מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

עזרה לחבר הזקוק להיוושע בזש"ק

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
פלגינן

Re: עזרה לחבר הזקוק להיוושע בזש"ק

הודעהעל ידי פלגינן » א' יולי 09, 2017 5:22 pm

אבא יודן כתב:איני יודע למה זה לא כל כך מקובל אך לכאורה דבר הראשון והפשוט שיכולים לעשות הוא לאמץ ילד!
ואם לסגולה, אנכי יודע ממש כלי ראשון מזוגים שאמצו ילד ונושעו.

א. פשוט מאוד. מה הבעיה? אוספים ילד בחנות שאמא הולכת לקנות תינוק חדש. כמה ילדים כבר אמצת?
ב. לעולם לא תדע מכלי ראשון שרק זה מה שעשו. ואני יודע מכלי ראשון על אנשים שאין להם ספק שהסגולה שהם עשו עבור אחרים, היא שהועילה. ולא היא.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' יולי 09, 2017 5:33 pm

מחפש משמעות כתב:מלבד כן אסור שזה שמתפללים אליו ידע מכך,

אני מקוה שהכוונה היתה עליו ולא כמו שכתוב.

פעם נסע הגאון ר' גדליה נדל לחו"ל לטיפולים עקב מחלתו. אחרי כחודש שמעו ע"ז תלמידיו מוויזניץ והיגיעו לבקר אותו. כאשר הגיעו שאלו אותו למה הסתיר את נוכחותו בארה"ב מהן, וענה להם "בשביל מה לספר".
אמרו לו "כך נוכל להתפלל על הרב".
אמר להם "אין מציאות בעולם שאחד יתפלל על חבירו. זה שרואים ענין להתפלל על אחר זה במקום שכואב לו להאדם מה שכואב לו לחבירו, והוא מתפלל על כאבו. כהיום אין אף אחד שכואב את כאב חבירו, ע"כ אין שום סבה לספר".

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » א' יולי 09, 2017 6:06 pm

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:[quote="מ.

פעם נסע הגאון ר' גדליה נדל לחו"ל לטיפולים עקב מחלתו. אחרי כחודש שמעו ע"ז תלמידיו מוויזניץ והיגיעו לבקר אותו..

לגאון רבי גדליה נדל היו תלמידים מוויזניץ?

בערל

הודעהעל ידי בערל » ב' יולי 10, 2017 6:20 pm

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:

פעם נסע הגאון ר' גדליה נדל לחו"ל לטיפולים עקב מחלתו. אחרי כחודש שמעו ע"ז תלמידיו מוויזניץ והיגיעו לבקר אותו. כאשר הגיעו שאלו אותו למה הסתיר את נוכחותו בארה"ב מהן, וענה להם "בשביל מה לספר".
אמר להם "אין מציאות בעולם שאחד יתפלל על חבירו. זה שרואים ענין להתפלל על אחר זה במקום שכואב לו להאדם מה שכואב לו לחבירו, והוא מתפלל על כאבו. כהיום אין אף אחד שכואב את כאב חבירו, ע"כ אין שום סבה לספר".

הסיפור הזה מובא באיזהשהוא מקום?

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' יולי 10, 2017 7:38 pm

כדכד כתב:
ליטוואק פון בודאפעסט כתב:[quote="מ.

פעם נסע הגאון ר' גדליה נדל לחו"ל לטיפולים עקב מחלתו. אחרי כחודש שמעו ע"ז תלמידיו מוויזניץ והיגיעו לבקר אותו..

לגאון רבי גדליה נדל היו תלמידים מוויזניץ?

כן.
הוא שימש בישיבת וויזניץ שנים ספורות.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' יוני 26, 2018 6:41 pm

היות וט"ו בתמוז מתקרב אני מקפיץ את האשכול הזה

צביב

הודעהעל ידי צביב » ג' יוני 26, 2018 11:50 pm

אוהב אוצר כתב:מצטרף לדברי 'חיים שמעון'.
מידיעה על אחד שעשו לו כך על קברו של מרן החזו"א זצ"ל וזכה לפרי בטן אחרי שנים.
נראה לי שאחד התנאים הקריטיים ביותר שאסור שידעו מזה מלבד אנשי המנין עצמו.

