מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שבת שכולה שבת

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
שומר מסורת

שבת שכולה שבת

הודעהעל ידי שומר מסורת » ב' אוגוסט 02, 2010 11:43 am

למי שיש קצת זמן, וקשה לו להירדם, מומלף לקרוא את החוברת שבת שכולה שבת, פשוט מרומם...

ישראל הר כסף

Re: שבת שכולה שבת

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ב' אוגוסט 02, 2010 12:08 pm

אתה יודע מה החוברת הזו מזכירה לי, את התיאורים של יעקב ב. פרידמן על הישיבות של 'פעם', כשכ"א יודע שתמיד היו בטלנים, ולא תמיד הרגישו את 'בית היין' מיד עם הכניסה לביהמ"ד וכו' וכו'.
אלו תיאורים יפים של מציאות שלא היתה ולא תהיה. אבל יפים לדמיון. כתיבה מדהימה וריקה.
ח"ו שאבוא עם בקורת לחוברת מסוימת זו, אלא שהרבה פעמים פוגשים את זה, וגורם רק לגיחוך.
את המדור של סיקור אירועים בעיתונות שלנו ראית פעם מסתמא, אולי שיעסיקו את כותב החוברת- הוא עושה את זה לא רע.
'אלפים מהישיבה בכותל המזרח של עולם הישיבות....' מוכר, לא?

לומד

הודעהעל ידי לומד » ב' אוגוסט 02, 2010 12:15 pm

לא קראתי את החוברת. אבל אני לא מבין, ישראל, למה אתה כל כך שלילי?

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ב' אוגוסט 02, 2010 12:35 pm

בהשפעת המאורעות האחרונים...
אני לא כ"כ שלילי כתבתי בפירוש את החלק החיובי שזה כתיבה מדהימה ויפה, ועל זה אין חולק, אבל תנסה לחשוב אם ככה נראית המציאות.
אני כשלעצמי גם נהנה לקרוא כאלו דברים, אבל חשבתי שמזה להפיק התעלות זה לא כ"כ תועלתי.
עדיף לנסות לרומם את המציאות בה אנו חיים, מאשר לרומם את הדף עליו כתובים הדברים, וככה לשמוח שאנחנו טובים.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ב' אוגוסט 02, 2010 12:47 pm

מה זו החוברת הזו. תחכימו נא את הבור.
והיכן ניתן להשיגה?

בורגני

הודעהעל ידי בורגני » ב' אוגוסט 02, 2010 12:53 pm

ישראל הר כסף כתב:עדיף לנסות לרומם את המציאות בה אנו חיים, מאשר לרומם את הדף עליו כתובים הדברים, וככה לשמוח שאנחנו טובים.

יפה התחלת לדבר לעניין!
2. תחליט , זה אתה או לא אתה, אני ממש התבלבלתי.

שומר מסורת

הודעהעל ידי שומר מסורת » ב' אוגוסט 02, 2010 1:57 pm

חכם באשי כתב:מה זו החוברת הזו. תחכימו נא את הבור.
והיכן ניתן להשיגה?

זה נמצא באוצר,

שומר מסורת

הודעהעל ידי שומר מסורת » ב' אוגוסט 02, 2010 1:59 pm

ישראל הר כסף כתב: כתיבה מדהימה וריקה.

לו ידעת את מעלת הכותב, ידידי רבות בשים, היית כותב אחרת, יש לו מאמרים בכל נושאי התלמוד בספרי קהל עדת ירושלים, הוא כתב לאחרונה מאמר על קידוש החודש, שיצאתי מהכלים!
כנראה את החוברת הוא כתב בנסיעה חזור ממירון עם קצת התרגשות...

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ב' אוגוסט 02, 2010 2:17 pm

חס ושלום שבקרתי את הכותב, היה לא תהיה, כיוונתי רק על התוכן, לא על סגנון הכתיבה, לא על הכותב.
וגם לא על התוכן כאן אלא על סגנון כזה המופיע הרבה בבית מדרשינו בו הקנקן יותר חשוב ממה שיש בו.

גם נכון שהד"ת המשולבים בו יפים ומתאימים לאיש הדגול האומרם. התכוונתי רק למה שבין לבין. בתור דבר פנימי זה יפה בשביל לרומם ולהעלות את המורל, אבל כך זה מופץ החוצה.

