מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

Re: סיפור למוצש

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

Re: סיפור למוצש

הודעהעל ידי איש_ספר » א' אפריל 19, 2020 3:08 pm

אמש הבאתי כאן סיפור יפה, מחקתי אותו מזהירות יתר, אבל שוב חוזרני בי ואני מעלה אותו בשנית:

בבני ברק ישנו מניין ותיק מאד שמתפללים בו יהודים עובדי ה' באמת.
כשנאסר לקיים מנין במקומות סגורים, עזבו רוב המתפללים את המנין, אכן אחד מהם החליט שמנין כזה אסור לבטל ויש למצוא דרך להמשך קיומו תוך כדי נקיטת כל כללי הזהירות.
אותו יהודי הצליח למצוא בית מדרש גדול במיוחד, השוכן בתוך מבנה שדלתותיו ננעלו בידי הגבאים, אבל הוא מצא איזה דרך משופש, ועלה בידו לקיים את אותו מניין עם מתפללים אחרים. לדעתי הדבר היה חסר אחריות ולא נכון, שכן מדובר במניין מפורסם, שעלול להוות דוגמא מסוכנת לאחרים שיזהרו פחות. אבל אותו יהודי טען שמניין כזה אסור לבטל, וכשם שהגאון פלוני וגאון אלמוני מקיימים את מניינם כן הדבר הזה. ועוד שהוא מתקיים בחדרי חדרים לפני ולפנים וכו' וכו'. כך או אחרת, המניין לא בטל לרגע. ולדברי המארגן, שומרים בו על כל הכללים למניעת הדבקה. ולא, המתפללים שם אינם מזוהים בשום פו"א אם איזה פלג. הם פני הציבור כולו. שוב, לדעתי הענייה לא נכון היה לנהוג כך, אני חוזר ומדגיש משום שאיני מבקש לשמש כסניגור שלהם.

הקיצור ביום שישי מתקשר אל אותו מארגן אדם ואומר לו כך: אני גר ברחוב סמוך, אני מבין שישנה התרחשות בבניין, התברר לי שאתה מארגן המנין, ובכן דע לך שאני עומד להתקשר למשטרה, ואפי' בשבת עצמה. כך הורה לי הרב שלי, אלא שאמר שעלי להזהירך קודם, ובכן ראה הוזהרת, אני אתקשר גם בשבת.

ובזה תמה שיחת הטלפון.

המארגן הבין שכלתה אליו הרעה, ובכ"ז לא נסוג אחורנית. הוא התקשר עם חד מנכדי הגרח"ק שליט"א וביקש שיכנס לסבו וימסור לו על קיומו של המנין, ויפרט באזניו על זהות המנין, ויספר לו על האיום של אותו פלוני.

הנכד חזר ואמר שסבו אמר כהאי לישנא: להמשיך עם המניין, המוסר יענש.

המארגן חזר למאיים והשמיע באזנו את השיחה ואת ברכתו של הגרח"ק. מיותר לציין שבזה תם העניין. שהרי מותר להתקשר בשבת כדי למסור רודפים, פיקוח נפש דוחה שבת! אבל אם יש עונש בצידו?! ח"ו!

השיחה מוקלטת וכל הפרטים בידי.

איך אמר לי פלוני, בציבור החרדי מתמרמרים על אכיפה בררנית מצד המשטרה, ועל הפעלת שיטור יתר. העובדות הן, שאין מגזר שזוכה לשיתוף פעולה של תזמון שוטרים לכל מקום, כמו המגזר החרדי, ובכן כשהמשטרה קוראים לה, היא באה....

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים