מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

''מעגלי צדק'' בעניין מצוות עשה שהזמן גרמא?

חיפושי מקורות וכדומה
חשב האפד

''מעגלי צדק'' בעניין מצוות עשה שהזמן גרמא?

הודעהעל ידי חשב האפד » ד' נובמבר 10, 2021 9:59 pm

אני מחפש סימן של ספר ''מעגלי צדק'' (כנראה של הגרד''צ קרלנשטיין. לצערי ליתא ב''אוצר''), בעניין מצוות עשה שהזמן גרמא, שם דן בין השאר ברמב''ן של ''איסור עשה'' ובדברי רבינו הגר''ח הלוי בהלכות חמץ ומצה שמיישב עפ''י הרמב''ן את דברי הרמב''ם שהקונה חמץ בפסח לוקה (והקשו עליו דהוי לאו הניתק לעשה). ובמח' הפני יהושע בפרק המביא בביצה עם הצל''ח אי אמרינן דנשים פטורות ממ''ע שהז''ג אף במ''ע שמתקיימות ב''שב ואל תעשה''.

אם יש למישהו כאן את הספר והוא יכול לצלם ולהעלות עבורי את הדברים, או לפחות לראות האם אכן הדברים הללו ישנן בספר ובאיזה חלק וסימן ולעדכנני. אודה לו מאד!

וסליחה שאני מטריח.

פרנצויז

Re: ''מעגלי צדק'' בעניין מצוות עשה שהזמן גרמא?

הודעהעל ידי פרנצויז » א' נובמבר 14, 2021 9:47 pm

חשב האפד כתב:אני מחפש סימן של ספר ''מעגלי צדק'' (כנראה של הגרד''צ קרלנשטיין. לצערי ליתא ב''אוצר''), בעניין מצוות עשה שהזמן גרמא, שם דן בין השאר ברמב''ן של ''איסור עשה'' ובדברי רבינו הגר''ח הלוי בהלכות חמץ ומצה שמיישב עפ''י הרמב''ן את דברי הרמב''ם שהקונה חמץ בפסח לוקה (והקשו עליו דהוי לאו הניתק לעשה). ובמח' הפני יהושע בפרק המביא בביצה עם הצל''ח אי אמרינן דנשים פטורות ממ''ע שהז''ג אף במ''ע שמתקיימות ב''שב ואל תעשה''.
אם יש למישהו כאן את הספר והוא יכול לצלם ולהעלות עבורי את הדברים, או לפחות לראות האם אכן הדברים הללו ישנן בספר ובאיזה חלק וסימן ולעדכנני. אודה לו מאד!

אולי הכוונה למעגלי צדק (לגרד"צ קרלנשטיין) פסח, סי' י"א, [במהדורת תשע"א, עמ' פ"א ואילך], עיי"ש.

חזור אל “מנא הני מילי?”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 105 אורחים