מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שקר סופרים

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
...

שקר סופרים

הודעהעל ידי ... » ה' אוקטובר 06, 2011 12:28 pm

קובץ שחולק בבתי כנסת בארץ ישראל
קבצים מצורפים
שקר סופרים.pdf
(431.38 KiB) הורד 1026 פעמים

עשוי לנחת

Re: שקר סופרים

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ה' אוקטובר 06, 2011 12:32 pm

... כתב:קובץ שחולק בבתי כנסת בארץ ישראל

אם אפשר להוריד לפידיאף, כי אני לא יכול לראות את זה כאן.

נטורי קרתא

הודעהעל ידי נטורי קרתא » ה' אוקטובר 06, 2011 2:47 pm

לצפות במקום להוריד: http://www.upfile4u.net/Files/5g1m8z.pdf

חיים

הודעהעל ידי חיים » ה' אוקטובר 06, 2011 2:58 pm

המאמר לא נדפס בישורון?

כמה השיעור להתעסק בענין המלבי"ם על קהלת? לא נודף כאן ריח של רדיפה?

נויירא

הודעהעל ידי נויירא » ה' אוקטובר 06, 2011 3:10 pm

זה המאמר שבישורון, ובאשכול על המלבי"ם ביקשו להעלותו

חיים

הודעהעל ידי חיים » ה' אוקטובר 06, 2011 3:11 pm

אבל מה פשר החלוקה בבתי הכנסת?
איפה הגבול?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' אוקטובר 06, 2011 3:17 pm

לא רדיפה ולא כלום!
זהו כנראה מאמרו הראשון של 'זכריש', כותב המאמר, והוא מאוד מאוד מרוגש מ'תגליותיו' המפעימות ומרגיש צורך לשתף את כל רבדי הצבור...
ובמיוחד, שבכך הוא יקנה לעצמו שם טוב, ואולי בעקבות כך יגיעו כמה גרושים...

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' אוקטובר 06, 2011 3:21 pm

זו גרסה מלאה ולא כגי' המצונזרת שבישורון.
לא נעים לכתוב דברים כאלו בעריו"כ, אבל האובססיה החולנית הזו של פרסום החוברת בבתי כנסיות! מוסברת במוחי הדל רק בשני אופנים, אחד מהם או שניהם:
א. תאוות פרסום של הכותב
ב. רדיפה אישית נגד עוז והדר/ האברך שכשל בפרסום הפירוש.
אין לי שום דבר עם אף אחד מהגורמים האלו, ולכן כאדם מן הצד אני מרשה לעצמי לומר לכותב, לא על הדרך הזו תהיה תפארתך. ביחד עם קלונם של עוז והדר, נחשף גם קלונך שלך.

נויירא

הודעהעל ידי נויירא » ה' אוקטובר 06, 2011 3:26 pm

כנראה הוא מקבל טבין ותקילין ממכון מתחרה

אבל האמת מה זה משנה, בא נחזור לעיסוקינו

נטורי קרתא

הודעהעל ידי נטורי קרתא » ה' אוקטובר 06, 2011 3:42 pm

איש_ספר כתב:זו גרסה מלאה ולא כגי' המצונזרת שבישורון.
לא נעים לכתוב דברים כאלו בעריו"כ, אבל האובססיה החולנית הזו של פרסום החוברת בבתי כנסיות! מוסברת במוחי הדל רק בשני אופנים, אחד מהם או שניהם:
א. תאוות פרסום של הכותב
ב. רדיפה אישית נגד עוז והדר/ האברך שכשל בפרסום הפירוש.
אין לי שום דבר עם אף אחד מהגורמים האלו, ולכן כאדם מן הצד אני מרשה לעצמי לומר לכותב, לא על הדרך הזו תהיה תפארתך. ביחד עם קלונם של עוז והדר, נחשף גם קלונך שלך.

אולי הוא באמת רוצה לתקן את העולם?