שיבר

הודעהעל ידי שיבר » ב' אוגוסט 02, 2010 7:33 pm

בין יתר הפנינים הפזורים בספר נחמד זה, מובא בו גם את אחד מק"ן הטעמים למנהג אכילת "פיצוחים" (פאפיטעס בלע"ז) בשבת - והוא שמלבד שמם שמורה על כך, גם אכילתם גופא אומרת שירה... מזמור שיר ליום השבת...

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ב' אוגוסט 02, 2010 8:12 pm

שיבר כתב:בין יתר הפנינים הפזורים בספר נחמד זה, מובא בו גם את אחד מק"ן הטעמים למנהג אכילת "פיצוחים" (פאפיטעס בלע"ז) בשבת - והוא שמלבד שמם שמורה על כך, גם אכילתם גופא אומרת שירה... מזמור שיר ליום השבת...

זה שצטטת 'מנהג' נפלא זה שכנראה היה נהוג כבר בין התנאים והאמוראים, הכריחני לשאלך מי הוא מחבר ספר נפלא זה?

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ב' אוגוסט 02, 2010 9:09 pm

וכבר אמרו בעלי נוטריקון:
שבת נוטריקון: שבת בו תפצח פיצוחים!

אברהם

הודעהעל ידי אברהם » ב' אוגוסט 02, 2010 9:19 pm

רבי זקן, האם שכחת גם את הגמרא בביצה יג,ב 'רב מקלפא ליה דביתהו [בשבת] כסי כסי [מלא כוסות של גרעיני שעורים], ור' חייא מקלפא ליה דביתהו כסי כסי'. הרי שהיה מנהגם לאכול גרעיני שעורים בשבת. וכנראה הוא בשביל [עונג שבת ו]להשלים מאה ברכות וכדאיתא בטור דמהאי טעמא יש לאכול פירות בשבת.
נערך לאחרונה על ידי אברהם ב ג' אוגוסט 03, 2010 1:01 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

בורגני בורגני

הודעהעל ידי בורגני בורגני » ב' אוגוסט 02, 2010 9:57 pm

אם אנחנו לא נרגיש שבת מהי , מה נמכור לחילונים ונאמר "שבת מקור הברכה" ולא הולכים למחללי שבת וכו וכו וכו בלה בלה בלה...
ברור שעם השקעה קבועה בהכנה ( גשמית ורוחנית) לשבת מרגישים שבעס קוידעש, ואגב האבא של שבת זה האדמור בעל נתיבות שלום.

שבת שלום.

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ב' אוגוסט 02, 2010 10:58 pm

בורגני בורגני כתב:אם אנחנו לא נרגיש שבת מהי , מה נמכור לחילונים ונאמר "שבת מקור הברכה" ולא הולכים למחללי שבת וכו וכו וכו בלה בלה בלה...
ברור שעם השקעה קבועה בהכנה ( גשמית ורוחנית) לשבת מרגישים שבעס קוידעש, ואגב האבא של שבת זה האדמור בעל נתיבות שלום.

שבת שלום.

הבה נתקן בעל נתיבות שבת שלום. ואין דברי מכוונים כלפי האיש, אלא כלפי הפסטיבל הבלתי פוסק בחודשיים האחרונים עד לשולי שוליה של העיתונות החרדית. (העיתון משפחה פספס בשבוע היארצייט מלהביע גודל יקרת, ושבוע אח"כ הביא כתבה לפיצוי, בה כתב שוטה אחד להשוות לאותו ספר עם כמה מספרי גדולי עולם...).
אגב, עדיין לא גילה אף אחד את אוזני מיהו מחבר הספר הנדון באשכול. אולי מוכן מישהו לספר לי?

שומר מסורת

הודעהעל ידי שומר מסורת » ב' אוגוסט 02, 2010 11:04 pm

שם מחבר הספר מופיע בשם המחבר באוצר החכמה!

הפלא ופלא

הודעהעל ידי הפלא ופלא » ב' אוגוסט 02, 2010 11:05 pm

אגב, עדיין לא גילה אף אחד את אוזני מיהו מחבר הספר הנדון באשכול. אולי מוכן מישהו לספר לי?

