מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הסכמה מהג״ר משה שפירא שליט״א?

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
איש ההלכה

הסכמה מהג״ר משה שפירא שליט״א?

הודעהעל ידי איש ההלכה » א' אוגוסט 02, 2015 11:11 am

אני עומד להו״ל ספר - ואני רוצה הסכמה מהגאון רבי משה שפירא שליט״א - האם מישהו יודע איך להגיע אליו (מס׳ טלפון שלו או ע״י א׳ מתלמידיו)?

תזכו למצוות

משך חכמה

Re: הסכמה מהג״ר משה שפירא שליט״א?

הודעהעל ידי משך חכמה » א' אוגוסט 02, 2015 12:42 pm

נאיני רוצה לייאש אותך, אבל נראה לי שחבל על המאמץ, אם אינך מישהו שקשור אליו לא תקבל הסכמה.

איש ההלכה

הודעהעל ידי איש ההלכה » א' אוגוסט 02, 2015 8:43 pm

משך חכמה כתב:נאיני רוצה לייאש אותך, אבל נראה לי שחבל על המאמץ, אם אינך מישהו שקשור אליו לא תקבל הסכמה.

מה הכוונה בדבריך? האם הכוונה שבעיקרון הוא כותב אודות המחבר (שיש לו סברא ישרה... והנני מכיר אותו זה כמה שנים... וכו׳) ולכן אם אינו מכיר אותו פשוט אין לו מה לכתוב, או שהוא נותן הסכמה על עצם התוכן של הספר - ורק שפשוט צריך ״פרוטקציה״ כדי שהוא יסכים ליתן הסכמה למי שאינו מכיר אישית?

עט סופר

הודעהעל ידי עט סופר » א' אוגוסט 02, 2015 10:27 pm

איש ההלכה כתב:
משך חכמה כתב:נאיני רוצה לייאש אותך, אבל נראה לי שחבל על המאמץ, אם אינך מישהו שקשור אליו לא תקבל הסכמה.

מה הכוונה בדבריך? האם הכוונה שבעיקרון הוא כותב אודות המחבר (שיש לו סברא ישרה... והנני מכיר אותו זה כמה שנים... וכו׳) ולכן אם אינו מכיר אותו פשוט אין לו מה לכתוב, או שהוא נותן הסכמה על עצם התוכן של הספר - ורק שפשוט צריך ״פרוטקציה״ כדי שהוא יסכים ליתן הסכמה למי שאינו מכיר אישית?

בעקרון הוא לא נותן על החפצא בלי הגברא, אגב כמעט אין מסכימים הנותנים על החפצא לחוד, מאידך רבים נותנים על הגברא. וכמעט אין מסכימים שעיתותיהם בידם שיכולים לעבור על כל הספרים שהם מסכימים עליהם באופן שיוכלו להסכים על החפצא.
אם כי מצוי פה ושם, סיפר לי חבר שביקש הסכמה מהגר"ח, ואף שהיה לו קשר עם א' מבני הבית, הלה הודיע מראש שאין סיכוי שהגר"י יתן יותר מאשר אישור לכתוב ברכה והצלחה ואולי אולי יוסיף בו"ה על הסכמה קיימת. למחרת סיפר לי הלה בהתרגשות כי קיבל טלפון מאותו בן בית שהגר"ח א"ל שעבר בלילה על כל הספר מרישא ועד גמירא ונהנה מאד, והוסיף על הסכמה קיימת ג"א מצטרף להנ"ל.

איש ההלכה

הודעהעל ידי איש ההלכה » ב' אוגוסט 03, 2015 12:04 am

עט סופר כתב: בעקרון הוא לא נותן על החפצא בלי הגברא, אגב כמעט אין מסכימים הנותנים על החפצא לחוד, מאידך רבים נותנים על הגברא. וכמעט אין מסכימים שעיתותיהם בידם שיכולים לעבור על כל הספרים שהם מסכימים עליהם באופן שיוכלו להסכים על החפצא.
אם כי מצוי פה ושם, סיפר לי חבר שביקש הסכמה מהגר"ח, ואף שהיה לו קשר עם א' מבני הבית, הלה הודיע מראש שאין סיכוי שהגר"י יתן יותר מאשר אישור לכתוב ברכה והצלחה ואולי אולי יוסיף בו"ה על הסכמה קיימת. למחרת סיפר לי הלה בהתרגשות כי קיבל טלפון מאותו בן בית שהגר"ח א"ל שעבר בלילה על כל הספר מרישא ועד גמירא ונהנה מאד, והוסיף על הסכמה קיימת ג"א מצטרף להנ"ל.

