מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

על המחיקות בפורום

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

על המחיקות בפורום

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' אוקטובר 25, 2017 1:35 pm

בעקבות ריבוי פניות באישי, ברצוני להבהיר שמלאכת "זיקוק" הפורום, לא נעשית רק על ידי הקטן.
מלבדי ישנם שני ניקים נוספים שיש להם אפשרות למחוק: גבאי האוצר והשני (פחות פעיל): המזקק.

לא נצרכה אלא שבמקרה והכותב שהודעתו נמחקה מבקש לפנות, נא יצרף להודעתו הפרטית שלשת ניקים אלו.

חשוב להבהיר שלא תמיד ניתן לבאר טעם המחיקה. מטבע הדברים, פעמים הרבה, שאותה סיבה המביאה את הכותב לפתוח אשכול/לכתוב הודעה, היא זו שבעטיה אינו מבין את הצורך במחיקה.
---------

אנצל את ההזדמנות להתנצל בפני החברים היקרים הע"י, שכתבו לי באישי, סביב אשכול על ישורון האחרון, בין אותם שמחו בי ובין אותם שהזדהו עם הדברים, על כך שלא סיפק בידי להשיב לפנייתם, גלל רוב הפניות וריבוי הדברים שבהן. עמם הסליחה והתודה. בברכה א"ס.

שש ושמח

Re: על המחיקות בפורום

הודעהעל ידי שש ושמח » ד' אוקטובר 25, 2017 2:06 pm

יש להניח שהודעה שבה יפורטו כללי הפורום בצורה ברורה תחסוך זמן הן לכותבים והן למוחקים.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ד' אוקטובר 25, 2017 2:32 pm

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ד' אוקטובר 25, 2017 2:54 pm

היה טוב וחשוב להבהיר כדי למנוע עגמת נפש מה הכללים .

אבא יודן

הודעהעל ידי אבא יודן » ד' אוקטובר 25, 2017 3:26 pm

איש_ספר כתב:אנצל את ההזדמנות להתנצל בפני החברים היקרים הע"י, שכתבו לי באישי, סביב אשכול על ישורון האחרון, בין אותם שמחו בי ובין אותם שהזדהו עם הדברים, על כך שלא סיפק בידי להשיב לפנייתם, גלל רוב הפניות וריבוי הדברים שבהן. עמם הסליחה והתודה. בברכה א"ס.

איני אומר קבלו דעתי, אבל אחרי אלף מחילות, יתכן שגבאי אוצר אלמלי היו להם ניק רגיל, בו היו מפרסמים דבריהם ופותחים אשכולות שאינם קשור לכללית הפורום, יתכן ולא היה קורה סופה וסערה.

מכון חכמי ספרד

הודעהעל ידי מכון חכמי ספרד » ד' אוקטובר 25, 2017 4:34 pm

איש_ספר כתב:
חשוב להבהיר שלא תמיד ניתן לבאר טעם המחיקה. מטבע הדברים, פעמים הרבה, שאותה סיבה המביאה את הכותב לפתוח אשכול/לכתוב הודעה, היא זו שבעטיה אינו מבין את הצורך במחיקה.
---------
. [/size]

חשוב להבהיר שנראה כי לא תמיד הרב המזקק התורן, יודע לבאר טעם המחיקה ומשום כך יבהיר שיש לשמור על רמה מינימלית של כבוד הפורום, ודי בזה לכל השאלות.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' אוקטובר 25, 2017 5:17 pm

גם אלי פנו במייל כמנהל המערכת לשאול על עניין המחיקה וזה מה שכתבתי.

