא מימיהם הארורים של חוברות ההסתה והרשעות המלאים בלעג להגר"ח [עם תוארים מכובדים כמובן] לכתביו לתורתו ולמעשיו, ואין כמו מראה עיננו הזוכות לראות וללמוד, לבטל את מסכות הסילופים והעיוותים הרשעים.

יש להפריד את הדבר לחלוטין מן הביקורת המוצדקת על הקטנוניות שבעלוני הצדקה ובפרסומות האלבומים ובמעשי כותביהם בכלל, המצויים לרוב בביתו של הגר"ח הודות לענוותנותו ורוחו הנמוכה, ללא שמץ של שייכות עם החשבונות הרבים והגינונים שבצידם.

יעקב מורגנשטרן

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ה' ינואר 07, 2016 4:16 pm

אסביר את עצמי.
ובכן איני יודע על איזה חוברת אתה מדבר, ואולי ראית את זה בכיכר השבת או שאר אתרים מלוכלכים אצלי כל האתרים האלו סגורים חותם בתוך חותם ואם אני רוצה לבדוק משהו באתר כל שהוא שהועדה לענייני אינטרנט החליטו לסגור אותם, ראה אתר עתידינו anti-net.co.il אני צריך לפנות אליהם שיפתחו לי את זה ואת זה.

ממרן הגר"ח שליט"א שר התורה לא ניתן ללמוד מעשה רב נקודה.
ושמתי לב לכך כבר לפני כעשרים שנה, דרך משל וכבר רמזתי על כך לעיל, ישנו מקום מסוים שכל הקהל אומרים לדוגמא את שיר הייחוד מרן הגר"ח בבואו לשם שותק והוא נראה תפוס בשרעפים, אחד מבניו עומד לידו ומעביר כל העת את הדפים כדי שלא ישימו לב שהוא אינו אומר.
כאשר הרבנית נפטרה אמר בד"ה בשבת לאחר שביקש לעיין בספרו של רימ"ט ז"ל סיפור זה הושתק כי מישהו שם החליט שהוא לא עשה נכון!
לפני שנים היה חולה מסוכן שנטה למות והעסקנים הביאו את מרן הגר"ח שליט"א לביתו לעורר רחמיו, היו שם בכיות נוראות הסרט בידי, ומרן הגר"ח ביקש לישב ליד החולה והוא נשאר קר כקרח, האבנים שם בכו אם אבן הוא נימוח והוא כאילו לא שומע, הוא תפוס בשרעפים. סיפור לפני המון שנים.
פשוט הדבר שמרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א בעל הדרך אמונה שיודע את כל התורה כולה ללא גוזמא של ממש יש לו דין ת"ח שתורתו אומנתו למרות מה שכותב הרמ"א וגם אם לא יעשה כפרות כלל לא אשאל כל קושיא עליו.
לפני כשנתיים שלוש, באמצע ליל שבועות נרדם לשנייה, ומיד נעמד ללמוד בעמידה עד הבוקר! וכל זה מפני שהאר"י הקדוש כותב שצריך להיות ער כל הלילה ועיין בהקדמה לפרק שירה שמביא מליקוטי תורה ועוד הרבה פעמים שמתי לב שהוא יודע כתבי האר"י ואין צריך לפנים.
האם מותר להביא לו תרנגול שנתכפרו עליו בעליו לצורך פירסומת לדעתי לא, והוא רמאות, ועל זה אני קורא אויבינו פלילים.

אני חייב לציין שהתגובה של תוכן כל מלה בסלע, יתירא מכך, לפני כחודש פגשתי ספר חדש עם המון קושיות למרן הגר"ח שליט"א בדקתי את הספר עב כרס ושמתי לב שהמחבר לא ירד לסוף דעתו של מרן הגר"ח באחד הספרים שלו והמחבר שולח לשאול את מרן הגר"ח שליט"א שאלות מבלי לרדת לסוף דעתו, נו מילא, אך מדוע מרן הגר"ח שליט"א משיב לו מריה דאברהם.
מתוכן התשובות של מרן הגר"ח שליט"א רואים בעליל שהוא משיב לו רק כדי שלא לביישו, כתבתי הערות על כל הספר ושלחתי את זה למחבר. התשובה שקיבלתי, מדובר בתשובות מלפני שנים רבות וקשה לי לזכור.
ואני יודע שהוא שיקר אותי.

מכון אוהב ספרים

הודעהעל ידי מכון אוהב ספרים » ה' ינואר 07, 2016 9:51 pm

יעקב מורגנשטרן כתב:אסביר את עצמי.

ממרן הגר"ח שליט"א שר התורה לא ניתן ללמוד מעשה רב נקודה.

נו חברה
עד כאן....
אפשר לסמוך על מרן שר התורה הגר"ח שליט"א, וכל כלל ישראל נשען עליו.
וכל התגובות תשאיר לעצמך.
נא לא לכתוב שום תגובות יותר על ענין זה.
תם ונשלם ענין זה.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ה' ינואר 07, 2016 10:48 pm

אין ספק שרבים משתמשים בהגרח"ק לצרכים אישיים, כמו שמשתמשים בעוד אלף רבנים לצרכים אישיים.

כמי שמעלעל בימי שישי בניחותא בחוברות תמונות הרבנים והאדמורי"ם היו"ל בכל שבוע, נהנתי גם לעלעל קצת בספר האלבומי החדש. נהנתי מכמה תמונות יפות וגם למדתי כמה הלכות ומעשי רב יפים. זה הכל. זה לא כרך חדש של הדרך אמונה, אך זה ספר ססגוני נעים לעין לשעות הפנאי העייפות, וא"צ להוציא כל דבר מפורפורציות.

מי שמכיר את הגר"ח, מגחך על טענת ה"עובדים עליו". הוא יודע בדיוק. יכל להתעקש על דעתו בכל נושא, גם כשכולם מקצפים מסביבו, בוכים, משכנעים ומקשקשים.
יש לי אישית לכך כו"כ עובדות שנכחתי בהם בעצמי, בשנתיים האחרונות, ואכמ"ל, וזה כשבני ביתו הקרובים אליו ביותר ניסו לשכנעו כך או כך, ואכמ"ל. (אני שומר את הסיפורים הטובים לספר ה'מעשה רב' שאני אוציא, שהוא, כמובן, יהיה ברכה עצומה וסגולה נוראה לכל בית יהודי וכו' וכו'...).

כמובן שכמו כל אדם, גם להגר"ח ישנם אנשים שהוא סומך עליהם ומאזין להם בכובד ראש, ואף מפקיד בידיהם נושאים חשובים שמגיעים אליו, אחריות על הסכמות וחתימות וכו'. וכשהוא רוצה להתחמק, אין כמוהו בהתחמקויות סתמיות. (דוגמה אחת: בחוהמ"פ שלפני תוכנית ההתנתקות, דיברתי עימו על הנושא, מה היחס שלנו למתנחלים שאמורים להתפנות מבתיהם. והתחמק והשיב משהו סתמי, וכשקרא בסוף הדף את שמי, (אחרי שהשיב לי על עוד כמה שאלות ועבר לנושאים אחרים), אמר: "הא, זה אתה?! מה שלומך? אתה שואל על המיזרוחניקס'?"... ואז התחיל לשפוך אש וגופרית, ולפתע ידע גם ידע בדיוק מה קורה... וכך דיבר ודיבר ודיבר...).

אפשר לומר מה שרוצים על 'אנשי החצר', ומי שמשוכנע מראש, קשה לשכנעו. אך אני עני מתכתב עם בני ביתו כמעט בכל ערב (!!) ומעביר אין ספור שאלות רגישות להגר"ח, פרטיות וציבוריות, ובני ביתו הם אנשים רגישים, סבלניים, פיקחים מאד ובעיקר, מאד זהירים ולא מתלהמים. כך גם בנושאי ההסכמות והחתימות היוצאות מתחת ידו.

וכן, הכל עובר אליו אישית. הייתי אצלו בשבוע לפני ר"ה ואמר לי בחדוותא: "אתה הרי שואל פה כל ערב שאלות"...

ובהחלט. יש אנשים שמסלפים או משמיטים דברים, אך לא מדובר כלל וכלל באנשי בית הרב. הם רציניים וסופר- אחראיים.

אנקדוטה לסילוף: נכנסתי לפני כו"כ שנים עם גבאי קופת צדקה אחת אליו (לא קופה בני ברקית...) והצגתי רשימת שאלות בעניני צדקה, וביקשתי שיכתוב לנו תשובות במקום. שלפתי עט והוא כתב. אחת השאלות נועדה לשכנע את הציבור שהקופה קודמת, מדין עניי עירך קודמין (זאת הלכה פסוקה. אך הפירסומאים העדיפו לפרסמה בשם הגר"ח ולא בשם הגמרא והטוש"ע...).
הוא כתב: "ודאי עניי עירך קודמין, אך אפשר לתת גם לקופות אחרות".
עד היום מתנוסס בפירסומי הקופה רק חלקו הראשון של התשובה, כשהחלק השני הושמט ממנה...