יעי' כבודו באוצר

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ב' אוגוסט 02, 2010 11:08 pm

שומר מסורת כתב:שם מחבר הספר מופיע בשם המחבר באוצר החכמה!

הפלא ופלא כתב:

יעי' כבודו באוצר

תודה לעיצה הנפלאה. אילו היתה לי האפשרות הייתי עושה זאת מכבר, אלא שמנוע אני מכך, על כן אכפול בקשתי.

קונה הכל

הודעהעל ידי קונה הכל » ב' אוגוסט 02, 2010 11:15 pm

ר' יחיאל משה וורטהיימר
מתורתו של רבי לייב מינצברג

בורגני בורגני

הודעהעל ידי בורגני בורגני » ב' אוגוסט 02, 2010 11:16 pm

שגם זה ימחק, מי שראה ראה...
נערך לאחרונה על ידי בורגני בורגני ב ג' אוגוסט 03, 2010 10:14 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ב' אוגוסט 02, 2010 11:17 pm

תודה רבה.

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ב' אוגוסט 02, 2010 11:38 pm

לזקן פלא גדול עליך בדבריך על הנתיבות שלום. אני מניח שלא הבנתי את דבריך, אחרת גם כאן יכתבו עליך, והנה אני כותב שפערת פיך על גדולים. רח"ל.

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ב' אוגוסט 02, 2010 11:40 pm

ישראל הר כסף כתב:לזקן פלא גדול עליך בדבריך על הנתיבות שלום. אני מניח שלא הבנתי את דבריך, אחרת גם כאן יכתבו עליך, והנה אני כותב שפערת פיך על גדולים. רח"ל.

אם עורכי עיתונים - 'גדולים' הם בעיניך, הריני מודה באשמה.

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ב' אוגוסט 02, 2010 11:47 pm

חשבתי שכתבת על הנתיבות שלום. סליחה.

תולדות אדם

הודעהעל ידי תולדות אדם » ג' אוגוסט 03, 2010 12:46 pm

בורגני בורגני כתב:ואגב האבא של שבת זה האדמור בעל נתיבות שלום.

מבלי להמעיט בהוא זה מחשיבותו של הנתיבות שלו' זצ"ל, אשר ספריו הנמכרים באלפי עותקים (!) מעידים על יקרתם, נראה לי שהכינוי "אבא של שבת" קצת חורג מהפרופורציה, קח נא לדוגמא את ספרי אדמור"י קאסוב-ויזניץ וראה את אש הקודש של השבת הבוערת בין הדפים, ומה עם "סידורו של שבת"? ועוד רבות. ושוב כבודו של הנתב"ש במקומו מונח אשר השכיל להטעים לנו בדרונו השפל והמבובל את טעמו המתוק של השבת ע"י כתיבתו המיוחדת, רק כוונתי שכדאי להיזהר בחלוקת תוארים כי כבר אחז"ל "מתוך שבחו בא לידי גנותו".

בורגני בורגני

הודעהעל ידי בורגני בורגני » ג' אוגוסט 03, 2010 1:32 pm

תולדות אדם כתב:
בורגני בורגני כתב:ואגב האבא של שבת זה האדמור בעל נתיבות שלום.

מבלי להמעיט בהוא זה מחשיבותו של הנתיבות שלו' זצ"ל, אשר ספריו הנמכרים באלפי עותקים (!) מעידים על יקרתם, נראה לי שהכינוי "אבא של שבת" קצת חורג מהפרופורציה, קח נא לדוגמא את ספרי אדמור"י קאסוב-ויזניץ וראה את אש הקודש של השבת הבוערת בין הדפים, ומה עם "סידורו של שבת"? ועוד רבות. ושוב כבודו של הנתב"ש במקומו מונח אשר השכיל להטעים לנו בדרונו השפל והמבובל את טעמו המתוק של השבת ע"י כתיבתו המיוחדת, רק כוונתי שכדאי להיזהר בחלוקת תוארים כי כבר אחז"ל "מתוך שבחו בא לידי גנותו".