כתבתי את זה כבר פעמים רבות בפורום. איש ספר ממונה על ניהול הפורום ובכלל זה מחיקת הודעות וברוך ה' הוא עושה את זה בתבונה ובשום שכל.
בפורום יש כותבים מחוגים שונים ועם מטרות שונות והשקפות שונות ושמירת הפורום כמקום שמצד אחד יהיה מקום ראוי לאנשים בני תורה להכנס אליו ומצד שני כמקום שמאפשר לסוגים שונים להתבטא היא מלאכה קשה של הליכה בין הטיפות.
יש לו גם מי שעוזר לו וחייבים להודות גם להם על טרחתם הגדולה בעניין זו ממש עבודה 24/6. בכל מקרה הוא הממונה.
באופן טבעי יש גם תלונות ורק על מי שלא עושה מאומה אין ביקורת.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' אוקטובר 25, 2017 6:11 pm

ודאי אנו מכירים תודה רבה על הפיקוח על הפורום ובלעדיו כל המקום הזה היה מאבד את ייחודיותו, אך יש בהחלט טעם לפגם בכך שהמנהלים משתמשים באותו ניק של הניהול גם להבעת דעתם האישית בנושאים שנמצאים בויכוח חריף בפורום, ואז נוצר מצב לא הגון כאשר חוששים לענות להם כמו שעונים לאחד החברים האחרים.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' אוקטובר 25, 2017 7:03 pm

וכבר התריעו על כך בכמה אשכולות.

מצד שני, מגיע תודה רבה למנהלים על ניהולו הנכון של הפורום, ואינו מן הראוי לבוא אליהם בטענות.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' אוקטובר 25, 2017 7:37 pm

אני לא כותב בשם אחרים אבל בשמי אני אומר שאין שום סיבה להתייחס לדברי אחרת מכל ניק.
חוץ מאשר כשאני כותב דברים הנוגעים להתנהלות הפורום וברור שהם כמנהל ולא דעתי האישית.

ארזי הלבנון

הודעהעל ידי ארזי הלבנון » ד' אוקטובר 25, 2017 8:58 pm

זה הזמן והמקום לומר תודה (!) למנהלי הפורום שעושים עבודתם נאמנה. תהי משכורתם שלמה מעם ה'.

מחמת ריבוי הדעות וההשקפות, מסתמא יש תלונות.
אך סוף סוף כולנו מתאכסנים באכסניא אחת.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ד' אוקטובר 25, 2017 9:35 pm

ארזי הלבנון כתב:זה הזמן והמקום לומר תודה (!) למנהלי הפורום שעושים עבודתם נאמנה. תהי משכורתם שלמה מעם ה'.

מצטרף.

רק אוסיף שאלה - לא באמת לא לנסח הודעה ברורה עם כללי הכתיבה בפורום?

מתהלך

הודעהעל ידי מתהלך » ד' אוקטובר 25, 2017 9:50 pm

ארזי הלבנון כתב:זה הזמן והמקום לומר תודה (!) למנהלי הפורום שעושים עבודתם נאמנה. תהי משכורתם שלמה מעם ה'.

גם אני מצטרף.
בפרט לאור העובדה שמתוך כאב כתבתי הודעת ביקורת חריפה בסערה האחרונה. לאחר שכתבתי התחרטתי על הסגנון והפומביות ורציתי למחוק, אך כבר לא עלתה בידי ונמחקה ע"י ההנהלה.
אי לכך אני מתנצל בפומבי בפני הרב אי"ס ומודה לו על העבודה המסורה שעושה תמידין כסדרן בפורום, ובאופן כללי להנהלה על עצם קיומו של הפורום ועל ניהולו.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ד' אוקטובר 25, 2017 11:12 pm

סגי נהור כתב:

מצטרף.

רק אוסיף שאלה - לא באמת לא לנסח הודעה ברורה עם כללי הכתיבה בפורום?

מצטרף.
ולעצם השאלה
לא תמיד ניתן לנסח כללים והרבה פעמים זה עניין המסור ללב.
לפעמים פירסום אשכול בעיתוי מסויים יכול לגרום לפגיעה או לסערה (כמו האשכול שנמחק אמש...) ולאחר תקופה ניתן לדון בו בנחת.
ואולי כדאי לפתוח אשכול על כללי הכתיבה בפורום או שכמה מותיקי הפורום שיש להם נסיון בזה ינסחו כללים

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » ה' אוקטובר 26, 2017 12:16 am

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ה' אוקטובר 26, 2017 2:36 am

גא"מ

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ה' אוקטובר 26, 2017 6:43 am

מצטרף להבעת תודה להרב איש ספר, מנהל וסודר סדר, ועל שאר אחראי האתר לנקות ולזקק, לסדר ולחלק, ליפות ולהטעים, כדי שיהא דבר דיבור על אופניו והכל יבוא על מקומו.

