מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

פתיחת 'זמן קיץ' בצל הקורונה

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
דרומי

Re: פתיחת 'זמן קיץ' בצל הקורונה

הודעהעל ידי דרומי » ד' אפריל 29, 2020 6:02 pm

בינתיים מדברים על מצב הזוי, שבו הפעוטונים עדיין סגורים ואילו את הגנים וכיתות א-ג רוצים כן לפתוח.

והדברים תמוהים מאוד, איך אפשר לדרוש מאמא ללכת ולעבוד כמורה כאשר הפעוטונים של תינוקיה לא פתחו את שעריהם?

ובשלמא בימים כתיקונם נעזרים בסבתא וכיו"ב, ומה יעשו עכשיו המורות עם התינוקות?

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ה' אפריל 30, 2020 9:05 pm

https://www.kolhalashon.com/new/Media/P ... Video=True
משא הגרב"מ אזרחי מחזק מאד.
נערך לאחרונה על ידי יוסף חיים אוהב ציון ב ה' אפריל 30, 2020 9:52 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ה' אפריל 30, 2020 9:44 pm

יוסף חיים אוהב ציון כתב:http://forum.otzar.org/viewforum.php?f=73
משא הגרב"מ אזרחי מחזק מאד.

מה כוונת כבודו בקישורית?

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ה' אפריל 30, 2020 9:51 pm

תוקן תודה רבה.

יונת אלם

הודעהעל ידי יונת אלם » א' מאי 03, 2020 10:24 am

מאמר עם קצת חשיבה לא עדרית מרי"צ בוצקובסקי שליט"א
קבצים מצורפים
זמן קיץ בצל הקורונה.docx
(17.02 KiB) הורד 293 פעמים

ונתנו ידידים

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ד' מאי 20, 2020 6:19 pm

שמעתי מא' הישיבות שהם הולכים לפתוח באיזה מסגרת מצומצמת, אבל מכורך חיוב שמירת מרחקים אינם יכולים להכניס כל הבחורים אז בתחילה זה מיועד לבחורים הרציניים שרוצים את החיזוק של לימוד בשותפות ובהמשך מקוים שיוכלו לפתוח לכולם. אמרתי לא' הרמי"ם שהוא איפכא מסתברא בתחילה צריך להכניס את החלשים שבלי מסגרת כמעט לא לומדים, אבל הרציניים יכולים להמשיך ללמוד בביתם. נו נו הכונה לשם שמים או לשם הישיבה?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' מאי 20, 2020 6:28 pm

יש בזה משהו, אבל מצד שני ברור שהחלשים יותר יתקשו ללמוד בכזאת אוירה מוזרה, ובפרט שהצוות הרגיל לא יכול להיות נוכח מקרוב. ולכן עדיף להשקיע באלו שבאמת מעוניינים ללמוד חזק. ויש צד לכאן ולכאן.

עני בן פחמא

הודעהעל ידי עני בן פחמא » ה' מאי 21, 2020 1:29 am

מה הולך כאן?
מסעדות וברים (!) עד 100 איש בשבוע הבא, קניונים ללא הגבלה. בתי כנסת עד חמישים איש, וישיבות אין??

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ה' מאי 21, 2020 4:49 am

זו באמת תמיהה אמיתית.
אינני מבין ברפואה, וברור שחשש סכנה וכו' וכו' אצ"ל.

אבל בעניי אינני מבין:
כל בית חרדי מרגיש על בשרו את אי פתיחת הישיבות
לכל יהודי חרדי קיומם של ישיבות הוא אחד מערכי היסוד
העסקונה החרדית היא תלויית דעת קהל במידה מרובה
דעת הקהל, לכאורה, ברורה, ולוחצת
לעסקונה החרדית יכולת ללחוץ על מקבלי ההחלטות
מקבלי ההחלטות, לכאורה, מנהיגים מדיניות מקלה בימים אלו,
כך שאין להם לכאורה סיבה להתעקש באם העסקנים מתעקשים מולם

ואעפ"כ, טרם נמצא פתרון לישיבות?
האמנם הסכנה הבריאותית הנשקפת מפתיחתם גדולה כ"כ?

