מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חילוץ מדיסקט ישן והמרה מ'ספיר'

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
פלגינן

חילוץ מדיסקט ישן והמרה מ'ספיר'

הודעהעל ידי פלגינן » ד' ינואר 11, 2017 4:26 pm

יש ברשותי ספר שנערך בתכנת 'ספיר' ומצוי כעת בדיסקט מהעידן הישן [הדיסקט הרך, למי שזוכר].
האם יש מי שמטפל בשתי הבעיות יחד - חילוץ מדיסקט והמרה לתכנה עדכנית?

[ראיתי את האשכול שהיה על 'המרה מספיר']

מקורות

Re: חילוץ מדיסקט ישן והמרה מ'ספיר'

הודעהעל ידי מקורות » ד' ינואר 11, 2017 6:51 pm

לגבי הדיסקט אינני רואה עצה כי אם למצוא מחשב עם כונן דיסקטים וגם חיבור USB אם דרך אחרת להעביר את זה למחשב שלך.

אבל לגבי המרה, אם זה קובץ טקסט, אז תוכל להוריד תוכנת ספיר לחלונות מכאן:
http://www.mediafire.com/file/84h5w5o0d ... pirTxt.zip
ועם תוכנה זאת קל מאוד להמיר לתוכנת חלונות של היום כמו וורד. (נדמה לי שניתן להשתמש עם התוכנה לנסיון של שבועיים בלי תשלום, אבל אחרי כל שעה היא נסגרה).
אם זה קובץ של טקסט מעומד, אז כדאי לפנות למחבר התוכנה, הרב מרדכי פלאוט mplaut@013net.net

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' ינואר 11, 2017 7:18 pm

פגשתי בשבוע שעבר אדם שאני מכיר עוסק היום בהצלת חומר מדיסקים שנפגעו. סביר להניח שיש לו גם כלים לחילוץ מכונן דיסקטים ישן. אפ תרצה פנה אלי בפרטי.
אם לא תמיד יש לך אפשרות לפנות לנאס"א. הם משתמשים להטסת החלליות שלהם במחשב שעובד על דיסקטים רכים.

צופר הנעמתי

הודעהעל ידי צופר הנעמתי » ד' ינואר 11, 2017 8:08 pm

אוצר החכמה כתב:פגשתי בשבוע שעבר אדם שאני מכיר עוסק היום בהצלת חומר מדיסקים שנפגעו. סביר להניח שיש לו גם כלים לחילוץ מכונן דיסקטים ישן. אפ תרצה פנה אלי בפרטי.
אם לא תמיד יש לך אפשרות לפנות לנאס"א. הם משתמשים להטסת החלליות שלהם במחשב שעובד על דיסקטים רכים.

שמעתי שהם גם עובדים עם ספיר.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ד' ינואר 11, 2017 8:10 pm

צופר הנעמתי כתב:
אוצר החכמה כתב:פגשתי בשבוע שעבר אדם שאני מכיר עוסק היום בהצלת חומר מדיסקים שנפגעו. סביר להניח שיש לו גם כלים לחילוץ מכונן דיסקטים ישן. אפ תרצה פנה אלי בפרטי.

שמעתי שהם גם עובדים עם ספיר.

לץ....
לגוף השאלה
תוכנת 'תג' הידוע בין המעמדים, ממיר גם מ'ספיר' ואפילו מן קודמה 'איינשטיין'

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ד' ינואר 11, 2017 9:45 pm

נתקלתי כאן בכמה שכנראה עובדים בנאס"א. אולי יפעילו קשרים...

תודה לכולם על המידע. אעביר לשואל.

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 70 אורחים