מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מזל טוב לרבינו ה'נוטר' לרגל הגיעו ל-2000!

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
בגולה

מזל טוב לרבינו ה'נוטר' לרגל הגיעו ל-2000!

הודעהעל ידי בגולה » ב' פברואר 27, 2012 11:13 pm

נוטר.png
נוטר.png (3.3 KiB) נצפה 6388 פעמים

'נוטר הכרמים' אינו ככל הכותבים כאן. מרביתן המכריעה של הודעותיו אינן של שורה אחת או שתיים. הן ארוכות, למדניות, חובקות ידע מקיף, 'חבורה' שלימה!
ניתן לומר, שאלפיים הודעות אלו - השקולות כנגד 10,000 הודעות של שאר הכותבים - הם כנגד "אלפיים שנות תורה" (עי' עבודה זרה, פרק קמא)
כה לחי!

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

Re: מזל טוב לרבינו ה'נוטר' לרגל הגיעו ל-2000!

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' פברואר 27, 2012 11:37 pm

אני לא בטוח שידידי המושלם הרב המופלא הנוטר שליט"א, שבע נחת מציון זה, אבל צודק הרה"ג בגולה שאחר שהודעותיו רובם ככולם מלאים בדברי חכמה ותורה, לא עתה יבוש יעקב ולא עתה פניו יחוורו כי בראותו ילדי רוחו מעשה ידיו בקרבו יקדישו שמו. ומי יתן ויכתבו מיליו בספר כראוי וכיאות להן. אכן בשביל לברך את נוטר צריך להיות נוטר בעצמו, ואני לא באתי למדרגה זו, לכאן כאן שבת קולמוס.

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ג' פברואר 28, 2012 12:07 am

לא אמנע מלהביע את ברכותי, ואחלוק הרגשותי עם כולם [כרמי שלי לא נטרתי...],
אכן מפרי ידי ידידנו הנוטר, כל אשכול חדש בגדר "חבורה" / "מערכה"
והדברים שזורים בחן ומפוארים בעטרת זהב
בהלכה ובאגדה, במחשבה ובהשקפה
דבר דבור על אופניו
הרבה למדתי מדבריו הקדושים
חוכמתי ונתחכמתי טובא
אף לפעמים הדפסתי לי הדברים למען יעמדו לנגד עיני לעונג שבת,
ואכן היו הדברים שמחים ומאירים כנתינתן מסיני
ברך ה' חילו ופועל ידיו תרצה
יזכה להוסיף ולהרבות פעלים לתורה ולעבודה.

[אין כאן ניסיון להתחרות עם חרוזי נוטר כלל, למען לא תהא האמת נעדרת, עקב אונס החרוז...]

ערער בערבה

הודעהעל ידי ערער בערבה » ג' פברואר 28, 2012 1:31 am

אף שאיני כדאי ואף שציוני המספרים הללו מעלים בי משום מה זכרונות מימי שיעור בי"ת בישיבה קטנה, עכ"ז חלילה לי מהחמיץ את ההזדמנות להביע רגשי התפעלות מהיקף ידיעותיו וכשרונו הברוך של הרב נוטר הכרמים, אשר כרמיו ככרמי עין גדי, כל אשכול היוצא מהם אתה מוצא בו טעם יין ישן שדע"ז נוחה הימנו, ובכל עת שאמשמש בדבריו הריני מקיים בעצמי מקרא שכתוב 'כי תבא בכרם רעך ואכלת ענבים כנפשך שבעך'.
ביותר חש אני לשיר שירת דודי לכרמו על היותו 'איש האשכולות' - שהכל בו, לא תחם את עצמו במשעולי כרמו גדר מזה וגדר מזה, אך הגביה עצמו למעלה ממחיצת הכרם לדלות גם מגפני שכניו ולשמח לבבו מטוב יינם, ועם זאת נשמר לבל יתערבו זמורות זרות בכרמיו, ולא חת להשקות אשכלות מרורות לשועלים קטנים המחבלים בכרמים.
אצטרף אף אנוכי לברכת איש ספר, ואייחל לעת אשר יבשילו אשכלותיו ענבים, ויבא עת בציר לכרמו, ונגש חורש בקוצר ודורך ענבים במושך הזרע ונטפו ההרים עסיס וכל הגבעות תתמוגגנה, ולעולם לא תחדל הכרם את תירושה המשמח אלוקים ואנשים.
נערך לאחרונה על ידי ערער בערבה ב ג' פברואר 28, 2012 1:41 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

כותב

הודעהעל ידי כותב » ג' פברואר 28, 2012 1:38 am

למרות שהרב נוטר הכרמים נר"ו אינו מתייחס לריבוי הכמות רק לריבוי האיכות, כדברי עצמו באשכול הברכות לחכם באשי, אברכו בקצירת האומר, שירבה גבולו בהפצת מעיינותיו החוצה בטעמו המיוחד והמשובח.