אני לא מתכוון כאן להביע טרוניה. אם 'רוב רופאים' יאמרו שאסור, מילא. נניח שלא נתווכח.
אני פשוט לא מבין, במציאות, מה 'הולך' כאן.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ה' מאי 21, 2020 7:37 am

ראשית, אפשר להבין שחשש ההדבקה בישיבות ובתי כנסת גדול יותר ממסעדות וקניונים ואכמ''ל. שנית, וזה העיקר, כפי שכבר כתבתי לא אחת, אם היו סוגרים את המוסדות כשכולם סגרו ולא מתעקשים להמשיך עוד שבוע שבועיים נגד כל העולם, היו גם פותחים עם כולם... כעת המצב הוא שכל חרדי וכל עניין דתי הוא חשוד מיידי בהדבקה, ולעסקנים שהיו 'גיבורים גדולים' לפני חודשיים וקצת אין כעת פה להשיב ולא מצח להרים ראש.

א_צאנזער

הודעהעל ידי א_צאנזער » ה' מאי 21, 2020 11:31 am

עני בן פחמא כתב:מה הולך כאן?
מסעדות וברים (!) עד 100 איש בשבוע הבא, קניונים ללא הגבלה. בתי כנסת עד חמישים איש, וישיבות אין??

והשאלה הזו מנסרת וכואבת יותר, אני גר בשכונה חילונית למהדרין (בשכונה לא מורגש כמעט הגזירה של סגירת בתי הכנסיות כי אין שם אלא בית כנסת אחד שיש בו בקושי מנין זקנים פלוס), סמוך לביתי בי"ס חילוני, אם בכל השנה לראותם ילדי ישראל נכנסים ללמוד במקום שבו לא מלמדים אותם ק"ש, אלא את ההיפך רח"ל, הלב מתפלץ, אבל יש קצת נחמא זוטא בידיעה שרבבות ילדי ישראל תשב"ר מהלכין גם הם לקבל תורה.
אבל בימים כאלה, לראות אותם חוזרים ללימודים, עושים בדיקות חום בכניסה לביה"ס, ולדעת שאין כמעט עסק התורה של תשב"ר, הישיבות סגורות על מנעול ובריח,
אגב במקום שאני גר זו שכונת יוקרה והללו בודאי לא חשודים לסכן את ילדיהם חלילה, או שישלחו רק בשביל לחסוך בכסף.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' מאי 21, 2020 11:34 am

שמש כתב:ראשית, אפשר להבין שחשש ההדבקה בישיבות ובתי כנסת גדול יותר ממסעדות וקניונים ואכמ''ל. שנית, וזה העיקר, כפי שכבר כתבתי לא אחת, אם היו סוגרים את המוסדות כשכולם סגרו ולא מתעקשים להמשיך עוד שבוע שבועיים נגד כל העולם, היו גם פותחים עם כולם... כעת המצב הוא שכל חרדי וכל עניין דתי הוא חשוד מיידי בהדבקה, ולעסקנים שהיו 'גיבורים גדולים' לפני חודשיים וקצת אין כעת פה להשיב ולא מצח להרים ראש.

ותירוץ עלוב זה הוא סיבה לביטול תורה?
כמדומה שיש פה זילותא אמיתית. השאלה איך הגיעו למצב כזה.
אולי אני טועה, אך נראה לי שלא יודעים איך לרדת מהעץ. שהרי הרבנים שלנו מחמירים יותר מהמדינה.. ורק להם אנחנו שומעים.. אז העסקונה לא החליטה עד מתי זה נקרא להחמיר יותר מהמדינה ומתי זה כסילות שכולם יאמרו בגדי המלך החדשים.