גביר

הודעהעל ידי גביר » ה' אוקטובר 26, 2017 8:15 am

גם לענ"ד הניהול הוא המאפשר דיונים פורים, איכותיים, מועילים, נאותים ומכובדים, יישר כחם של העוסקים בכך.

המזקק

הודעהעל ידי המזקק » ה' אוקטובר 26, 2017 9:25 am

גם אני הקטן, בניק הניהול, פועל קצת בעניני מחיקה, כמו שציין איש ספר לעיל. בהיותי תושב חו"ל, עיקר פעולתי בשעה שאין בני אדם מצויים בשוקא, ותור המזקק יפה למחיקה, כלומר בזמני לילה בארה"ק, וכן אחר כניסת השבת בארה"ק.
לניק המזקק היה בעבר גישה לכמה משתמשים, אך לע"ע הנני היחיד המשתמש בזה. יש לי ניק פרטי, לצרכיי, בלי קשר עם הניהול.
לשאלת המשתתפים, מה מוחקים? התשובה פשוטה, כל אחד מבין בעצמו מה ראוי ומה לא ראוי. בקצרה, מוחקים: פגיעות בחוגים או מנהיגי חוגים, פגיעה אישית בחברי הפורום, ביטויים ודעות שאין מקומם בפתחי בית המדרש. אך מחמיר הנני באחת ומיקל באחת. מחמיר באחת כיצד, לפעמים הגיב מישהו משהו פרווה, לא ממש קשור לענין אבל לא נורא כשלעצמו, אך זה גרם להתלקחות סערה, בכגון דא מוחקים אפילו את התגובה הראשונית שלא היתה ראויה כשלעצמה. מאידך אני מנסה בכל מחיקה, לברור האוכל מתוך הפסולת, ולמחוק ולצנזר מתוך התגובות רק את דברים הבלתי ראויים, ולהניח את הדברים הראויים.

אִיךְ-מֶיְין

הודעהעל ידי אִיךְ-מֶיְין » ה' אוקטובר 26, 2017 10:38 am

גם אני מצטרף להבעת התודה למנהלים שליט"א הרבה קיבלתי מפורום זה ברו"ג.
ודאי וודאי מקובלת עלי מחיקת הודעות 'השקפתיות' בכל מיני פולמוסים מטופשים המתעוררים פה...
אך זאת אעיר: לפעמים נערך 'איחוד אשכולות' שרירותי בנושאים שכבר נידונו, ויש תוספת באשכול החדש יותר מהישן ובכל זאת נמחק הכל מבלי עקבות (וביותר: שלפעמים כתיבת הודעה מושקעת אורכת כחצי שעה!!! ובאבחת מקלדת הכל הפך לאבק).
לכן אני פונה בזאת לבחורצי'ק האלמוני האחראי על איחוד האשכולות, להשקיע לכה"פ קצת מחשבה לפני מחיקה ולהוסיף את ההודעות הנוספות לאשכול הישן.
שרירותיות יתר אינה מוסיפה כבוד לפורום ציבורי!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' אוקטובר 26, 2017 11:12 am

זו נקודה חשובה. אע"פ שאני לא מסכים עם הביקורת הסמוייה בה. אני חושב שהמאחדים משקיעים מחשבה סבירה אבל בני אדם עלולים תמיד לטעות ונכון שזה כואב לראות הודעה שהשקעת בכתיבתה נעלמת כאבק פורח.

אני אבדוק בעז"ה עם יש פתרון נוח ולא מסבך שישאיר את ההודעות המחוקות באופן שניתן לשחזור.
ובתנאי שגם תהליך השחזור יהיה סביר ולא יעמיס עלינו.
אבל אני רוצה להדגיש מראש שזה נועד כדי לפתור בעיות של מחיקה בטעות או מחמת כפילות וכדומה. הודעות שנמחקו מסיבות שאינן ראויות לפורום לא יוכלו להשתחזר.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוקטובר 26, 2017 7:09 pm

גביר כתב:גם לענ"ד הניהול הוא המאפשר דיונים פורים, איכותיים, מועילים, נאותים ומכובדים, יישר כחם של העוסקים בכך.