ובחדא מחתא אברך את ידידנו הידען הנפלא חכם באשי נר"ו, שירבה להחכימנו תמיד מאוצרו הטוב והמפואר.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' פברואר 28, 2012 1:49 am

אף אני אענה חלקי ומצטרף לברכות החברים, המשך כך! רבינו נוטר, לזכותינו בחדושיך הנפלאים הערוכים בטוב טעם ודעת
וימשיכו לפוץ מעיינותיך חוצה.

ישבב הסופר

הודעהעל ידי ישבב הסופר » ג' פברואר 28, 2012 3:19 am

אפריון נמטיה לידיד נפשי ר' נוטר שליט"א שמילא אסמינו שבע בדבריו של טעם וריח טוב להנות בהם בני אדם, וכל הודעותיו מפיקים מזן אל זן, ועתה הגיע יובל האלפיים בלעה"ר, כה לחי. יחייהו ה' ויתן לו כח לעשות חיל כשאיפותיו הטהורות, ויקבל משנה שכר הן על הדרישות והן על הפרישות, ויזכה לעשות רצונו כרצונו של מקום ויפק רצון מאת ה'.

מעיין

הודעהעל ידי מעיין » ג' פברואר 28, 2012 3:23 am

מצטרף בברכה לבבית לחברינו נוטר כרמינו [ומאתים לנוטרים את פריו...]
אעתיק כאן מה שכתבתי באשכול הסמוך בענין משכן וכליו שפתח הרב נוטר בחידושים ודיונים מאלפים
ייש"כ להרב הנוטר שכוחו רב בדברי תורה שיש בהן ממש [כלשון הנוב"י בתשו']
ועכשיו מביא לכאן מאויר ה'בית המדרש' לתוך 'בית הסופרים'

וזאת מבדיקה בארכיון בפורום כותב ניק לפי תומו
מהיחידים שכל הודעותיו שוות קריאה ומלאות עניין

[באתי כמזכיר שמספר זה היא עם פרישתו בזמן מן הזמנים בימים מיוחדים מהשתתפות בפורום...viewtopic.php?f=7&t=4848&p=38410#p38410]
וגם בנוסף למה שכתב בניקים אחרים
viewtopic.php?f=7&t=5955&p=51391#p51391

ישיבישקייט

הודעהעל ידי ישיבישקייט » ג' פברואר 28, 2012 8:29 am

במילים פשוטות ובלי מליצות אודה לרבינו הנוטר על דברי תורתו שחולק עימנו.
הרבה החכמתי מדבריך ונעימים הם לי יותר מרוב התנצחויות שבביהמ"ד.
חילך לאורייתא. יה"ר שתזכה לרוב חידושי תורה מכוונים לאמת מתוך בריות גופא ונהורא מעליא.

חקר

הודעהעל ידי חקר » ג' פברואר 28, 2012 9:43 am

גם אנכי זעירא דחברייא מבין הנהנים מאור תורתו המאיר של הנוטר שליט"א, מצטרף אל המברכים שיזכה [ונזכה כולנו] שיפוצו מעיינותיו חוצה ברחובות פלגי מים, ויאותו רבים לאורו.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' פברואר 28, 2012 10:20 am

ברכותַי לך רבי 'נוטר הכרמים' על הגיעך ל-2000 הודעות (אם כי הודעת, בעָבר הלא רחוק, שאין סך ההודעות קובע...).
מקצת מכתיבתך היא בחינת 'נוטר' על ההשקפה הטהורה, ומרביתה - בחינת 'כרמים', מלא מזן אל זן, פה ועט (ומקלדת) מפיקה פנינים ומרגליות!
כה לחי!

בעלזער

הודעהעל ידי בעלזער » ג' פברואר 28, 2012 10:41 am

האלף... ומאתיים לנוטר.

יחסית אני חדש כאן, אך מן המעט שהספקתי לראות, באמת מגיע לו לנוטר מלה טובה, לא רק שהוא שופע בכל עניין ועניין, בלע"ר שפת לימודים יוצאת מן הכלל.

