מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אוצרות התורה כהשלמה לאוצר החכמה

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אתמול

אוצרות התורה כהשלמה לאוצר החכמה

הודעהעל ידי אתמול » ש' יוני 08, 2024 11:55 pm

קודם אכתוב את עיקר השאלה: בהנחה שלאדם יש את אוצר החכמה עם כל ההרחבות, במקרים כאשר איכות הסריקה של ספר באוצר החכמה היא לא באיכות טובה, האם הוספה של אוצרות התורה יעזור לעתים קרובות?

וכדי לפרט את השאלה: באופן כללי, נראה לי שלכל אחד מהמאגרים יש יתרונות שלא קיימים בשני:

מצד אחד באוצר החכמה יש הרבה יותר ספרים - ובמיוחד יש בו את כל החבילות להרחבה עם ספרים שלא ניתן להשיג בשום צורה אחרת. כמו כן, יש ערך רב למפרשי האוצר. בנוסף, גם התוכנה וגם התוכן מתעדכנים כל שנה. לאומת זאת באוצרות התורה יש הרבה פחות ספרים, ואין שום עידכונים.

מצד שני, אני מבין שבספרים שכן נמצאים באוצרות התורה איכות הסריקה באוצרות התורה הרבה יותר טובה מאשר סריקה של אותם הספרים באוצר החכמה - במיוחד בספרים שיותר קשים לסריקה (כלומר, ספרים יותר ישנים או פחות מצויים). לפחות לגבי חלק מהספרים שראיתי בסירטונים המועטים שמציגים את אוצרות התורה זה בודאי נכון (לא הייתה לי אף פעם הזדמנות להשתמש באוצרות התורה, לכן כל מה שאני יודע על מאגר זה מבוסס על אותם סירטונים ודיונים בפורומים). למעשה, באוצר החכמה יש בעיות סריקה אפילו בספרים מתוך חבילות ההרחבה שבאופן כללי נסרקו באיכות מאוד טובה, ובחבילת הבסיס בעיות כאלו מאוד שכיחות, וזה מורגש במיוחד בספרים שמוצגים באוצר החכמה במהדורה אחת או שניים. למעשה זאת אחת הסיבות החשובות לכך שעדיין לא רכשתי את אוצר החכמה - כל שנה כשמגיע שבוע הספר עם הנחות אני מחליט לעצמי שהשנה אני כבר אקנה את אוצר החכמה, ואז מתחיל לבדוק כל מיני ספרים מענינים שהייתי רוצה ללמוד, רואה שבחלק מהם יש עמודים חתוכים, קטעים לא קריאים או קריאים אבל סרוקים בצורה שקשה לקרוא וכו" ואז אני מתאכזב ולא קונה. נראה שבאוצר החכמה הרבה ספרים נסרקו מהר והתוצאות לא נבדקו או לא עברו עיבוד, בזמן שבאוצרות התורה (אולי בגלל שיש שם הרבה פחות ספרים) התוצאות נבדקו והבעייות תוקנו.

אם אכן הדבר נכון לגבי כמות מספיק גדולה של ספרים (כלומר, ספרים שעותק שלהם באוצר החכמה לא סרוק טוב (מבין כל המהדורות של אותו הספר) אבל סרוק טוב באוצרות התורה), הרי שזה אומר שכדאי שיהיה גם אוצרות התורה כדי לעזור במקרים כאלה, במיוחד שמחיר של כל אוצרות התורה הוא כמו מחיר של חבילת הרחבה אחת של אוצר החכמה (עוז והדר)

והשאלה היא: עד כמה זה נפוץ שאוצרות התורה עוזר במקרים כאלה?

אני משאר שהשאלה הזאת צריכה להיות מופנת לאנשים שיש להם נסיון עם שני המאגרים, ושמעיינים לעתים קרובות בספרים שהם מחוץ לדברים הבסיסיים (לגבי כל דברים הבסיסיים אוצר החכמה גם ככה מכיל עותקים עם סריקה טובה).

אראל

Re: אוצרות התורה כהשלמה לאוצר החכמה

הודעהעל ידי אראל » א' יוני 09, 2024 6:08 am

מנסיון שלי
תוכנת 'אוצר החכמה', מהיר וקל פי כמה מתוכנת 'אוצרות התורה'

לעומת זה, עוד יתרון חשוב ושימושי יש ב'אוצרות התורה' מה שאין באוצר החכמה [שלא הוזכר בתגובה הנ"ל], והוא: לייצר פדפ מן ספר, בתוכנת אוצר החכמה הדפסה לפדפ מוגבל עד עשרים דף, ואילו באוצרות התורה אפשר לייצר פדפ מכל הספר כולו!! בלי שום הגבלות

וכן מספר תוצאות החיפוש, תמצא באוצרות התורה יותר תוצאות מ'אוצר החכמה', [כי איכות הסריקה יותר טובה וברורה]

בינה להבין

Re: אוצרות התורה כהשלמה לאוצר החכמה

הודעהעל ידי בינה להבין » א' יוני 09, 2024 10:35 pm

ועוד יש שם בתוצאת החיפוש רשימת 'מילים דומות' שעוזר הרבה במילים שמשתנות ממקום למקום

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 701 אורחים