''גם אחד התנאים ''הקריטיים'' שיתחילו יחד, וכל פרק יתחילו יחד.
( שמעתי שאפשר לברר על סגולה זאת אצל מורינו המשגיח רבי חזקי' משקובסקי שליט''א)

בענין ברכת כהנים שמעתי מהגר''י אדלשטיין זצ''ל לכוון ביברכך על בנים, וישמרך על בנות, ( כמ''ש במדרש)

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ד' יוני 27, 2018 12:34 am

בערל כתב:
ליטוואק פון בודאפעסט כתב:

הסיפור הזה מובא באיזהשהוא מקום?

הרב אליהו לוין שליט"א כתב אותו בהסכמתו לספר 'והתקדשתם' מאת הרב ישראל קלמן (בן הינדא לרפו"ש) קראהן.
קבצים מצורפים
20180626_173142.jpg
20180626_173142.jpg (1.42 MiB) נצפה 3444 פעמים

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' מאי 27, 2020 11:08 am

מחפש משמעות כתב:
ארי כתב:ואולי בשעת ההגדה עצמה כשאומרים והגדת לבנך הוי שעת הכושר להזכיר את האוה"ח ולבקש על זש"ק.

אכן ראיתי מביאים שבעת הכרזת ה'מגיד' [כנראה נוהגים להכריז וזה לא מגיע רק מהחיידר- וזה נושא לאשכול בפני עצמו] יבקש על זרע של קיימא.

שמעתי שהזמן הוא במזיגת כוס שני "וכאן הבן שואל" - כאן הוא הזמן לשאול בן.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' מאי 27, 2020 11:11 am

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:פעם נסע הגאון ר' גדליה נדל לחו"ל לטיפולים עקב מחלתו. אחרי כחודש שמעו ע"ז תלמידיו מוויזניץ והיגיעו לבקר אותו. כאשר הגיעו שאלו אותו למה הסתיר את נוכחותו בארה"ב מהן, וענה להם "בשביל מה לספר".

וצ"ע ממאמרז"ל: "רבא כי הוה חליש יומא קמא לא מגלי מכאן ואילך א''ל לשמעיה פוק אכריז רבא חלש מאן דרחים לי לבעי עלי רחמי ומאן דסני לי לחדי לי וכתיב {משלי כד-יז} בנפול אויבך אל תשמח ובכשלו אל יגל לבך פן יראה ה' ורע בעיניו והשיב מעליו אפו" (ברכות נה ב)
ואולי יש ליישב בדוחק.

לכשיבקע

הודעהעל ידי לכשיבקע » א' מאי 31, 2020 1:29 am

הסגולה הכי חשובה (מניסיון של כמה אנשים המוכרים לי אישית) לא להיכנס ללחץ.

בסוף ל99 אחוז בטכנולוגיות של היום יש ילדים. הלחץ הוא גורם מאוד מפריע לעניין.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' יולי 07, 2020 11:44 am

כיוון שהיום ט"ו בתמוז אני מעלה זאת שוב
כדכד כתב:אני מכיר יהודי ששמע לפני כמה שנים מהרב בן ציון המגיד זצ"ל לפני היא"צ של האור החיים הקדוש (טו תמוז) שסגולה לעלות לציון האוה"ח הקדוש ביא"צ
ולהתפלל על המבוקש ותפלה זו בעז"ה תתקבל ובפרט המסוגל להתפלל על זש"ק וכן גם סגולה לענין זה לקבוע קביעות של לימוד בספר אור החיים הקדוש.אותו יהודי התפלל שם ובטו בתמוז לשנה הבאה נולד בנו בכורו.
היה אברך אחר שהיה נשוי שנים רבות והי' זקוק לישועה וחבריו רצו לעזרו. היהודי הראשון בסיפור הציע שיתפללו באותה שנה בציון האור החיים הקדוש ביא"צ ואברך אחר הציע לאברך הזקוק לישועה לתת שיעור בספר אור החיים הקדוש בפרשיות השבוע.
בתמוז לשנה הבאה נולד בנו הבכור של היהודי השני (אחרי כו"כ שנים).
כיום יש לשני האברכים כמה ילדים.
יש לשער שסגולה זו תועיל לעוד יהודים