ישבב הסופר

הודעהעל ידי ישבב הסופר » ה' אוקטובר 06, 2011 3:45 pm

נויירא כתב:כנראה הוא מקבל טבין ותקילין ממכון מתחרה

אבל האמת מה זה משנה, בא נחזור לעיסוקינו

אין כל הוכחה שהצטרכו לשלם לו...
פוק חזי שלרדוף הזולת עד חרמה ולירד לאומנותו, לא צריכים שום משכורת, אנשים מוכנים לעשות את זה בחינם.
גם אני אינני מושפע משום צד כאן, אבל כבר טחנו קימחא דין עד אשר דק, ומעתה יש בפירסום החוברת הזאת 'חינם אין כסף לזיכוי הרבים' נטו רדיפות ללא הצדקה. מי שעדיין לא שמע על כך עד הנה, לא יקרא גם את הקונטרס.
א גוט יאהר. יה"ר שנזכה לשוב בתשובה שלימה, למען נחדל מעושק ידינו, ויקבל ה' אלוקינו תשובתינו כאישים וניחוחים, למען דבריו אשר אמר.

חיים

הודעהעל ידי חיים » ה' אוקטובר 06, 2011 4:00 pm

ישבב הסופר כתב:אין כל הוכחה שהצטרכו לשלם לו...
אם הוכחה אין כאן, לימוד זכות יש כאן...

בשלם סוכו

הודעהעל ידי בשלם סוכו » ה' אוקטובר 06, 2011 8:50 pm

אחרי כל הנאצות והקללות נגד כותב המאמר. מישהו כאן שם לב לכך שעוז והדר היו לפני שהם הדפיסו את החיבור אצל הרב יצחק ישעיה ווייס והוא הזהיר אותם שלא יעיזו להדפיס את הספר? האמת, אולי בכלל גם לרב ווייס יש משהו נגד עוז והדר, מישהו יודע משהו בעניין?

יונה ברד''ח

הודעהעל ידי יונה ברד''ח » ה' אוקטובר 06, 2011 9:09 pm

ציטוט מהודעת 'בן המחבר' באשכול 'מלבי''ם על קהלת';
'התגלית החמורה לא העלתה על שולחן הדיונים את כוונותיהם הזדוניות של המכונים התורניים, בינתיים אין חשד כזה [הערת יונה ברד''ח: כעת ברור שהייתה כוונה זדונית מאוד מאוד], אלא חשפה את בורותם ואת חוסר מומחיותם של "העוסקים במלאכה". כל אברך שנמאסו עליו לימודיו בכולל עובר קורס מזורז בעיבוד תמלילים ואחרי ביקור חפוז בספרייה הלאומית ובמכון לתצלומי כתבי יד, לאחר שבועיים צץ לו "חוקר תורני" מדופלם בעל מוניטין רב וארשת חשיבות גדולה, שבמחקר מזורז של חודש ימים מצא "כמה קווים מקבילים" בין כת"י לבין המלבי"ם. זו הבעיה החמורה שהתגלית חשפה, זו ולא אחרת.
שוב: לא חכמתו ויראת שמיו הם עומדים כאן למבחן, אלא מומחיותו בתחום ההדרת ספרים וכת"י.
חובבנות זו נובעת לא רק מחוסר וותק וניסיון - שהוא "מום עובר" - אלא גם מחיפזון וזלזול כפול: בציבור הקוראים ובדרישותיו של התחום. כמה חיבורים נדפסו על ספר קהלת? מאה? עורך בעל אחריות אמור לעבור מקופיא על כל מאה החיבורים לפני שמוציא ספר מתוך כת"י.
נזכרה גם "להיטותו" של האברך התמים לשייך את החיבור שמצא למלבי"ם. זו רעה חולה שפשתה כנגע אצל ה"חוקרים התורניים" החדשים. אשתקד התייחסו חכם באשי וכותבים אחרים בפורום זה לייחוס חיבור על משלי לרוקח.
יניחו הקוראים את יד ימינם על לוח לבם, יביטו במראה ויענו לעצמם בכנות: האם לדעתם החוקרים התורניים טורחים ללמוד את אופי התקופה בה חי המחבר שהם עוסקים בו, ואת תולדותיו? האם מישהו מפקפק בתועלת המרובה שיש ללימודים חיצוניים אלה לטיב עריכת החיבורים? נניח שהיה נחשף בזמן לסגנון חיבוריהם של המשכילים, בני תקופתו של המלבי"ם, ובבדיקה מהירה סביר שהיה נתקל במקרה בחיבורו של יונה ברד"ח שנדפס בלבוב, האם לא היתה נחסכת כלימה זו? ' עד כאן הציטוט.
נראה, שרבים מן הכותבים כאן מעלי [שוב העירני חכם אחד, שנראה שאינם אלא כותב אחד בעל כמה שמות קדושים, או שמא שניים ולא יותר], שאמנם נאמנים בכך שאינם עובדים או שייכים ל'עוז והדר', אבל הם פוחדים שיהיה כרגע גל 'רדיפות' נגד כל הזיופים/מריחות/טיוחים שנעשו בפירסומים כאלה ואחרים בעשרות שנים האחרונות (חיבורים, שייתכן שיש להם שייכות אליהם ישירות או בעקיפין...). זה באמת מלחיץ! תקוותי, שיהיו עוד כמה שידאגו לנקות את הארון מהחיבורים הנ"ל...
ואגב, עד לעת הזאת לא שמענו מכל החכמים ותלמידיהם תגובה עניינית למאמר ונספחיו.
נערך לאחרונה על ידי יונה ברד''ח ב א' אוקטובר 09, 2011 12:03 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אדג
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדג » ו' אוקטובר 07, 2011 12:46 am

