מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אודות הספר ארחות טהרה

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
סעדיה

Re: אודות הספר ארחות טהרה

הודעהעל ידי סעדיה » ו' נובמבר 13, 2015 12:58 pm

לומד_בישיבה כתב:---
לצערי לא היה ניתן להידבר עם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א לאחר שהתאמץ מאוד בשיעור שאמר ביארצייט של החזו"א זי"ע, והוא עמד להוכיח שכוונת הרמב"ם שהלוים אינם יוצאים למלחמה, היינו שאי אפשר לחייבם, אך מותר להם לצאת למלחמה.

ומאז?

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ו' נובמבר 13, 2015 1:07 pm

ראשית, לא ראית קצף ולא כעס, והוא גם לא קיים.
בעבר העלה כאן מאן דהוא, פשקוויל ולא השיב מה מקורו, בסופו של דבר לבקשתי, איש ספר הסיר את הקובץ מההודעה. נדמה לי שזה בעמוד 2 באשכול זה.

העלו כאן מודעה מיתד, זה בסדר.
העלו כאן גם את אחד המכתבים שאתה העלת, אבל ככל הנראה מדובר בפשקוויל.
אבל אתה מעלה חמש פשקווילים ביחד, ממילא ראיתי לנכון להסב את תשומת ליבך לענין, שהרי אינך חשוד בעיני כמפרסם פשקוויל, אלא כאדם שבתום לבבו משרת בעלי אינטרסים בעייתיים.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ו' נובמבר 13, 2015 2:29 pm

יאיר1 כתב:ראשית, לא ראית קצף ולא כעס, והוא גם לא קיים.
בעבר העלה כאן מאן דהוא, פשקוויל ולא השיב מה מקורו, בסופו של דבר לבקשתי, איש ספר הסיר את הקובץ מההודעה. נדמה לי שזה בעמוד 2 באשכול זה.

אבל אתה מעלה חמש פשקווילים ביחד, ממילא ראיתי לנכון להסב את תשומת ליבך לענין, שהרי אינך חשוד בעיני כמפרסם פשקוויל, אלא כאדם שבתום לבבו משרת בעלי אינטרסים בעייתיים.

אותו ברנש ששילם מעות והכניס פשקוויל לעיתון 'יתד נאמן' שולח גם בדוא"ל ומפרסם פשקווילים בבתי כנסת וכו'.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ש' נובמבר 14, 2015 6:34 pm

גימפעל כתב:
יאיר1 כתב:ראשית, לא ראית קצף ולא כעס, והוא גם לא קיים.

אותו ברנש ששילם מעות והכניס פשקוויל לעיתון 'יתד נאמן' שולח גם בדוא"ל ומפרסם פשקווילים בבתי כנסת וכו'.

אותו 'ברנש' שפרסם ביתד, הדבר עבר ביקורת מינימאלית של ועדת יתד.
פרסום במייל או ברחובות ירושלים ושות', נעשה על ידי כל אדם החפץ להכות רעהו בסתר.
וזה ההבדל, והחילוק גדול מאד. עדיין אני ממליץ לך לא לשחק לידי המחרחרים ריב ומדון, באיצטלא של צידקות.
רק עתה פתחתי את הקובץ 'מעט עובדות' שהוא לשון הרע גמור מלבד היותו דברי הבל.
קובץ כזה הוסר בהודעה כנ"ל.
תנהג בחכמה אם תסירו גם אתה.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ש' נובמבר 14, 2015 6:39 pm

יאיר1 כתב:אותו 'ברנש' שפרסם ביתד, הדבר עבר ביקורת מינימאלית של ועדת יתד.
פרסום במייל או ברחובות ירושלים ושות', נעשה על ידי כל אדם החפץ להכות רעהו בסתר.
וזה ההבדל, והחילוק גדול מאד. עדיין אני ממליץ לך לא לשחק לידי המחרחרים ריב ומדון, באיצטלא של צידקות.
רק עתה פתחתי את הקובץ 'מעט עובדות' שהוא לשון הרע גמור מלבד היותו דברי הבל.
קובץ כזה הוסר בהודעה כנ"ל.
תנהג בחכמה אם תסירו גם אתה.

אני סומך על הצנזור של מנהלי הפורום שהם לא פחות ואפ' יותר מקפידים מהועדה המינימלית של יתד.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ש' נובמבר 14, 2015 6:42 pm

בשיקול הדעת, אכן אני סומך עליהם עשרת מונים, אבל בבדיקת כל החומרים, אני לא בטוח שאיש ספר מוריד כל קובץ...
אדרבא, תפנה אליו שיחווה את דעתו האם זה מתאים להיות כאן.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ש' נובמבר 14, 2015 7:28 pm

שאלה בהל' לשון הקשור רק בעקיפין לאשכול זה. אדם הולך למו"ץ פלוני הוא מורה על דם גמור שזה מראה כשירה. מה הוא צריך לעשות. לשתוק משום איסור לשון הרע או אולי זה בכלל מש"כ בקובץ אגרת חז"א [ח"ב סי' קל"ג] וז"ל - כי ראוי להמחזיקים בתורת ה' לדעת את גדוליה באופים האמתי, ואם הותר לדבר לה"ר על אומן באומנותו, להאיש הדורש עליו לצורך, על מי שתורתו אומנותו לא כש"כ שמותר להודיע להמחזיקים בתורה. וצריכים לדעת, כי הידיעה של חכמי הדור לבם ומדתם הן הן גופי תורה עכ"ל. כמובן אם בלא"ה לא יאמינו לו אין ענין לספר, ולכאורה צריך לשאול מורה הוראה מובהק מה עליו לעשות בכה"ג. האם זה פשוט שהם לא יורו לו שעליו להגיד מהסיר מכשול. מה הדין אם רבנים מובהקים ומקובלים כבר כתבו להדיא כנגד פסקי המו"ץ ההוא ומה שהיחיד מספר בסה"כ מחזק הוראה זו, האם כה"ג פשוט שאסור לספר. האם מי שכן מספר למנוע מכשול מהרבים האם אפשר להגדיר זה כפשקוויל? האם מכתבי רבנים בכלל פשקוויל?
כל מה שכתבי רק שאלה תיאורטי, וכל דמיון לעובדא זו או אחר על אחריות הקורא בלבד.
נערך לאחרונה על ידי חובב_ספרים ב ש' נובמבר 14, 2015 7:53 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ש' נובמבר 14, 2015 7:44 pm