לא חוזר בי!
ברור שגם אדמורי ויז'ניץ ובעצם כל גדולי החסידות הגדילו את מעלת השבת, ובמיוחד האמרי חיים זי"ע, אבל הנתיבות שלום מטעים את דבריו כך ש'כל אחד יכול' ובמקום שנמצאת גדלותו אתה מוצא פשטותו, דבריו הנעימים מחלחלים לכל לב, פורטים על נימי הרגש, ומעצימים את נימי השכל. כך שגם המוח וגם הלב ירוו מדשן ביתך.

חיים

הודעהעל ידי חיים » ג' אוגוסט 03, 2010 2:54 pm

זקן ששכח כתב:הבה נתקן בעל נתיבות שבת שלום. ואין דברי מכוונים כלפי האיש, אלא כלפי הפסטיבל הבלתי פוסק בחודשיים האחרונים עד לשולי שוליה של העיתונות החרדית. (העיתון משפחה פספס בשבוע היארצייט מלהביע גודל יקרת, ושבוע אח"כ הביא כתבה לפיצוי, בה כתב שוטה אחד להשוות לאותו ספר עם כמה מספרי גדולי עולם...).

דברים תפלים!
מה המניע שלך?
או מה מציק לך?

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ג' אוגוסט 03, 2010 2:57 pm

חיים כתב:
זקן ששכח כתב:הבה נתקן בעל נתיבות שבת שלום. ואין דברי מכוונים כלפי האיש, אלא כלפי הפסטיבל הבלתי פוסק בחודשיים האחרונים עד לשולי שוליה של העיתונות החרדית. (העיתון משפחה פספס בשבוע היארצייט מלהביע גודל יקרת, ושבוע אח"כ הביא כתבה לפיצוי, בה כתב שוטה אחד להשוות לאותו ספר עם כמה מספרי גדולי עולם...).

דברים תפלים!
מה המניע שלך?
או מה מציק לך?

חיים, אם החלטת לצעוד בעקבותי, אשתדל בע"ה לספק לך עוד סיבות לכך. ותודה רבה על ההתייחסות ותשומת הלב, אתה ממש מחמם לי את הלב.

חיים

הודעהעל ידי חיים » ג' אוגוסט 03, 2010 3:00 pm

זקן ששכח כתב:
חיים כתב:

דברים תפלים!
מה המניע שלך?
או מה מציק לך?

חיים, אם החלטת לצעוד בעקבותי, אשתדל בע"ה לספק לך עוד סיבות לכך. ותודה רבה על ההתייחסות ותשומת הלב, אתה ממש מחמם לי את הלב.

לא ציפיתי לתגובה הולמת יותר.
אני לא חשוב מהנתיבות שלום.

בצלאל

הודעהעל ידי בצלאל » ג' אוגוסט 03, 2010 3:19 pm

אחזור לראש הדברים. לכאורה איכפת לו לישראל הר כסף האוטופיה המנותקת שבה נכתבו הדברים, שהיא תופעה שלרוב מונעת ומרחיקה את מימוש הכוונות, ולא מניעה אותן.
ואם בקהל עדת ירושלים עסקינן, אביא מה ששמעתי מפי איש אמת שהיה במירון בשבת לך לך להנאתך ולטובתך, וראה שבשעה שהביאו בשעת הסעודה את סיר החמין המהביל רכוב על גבי עגלה אל תוך אולם הסעודה, פצחו הכל בבת אחת בשירת "ימים על ימי מלך תוסיף". ראו כמה אוהבים בני את השבת.
ואם הבאתי דברי איש אמת, אגרור אגב הכי את מה שראיתי בעיני. פעם אחת אמרו בפניו של אותו ת"ח שבירושלים שאדמו"ר פלוני אמר בשעת ה"תורה" בעת עריכת השולחן הטהור, ששבת ר"ת שטריימל במקום תפילין, והשיב להם על אתר: שטותים במקום תורה. ודפח"ח.

מגיב ומניב

הודעהעל ידי מגיב ומניב » ד' אוגוסט 04, 2010 8:18 pm

אנכי הקטן גם קראתי עונג האסופה הנ"ל, שכולה מחמדים התבוננויות והרגשים על ש"ק. אך שתים אעירה. חדא, אף אם באמת אין מרגישים שבת, לפחות טוב שמדברים על זה, וכמשל חסידים, אם אין בראנפע"ן מדברים על בראנפע"ן, ווזה מגביר את ההשתוקקות והעבודה להגיע להשגות גבוהות יותר. ועוד, אם החוברת 'פנימית' היא למה היא נצורה באוצר ומוטלת לפני כל.