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ג' יולי 07, 2020 12:41 pm

עיין תורת יעקב להגריח"ס בפרשת שלח ותמצא נחת.
נערך לאחרונה על ידי יוסף חיים אוהב ציון ב ג' יולי 07, 2020 12:43 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ג' יולי 07, 2020 12:43 pm

אוהב אוצר כתב:עוד משהו בשם הרב מוצפי שליט"א, שהבעל יקנה/ייתן לאשתו סכום כסף ובו תרכוש את היין לברית הקרובה ששמעו עליה או מוזמנים אליה.

זה בן איש חי בס' עטרת תפארת.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ג' יולי 07, 2020 4:43 pm

אני הקטן חיכיתי לזכות לזש"ק קרוב לעשר שנים, וב"ה שנושעתי (בלי שום התערבות רפואית!)

אפרט כאן הסגולות שעשיתי:

אשתי מחזקת תמיד אות ה"א הנעשה מכסף (כמש"כ בספר המדות), גם היא מחזקת אתה תמיד ( - גם כשהיא ישנה, מתחת הכר בשקית) חתיכת מגנט וחתיכת עץ מאילן שגדלה על קבר של צדיק (במקרה דידן, מעל קבר ר' יהודה בר' עלאי, [כך הורה מוהרא"ש זצ"ל])

עסקנו בדברים שיש בהם זיכוי הרבים

השתדלנו לקיים מצות הכנסת אורחים

החברים שלי והחברות של אשתי תמיד התפללו בעדינו, הרבה פעמים עם דמעות (כפי שהעידו אח"כ)

קיבלנו הרבה ברכות מהרבי שלנו

התפללנו הרבה בבית, בביהמ"ד, ובמקומות הקדושים, ובכל מקום, ושפכנו הרבה הרבה הרבה דמעות להקב"ה שיחון אותנו בזש"ק

תודה לה' יתברך שלמעשה זכינו ליעשות הורים לילד נחמד, בן פורת יוסף!

אולי עוד דברים שכבר שכחתי...

(אם מישהו רוצה לדעת יותר פרטים, אני מוכן לענות [באישי, כמובן] ולעזור)

פולסברג

הודעהעל ידי פולסברג » ד' אפריל 07, 2021 2:39 am

לכשיבקע כתב:הסגולה הכי חשובה (מניסיון של כמה אנשים המוכרים לי אישית) לא להיכנס ללחץ.

בסוף ל99 אחוז בטכנולוגיות של היום יש ילדים. הלחץ הוא גורם מאוד מפריע לעניין.

וכיון שכן הוא ב''ה בדורינו, צריכים להתענג על צד הטוב שיש בזה - השקט והשלוות הנפש, ולא להיבהל, וסוף הישועה לבוא.

סח לי הגאון ר' אשר וויס שליט''א, על א' מילדיו שחיכו כמה שנים לזש''ק, ולאחר מעשה שהגיע הישועה אמרו שלא הי''ל ימים טובים יותר מאלו, בה ישבו ועסקו בתורה ועבודה על מי מנוחות, ואשרי המחכה ויגיע.

אור עולם

הודעהעל ידי אור עולם » ד' אפריל 07, 2021 11:40 am

התפרסם לאחרונה על זוג שנושע לאחר כ"א שנים לאחר שבנו מקווה טהרה בברכתו של ר' חיים.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' אפריל 07, 2021 12:08 pm

ידוע לי אישית על קבוצה של כמה זוגות בני אותו גיל בערך שהתגוררו בעיר מסויימת והיו תקועים בענין זה.

