מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קש ותבן לבעירי

חיפושי מקורות וכדומה
דורשי יחודך

קש ותבן לבעירי

הודעהעל ידי דורשי יחודך » ב' אוגוסט 23, 2021 7:39 am

הרמח"ל אומר על טעם שכתוב בגמרא ש"הינו ככל הקש ותבן לבעירי שאומר הרשב"י ז"ל" ואכן זכור לי שראיתי בעבר ציטוט מהזוהר או תיקו"ז שהנגלה הוא כקש ותבן לפני הבהמות (לעומת הסוד), כעת איני מוצא גם בחיפוש באוצר. האם ידוע למישהו מהיכן הציטוט? ייש"כ.

בקרו טלה

Re: קש ותבן לבעירי

הודעהעל ידי בקרו טלה » ב' אוגוסט 23, 2021 8:38 am

דורשי יחודך כתב:ואכן זכור לי שראיתי בעבר ציטוט מהזוהר או תיקו"ז שהנגלה הוא כקש ותבן לפני הבהמות (לעומת הסוד)

מסתמא זאת
תיקוני זוהר תיקון סט דף קיד ע''ב
אלא ווי לון לבני נשא טפשיא אטימין לבא סתימי עינא, דעלייהו אתמר עינים להם ולא יראו בנהורא דאורייתא, אלין אינון בעירן דלא מסתכלין ולא ידעין אלא בתבנא דאורייתא, דאיהי קליפה מלבר ומוץ דילה, דאתמר בהון מוץ ותבן פטורין מן המעשר, דחכימין דאורייתא מארי דרזין זרקין תבנא ומוץ דלבר, ואכלין חטה דאורייתא דאיהי מלגאו, כ"ב אתוון דאורייתא דסלקין לחושבן חט"ה

דורשי יחודך

Re: קש ותבן לבעירי

הודעהעל ידי דורשי יחודך » ב' אוגוסט 23, 2021 9:58 am

בקרו טלה כתב:
דורשי יחודך כתב:ואכן זכור לי שראיתי בעבר ציטוט מהזוהר או תיקו"ז שהנגלה הוא כקש ותבן לפני הבהמות (לעומת הסוד)

אולי זאת
תיקוני זוהר תיקון סט דף קיד ע''ב
אלא ווי לון לבני נשא טפשיא אטימין לבא סתימי עינא, דעלייהו אתמר עינים להם ולא יראו בנהורא דאורייתא, אלין אינון בעירן דלא מסתכלין ולא ידעין אלא בתבנא דאורייתא, דאיהי קליפה מלבר ומוץ דילה, דאתמר בהון מוץ ותבן פטורין מן המעשר, דחכימין דאורייתא מארי דרזין זרקין תבנא ומוץ דלבר, ואכלין חטה דאורייתא דאיהי מלגאו, כ"ב אתוון דאורייתא דסלקין לחושבן חט"ה

אכן! ייש"כ עצום.
ולפי מה שמצאתי עתה על ידי הציטוט שהבאת הוא בדף קיא. (קל"א: למטה בדפוס הישן עם הגר"א).
תודה רבה

חזור אל “מנא הני מילי?”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 40 אורחים