ואגב, שמעתי ממו"ר הגר"ש אויערבאך שליט"א בשם הס"ק מקעלם ז"ל, שמי שלא מרגיש נשמה יתירה בשבת, שלא יחשוב שיש לו את זה...והוסיף תוכ"ד, אבל יש בזה הרבה דרגות.

בן_מנחם

הודעהעל ידי בן_מנחם » ד' אוגוסט 04, 2010 10:16 pm

בצלאל כתב:ואם בקהל עדת ירושלים עסקינן, אביא מה ששמעתי מפי איש אמת שהיה במירון בשבת לך לך להנאתך ולטובתך, וראה שבשעה שהביאו בשעת הסעודה את סיר החמין המהביל רכוב על גבי עגלה אל תוך אולם הסעודה, פצחו הכל בבת אחת בשירת "ימים על ימי מלך תוסיף". ראו כמה אוהבים בני את השבת.
ואם הבאתי דברי איש אמת, אגרור אגב הכי את מה שראיתי בעיני. פעם אחת אמרו בפניו של אותו ת"ח שבירושלים שאדמו"ר פלוני אמר בשעת ה"תורה" בעת עריכת השולחן הטהור, ששבת ר"ת שטריימל במקום תפילין, והשיב להם על אתר: שטותים במקום תורה. ודפח"ח.

אם מגיעים כבר לתגובות מעין אלו חייבים למחוק את האשכול, לדעתי בכל אופן.

בצלאל

הודעהעל ידי בצלאל » ד' אוגוסט 04, 2010 11:47 pm

בן_מנחם כתב:אם מגיעים כבר לתגובות מעין אלו חייבים למחוק את האשכול, לדעתי בכל אופן.

אם עסקינן בהלכות דעות והרהורי הלבבות, אולי זה המקום להביע את דעתי, שתגובות מעין אלו אין להם מקום בפורום, לדעתי בכל אופן.

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ה' אוגוסט 05, 2010 12:27 am

בצלאל כתב:
ואם בקהל עדת ירושלים עסקינן, אביא מה ששמעתי מפי איש אמת שהיה במירון בשבת לך לך להנאתך ולטובתך, וראה שבשעה שהביאו בשעת הסעודה את סיר החמין המהביל רכוב על גבי עגלה אל תוך אולם הסעודה, פצחו הכל בבת אחת בשירת "ימים על ימי מלך תוסיף". ראו כמה אוהבים בני את השבת.

בצלאל, האם אתה בטוח שהיה זה בשעה שרבם נוכח עמהם? זה נשמע כל כך הזוי עד שאני מבין את כעסו של זה שביקש למחוק את הדברים.

ישראל הר כסף

הודעהעל ידי ישראל הר כסף » ה' אוגוסט 05, 2010 9:07 am

זקן ששכח כתב:
בצלאל כתב:

בצלאל, האם אתה בטוח שהיה זה בשעה שרבם נוכח עמהם? זה נשמע כל כך הזוי עד שאני מבין את כעסו של זה שביקש למחוק את הדברים.

האמת שאני לא הייתי נבהל מכזה סיפור בכלל, לכולנו יש 'יציאות' נחמדות וליצנות שנופלת עלינו מידי פעם, אני בטוח שאם הייתי יושב שם זה לא היה צורם לי, אולי זה לא מה שמתואר על השבת הנפלאה והמרוממת שעברה עליהם, אבל מה קרה- זה עבירה, לכם זה לא היה קורה? אין אצלכם אף פעם איזה תלוצצות קטנה, מה קרה? על מה הבהלה והכעס וההסברים וההתנצלויות, יושבים קבוצה- ועוד שהיא קבוצה סגורה, והיתה להם 'יציאה', שיהנו.
פשוט לא הבנתי את הנושא. לא הייתם פעם בישיבה? אז לנו עכשיו זה לא קורה כי אנחנו כבר לא עם אותה קבוצה כנהוג בין החסידים וכד' אבל אם הייתי נשאר עם אותם חברים גם בגיל מאה הייתי מרגיש טוב עם בדיחות כאלה.