נהנה מהאוצר

הודעהעל ידי נהנה מהאוצר » ה' מאי 21, 2020 12:34 pm

זה תירוץ כואב - לא עלוב
אדם שהציג עצמו כלא נזהר, גורם שאחרים יחששו מפניו
זו תופעה נורמלית
וכעת באמת קשה לרדת מהעץ אך לא בגלל שרוצים להראות כאולטרא מחמירים
אלא שקשה להסביר לאחרים מדוע לא לחשוש ממי שאינו נזהר
ובפרט שאחרים אלו אינם מודעים לכבוד התורה ויקרתה ושמירתה

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ה' מאי 21, 2020 12:57 pm

דעת תורה מראש ישיבת פורת יוסף, מרן הגר"ש כהן שליט"א, על חובת השעה לפתיחת הישיבות בהקדם האפשרי.
הבאתי כאן המכתב viewtopic.php?f=73&t=49967&p=627858#p627858

ולכל מי שיש לו צד שאי פתיחת הישיבות קשרו איכשהו ל"בריאות", קצת עובדות (בלי שמות של ישיבות ידועות).
ישיבות גדולות רבות פתחו מתחמים שהבחורים לומדים יחד, חלק במרחב הפתוח וכו'.
כמה שמשתדלים לשמור, הסכנה ברורה, אם חלילה יש קורונה. והראיה שאסרו את זה עד לפני כמה ימים.
מה קורה כעת?
בחורים מגיעים באטובוסים של תח"צ, יש ישיבות שמארגנות הסעות מעיר לעיר! כדי שכולם יתקבצו למקו"א.
אם חלילה וחס, אחד מהחבורה חולה, יהיה גל הדבקות גדול פי כמה.
בשונה אם חלילה תהיה הדבקה בתוך ישיבה.

ניחא אם אכן נשארים בבית. אבל גם לא שומרים על הכללים. וגם סוגרים את הישיבות. וגם בעצם מסכנים יותר.

אוי להם לבריות מעלבונה של תורה.

והנזק הרוחני לבחורי ישיבות מהמצב הזה. אוי. לא מדבר על 'בעלי תשובה' ו'מתחזקים' שכעת דרים בביתם החילוני. בקושי ספר תורני הם מוצאים בו. את ההשלכות מכך עוד נראה בלי ספק.

אלא על בחורים שנמצאים בשכונה (ערי פרפריה בפרט) שיש להם חברים (מהישיבה קטנה אן סתם מהשכונה) שהם כבר לא בדיוק בחורי ישיבה לצערנו... ואם בבין הזמנים רגיל, יש ישיבות בין הזמנים, יש קעמפים וכו', הרי שבעידן הקורונה, המתארך ומתמשך, השיעמום גובר... ואין שום מסגרת אחרת שתיתן להם תמיכה, והתוצאות ה"י.
וביודעי ומכירי אמינא, שני בחורי ישיבה שאני מכיר אישית, שכבר הודיעו רשמית לחבריהם ההמומים שהם לא חוזרים לישיבות, וקנו אייפונים וכו'. והסיבה: הם היו תקופה כ"כ ממושכת בלי שום מסגרת בערי הפרפריה, והחברים היחידים הראו להם ונתנו להם וכו', וכו'. וד"ל.
ואמרו חז"ל גדול המחטיאו יותר מן ההורגו.
זה גם פיקוח נפש!!
טענת רוצחים שייכת גם כאן!!
לבד מדברי הנפש החיים הידועים שתורה מקיימת העולם וכו'.
השי"ת יחוס על עמו ישראל.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' מאי 21, 2020 1:52 pm

א_צאנזער כתב: והשאלה הזו מנסרת וכואבת יותר, אני גר בשכונה חילונית למהדרין (בשכונה לא מורגש כמעט הגזירה של סגירת בתי הכנסיות כי אין שם אלא בית כנסת אחד שיש בו בקושי מנין זקנים פלוס), סמוך לביתי בי"ס חילוני, אם בכל השנה לראותם ילדי ישראל נכנסים ללמוד במקום שבו לא מלמדים אותם ק"ש, אלא את ההיפך רח"ל, הלב מתפלץ, אבל יש קצת נחמא זוטא בידיעה שרבבות ילדי ישראל תשב"ר מהלכין גם הם לקבל תורה.
אבל בימים כאלה, לראות אותם חוזרים ללימודים, עושים בדיקות חום בכניסה לביה"ס, ולדעת שאין כמעט עסק התורה של תשב"ר, הישיבות סגורות על מנעול ובריח,
אגב במקום שאני גר זו שכונת יוקרה והללו בודאי לא חשודים לסכן את ילדיהם חלילה, או שישלחו רק בשביל לחסוך בכסף.

