מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

רשימת ספרים שאין באוצר

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
יעקב כהן

רשימת ספרים שאין באוצר

הודעהעל ידי יעקב כהן » ה' ינואר 08, 2015 1:05 pm

המאגר הגדול והטוב ביותר זה אוצר החכמה, וזה המאגר העיקרי שאיתו אני משתמש, אלא שעדין יש ספרים שאין באוצר ויש במאגרים האחרים (היברובוקס ואוצרות התורה) וכדי לדעת אם לנסות להשיג משם אני מעוניין ברשימת ספרים שאין באוצר ויש באוצרות התורה או בהיברובוקס, האם יש למישהו רשימה כזאת?

אמסטרדם

Re: רשימת ספרים שאין באוצר

הודעהעל ידי אמסטרדם » ה' ינואר 08, 2015 5:00 pm

אני משער שאשכול זו היא לא למורת רוחות מנהלי הפורום מכיון ש"אוצר החכמה" גאה בכך שהם לא מכניסים ספר שיש עליה שאלה [או ודאות..] של זכיות יוצרים, וכן הם בודקים מקודם ע"י רבנים יראי שמים מה כן להכניס ומה לא.
ובכן:
א. בה"ב יש ד' חלקיו של הספר "ברכת שמואל" להגב"ד לייבאוויץ ז"ל, ובאוצר לא. וכבר דובר מזה בפורום.
ב. בה"ב יש כמה חלקים של הספר "חדושים ובאורים" להגרח"ש גריינמן שליט"א - מהדורא קמא, ובאוצר לא. וכבר דובר פה אודות ענין זה.

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ה' ינואר 08, 2015 7:12 pm

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' ינואר 08, 2015 8:00 pm

אמסטרדם כתב:אני משער שאשכול זו היא לא למורת רוחות מנהלי הפורום מכיון ש"אוצר החכמה" גאה בכך שהם לא מכניסים ספר שיש עליה שאלה [או ודאות..] של זכיות יוצרים, וכן הם בודקים מקודם ע"י רבנים יראי שמים מה כן להכניס ומה לא.
ובכן:
א. בה"ב יש ד' חלקיו של הספר "ברכת שמואל" להגב"ד לייבאוויץ ז"ל, ובאוצר לא. וכבר דובר מזה בפורום.
ב. בה"ב יש כמה חלקים של הספר "חדושים ובאורים" להגרח"ש גריינמן שליט"א - מהדורא קמא, ובאוצר לא. וכבר דובר פה אודות ענין זה.

אכן שני הספרים הללו, אין עליהם רשות. (זה לא רק שלא נתקבלה הרשות, כמו למשל על חידושי מרן רי"ז הלוי, אלא שיש הוראה לא להכניס!) הראשון מצד היורשים (ובינהם אלמנת ר' זלמן המתפרנסת מעט מזה), השני מצד הגר"ח עצמו.

יעקב כהן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ו' ינואר 09, 2015 1:35 am

שברי לוחות כתב:http://forum.otzar.org/forums/viewtopic.php?f=17&t=17538&p=167137&hilit=exe#p167137

תודה רבה

ומה עם הספרים שמשנת 2009 והלאה? ומה עם אוצרות התורה?
(האמת שלא הצלחתי להתקין גם את מה שיש שם)

האויצרניק

הודעהעל ידי האויצרניק » ג' יולי 12, 2022 10:42 am

שיחות מוסר להגר"ח שמואלביץ זצ"ל

לבושי עז של רבי עזריאל אוירבעך שליט"א

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 397 אורחים