זו גם דעתי

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ה' אוקטובר 26, 2017 8:05 pm

א. יישר כח לכל העוסקים במלאכת הקודש, להעמיד הפורום במקומו הראוי, שלא יגיע למחוזות לא רצויים.

ב. תופעת האשכולות הכפולים גורמת לבזבוז זמן של הכותבים, שפעמים רבות כותבים דברים שכתבו כבר מזמן.
וגם אם כותבים דברים חדשים, חבל שמי שמעניין אותו הנושא לא יראה את כל ההיקף הנמצא כבר באשכולות אחרים (וראה עוד כאן), ואפריון נמטי למנהלים, שמאחדים אשכולות.

ג. מי שחושש שהודעתו תאבד, מומלץ לו לכתוב את ההודעה קודם לכן בקובץ במחשב.
וראה עוד כאן.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' ינואר 05, 2020 11:32 pm

המזקק כתב:גם אני הקטן, בניק הניהול, פועל קצת בעניני מחיקה, כמו שציין איש ספר לעיל. בהיותי תושב חו"ל, עיקר פעולתי בשעה שאין בני אדם מצויים בשוקא, ותור המזקק יפה למחיקה, כלומר בזמני לילה בארה"ק, וכן אחר כניסת השבת בארה"ק.
לניק המזקק היה בעבר גישה לכמה משתמשים, אך לע"ע הנני היחיד המשתמש בזה. יש לי ניק פרטי, לצרכיי, בלי קשר עם הניהול.
לשאלת המשתתפים, מה מוחקים? התשובה פשוטה, כל אחד מבין בעצמו מה ראוי ומה לא ראוי. בקצרה, מוחקים: פגיעות בחוגים או מנהיגי חוגים, פגיעה אישית בחברי הפורום, ביטויים ודעות שאין מקומם בפתחי בית המדרש. אך מחמיר הנני באחת ומיקל באחת. מחמיר באחת כיצד, לפעמים הגיב מישהו משהו פרווה, לא ממש קשור לענין אבל לא נורא כשלעצמו, אך זה גרם להתלקחות סערה, בכגון דא מוחקים אפילו את התגובה הראשונית שלא היתה ראויה כשלעצמה. מאידך אני מנסה בכל מחיקה, לברור האוכל מתוך הפסולת, ולמחוק ולצנזר מתוך התגובות רק את דברים הבלתי ראויים, ולהניח את הדברים הראויים.

אנא בטובך התייחס נא לדיון שעלה כאן viewtopic.php?f=67&t=45567&start=40#p593523 ולדברי הנפגעים הרבים ממחיקות שטעמן כנראה אינו אלא מסוד ה' ליראיו.

הפשטן

הודעהעל ידי הפשטן » ג' ינואר 14, 2020 3:07 am

אוצר החכמה כתב:זו נקודה חשובה. אע"פ שאני לא מסכים עם הביקורת הסמוייה בה. אני חושב שהמאחדים משקיעים מחשבה סבירה אבל בני אדם עלולים תמיד לטעות ונכון שזה כואב לראות הודעה שהשקעת בכתיבתה נעלמת כאבק פורח.

אני אבדוק בעז"ה עם יש פתרון נוח ולא מסבך שישאיר את ההודעות המחוקות באופן שניתן לשחזור.
ובתנאי שגם תהליך השחזור יהיה סביר ולא יעמיס עלינו.
אבל אני רוצה להדגיש מראש שזה נועד כדי לפתור בעיות של מחיקה בטעות או מחמת כפילות וכדומה. הודעות שנמחקו מסיבות שאינן ראויות לפורום לא יוכלו להשתחזר.