בשלב מסויים נעשה בירור במקוה המקומית שבו נהגו לטבול (הנשים כמובן...), ונמצא שם איזה פגם. לאחר שתוקנה המקוה נושעו כולם ב"ה.

דרופתקי דאורייתא

עזרה לחבר הזקוק להיוושע בזש"ק

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ד' אפריל 07, 2021 12:59 pm

בהסרטה שהתפרסמה מרן הגרח"ק שליט"א אומר להם "זו העצה", וזכו אחר כ"א שנה.

עצם הסגולה ידוע, ומעתה חזקה שיתפרסם יותר ויותר.

הנה מתוך קונטרס 'אוצרות הזמן' (פורים, עמוד קיח)

כתוב בקונטרס בצל רבנן (סיפורים ועובדות מגדולי ישראל מהרב יעקב הופמן שליט"א): "אמר הגר"י קמנצקי זצ"ל לאברך שלא נולד לו זרע של קיימא אחר ב' שנים מנישואיו, שיתעסק בבניית מקוה נשים, וכמ"ש ירמיהו (י"ד ח') "מקוה ישראל ה' מושיעו בעת צרה", וכן עשה, ונעזרו בזרע של קיימא. גם אחרים היה הגרי"ק מייעץ לכך".

ושמעתי מהרב מרדכי קרימלובסקי (מנהל המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בישראל), שידוע לו הרבה עובדות בחשוכי בנים שנדבו לתרום מקוה, או חלק גדול, וקצת זמן אחרי זה נפקדו בזרע של קיימא.

(וכמדומה שהיה גם אי אלו חשוכי בנים שקיבלו הבטחה מהגראי"ל שטיינמן, באם ינדבו עבור בניית מקוה, ואפילו עבור שיפוצים, יזכו לזרע של קיימא).

וכן מטא לן מהגאון רבי משה ניישלאס אבדק"ק סקוורא זצ"ל, שסגולה בדוקה ומנוסה שכל מי שמתעסק בבניית מקוואות, הן בגופו הן בממונו, תזכה תיכף לזרע של קיימא.

כתוב בספר גדולי הדורות (עמוד תשכ"א, בחלק על רבי יצחק דוב הלוי במברגר רבה של ווירצבורג, תקס"ח - תרל"ט): "היה מפורסם לגאון הצדקה והחסד, ומפורסם מה שתלמידו רבי אברהם ערלנגר לא התברך בזרע של קיימא, יעץ לו רבינו לנסוע לשווייץ ולבנות שם מקוה טהרה, והתברך במשפחה מרובה של חמש עשרה ילדים".

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ד' אפריל 07, 2021 1:03 pm

ובספר כאיל תערוג עמוד קט
שח הרב מרדכי ק. ראשי המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בישראל, שידוע לו הרבה עובדות בחשוכי בנים שנדבו לתרום מקוה או חלק גדול, וקצת זמן אחרי זה נפקדו בזרע של קיימא, והיה אחד חשוך בנים שקיבל הבטחה מרבינו באם ינדבו עבור בניית מקוה, ואפילו עבור שיפוצים, יזכו לזרע של קיימא, וב"ה נפקד

פולסברג

הודעהעל ידי פולסברג » ג' יוני 29, 2021 12:31 am

לדוברי אידיש -
מרגש עד דמעות, ועד בכלל. הן מצעקת הנחשב כמת, והן מאהבת ישראל של בני קל חי. אשרינו מה טוב חלקינו.