זקן ששכח

הודעהעל ידי זקן ששכח » ה' אוגוסט 05, 2010 1:58 pm

ישראל הר כסף כתב:האמת שאני לא הייתי נבהל מכזה סיפור בכלל, לכולנו יש 'יציאות' נחמדות וליצנות שנופלת עלינו מידי פעם, אני בטוח שאם הייתי יושב שם זה לא היה צורם לי, אולי זה לא מה שמתואר על השבת הנפלאה והמרוממת שעברה עליהם, אבל מה קרה- זה עבירה, לכם זה לא היה קורה? אין אצלכם אף פעם איזה תלוצצות קטנה, מה קרה? על מה הבהלה והכעס וההסברים וההתנצלויות, יושבים קבוצה- ועוד שהיא קבוצה סגורה, והיתה להם 'יציאה', שיהנו.
פשוט לא הבנתי את הנושא. לא הייתם פעם בישיבה? אז לנו עכשיו זה לא קורה כי אנחנו כבר לא עם אותה קבוצה כנהוג בין החסידים וכד' אבל אם הייתי נשאר עם אותם חברים גם בגיל מאה הייתי מרגיש טוב עם בדיחות כאלה.

ידידי ר' ישראל. בקבוצה שאני נמצא זה לא קרה וגם לא יקרה. נראה לי שיש מינימום של 'כבוד רבך' ועל כן שאלתי אם היה רבם עמהם. אין זה 'יציאה' של בחורים הנמצאים לבדם בישיבה, אלא של קבוצה נכבדה, מאות אברכים בעלי משפחות ועוד עם מנהיג?!
אגב, עדיין מסופק אני אם באמת היה רבם עמהם, כי לא קבלתי תשובה.

תולדות אדם

הודעהעל ידי תולדות אדם » ה' אוגוסט 05, 2010 7:07 pm

דרך אגב המימרא של ש'טריימל ב'מקום ת'פילין, היא מימרא חסידית עתיקה וכמדמוני דאתאמרי בשם צדיקים.

מגיב ומניב

הודעהעל ידי מגיב ומניב » ה' אוגוסט 05, 2010 7:26 pm

תולדות אדם, אתה בורח מאש קטנה לאש גדולה, מוטב שלא לקבל שמימרא מטופשת זו נאמרה ע"י צדיקים קדומים, זה זלזול בכבוד התפילין שנקראו אות ומקיימים בהם מצוה מדאורייתא, וקרקפתא דלא מנח תפילין וכו', להשוותם לאיזה מגבעת שבתית חשובה ככל שתהיה, ישתקעו הדברים ולא יאמרו...

וכל מודה על האמת יקבל את דברי אלה, שאינם נובעים מאי הערכה ויקר לרבותינו גדולי החסידות, אלא מחרדה לכבודם.
נערך לאחרונה על ידי מגיב ומניב ב ה' אוגוסט 05, 2010 7:53 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

תולדות אדם

הודעהעל ידי תולדות אדם » ה' אוגוסט 05, 2010 7:45 pm

מצאתי את מקור המאמר http://www.otzar.org/wotzar/Book.asp?14 ... KS&page=45
כמובן זה מתאים לאלו שדברי רבותה"ק תלמידי הבעש"ט יקרים בעיניהם. ומי שלא, אנא ינצור אצבעותיו מלירוק אש כדי לא הבעיר בעירה אשר סופה מי ישורנו.
קבצים מצורפים
מהרש''מ הכהן.png
מהרש''מ הכהן.png (6.52 KiB) נצפה 12273 פעמים

אדג
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדג » ה' אוגוסט 05, 2010 7:54 pm

ומה יאמר כבודו על אמרת בעל התניא קדישא ושו״ע הרב, שר״ה שחל בשבת הוי הקוגעל במקום תקיעת שופר?
אינני יודע למי ירמוז תלמיד חכם שבירושלים אבל בלא ספק, אין זה שטות. ואולי התכוון להתאונן על ירידת הדורות, שבעבר היו האדמורי״ם אומרים תורות מעוררות הלב וכעת ירוד ירדנו?

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 344 אורחים