מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מסכת קנים

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
ישי

מסכת קנים

הודעהעל ידי ישי » ג' פברואר 08, 2011 2:47 pm

אשמח לקבל חומר ומקור לסוגלת לימוד מסכת קנים.

יגל

Re: מסכת קנים

הודעהעל ידי יגל » ג' פברואר 08, 2011 3:03 pm

סגולת?
יש סגולה טובה לכל דבר, לשבת וללמוד ולא לחפש סגולות.

חד וחלק

הודעהעל ידי חד וחלק » ג' פברואר 08, 2011 3:05 pm

ישר אתה מתנשא עליו. ברור שללמוד זה הסגולה הכי טובה, אבל מה אכפת לך אם יש מקור שלימוד מסכת קנים הוא בנוסף סגולה פרטית לענין מסויים?

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ג' פברואר 08, 2011 4:40 pm

ישי כתב:אשמח לקבל חומר ומקור לסוגלת לימוד מסכת קנים.

הסגולה הידועה היא ללמוד משניות קנים עם פי' 'קן מפורשת' של רבי צבי גוטמאכר זצ"ל בנו של הגה"ק מגריידיץ זי"ע שנפטר בצעירותו ולא הותיר זש"ק.
את הסגולה כתב אביו הקדוש.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' פברואר 09, 2011 11:40 pm

באחד מגליונות אסופות ז"ל, אולי האחרון, התפרסם מאמר בו ליקט הכותב כל הסגולות המופיעות בספרים בקשר למסכתות שונות.
הקבצים מצויים ברשת באתר 'שטייגען'.

דראל

הודעהעל ידי דראל » ה' פברואר 10, 2011 11:07 am

גוראריה כתב:

הסגולה הידועה היא ללמוד משניות קנים עם פי' 'קן מפורשת' של רבי צבי גוטמאכר זצ"ל בנו של הגה"ק מגריידיץ זי"ע שנפטר בצעירותו ולא הותיר זש"ק.

תמיד עניינה אותי החלוקה בין "הגה"ק מגריידיץ זי"ע" שמסתמכים על הבטחת הסגולה וכו', לבין אחד ממבשרי הציונות 'הרב אליהו גוטמאכר'...

חנבין

הודעהעל ידי חנבין » ה' פברואר 10, 2011 12:43 pm

דראל כתב:
גוראריה כתב:

תמיד עניינה אותי החלוקה בין "הגה"ק מגריידיץ זי"ע" שמסתמכים על הבטחת הסגולה וכו', לבין אחד ממבשרי הציונות 'הרב אליהו גוטמאכר'...

מה הסתירה? הוא היה אדם קדוש שסבר שיש ענין גדול בישוב הארץ וקיום מצוותיה, כמוהו סברו גם בעל הנפש חיה, ועוד גדולים אז, זה שקמו אחר-כך הציונים ובכתביהם יחסו אותו ועוד רבים למבשרי הרעיון שלהם, לא קשור אלינו.

דראל

הודעהעל ידי דראל » ה' פברואר 10, 2011 5:55 pm

מי אמר שיש סתירה?
מי אמר שהם טעו?

בסה"כ, צוינה העובדה ששני שמות יש לאותו אדם, כדי להבדילו מהציונות, הוא נקרא 'הצדיק מגריידיץ'...

חנבין

הודעהעל ידי חנבין » ה' פברואר 10, 2011 6:29 pm

בדיוק מישהו הכניס כאן את רשימות בריסק, ובאות נח: היה מוקיר מאד את ר' אליה גוטמאכר, ושהציונים רק ניצלו את שמו. אני לא חושב שהרשימות האלו מדויקות, אך מענין שזה בדיוק כמו שכתבתי, ובנוסף, מכנים אותו שם גוטמאכר.
לא נראה לי שמישהו מכנה אותו בכוונה הצדיק מגריידיץ להבדילו מכינויו בפי הציונים, די רגיל אצלנו לקרא לרבים מהגדולים ע"ש עירם, ולא בשם משפחתם.

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ה' פברואר 10, 2011 9:28 pm

דראל כתב:מי אמר שיש סתירה?
מי אמר שהם טעו?