לתשומת לבכם, בפרשייה הקודמת שיתד חשף -התחקיר הנודע אודות רצועות התפילין- התייעצו עם מרן ראש הישיבה שליט"א לפני הפרסום.

סביר מאוד שכך נעשה גם בפעם הזאת.

הניסוח הבזוי 'שילם מעות והכניס פשקוויל' מתאים רק למי שלא יודע איך עובדת המערכת בעניינים כאלו.

צולניק

הודעהעל ידי צולניק » ש' נובמבר 14, 2015 7:55 pm

אום אני חומה כתב:לתשומת לבכם, בפרשייה הקודמת שיתד חשף -התחקיר הנודע אודות רצועות התפילין- התייעצו עם מרן ראש הישיבה שליט"א לפני הפרסום.

הניסוח הבזוי 'שילם מעות והכניס פשקוויל' מתאים רק למי שלא יודע איך עובדת המערכת בעניינים כאלו.

או שכן או שלא, מה שבטוח שהגרא"יל לא חתם על מכתב זה.
ולמען הסר לזות שפתים, אף אצלי [הקטן] מתקבל הרושם שאותו מורה הוראה מכשיל את הרבים הן בספרו והן הוראת מראות [ועל חלק מהבעיות כבר עוררו גדולי פוסקי דורנו זצוק"ל ושליט"א], אך נראה שיש דרכים מועילות יותר לפעול נגד מורה זה מאשר הפעולה שננקטה.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ש' נובמבר 14, 2015 8:40 pm

אום אני חומה כתב:לתשומת לבכם, בפרשייה הקודמת שיתד חשף -התחקיר הנודע אודות רצועות התפילין- התייעצו עם מרן ראש הישיבה שליט"א לפני הפרסום.

אני לא מאמין שמרן ראש הישיבה שליט"א (אגב אני לא יודע למי הכוונה) אמר לכתוב בעיתון שמי שמסתמך על שיטת הנוב"י הוא קרקפתא דלא מנח תפילין, אך כל זה במאמר המוסגר מפני שאינו שייך לדיון כאן.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ש' נובמבר 14, 2015 8:52 pm

חובב_ספרים כתב:שאלה בהל' לשון הקשור רק בעקיפין לאשכול זה. אדם הולך למו"ץ פלוני הוא מורה על דם גמור שזה מראה כשירה. מה הוא צריך לעשות. לשתוק משום איסור לשון הרע או אולי זה בכלל מש"כ בקובץ אגרת חז"א [ח"ב סי' קל"ג] וז"ל - כי ראוי להמחזיקים בתורת ה' לדעת את גדוליה באופים האמתי, ואם הותר לדבר לה"ר על אומן באומנותו, להאיש הדורש עליו לצורך, על מי שתורתו אומנותו לא כש"כ שמותר להודיע להמחזיקים בתורה. וצריכים לדעת, כי הידיעה של חכמי הדור לבם ומדתם הן הן גופי תורה עכ"ל. כמובן אם בלא"ה לא יאמינו לו אין ענין לספר, ולכאורה צריך לשאול מורה הוראה מובהק מה עליו לעשות בכה"ג. האם זה פשוט שהם לא יורו לו שעליו להגיד מהסיר מכשול. מה הדין אם רבנים מובהקים ומקובלים כבר כתבו להדיא כנגד פסקי המו"ץ ההוא ומה שהיחיד מספר בסה"כ מחזק הוראה זו, האם כה"ג פשוט שאסור לספר. האם מי שכן מספר למנוע מכשול מהרבים האם אפשר להגדיר זה כפשקוויל? האם מכתבי רבנים בכלל פשקוויל?
כל מה שכתבי רק שאלה תיאורטי, וכל דמיון לעובדא זו או אחר על אחריות הקורא בלבד.

כפי שכבודו כתב, זו שאלה תאורטית. ופשוט שמכתב בכותב הגרח"ק הגריא"ל או הגר"ש אינם פשקוויל, וכן מכתב שכותב רב גדול ומוסמך.
מכתב שאני כותב [עם כל הכבוד אליי..] ושולח במייל, או שמא אף מוסיף את חתימות אי אלו רבנים על דבריי, ומוסיף כהנה וכהנה עובדות עם חצאי אימתות ושות' וכדו' זה פשקוויל.
ואף מכתבי הרבנים, שמפורסמים שלא על פי הוראתם נכנס קצת לגדר פשקוויל.

מקווה שהחילוק הובן, והחרפה תוסר בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ש' נובמבר 14, 2015 9:06 pm

האשכול ננעל. אם בידי אחד מהחברים, דברים עניינים לגופו של ספר, נא יפנה, וישאו שערים ראשם לכבודו.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 725 אורחים