אני לא מבין.
הת"תים סגורים?
והישיבות?
והכוללים?
(אצלנו הכל פתוח, על-פי כל ההנחיות. אצל כתר"ה לא?)

איש הגבעה

הודעהעל ידי איש הגבעה » ב' מאי 25, 2020 9:25 am

מי יאמר ידינו לא שפכו את הדם הזה
בעקבות קריאתו של זקן ראשי הישיבות חכם רבי שלום כהן שליט"א, לראשי הישיבות שמתמהמהים מפתיחת הישיבות, ומעיד במכתבו על עדויות שהגיעו לידיו על נזק רוחני גדול שנגרם להרבה בחורי ישיבה בהתמהמהות זו.
סיפר לי ידיד מעדות נאמנה שבא לידו על ליל שישי האחרון בחופי הכנרת, שהיו מלאים בבחורי ישיבות (ללא מסכות וללא שמירת מרחק), ואני הקטן זועק מי יאמר ידינו לא שפכו את הדם הזה, הנפשות הטהורות שבמקום לעסוק בהוויות דאביי ורבא, מסתובבים אנה ואנה, קמים שעה קודם חצות וכו', וכנראה שהרשויות מבינות שהציבור החרדי לא מלחיץ אותם בעניין, אז מבחינתם לא אכפת להם שיפתחו בכל ישיבה רק קפסולה אחת או שתים, אולי אפילו עד סוף הזמן, ורוב הישיבה תסתובב ברחובות או בצפון וכו'. (אולי אח"כ יפתרו איתם עוד בעיות...)
ואולי חשש רחוק של פיקו"נ נדחה מפני ודאי איבוד נשמות טהורות, ומי שיכול להרים קול זעקה ולדבר עם ראשי הישיבות שיפתחו, כי מי שרוצה אין דבר העומד בפני הרצון, ואף קצת להלחיץ איזה גוף חדש (ישן) שלקח לעצמו בעלות בעניני נפשות הללו, זה לא היה מזיק...

עני בן פחמא

הודעהעל ידי עני בן פחמא » ד' יוני 03, 2020 11:03 pm

אז כעת כבר שבוע שהמסעדות והברים פתוחים עד 100 איש ללא מסיכה, אמנם הישיבות פתחו אך ורק ע"י קפסולות של לכל היותר 26 איש, והכל עם הגבלות רבות.

בעצם ניתן לפתוח את בית המדרש לפחות עד 70 איש כדין בית כנסת, וכן ניתן לפתוח את חדר האוכל מדין מסעדה, הבעיה היא בפנימיה, אלא שפנימיה בישיבה תיכונית וכד' פותחים כיון שהיא מוכרת ע"י משרד החינוך, אבל ישיבות שלא מוכרות לא ניתן לפתוח, האם אין בכך משום עול?

הסיכוי להדבק כרגע הוא נמוך מאוד, מלבד בירושלים שנדבקו הרבה בגימנסיה, אין עוד עיר בארץ בה שיש יותר מעשרה נדבקים בתי הספר (נדמה לי שלכל היותר 7 בת"א), ניתן לשמור על שני מטר ולהקפיד על מסיכות (לפחות כאשר מדברים או עומדים בסמוך לאדם אחר) ולהתחיל את זמן קיץ, כי אחרת גם זמן אלול לא יהיה לנו.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' יוני 03, 2020 11:08 pm

הרב בן פחמא,
כל הישיבות כבר פתחו?
והקפסולות כוללות את כולם?

אין לי מידע ברור.
למשמע אוזן ולמראה הרחובות - לא נראה לי.

עני בן פחמא

הודעהעל ידי עני בן פחמא » ד' יוני 03, 2020 11:11 pm

נוטר הכרמים כתב:הרב בן פחמא,
כל הישיבות כבר פתחו?
והקפסולות כוללות את כולם?

אין לי מידע ברור.
למשמע אוזן ולמראה הרחובות - לא נראה לי.