בסה"כ, צוינה העובדה ששני שמות יש לאותו אדם, כדי להבדילו מהציונות, הוא נקרא 'הצדיק מגריידיץ'...

אני מציע ללמוד היטב את ספר הצוואה של ר' אייזיק בן טובים ז"ל ממייסדי חובבי ציון, ולראות מה שהוא כותב איך היתה נראית התנועה בראשיתה ומה קרה לה אח"כ.

בנוגע לשמות: אני לא רשב"א ואל תלמד אותי כ"כ בעיון...

דראל

הודעהעל ידי דראל » ה' פברואר 10, 2011 11:12 pm

גוראריה כתב:
מי אמר שהם טעו?

אני מציע ללמוד היטב את ספר הצוואה של ר' אייזיק בן טובים ז"ל ממייסדי חובבי ציון, ולראות מה שהוא כותב איך היתה נראית התנועה בראשיתה ומה קרה לה אח"כ.

אני מציע ללמוד היסטוריה, ולדעת שאין דבר כזה חובבי ציון כתנועה שאפשר לייסד אותה. היו אגודות רבות של אנשים עם חיבה לציון, ע"כ נקראו כולם בשם 'חובבי ציון'. משל תאמר: "אני מציע לקרוא את ספרו של עמרם בלוי, ממייסדי החרדים".

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ה' פברואר 10, 2011 11:37 pm

דראל כתב:
גוראריה כתב:
מי אמר שהם טעו?

אני מציע ללמוד היסטוריה, ולדעת שאין דבר כזה חובבי ציון כתנועה שאפשר לייסד אותה. היו אגודות רבות של אנשים עם חיבה לציון, ע"כ נקראו כולם בשם 'חובבי ציון'. משל תאמר: "אני מציע לקרוא את ספרו של עמרם בלוי, ממייסדי החרדים".

כנראה שהועד האודיסאי של 'חובבי ציון' שהוקם רשמית בתר"ן אחרי קבלת אישור הממשלה הרוסית, לא היה ולא נברא אלא משל היה!
טוב, אם כך אז חבל ללמוד היסטוריה, היא בין כך לא היתה...

דראל

הודעהעל ידי דראל » ה' פברואר 10, 2011 11:41 pm

יפה הבנת. מדובר על אגודה שהוקמה באודסה.
אז תוכל לכתוב "ממייסדי חובבי ציון באודסה", ובודאי שאין לאף אחד יומרה לומר שרק בתר"ן החלו אגודות חובבי ציון או להגדיר קו אחיד בתפיסתן את הישות הציונית שתהיה.

גוראריה

הודעהעל ידי גוראריה » ה' פברואר 10, 2011 11:44 pm

דראל כתב:יפה הבנת. מדובר על אגודה שהוקמה באודסה.
אז תוכל לכתוב "ממייסדי חובבי ציון באודסה", ובודאי שאין לאף אחד יומרה לומר שרק בתר"ן החלו אגודות חובבי ציון או להגדיר קו אחיד בתפיסתן את הישות הציונית שתהיה.

ואם כך הרב מוהליבר בכלל אינו ממייסדי הציונות אלא ממייסדי הציונות האודיסאית...

שר' אייזיק בן טובים היה דמות מפתח בראשית ימי הציונות, זה לא סוד. ולטייח את דבריו בנימוק שאין 'חובבי ציון' אחת - דומה לי שאתה יודע שזו התחמקות נאה.

דראל

הודעהעל ידי דראל » ה' פברואר 10, 2011 11:45 pm

טוב. יהי דברך האחרון.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' פברואר 11, 2011 12:59 am

ועד שצוואת בן טובים תודפס ותהיה בהישג יד, אפשר לקבל תמונה רחבה בסדרת המאמרים של ר' אלי קלינג בקובצי קול מהיכל (של ישיבת היכל אליהו), יש בהם חומר מעניין על התמורות שחלו בתנועת חיבת ציון תוך כדי סיפור חלקו והשתתפותו של הנצי"ב בתנועה.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 562 אורחים