יונה, אל תשטה. הכל יודעים מיהם הכותבים דלעיל ואיש מהם לא חשוד בזיוף וטיוח ועבודה שיטחית. הם אולי אינם בעלי תוארים רשמיים ממוסדות אוניברסטיאיים כאלה ואחרים, אך את בקיאותם וידענותם בתחום ההדרה וההוצאה לאור - אינה מוטלת בספק. יש בזה משום קטנות המוחין או חוסר ידיעה.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' אוקטובר 07, 2011 2:57 pm

יונה, 'בכבוד' (בהגייה מזרחית!), אתה מוזמן לצאת ולבדוק את הספרים שאליהם 'משתייכים' הכותבים דלעיל!!
תשתף אותנו במסקנותיך!

חיים

הודעהעל ידי חיים » א' אוקטובר 09, 2011 7:54 pm

יונה ברד''ח כתב: [הערת יונה ברד''ח: כעת ברור שהייתה כוונה זדונית מאוד מאוד]

דבר גלויות: הם ידעו שהחיבור אינו של המלבי"ם ובכל זאת פרסמו אותו על שמו.
יונה ברד''ח כתב:ואגב, עד לעת הזאת לא שמענו מכל החכמים ותלמידיהם תגובה עניינית למאמר ונספחיו.

ובכן, אין תשובה, כי כאמור "כעת ברור שהייתה כוונה זדונית מאוד מאוד מאוד מאוד...", הם אפילו ידעו שהחיבור של יונה ברד"ח והם פרסמו אותו מתוך "כוונה זדונית מאוד מאוד מאוד מאוד מ...".

ירושלמי

הודעהעל ידי ירושלמי » א' אוקטובר 09, 2011 8:09 pm

בשלם סוכו כתב:אחרי כל הנאצות והקללות נגד כותב המאמר. מישהו כאן שם לב לכך שעוז והדר היו לפני שהם הדפיסו את החיבור אצל הרב יצחק ישעיה ווייס והוא הזהיר אותם שלא יעיזו להדפיס את הספר? האמת, אולי בכלל גם לרב ווייס יש משהו נגד עוז והדר, מישהו יודע משהו בעניין?

הא לך:
viewtopic.php?f=7&t=6047&hilit=%D7%9E%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D%5B#p52376

בשלם סוכו

הודעהעל ידי בשלם סוכו » א' אוקטובר 09, 2011 9:03 pm

מעניין, מקריאת המאמר אני רואה כך;
א. עוז והדר פנו לרב יצחק ישעי' ווייס על מנת לברר על כתב היד, והוא אמר להם שזה לא מלבי"ם. אז בשביל מה הם שאלו אותו? תראו מה יצא מזה בסוף?
ב. עוז והדר השמיטו חלקים מהכתב יד, מחשש לדברי כפירה. הם נורמליים? או שהמלבי"ם היה 'כוייפר', אז שיעזבו אותו, או שידפיסו את 'המלבי"ם על קהלת' במלואו?

את הקובץ הבא קיבלתי במייל
http://www.UpFile4u.Net/Files/6h8w4x.pdf
ואחרי חיפושים רבים מצאתי גם את הספר המקורי של עוז והדר [בשוק האספנים טוענים שמחירו בעלייה...];
http://www.UpFile4u.Net/Files/1z4j9n.pdf

חיים

הודעהעל ידי חיים » א' אוקטובר 09, 2011 9:32 pm

א. ראה בקישור שהביא ירושלמי, הרב ווייס לא אמר שזה לא המלבי"ם.

