מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

דליות דוד על מסכת מגילה מאת הגר"ד מצגר- להורדה.

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
גם זו לטובה

דליות דוד על מסכת מגילה מאת הגר"ד מצגר- להורדה.

הודעהעל ידי גם זו לטובה » ב' ינואר 12, 2015 11:57 pm

באדיבות המחבר.
קבצים מצורפים
דליות דוד לגרד מצגר.pdf
(1.81 MiB) הורד 985 פעמים

תולעת-ספרים

Re: דליות דוד על מסכת מגילה מאת הגר"ד מצגר- להורדה.

הודעהעל ידי תולעת-ספרים » ג' ינואר 13, 2015 5:27 pm

אולי באמת עדיף שהמחבר שליט"א (עם כל הכבוד הראוי לו באמת) יפרסם את חידושיו כאן, מאשר יכריח את הקונים חידושי רבינו יונתן מלוניל לקנות את החידושים שלו המכילים כמחצית מהכרך, וכך תשאר האפשרות לכל אחד להחליט אם ברצונו בחידושים אלו או לא, הלא כן?

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » ג' ינואר 13, 2015 6:23 pm

תולעת-ספרים כתב:אולי באמת עדיף שהמחבר שליט"א (עם כל הכבוד הראוי לו באמת) יפרסם את חידושיו כאן, מאשר יכריח את הקונים חידושי רבינו יונתן מלוניל לקנות את החידושים שלו המכילים כמחצית מהכרך, וכך תשאר האפשרות לכל אחד להחליט אם ברצונו בחידושים אלו או לא, הלא כן?

מוטב שיעלה את חידושי רבי יונתן מלוניל כאן בחינם, מאשר יכריח את הקונים את הספר להוזיל מכספם עשרות שקלים
ובכלל מוטב שיעשה בשבילך קניות מאשר להכריח אותך הקונה ללכת למכולת
חוצפן

תולעת-ספרים

הודעהעל ידי תולעת-ספרים » ג' ינואר 13, 2015 7:36 pm

כבוד "היא שיחתי" לא הבין כנראה את מה שכתבתי.
אף אחד לא ביקש מהרב מצגר הנכבד שליט"א לפרסם את החידושים שלו בחינם, כל מה שביקשתי הוא שלא יכריח אותי לקנות את החידושים שלו שהצמידם לספר חי' ר"י מלוניל, כאשר אני מעוניין בסך הכל לקנות חידושים של אחד הראשונים, ואני מקבל במקום זה כמחצית מהכרך חידושים של אחד מבני דורינו, ולכן עדיף היה להשאיר את ר"י מלוניל בלי חידושים של הרב מצגר (ואז אולי באמת היה יכול להוזיל את המחיר), ולפרסם את חידושי הרב מצגר כאן או בכל מקום שהוא.זה מה שכתבתי ואם מישהו לא הבין ונפגע מזה, עמו הסליחה.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ג' ינואר 13, 2015 8:52 pm

תולעת-ספרים כתב:כבוד "היא שיחתי" לא הבין כנראה את מה שכתבתי.
אף אחד לא ביקש מהרב מצגר הנכבד שליט"א לפרסם את החידושים שלו בחינם, כל מה שביקשתי הוא שלא יכריח אותי לקנות את החידושים שלו שהצמידם לספר חי' ר"י מלוניל, כאשר אני מעוניין בסך הכל לקנות חידושים של אחד הראשונים, ואני מקבל במקום זה כמחצית מהכרך חידושים של אחד מבני דורינו, ולכן עדיף היה להשאיר את ר"י מלוניל בלי חידושים של הרב מצגר (ואז אולי באמת היה יכול להוזיל את המחיר), ולפרסם את חידושי הרב מצגר כאן או בכל מקום שהוא.זה מה שכתבתי ואם מישהו לא הבין ונפגע מזה, עמו הסליחה.