אני חושב שיש פתרון פשוט, שאותו מכירים כל בעלי מחשב, והפתרון הוא "סל מיחזור". כמעט אצל כל בעל מחשב, יש תיקי' כזאת, שחשיבותה לא תסולא בפז, שכן היא מונעת הרבה מפח נפש - כשאדם רוצה לשחזר את מה שנמחק. אז אני מציע שגם פורום אוצר החוכמה יפתח מדור נוסף - הגלוי לעין-כל - "סל מיחזור", שאליו תועברנה אחר-כבוד כל ההודעות שנמחקו. אמור מעתה: מי שחושב שהודעתו נמחקה שלא בצדק, יוכל לפנות אל מדור "סל המיחזור" ולחפש שם את הודעתו - שכן מסתמא היא שם.

אם לא מצא אותה, סימן שהיא פוגענית וכיו"ב ולכן נמחקה לגמרי - מה שמסביר למה אינה מופיעה בסל המיחזור.

אבל אם - היא אינה פוגענית וכיו"ב - אלא היא בסה"כ (לטעמם של מנהלי הפורום) רק טרחנית או מיותרת או סמול-טוקית וכדומה או אינה עונה על כללי הפורום מאיזושהי בחינה טכנית גרידא (להוציא הודעה פוגענית כאמור), אז מסתמא כותב ההודעה ימצאנה בסל המיחזור.

אם אכן מצא אותה בסל המיחזור, מה טוב, ואז הוא מוזמן לתקן אותה באופן שיענה על כללי כתיבת הפורום.

אבל אם, אמנם מצא אותה בסל המיחזור, אך עדין - למרות שניסה להבין מדוע נמחקה - לא הצליח להבין מה פגום בה ולמה נמחקה, יוכל לעשות אחד משניים: או להעביר אותה למנהלי הפורום לבחינה נוספת (מעין ערכאת עירעור) - שזאת האופצי' המועדפת, או לנסות לפרסם אותה שנית - שמא שגגה היא שיצאה מלפני המנהלים (גם אם זה לא סביר ששגו), אבל אם נקט באופצי' השני' - אז הוא מסתכן שהיא תימחק שוב - ואולי אף מסתכן שייחסם, ולכן מן הסתם ינקוט באופצי' הראשונה כדי לא להסתכן.

בכל מקרה, בהצעתי מרוויחים לענ"ד שלושה דברים:

א. מונעים תיסכול ומפח נפש, מהכותב שגילה לחרדתו, שהודעתו - אשר עבורה הוא טרח והשקיע זמן כה רב - נמחקה מבלי שזכר לשמור לעצמו העתק שלה.

ב. מונעים מהכותב תחושת עלבון, שכן עצם זה שהוא מגלה את הודעתו בסל המיחזור, זה עבורו הוכחה מעודדת לכך, שמחיקת הודעתו מהאשכול המקורי נעשתה - מסיבה טכנית בלבד (כגון שיש בה סמול-טוק מיותר וכדומה), ולא חלילה מסיבה מהותית (כגון בגלל ח"ו פוגעניות ההודעה במאן דהו וכדומה).

ג. נותנים לאדם אפשרות לתקן, וזה דבר גדול ומעודד, שלא כמו מצב שבו ההודעה נמחקה לגמרי ואבדה לנצח - באופן שאין לאדם אפשרות לפשפש במעשיו דהיינו לעיין בה שנית כדי לבחון על מה ולמה היא נמחקה - ולכן אינו יודע איך ניתן לתקן.
אדם שלא מוצא את הודעתו בשום מקום, משל לאדם - שחטא - ונענש (אכן ידיעת האדם - כי נמחקה הודעתו אשר עבורה טרח לא מעט - נותנת בהחלט תחושה של היענשות), אבל הוא - אינו יודע במה חטא - וממילא אינו יודע על מה נענש, ואז לא זו בלבד שיש לו תסכול ומפח נפש (ואולי גם תחושת עלבון: "למה אני נענש?"), אלא גם אין לו שום אפשרות לתקן, שכן אין לו אפשרות לפשפש במעשיו, שכן הודעתו - שבה הוא רוצה כעת לפשפש כדי לבחון איך לתקנה - נמחקה ואבדה לנצח.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 747 אורחים