אני שמעתי על שתי ישיבות שפתחו (אינני יודע באיזו מסגרת) ועל עוד ישיבה אחת שפתחה ע"י קפסולות (שתי קפסולות של 30 מתוך כ160 בחורים)

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' יוני 03, 2020 11:16 pm

מדרש תהילים מזמור כה

דבר אחר אליך ה' נפשי אשא. אמר שלמה מים קרים על נפש עיפה. דוד היה מעייף בתורה, והיתה נפשו שוקקת להיות בבית המדרש, שנאמר ה' אהבתי מעון ביתך, נכספה וגם כלתה נפשי לחצרות ה' וכתיב כי טוב יום בחצריך מאלף.

איש גבעות

הודעהעל ידי איש גבעות » ד' יוני 03, 2020 11:34 pm

דרופתקי דאורייתא כתב:דעת תורה מראש ישיבת פורת יוסף, מרן הגר"ש כהן שליט"א, על חובת השעה לפתיחת הישיבות בהקדם האפשרי.
הבאתי כאן המכתב http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f= ... 58#p627858

ולכל מי שיש לו צד שאי פתיחת הישיבות קשרו איכשהו ל"בריאות", קצת עובדות (בלי שמות של ישיבות ידועות).
ישיבות גדולות רבות פתחו מתחמים שהבחורים לומדים יחד, חלק במרחב הפתוח וכו'.
כמה שמשתדלים לשמור, הסכנה ברורה, אם חלילה יש קורונה. והראיה שאסרו את זה עד לפני כמה ימים.
מה קורה כעת?
בחורים מגיעים באטובוסים של תח"צ, יש ישיבות שמארגנות הסעות מעיר לעיר! כדי שכולם יתקבצו למקו"א.
אם חלילה וחס, אחד מהחבורה חולה, יהיה גל הדבקות גדול פי כמה.
בשונה אם חלילה תהיה הדבקה בתוך ישיבה.

ניחא אם אכן נשארים בבית. אבל גם לא שומרים על הכללים. וגם סוגרים את הישיבות. וגם בעצם מסכנים יותר.

אוי להם לבריות מעלבונה של תורה.

והנזק הרוחני לבחורי ישיבות מהמצב הזה. אוי. לא מדבר על 'בעלי תשובה' ו'מתחזקים' שכעת דרים בביתם החילוני. בקושי ספר תורני הם מוצאים בו. את ההשלכות מכך עוד נראה בלי ספק.

אלא על בחורים שנמצאים בשכונה (ערי פרפריה בפרט) שיש להם חברים (מהישיבה קטנה אן סתם מהשכונה) שהם כבר לא בדיוק בחורי ישיבה לצערנו... ואם בבין הזמנים רגיל, יש ישיבות בין הזמנים, יש קעמפים וכו', הרי שבעידן הקורונה, המתארך ומתמשך, השיעמום גובר... ואין שום מסגרת אחרת שתיתן להם תמיכה, והתוצאות ה"י.
וביודעי ומכירי אמינא, שני בחורי ישיבה שאני מכיר אישית, שכבר הודיעו רשמית לחבריהם ההמומים שהם לא חוזרים לישיבות, וקנו אייפונים וכו'. והסיבה: הם היו תקופה כ"כ ממושכת בלי שום מסגרת בערי הפרפריה, והחברים היחידים הראו להם ונתנו להם וכו', וכו'. וד"ל.
ואמרו חז"ל גדול המחטיאו יותר מן ההורגו.
זה גם פיקוח נפש!!
טענת רוצחים שייכת גם כאן!!
לבד מדברי הנפש החיים הידועים שתורה מקיימת העולם וכו'.
השי"ת יחוס על עמו ישראל.

מצטרף לנ"ל.
ידיד קרוב סיפר לי על גיסו הצעיר המתגורר באחת מערי השדה ולומד בישיבה ירושלמית שפתחה את שעריה רק ללימודים אך ללא אוכל ופנימיה.
הנ"ל שולח מביתו על ידי הוריו לישיבה בתקווה שימצא מקום לינה אצל חבר.
סופו של דבר מצא הנ"ל מקום לינה אצל חבר לשעבר מהישיבה קטנה שמשרת כיום כחייל בודד ובשל כך זכאי לדירה מהצבא.
מיותר לספר שהבחור כבר שנה ושילש כמה וכמה סדרות של סרטים מהזן היותר נפסד ועוד היד נטויה.
"אנא ה' הושיעא נא".