ייש״כ. אבל האם אתה יודע איך להגיע אל הגר״מ שליט״א בכלל?

בעילום_שם

הודעהעל ידי בעילום_שם » ב' אוגוסט 03, 2015 1:01 pm

הכי פשוט במשך ה'זמן' ברמת שלמה בכולל שלו
בביכנ"ס שברחוב חזו,א פינת ז'ולטי [בשעות מנחה גדולה]

איש ההלכה

הודעהעל ידי איש ההלכה » ב' אוגוסט 03, 2015 2:31 pm

בעילום_שם כתב:הכי פשוט במשך ה'זמן' ברמת שלמה בכולל שלו
בביכנ"ס שברחוב חזו,א פינת ז'ולטי [בשעות מנחה גדולה]

מה עם "בין הזמנים"? בביתו אי אפשר?

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ב' אוגוסט 03, 2015 2:35 pm

אולי תנסה ותודיע לנו אם אפשר?

איש ההלכה

הודעהעל ידי איש ההלכה » ב' אוגוסט 03, 2015 3:03 pm

המעיין כתב:אולי תנסה ותודיע לנו אם אפשר?

אבל לפחות אני צריך להתקשר אליו כדי לברר מתי נוח לו... ופשוט אין לי מס' טלפון שלו.

איש ההלכה

הודעהעל ידי איש ההלכה » ב' אוגוסט 03, 2015 4:41 pm

האם הוא גר ברח' עוזיאל בבית וגן?

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ב' אוגוסט 03, 2015 4:48 pm

אם לא עבר דירה בזמן האחרון.

הקוץ

הודעהעל ידי הקוץ » ב' אוגוסט 03, 2015 4:56 pm

איש ההלכה כתב:
המעיין כתב:אולי תנסה ותודיע לנו אם אפשר?

אבל לפחות אני צריך להתקשר אליו כדי לברר מתי נוח לו... ופשוט אין לי מס' טלפון שלו.

שמעתי פעם שיש איזה שירות שאפשר לבדוק דברים כאלה. נדמה לי אחד ארבע ארבע או משהו.

ריש גלותא

הודעהעל ידי ריש גלותא » ב' אוגוסט 03, 2015 11:03 pm

הה"ד קוץ ואליה בה

גם זו לטובה

הודעהעל ידי גם זו לטובה » ג' אוגוסט 04, 2015 1:53 am

זכורני שלפני הרבה שנים, ניגש יהודי לגרמ"ש וסיפר לו באריכות שיש לו מוסדות וכו' עד שהבין הגרמ"ש שהיהודי מבקש המלצה עבור נגידים ממקום פלוני, וע"כ השיב הגרמ"ש בצורה ברורה שאינו יכול לתת המלצה לאדם שאינו מכירו, [הגרמ"ש שאל בתקיפות וכי אתה חושד בי שאכתוב דבר שקר? אני יכול לכתוב פלוני אלמוני אמר לי ששמו כך וכך וסיפר שיש מוסדות כך וכך וכו'.. ] המשיך המבקש להסביר את ההשפעה שיש לגרמ"ש על הנגידים הנ"ל, אמר לו הגרמ"ש הוא אשר אמרתי כיון שאיני נותן המלצה לכל פלוני אלמוני לכן.. לבסוף נכנע המבקש ושאל מה הוא צריך לעשות כדי להסיר מעליו את תואר "פלוני אלמוני", ויענהו הגרמ"ש "יש דרך סלולה בעולם להכיר איש את רעהו "

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 459 אורחים