ב. אחרי שהתברר שכוונתם היתה זדונית מאוד מאוד מאוד (ראה הודעתו של יונה ברד"ח), הם באמת לא נורמליים שהשמיטו את הקטע הבעייתי.

אמיתי

הודעהעל ידי אמיתי » ב' אוקטובר 10, 2011 5:57 pm

יונה ברד''ח כתב:ציטוט מהודעת 'בן המחבר' באשכול 'מלבי''ם על קהלת';

ואגב, עד לעת הזאת לא שמענו מכל החכמים ותלמידיהם תגובה עניינית למאמר ונספחיו.

מה יש להגיב? הם הודו בענין, ופרסמו הודעה בעיתונות שלא מדובר בחיבור של המלבי"ם.
כפי שכתבתי באשכול קודם, מדובר כנראה באדם צמא דם, והמאמר בישורון לא הביא אפקט מספיק, והוא היה חייב לשפוך את דמו בערב יום כיפור, אולי בזה הוא קיים את מנהג הכפרות.

חוצפא יסגא

הודעהעל ידי חוצפא יסגא » ב' אוקטובר 10, 2011 6:37 pm

נשמעת כאן קביעה מוסכמת (?), שכותב המאמר היה לו להסתפק בפרסום בישורון, ולא היה צריך להמשיך באובססיה החולנית "לשפוך דמו" גם בבתי הכנסת.
קודם כל, נאמנים עלינו דברי איש ספר שזו גרסה מלאה ולא כגי' המצונזרת שבישורון. ומשום זו בלבד מובן טעמו להפיץ מאמרו בבמה אחרת.
אבל לעצם הענין, הרי קוראי ישורון מונים כמה מאות איש בלבד, ואכן בדרך כלל מסתפקים הכותבים בסכום זה של קוראים, אבל כאן לא מדובר במאמר מחקרי, אלא בהסרת מכשול (לדעתו של הכותב) הנוגע לרבבות איש, ולכן אין הוא רוצה להסתפק באותם מאות. ודוק.
ועתה נותר להרהר אם בהשמצת הכותב בישורון על האובססיה החולנית וכו' אין משום שפיכת דם.

חיים

הודעהעל ידי חיים » ב' אוקטובר 10, 2011 6:49 pm

לאחר הודעת 'עוז והדר' בעיתונים החרדיים, מה הסרת מכשול יש כאן?

עט סופר

הודעהעל ידי עט סופר » ב' אוקטובר 10, 2011 9:05 pm

חוצפא יסגא כתב: הרי קוראי ישורון מונים כמה מאות איש בלבד, ואכן בדרך כלל מסתפקים הכותבים בסכום זה של קוראים, אבל כאן לא מדובר במאמר מחקרי, אלא בהסרת מכשול (לדעתו של הכותב) הנוגע לרבבות איש, ולכן אין הוא רוצה להסתפק באותם מאות.

לא ידעתי שעז והדר הצליחו להפיץ את המלבי"ם על קהלת לרבבות איש, אם אכן כך הרי זו הצלחה כבירה, [לצערי מסופקני אם יש רבבות שלמדו קהלת בעיון], עד היום הייתי בטוח שיותר קראו את ישורון מאשר ידעו על קיומו של המלבי"ם על קהלת לולי הפרסום בעיתונות להורידו מהמדפים ע"י עז והדר.
די תרפו מהנושא, אקדים למען הגילוי הנאות כי עבדתי רבות בעז והדר, כמו כולם גם אני יודע כי אם כל הרצון הכנה והסעייתא דשמיא של הרב לייפער, וההנהלה בארה"ב, הם מסתמכים על ממונים תחתיהם, יש מנהלי מחלקות יותר מוצלחים ויש פחות, ואכן היה פשלה, פרסום מינימלי של הסיפור זה לגיטימי, כולל ההערה שצריך לעשות קודם דוקטורט לפני שמוצאים ספר, אם זה מה שאתה מסיק מהסיפור זכותך.
מכאן עד להשמצת כל המוסד הדרך ארוכה, יש לי אישית בקורות על עוד מחלקות שונות לצד דברי שבח רבים על מחלקות שונות, כמו בכל דבר שגודל בחלק מהמקומות יש יותר הצלחה ונמצאו יותר האנשים המתאימים ובחלק פחות, די לזכור כי המפעל כולל מאות אברכים במספר גדול של פרויקטים שאין שום קשר בין אחד לשני מלבד ההנהלה המשותפת. ואגב חלק מהפרויקטים וראשי הפרויקטים הרב לייפער נתן לקהילות סגורות לנהלם למרות שאינו קשור להם כי האדמו"ר של אותה חסידות למשל ביקש, והרב לייפער לא רצה לסרב לגדול...
ואגב זה ידוע לי מידיעה אישית שכל פרוייקט שנהפך לרווחי הרווחים מופנים לפרוייקט חדש, חלקם מראש ברור שלעולם לא יהיו רווחים. אך הרצון של הרב לייפער להרבות כבוד שמים גובר על הכל, וארון הספרים המכובד אכן מוכיח על הסייעתא השמיא שזכו לה.