http://www.ivelt.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=46874

מעיין

הודעהעל ידי מעיין » ג' יוני 29, 2021 1:17 am

מ.ל. כתב:
ישבב הסופר כתב:למה היו אמותינו עקרות, לפי שהקב"ה מתאווה לתפילתן של צדיקים. והרי ידענו כי מפתח של חי' היא ביד אלוקי הרוחות לכל בשר.
יש להרבות תפילה, ולזכור כי הכל מאיתו יתברך. אינני מזלזל בסגולות, אבל חלילה אין להניח העיקר, [למרות שזה קשה מאוד].
ואם הולכים אצל חכם ומבקשים שיתפלל, הרי זהו 'תפילתן של צדיקים', וכנ"ל.
יה"ר שיזכו להיוושע במהרה בפקודת ישועה ורחמים משמי שמי קדם, וישמח האב ביוצ"ח ותגל אמו בפרי בטנה אכי"ר.

התבטא אחד מגדולי צדיקי דורנו שליט"א, שתופעת הסגולות והפיכתן לעיקר היא בבחינת "כביש עוקף לריבונו של עולם", וד"ל.

אף שודאי אין לעשותן לעיקר, וכם מהסגולות ראוי לחפש סגולות שמקורן בדברי חז"ל עצמן כדוגמת שנזכר לעיל לשלם שכר לימוד לבן שמקורו במדרש רבה.
מ"מ עצם ענין עשיית הסגולות קלות לצד התפלות ותשובה קשה מצינו מקור לכך בתוספות ביאור לאחד קדוש מדבר במתק לשונו עם משל נמרץ והוא בספר החרדים פרק ע"ג
מצוות המסוגלות לכפרת עוון:
אחר שכתבנו רפואת תעלה בדמים יקרים לנפש החוטאת שלא תמות, יש לנו לחקור ולבקש רפואה בדמים קלים, אחר שנמשלו חולי הנפש לחולי הגוף. ולפעמים רפואה שיעשה רופא חכם במאה פרחים הוצאה, מכמה מיני רפואות יקרות הערך, ולפעמים ימצאו מיני רפואות בכסף אחד או בחצי כסף של מיני עשבים מרפאים בדרך סגולה:
ושמעתי מפי מגידי אמת, שאירע במלכות קאסטיליי"א באחד משרי המלך הפרתמים בלכתם לצוד ציד להביא, בא לרדוף אחר שועל לצודו, ועקץ השועל את רגל השר עקיצה קטנה לא הרגיש בה, ביום השני התחילה רגלו לצבות ביום השלישי צבתה מאד עד סוף הירך, ורופאי המלך נלאו לבקש מיני רפואות משונות בדמים יקרים מאד ולא יכלה ונואשו ממנו, והיה מצוה מחמת מיתה, וכל בני ביתו בוכים. והנה נכנס אחד ממשרתיו שהיה מביא לו דורון כמנהגו, וראה את הצרה הגדולה ואת החולי שחלה אדוניו, וישאל אליהם מה החולי הרע הזה פתאום בא לאדוני, והיום שלשת ימים ראיתיו שאנן ושלו. ויאמרו לו עקיצה קטנה של שועל הביאה עליו את המות הזה. ויען אליהם, אל תיראו כי בעזר האל אני ארפא אותו, וילך במהירות אל השדה וילקט מיני עשבים ידועים לו, וירץ ויבא אל בית אדוניו ויכתוש את העשבים במכתש, וישם על רגל אדוניו פעמיים שלש, מיד התחיל להרפא, ביום השלישי נתרפא והלך על רגליו, וישתוממו הרופאים ויהללו את האלקים אשר ברא מיני סגולות בעשבים. ובזה אנו מבינים מה שאמר רבי אליעזר בפרקי אבות, עקיצתן עקיצת שועל. וכן שמענו כמה מיני חלאים שנמצא להם רפואת תעלה בדמים קלים בדרך סגולה, ועל דרך זה יש לנו לבקש בשדה אשר ברכו ה' היא הגמרא, מיני סגולות ורפואות קלות לרפאות חולי הנפש החלושים שאין בהם כח לסבול הרפואות הקשות:

ומביא שם ששה סגולות

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 656 אורחים