גם בנושא ה'ההבטחות לזכות בדין' לקופת צדקה אחרת, שיצאו בקול רעש גדול לפני כמה שנים, יש לי הכחשה בעצם כתב ידו. שלא הבטיח דבר כזה מעולם, ורק אמר שזה מועיל לזכות.
וההבדל, כמובן, שמים וארץ. שמועיל לזכות, הרי זה ברור. צדקה מעבירה את רוע הגזירה וכו'. אך לא שום הבטחות.

ולאלו שמתעצבנים על הנודניקים. אולי הגר"ח מעדיף שינדנדו לו בשאלות סרק, מאשר שיתעסקו בדברים אחרים, פחות טובים, בלשון המעטה.

יש הרבה אנשים שחבים לו את חייהם הרוחניים ואת רוממות רוחם. אולי דוקא מעשי החסד הרבים שלו והערפת היחס הטוב על הנודניקים, היא זאת שמסייעת לו מלעילא שתורתו פרוסה בי מדרשא, שאלפי תשובותיו ופסקיו נלמדים בכל מקום ושברכותיו מתקיימות.

נ.ב. את עמוד התרנגולים לא הספקתי לראות בספר, והספר שהושאל- הושב לבעליו...

יעקב מורגנשטרן

הודעהעל ידי יעקב מורגנשטרן » ו' ינואר 08, 2016 5:21 am

ש. ספראי כתב:אין ספק שרבים משתמשים בהגרח"ק לצרכים אישיים, כמו שמשתמשים בעוד אלף רבנים לצרכים אישיים.
כמובן שכמו כל אדם, גם להגר"ח ישנם אנשים שהוא סומך עליהם ומאזין להם בכובד ראש, ואף מפקיד בידיהם נושאים חשובים שמגיעים אליו, אחריות על הסכמות וחתימות וכו'.

"....כך גם בנושאי ההסכמות והחתימות היוצאות מתחת ידו.

ובהחלט. יש אנשים שמסלפים או משמיטים דברים, אך לא מדובר כלל וכלל באנשי בית הרב. הם רציניים וסופר- אחראיים.

נ.ב. את עמוד התרנגולים לא הספקתי לראות בספר, והספר שהושאל- הושב לבעליו...

הנ"ל ציוני לשתוק אך בכל זאת עוד תגובה קטנה.
א. אלו שהוא סומך עליהם עושים מלאכתם נאמנה או שסובבים אותו בכחש ולאינטרסים שלהם?.
ב. הנ"ל כותבים וחותמים בשמו מסלפים ומזייפים מבלי למצמץ.
ג. אין להם מינימום של כבוד ודרך ארץ למרן הגר"ח שליט"א והסרט מדבר בעד עצמו. ואין צריך לשום אלבום.
ד. בידי מכתב ממרן שליט"א שכותב בערך כך, כך וכך צריך לעשות וכך אני נוהג בעצמי, ובספר ישנו תמונה היפך ממה שהוא עצמו כותב.
ה. גדלותו של מרן הגר"ח שליט"א אינו מתבטא בעשיית כפרות ושאר מנהגים עקבותיו לא נודעו. (בזכרוני, שלפני כמה שנים ישבתי בחול המועד פסח עם אחד הבנים שלו, ושאלתיו מה אומר מרן הגר"ח בליל הסדר, וכו'. בסופו של דבר לחצתי אותו לקיר, וענה לי, הוא אינו אומר תורה, וגם לא מסביר את ההגדה, ולא מספר על יציאת מצרים למסובים וכו' וכו'. לאורך כל הסדר הוא לומד את הראשונים על הגדה של פסח, כמו כן, כשאומרים והיא שעמדה הוא מצטרף ושר עמהם) ועוד חזון למועד.
ובזה סיימתי בנידון באשכול זה.

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ו' ינואר 08, 2016 9:49 am

ש. ספראי כתב:אפשר לומר מה שרוצים על 'אנשי החצר', ומי שמשוכנע מראש, קשה לשכנעו..

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 351 אורחים