חוצפא יסגא

הודעהעל ידי חוצפא יסגא » ב' אוקטובר 10, 2011 9:17 pm

עט סופר כתב:מכאן עד להשמצת כל המוסד הדרך ארוכה.

הדרמה מיותרת. בלשון אחרת: מכאן עד להשמצת כל המבקרים כמשמיצים את כל המוסד הדרך ארוכה.

אדג
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדג » ב' אוקטובר 10, 2011 9:21 pm

עט סופר כתב:מכאן עד להשמצת כל המוסד הדרך ארוכה, יש לי אישית בקורות על עוד מחלקות שונות לצד דברי שבח רבים על מחלקות שונות, כמו בכל דבר שגודל בכל המקומות יש יותר הצלחה ונמצאו יותר האנשים המתאימים ובחלק פחות, די לזכור כי המפעל כולל מאות אברכים במספר גדול של פרויקטים שאין שום קשר בין אחד לשני מלבד ההנהלה המשותפת.
ואגב זה ידוע לי מידיעה אישית שכל פרוייקט שנהפך לרווחי הרווחים מופנים לפרוייקט חדש, חלקם מראש ברור שלעולם לא יהיו רווחים. אך הרצון של הרב לייפער להרבות כבוד שמים גובר על הכל, וארון הספרים המכובד אכן מוכיח על הסייעתא השמיא שזכו לה.

שלשה הדגשות - שלשה הערות:
א. טענת הכותב (לפחות בין השורות, ובאופן חלקי בשורות עצמם), שהלהט להוציא ספרים גובר על מקצועיות ההוצאה. - למעשה, אתה מסכים איתו! אתה אומר: אכן, חלקנו לא מקצועי, לא מתאים ולא ראוי, ובכל זאת עובד במכון עריכה חשוב ומכובד! לא נשמע לך מוזר?
ב. ב"ה, הציבור הירא לדבר השם, גדול ורחב, הביקוש למשרות רב על ההצע, והרבה אברכים יקרים ומוכשרים ישמחו להחליף את מקומם של הללו שאינם מתאימים. למה זה לא קורה, תחשוב...
ג. ארון הספרים המכובד של 'עוז והדר' איננו זקוק להגנתי או הגנת אי-מי. אך, חשוב כמה כבוד נמנע ואיזה כבוד שמים יכל להיות אם היה מושקע יותר מאמץ, הקפדה ופיקוח על הוצאת הספרים!
"יען לא האמנתם בי להקדישני לעיני בני ישראל לכן לא תביאו את הקהל הזה אל הארץ אשר נתתי להם", ופירש"י: "שאילו דברתם אל הסלע והוציא הייתי מקודש לעיני העדה ואומרים מה סלע זה שאינו מדבר ואינו שומע ואינו צריך לפרנסה מקיים דבורו של מקום, קל וחומר אנו". וכי כעת לא קידשו שם שמים ברבים שהכה על הסלע משה במטהו ויצאו מים? אלא שיכלו להרבות בכבוד שמים ולא הרבו.
ומסיימים בטוב.

עט סופר

הודעהעל ידי עט סופר » ב' אוקטובר 10, 2011 10:11 pm

אדג כתב:
עט סופר כתב:מכאן עד להשמצת כל המוסד הדרך ארוכה, יש לי אישית בקורות על עוד מחלקות שונות לצד דברי שבח רבים על מחלקות שונות, כמו בכל דבר שגודל בכל המקומות יש יותר הצלחה ונמצאו יותר האנשים המתאימים ובחלק פחות, די לזכור כי המפעל כולל מאות אברכים במספר גדול של פרויקטים שאין שום קשר בין אחד לשני מלבד ההנהלה המשותפת.