אנו בהחלט ממתינים בקוצר רוח שיפתח לנו את אוצרו הטוב, ויבשר לנו שעומד להביא את פריו למשמש בה בכל שעה ושעה, ועם כל הכבוד לפורום והבית המדרש כאן, רצוננו לראות עלי ספר אם זה משלו אם זה משל רבו הגאון רש"א שליט"א.

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' פברואר 28, 2012 11:15 am

אאדה ראש משביר
בכוחו כי כביר
גלי דרעיה ותביר

דעותיו מי יכפיר
ה' פעלו יכיר
ויוסיף לו למכביר

זמנו אף כי יקיר
חננו מן מעשיר
טוב עין ואביר

יראנו רוב כוחו
כולנו נשבע מטובו
לב ארי לו

מנחם משיב נפשו
נעיז טעון נגדו
סמוך יתן לתשובתו

עוז תורה בו
פנינים לא שוו לו
צדיק כפעלו

קורא אל כתיבתנו
ראש ועין הוא לנו
שיריו שם לכבודנו

תפארת לראשנו

אולי חלש אבל הקדשתי 3 דק'

ירושלמי

הודעהעל ידי ירושלמי » ג' פברואר 28, 2012 1:19 pm

אף אני אענה את חלקי, ואברכנו בברכה נאמנה לקחיו ותורותיו הנאמנים, הזכים והבהרים שמרעיף מע"ג פורום זה, עוד מימי ראשיתו, בהם הגיב והניב אשכולות ברוכים נוטפי עסיס.

ולמעירים אודות העיתוי ד2000 אענה, עפי"מ ששמעתי מת"ח אחד, שנזדמנתי יחד עמו לברית שערך ידיד משותף לבנו, ושם קם הת"ח ונשא דברים מופלגים בשבח אבי הבן. לאחמ"כ שאלתיו מה ענין זו לזו, ומאימתי משבחין את אבי הבן בברית בנו.
ואף הוא נענה כנגדי ואמר, הנה כי כן, ידידנו המשותף הרי הוא כלי מלא כל חמדה, וראוי לכל שבח ועטרה. ברם ביום יום, אין לנו את העיתוי ואת הבמה לשבחו ולפארו כמידתו, ואטו נעמוד תחת למרפסת ביתו ונשורר שיר חדש. ומשהלה עומד ביום שמחתו, אזי גם אם אין בשמחה עצמה משום קשר ושייכות לשבחי אבי הבן, מ"מ הרי שמחה זו משמשת לנו כהזדמנות נאותה לשבחו כמידתו.

ודון מינה.

יברך ה' את ידידי - ידידנו נוטר שליט"א (אשר בעגה הפנימית של חברי הפורום מיקרי "נויטר"), וימשיך כרמו להניב פרי עשיר ומתוק, ואף זו נצרכה לברכה - שתהא נטירתו עולה ומשתבחת, לנטרה ולגדרה, אף לעבדה ולשמרה.

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » ג' פברואר 28, 2012 1:26 pm

בעלזער כתב:יחסית אני חדש כאן, אך מן המעט שהספקתי לראות, באמת מגיע לו לנוטר מלה טובה, לא רק שהוא שופע בכל עניין ועניין, בלע"ר שפת לימודים יוצאת מן הכלל.

האין כאן סתירה למש"כ כאן:
בעלזער כתב:וברוח הימים האלו אוסיף ואומר כי אילו הייתי מצרף את התגובות שלי מכל הניקים בעבר הייתי עולה על חמשת אלפים....?!

הייתי שולח לך את הדברים ב'פרטי' אך אין אצלך אפשרות כזו!

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' פברואר 28, 2012 2:46 pm

אפשר כתב שם בליצנותא כריבוי הסימנים שם עיי"ש

אך נראה יותר שכוונתו שהניק שלו חדש
דהנה יש לחקור כשכותבים תיבת "אני" בפורום האם הכוונה היא לגוף האדם או לניק, ולדרך בתרא אתי שפיר ודו"ק דחדש הוא

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » ג' פברואר 28, 2012 3:48 pm

היא שיחתי כתב:אך נראה יותר שכוונתו שהניק שלו חדש
דהנה יש לחקור כשכותבים תיבת "אני" בפורום האם הכוונה היא לגוף האדם או לניק, ולדרך בתרא אתי שפיר ודו"ק דחדש הוא

א"כ איך ראה רק מעט מדברי ה'נוטר'.