מחשב מסלול

הודעהעל ידי מחשב מסלול » ה' יוני 04, 2020 1:46 am

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ו' יוני 12, 2020 10:43 am

מתוך המאמר השבועי למרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א
קבצים מצורפים
מאמר השבועי פרשת שלח לך תשפ.PNG
מאמר השבועי פרשת שלח לך תשפ.PNG (863.54 KiB) נצפה 7575 פעמים

קמצן_קדוש

הודעהעל ידי קמצן_קדוש » ו' יוני 12, 2020 11:18 am

אני רק שאלה,

הלא בשביל זמנים כאלה הוקם המוסד הנקרא "ועד הישיבות".
זכורני שמצאתי פעם בגניזה גמרא ישנה מאיזושהי מלחמה שנכתב עליה שהודפסה בזמן החירום ע"י ועד הישיבות (או שראיתי צילום בספר? אינני זוכר.. מכל מקום -) -
אני שואל את עצמי למה חלק כה גדול מעולם התורה צריך להיות חרב בימים אלו.

יש כ"כ הרבה רעיונות יפים, להקים ישיבות קטנות או גדולות בכל עיר ועיר ובכל שכונה ובית כנסת - הכל לפי החוקים כמובן "וחי בהם ולא" וכו'

וכן כוללים זמניים אזוריים שכל אברך שאהה יצא קרח מכאן ומכאן יוכל לבוא בחברת גוברין יהודאין כמותו ולהגות יחדיו בתורה ואומר אין ישראל נגאלין וכו' אלא מתוך עשרה בני אדם, עשרה דייקא.
אמנם כן דרשו חז"ל שאפי' הלומד יחידי "בכל מקום אשר אזכיר את שמי שם אבוא אליך" וגו', מכל מקום טבע האדם שאם אינו קושר עצמו במסגרת, סופו בא לידי רפיון רח"ל.

ואתה עתה פוק חזי בכל אותם דרדקי ישיבות קטנות שמשוטטים ברחובות העיר ובחצרות בתי הכנסת ומשוועים למסגרת נאותה.

איפה ההנהגה ששולחת אותם לקושש מצביעים בימי בחירות?
לא יכולים לארגן משהו מסודר?

ובאמת בבית הכנסת בו אני לומד קם אברך יקר, הרים את הכפפה, קרא והזמין את כל הנערים בני יש"ק וגדולות וכן אברכים. סידר להם סדר יום והספק וכמובן וכמובן שאין צריך לומר ששומרים על הכללים ביותר. אשריו ואשרי חלקו.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ו' יוני 12, 2020 11:44 am

ולמה לא יארגנו להם מסגרת מסודרת בישיבות שלהם...

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ו' יוני 12, 2020 11:49 am

שמש כתב:ראשית, אפשר להבין שחשש ההדבקה בישיבות ובתי כנסת גדול יותר ממסעדות וקניונים ואכמ''ל. שנית, וזה העיקר, כפי שכבר כתבתי לא אחת, אם היו סוגרים את המוסדות כשכולם סגרו ולא מתעקשים להמשיך עוד שבוע שבועיים נגד כל העולם, היו גם פותחים עם כולם... כעת המצב הוא שכל חרדי וכל עניין דתי הוא חשוד מיידי בהדבקה, ולעסקנים שהיו 'גיבורים גדולים' לפני חודשיים וקצת אין כעת פה להשיב ולא מצח להרים ראש.

וזה תירוץ? מי נפל פה על הראש?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' יוני 12, 2020 11:54 am

לדאבוננו עדיין העיר בני ברק מככבת בחדשות כמקום מועד.

אם כי רוב תלמידי הישיבות בארץ אינם מבני ברק, כמובן...

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ו' יוני 12, 2020 11:58 am

יונת אלם כתב:מאמר עם קצת חשיבה לא עדרית מ........... שליט"א

מכיר את הסיפור פרנציפ או קרחת?
(ה'קרחת' איננה מצב ה'מגיפה', אלא חדלות האונים לקום ולעשות מעשה: 'ותקם נעמי')
מלבד העיוות העמוק ששקיעות ועמל בלימוד זה לא הכי חשוב בזמן 'מיוחד' שכזה - ה"י

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ו' יוני 12, 2020 1:27 pm

קמצן_קדוש כתב:ואתה עתה פוק חזי בכל אותם דרדקי ישיבות קטנות שמשוטטים ברחובות העיר ובחצרות בתי הכנסת ומשוועים למסגרת נאותה.