שלשה הדגשות - שלשה הערות:
א. טענת הכותב (לפחות בין השורות, ובאופן חלקי בשורות עצמם), שהלהט להוציא ספרים גובר על מקצועיות ההוצאה. - למעשה, אתה מסכים איתו! אתה אומר: אכן, חלקנו לא מקצועי, לא מתאים ולא ראוי, ובכל זאת עובד במכון עריכה חשוב ומכובד! לא נשמע לך מוזר?
ב. ב"ה, הציבור הירא לדבר השם, גדול ורחב, הביקוש למשרות רב על ההצע, והרבה אברכים יקרים ומוכשרים ישמחו להחליף את מקומם של הללו שאינם מתאימים. למה זה לא קורה, תחשוב...
ג. ארון הספרים המכובד של 'עוז והדר' איננו זקוק להגנתי או הגנת אי-מי. אך, חשוב כמה כבוד נמנע ואיזה כבוד שמים יכל להיות אם היה מושקע יותר מאמץ, הקפדה ופיקוח על הוצאת הספרים!
"יען לא האמנתם בי להקדישני לעיני בני ישראל לכן לא תביאו את הקהל הזה אל הארץ אשר נתתי להם", ופירש"י: "שאילו דברתם אל הסלע והוציא הייתי מקודש לעיני העדה ואומרים מה סלע זה שאינו מדבר ואינו שומע ואינו צריך לפרנסה מקיים דבורו של מקום, קל וחומר אנו". וכי כעת לא קידשו שם שמים ברבים שהכה על הסלע משה במטהו ויצאו מים? אלא שיכלו להרבות בכבוד שמים ולא הרבו.
ומסיימים בטוב.

כיון שהבנת דברים בשמי שלא התכוונתי אליהם אני חייב להבהיר, אין לי מושג כיצד הבנתי ממני 'שהלהט להוציא ספרים גובר על מקצועיות ההוצאה', להיפך ברור שהלהט לשלמות אינו יכול להבצע ע"י אדם אחד, ובאמת המערכת מורכבת ומכילה הרבה מאד ראשי מחלקות, אין לי מושג מי אחראי על הפשלה בקהלת, קשה לי להאמין שזה מעבר לראש מחלקה.
ישנם רבים רבים שפתחו מכונים מלאים כוונות טובות ומלאי להט לשלמות בכל המובנים, אך לא היה להם סייעתא דשמיא למצוא ממונים תחתיהם כהוגן, והכל נראה כפי שהוא נראה. לעז והדר היה סייעתא דשמיא ברוב המחלקות, והמציאות יעיד על מקומו בשולחן המזרח, היה חשוב לי להדגיש שגם אם אכן יש כשלון כאן ושם אינו מראה מגמה של כלל המערכת, ואדרבא יש שם להט חזק מאד לשלמות, [וברור למשל שלמתיבתא יש מטרה ללמד לעמך ופחות בתור ספר סופי במהדורא זו ולכן חייבים להספיק את הדף], והראיה כי פרוייקט הדגל הלא הוא הש"ס התעכב 20 שנה, אילו היה מגמה של 'שהלהט להוציא ספרים גובר על מקצועיות ההוצאה' לפני שנים רבות מאד הש"ס היה כבר גמור.
ואגבלא כתבתי כלום על האברכים הכותבים, אלא על הממונים...

אדג
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדג » ב' אוקטובר 10, 2011 10:58 pm

אני לא יודע מה אתה מדבר על כך שתלמוד בבלי דעוז והדר התעכב עשרים שנה? למיטב ידיעתי זה אולי לקח באמת כ15 שנה, אבל איש לא חיכה עד שיהיה מושם, והמהדורות הולכות ונדפסות עוד ועוד, עד שיגיעו לשלימותם. על פגמים ומומים במהדורת עוז והדר של הש"ס נדבר (אולי) בהזדמנות אחרת.

מראה כהנים

הודעהעל ידי מראה כהנים » ב' אוקטובר 17, 2011 4:03 pm

עשרים-שלושים עמודים ראשונים מספרו של יונה ברד"ח (או שמא מלבי"ם?) על קהלת
http://www.UpFile4u.Net/Files/2q7q5o.pdf
http://www.UpFile4u.Net/Files/1r3r3t.pdf
http://www.UpFile4u.Net/Files/1h1h8h.pdf

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 778 אורחים