סימנא

הודעהעל ידי סימנא » ג' פברואר 28, 2012 3:56 pm

וי"ל לפי מאן דאמר שבעל תשובה כקטן שנולד, והא שינוי השם הוא אחד מתנאי בעל התשובה.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ג' פברואר 28, 2012 8:14 pm

אנכי הק' נבוך לא מעט למקרא הברכות והשבחים, שמידות גדושות של טובת עין ורוחב לב נבללו בהן.
נעימה חברתכם ונכבדה ידידותכם, ולי מה יקרו רעיך א'ל!

מי יתן ויתקיימו כל האיחולים והמשאלות של כולנו - רעים אהובים בפורום תורני ומועיל זה, ובנוסף להתרחבותו בכמות, ובעיקר באיכות ובתוכן, של בית מדרש וירטואלי חשוב זה, נזכה ללמוד וללמד גם בבתי המדרשות ה'מקוריים' והותיקים, שמימיהם של אבותינו לא פסקה ישיבה מהם. עם הגמ' הכבדה והסטנדר, בגו שחוח ומח מאומץ, בעמל מחשבה ויגיעת בשר, כזה נראה ונקדש!

בהשראת האוירה האצילה והמרוממת ששוררת כאן לאחרונה, ובמשק כנפי עליצות הנפש בהתחדש עלינו חודש שמרבים בו בשמחה, אציע לקבוע מקום מיוחד שבו ידרשו הכל בכבוד האכסניה הנפלאה, יכירו ויוקירו טובה לבוסתן החמד הנדיר שהוקם כאן ביזע ובמסירות.

עטרה בראש יטול המנהל הנכבד הגאון אי"ס שליט"א, הדגול מרבבה, אשר לו ולידענותו המופלגת, לפעליו הרבים והעצומים, למידת טובו וענותנותו, נאוה כל תהילה.

מה דעתכם?

שבטיישראל

הודעהעל ידי שבטיישראל » ג' פברואר 28, 2012 9:04 pm

ו"אלפיים" לנוטרים את פריו ...

לולי דמיסתפינא

הודעהעל ידי לולי דמיסתפינא » ד' פברואר 29, 2012 12:51 am

נוטר הכרמים, אשר כסתו מוטלת בין גדולי הדור א"צ לדידי ולדכותי.

אמנם האי יומא דקא גרים, בבחינת שני אלפים תורה, כי טוב סחרה מכל סחורה, כל דיבוריו מלאים זיו ונוגה מפיקים, דברים מזוקקים, בחן מיוחד השמור לדבריו ולסגנונו גדול בענקים, אור בהיר בשחקים, בנוסף לתוכן המלא תוכן עשיר ואיכותי, אשר יינו שתיתי, פריו אכלתי, ורבות החכמתי, עט סופר פורה, ביחד עם גדלות בתורה, וביראה טהורה, אשר לו עטרה עטרה, כמותו ירבו בישראל בפרי תפארה, ויזכה להנות בהם בני אדם, בפרי מגדים, כלו ממתקים וכלו מחמדים.

קלונימוס הזקן

הודעהעל ידי קלונימוס הזקן » ד' פברואר 29, 2012 7:10 pm

ראוי הוא הנוטר, לברכה ערוכה כדבעי, ועוד חזון למועד.
עכ"פ מז"ט מז"ט כה לחי

ציבור

הודעהעל ידי ציבור » ד' פברואר 29, 2012 7:39 pm

גם אני מצטרף לכל המברכים והמוקירים את רוב ערך הנויטר.
חילך לאורייתא

חיים

הודעהעל ידי חיים » ה' מרץ 01, 2012 12:54 pm

וכמה קולעת היתה ברכת קבלת הפנים של מנהלינו אי"ס לרגל הצטרפותו של נוטר הכרמים [בזמנו "מגיב ומניב"] לסגל החכמים דכאן:
איש_ספר כתב:הנה העת והשעה לברך את ידידינו החכם השלם, ברק השחר, מורג חרוץ, בעל פיפיות תל תלפיות, מכונה מגיב ומניב על הצטרפותו לסגל חברי בית מדרשינו הק'. יהי בואו לברכה!

יוסףלוי

הודעהעל ידי יוסףלוי » א' מרץ 04, 2012 2:16 pm

נוטר, החכמתי ממך בעניין הכת"י שהצגתי לאחרונה. תזכה לרוב נחת.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 131 אורחים