מטרת ארגון נוער היא שהנוער לא ישוטטו ברחובות. מטרת ישיבה היא משהו אחר, הלא כן?

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ו' יוני 12, 2020 2:26 pm

דרומי כתב:לדאבוננו עדיין העיר בני ברק מככבת בחדשות כמקום מועד.

אם כי רוב תלמידי הישיבות בארץ אינם מבני ברק, כמובן...

כמה לא חלי ולא מרגיש,
הרי הכיכוב בחדשות הוא בגלל הדבקות, כידוע,
וכפי המתפרסם בכל העיתונים הרי שההדבקות אירעו בחיידר, בבי"ס לבנות,
וכיוצא בזה (ובמקומות מודרניים יחסית...).
ומה זו תשובה על אי פתיחת ישיבות?

והנה אנחנו מעודכנים שביום ראשון הבעל"ט הולכת להיפתח ישיבת פוניבז',
אינני יודע באי אלו תנאים.
וכמובן אסור לשאול, מה בדיוק קרה עכשיו,
הרי לפי הנתונים ה'יבשים',
בשבוע האחרון יש רק עליה בנדבקים.
אז כנראה שיש עוד שיקולים.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ש' יוני 13, 2020 11:48 pm

קמצן_קדוש כתב:אני רק שאלה,
..
יש כ"כ הרבה רעיונות יפים, להקים ישיבות קטנות או גדולות בכל עיר ועיר ובכל שכונה ובית כנסת - הכל לפי החוקים כמובן "וחי בהם ולא" וכו'

וכן כוללים זמניים אזוריים ...

ואתה עתה פוק חזי בכל אותם דרדקי ישיבות קטנות שמשוטטים ברחובות העיר ובחצרות בתי הכנסת ומשוועים למסגרת נאותה.

איפה ההנהגה ששולחת אותם לקושש מצביעים בימי בחירות?
לא יכולים לארגן משהו מסודר?

שמעתי מאדם גדול תשובה כואבת:
אם יצליחו להקים מסגרות לימוד בבתי הכנסת (וכפי שהיה - לדבריו - בפולין שלפני מלחמת העולם הראשונה) - אז יתברר שאין צורך בכל תעשיית ה"עסקנים" וה"רשמים" וכו', ואיך הם יוכלו להגדיל את כבוד עצמם???

קמצן_קדוש כתב:ובאמת בבית הכנסת בו אני לומד קם אברך יקר, הרים את הכפפה, קרא והזמין את כל הנערים בני יש"ק וגדולות וכן אברכים. סידר להם סדר יום והספק ... אשריו ואשרי חלקו.

זהו אדם שאיכפת לו כבוד שמים, ולא רק כבוד עצמו!
יגדיל תורה ויאדיר!
יהי חלקי עמו!

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » א' יוני 14, 2020 3:50 pm

עוד --
קבצים מצורפים
עלון בית מרן שלח לך תשפ.PNG
עלון בית מרן שלח לך תשפ.PNG (988.95 KiB) נצפה 7294 פעמים

עני בן פחמא

הודעהעל ידי עני בן פחמא » ה' יוני 18, 2020 4:08 pm

הקפסולות הללו הן רעיון משונה ביותר, אם מותר ל100 איש להתקהל במסעדה אחת, צריך להתיר גם לבחורי ישיבה, ובכלל, משחררים בחורים אחת לשבועיים לבית, מספיק שאחד מהם נדבק והוא ידביק את כולם, ומה נועיל אם נשאיר את כולם בישיבה שבועיים שלא יצאו, וכי אי אפשר להדבק בשבת כשחוזרים? ואם אחד נדבק בישיבה ולאחר כמה ימים יצא הוא מדביק אחרים, ואם הוא לא יחזור לישיבה אלא ישאר בחוץ, היקף ההדבקות שלו רק יגדל. וא"כ נשאלת שאלת תם: איפה ההיגיון??