אף אחד לא מכריח אותך לקנות. אם אתה רוצה את תוציא את חי' הר"י מלוניל ותמכור אותו בנפרד. למה אתה מכריח אותי (ע"י זה שאתה לא מדפיס אותו) לקנות דוקא את של הגר"ד מצגר?
הוא רצה לפרסם את חידושיו ולעטרם בחי' הר"י מלוניל. זכותו להדפיס מה שהוא רוצה. איזו עזות פנים יש לך. אולי תבוא בטענות גם על המנ"ח שלא פרסם את ספר החינוך בפנ"ע. או על הגרי"פ פערלא שלא פירסם את ס' המצוות בפנ"ע. רוצה תקנה, לא רוצה אל תקנה. אף אחד לא חייב לך כלום.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' ינואר 13, 2015 9:11 pm

בייחוד שיש מהדורות אחרות של הר"י מלוניל

מחולת המחנים

הודעהעל ידי מחולת המחנים » ג' ינואר 13, 2015 10:06 pm

לא מובנת ההתקפה על ר"ד מצגר, כבר נהגו כן רבנן קשישאי כר"א יפהן בחידושיו לריטב"א יבמות ונדרים, ור"י ליפשיץ בהגהותיו וחידושיו על ספרי הראשונים, ועוד.

עדיאל ברויאר

הודעהעל ידי עדיאל ברויאר » ג' ינואר 13, 2015 10:11 pm

לא הייתי מתנסח כמו "תולעת-ספרים", אך אני בהחלט מסכים שמלאכתו של המהדיר היא להיות משמש בקודש של לומדי התורה, וממילא כל שיקוליו צריכים להיות איך הוא מגיש לפני קהל קוראיו נוסח אמין ונוח ללימוד. כל הציוני מקורות הם חלק מהנוחות וכך גם ההערות. לעומת זאת, חידושיו של המהדיר אינם חלק מהנוחות, אלא אם כן הם עיונים ישירים בלבד בדברי המחבר ותו לא מידי, שאז כבר באמת מר כדאית ליה ומר כדאית ליה.
כאמור, כל זה לענ"ד, תוך הערכה וכבוד רבים לרב המהדיר, שיבורך מן שמיא על מלאכת הקודש שלו.

תולעת-ספרים

הודעהעל ידי תולעת-ספרים » א' ינואר 18, 2015 5:24 pm

חרף כל ההתקפות עלי, אני עדיין בשלי.
לענ"ד (ואני פה לרבים) תפקידו של כל מהדיר כתבי ראשונים/קדמונים הוא לתת את הנוסח הבהיר של הטקסט עם ציון לדברים שיכולים לעזור ללומד, לפעמים גם חידוש או הבנה אישית בדברי המחבר עוד יכולים להתקבל, כל זמן שזה לא חורג מהגבולות. אבל מכאן ועד לתפוס קרוב למחצית מהספר בחידושים של המהדיר, זה רחוק מאוד. ואף אם כמה מהדירים עשו זאת (הרב יפהן ז"ל בריטב"א ועוד) עדיין לא הופך את הדבר לנורמלי.
ומה שהביא חכם אחד להוכיח את ... מספר מנחת חינוך, כל בר דעת יבין שהספר מנחת חינוך עומד בפני עצמו, ואף אחד לא הלך לקנות אותו מכיון שרצה ללמוד בספר החינוך, וכנ"ל לגבי פירוש הרי"פ על הרס"ג.
ת"ל הוצאתי כבר כמה ספרי קדמונים במהדורות חדשות, ואחד הקומפלימנטים האהובים עלי היו שלא הלאיתי מדי את הלומד והמעיין והבאתי רק מה שנוגע ישירות לדברי הספר.

משך חכמה

הודעהעל ידי משך חכמה » ב' ינואר 19, 2015 9:50 pm

יישר כח לכבוד הרב מצגר שליט"א.
גם אני זכיתי להוציא כמה מספרי רבותינו, ולצערי יש לי הרבה מה לומר בנושאים אלה, ועם זאת אני אומר: חכמים הזהרו בדבריכם, גם כשיש ביקורת על תלמידי חכמים, הפורום המכובד כשלעצמו אינו המקום המתאים.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 492 אורחים