צריך לדעת שיש עשרות אלפי בחורי ישיבות שלא נמצאים בישיבה, לחלק קשה עם התנאים, חלק בשידוכין, חלק מאורסין, מה יהיה עליהם?

וצריך לזכור שהסיכוי להדבק הוא די נמוך, יש פה ושם בתי ספר שנמצא בהם חולה אחד, (שהפך לעשר וכד') אלא שהבית ספר נסגר וחלק נשלחים לבידוד, יש ליד הבית שלי בית ספר (א-ו) שכבר חודש וחצי(!) עובד כרגיל, לא נמצא שם כלל חולה, והמסכות שם במקרה הטוב מכסות רק את הפה, ולפעמים פחות, ולפעמים בכלל בלי, אני לא מדבר על מכסות את האף. הנזק הוא עצום ולא נראה שעומד לקראת סיום, יתכן ובפורים עדין לא יהיה חיסון (ואל תגידו לי אל תגזים, כי דברו על שנה ליצירת חיסון, ובד"כ תכנונים עתידיים מתמרחים, ע"ע רכבת ישראל), ומה יהיה? שנה שלמה ללא ישיבות?

להם לא חסר כמעט כלום, הכל יש להם, הים פתוח, המסעדות פתוחות, בתי מלון חלק נכבד פתוח, מדברים על קולנוע, קצת חסר בחו"ל אבל גם זה אפשר להשיג עם בידודים, ומה עם התורה???

אני לא פוליטיקאי, אין לי במה לדבר בה, אז אני מנצל את מה שיש לי...

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ה' יוני 18, 2020 4:13 pm

עני בן פחמא כתב:הקפסולות הללו הן רעיון משונה ביותר, אם מותר ל100 איש להתקהל במסעדה אחת, צריך להתיר גם לבחורי ישיבה, ובכלל, משחררים בחורים אחת לשבועיים לבית, מספיק שאחד מהם נדבק והוא ידביק את כולם, ומה נועיל אם נשאיר את כולם בישיבה שבועיים שלא יצאו, וכי אי אפשר להדבק בשבת כשחוזרים? ואם אחד נדבק בישיבה ולאחר כמה ימים יצא הוא מדביק אחרים, ואם הוא לא יחזור לישיבה אלא ישאר בחוץ, היקף ההדבקות שלו רק יגדל. וא"כ נשאלת שאלת תם: איפה ההיגיון??

צריך לדעת שיש עשרות אלפי בחורי ישיבות שלא נמצאים בישיבה, לחלק קשה עם התנאים, חלק בשידוכין, חלק מאורסין, מה יהיה עליהם?
......הנזק הוא עצום ולא נראה שעומד לקראת סיום, יתכן ובפורים עדין לא יהיה חיסון (ואל תגידו לי אל תגזים, כי דברו על שנה ליצירת חיסון, ובד"כ תכנונים עתידיים מתמרחים, ע"ע רכבת ישראל), ומה יהיה? שנה שלמה ללא ישיבות?

להם לא חסר כמעט כלום, הכל יש להם, הים פתוח, המסעדות פתוחות, בתי מלון חלק נכבד פתוח, מדברים על קולנוע, קצת חסר בחו"ל אבל גם זה אפשר להשיג עם בידודים, ומה עם התורה???

אני לא פוליטיקאי, אין לי במה לדבר בה, אז אני מנצל את מה שיש לי...

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » א' יולי 19, 2020 5:44 pm

viewtopic.php?f=73&t=50279&p=619268#p618833
יבנה כתב:פתרון פשוט לקיום כל התנאים, שכירת הספינות טיול [קרוז] העומדים ריק, כמה ישיבות יכולות לשכון באותו ספינה.
וכדרך שהפכו את בתי המלון לאכסניות לחולי הקורונה.
כל הצדדים יהיו מרוצים, ובא לציון גואל.

באיחור אופייני ובהמתנה עד שחלו, עכשיו העלו במשרד הבטחון את הרעיון היצירתי להשכין את חולי הקורונה החרדים בתוך הספינות https://www.kikar.co.il/368209.html. חבל שלא קראו את מה שכתבתי לפני 3 חודשים.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים