מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

צאצאי הגאון רא"ח מיזל זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
אום אני חומה

צאצאי הגאון רא"ח מיזל זצ"ל

הודעהעל ידי אום אני חומה » ד' ינואר 11, 2017 1:08 am

אום אני חומה כתב:הרב שמואל גרוסברד זצ"ל, מתלמידי גרודנא. בתו אלמנת הרב פלטי' בורשטיין ונשואה בזיוו"ש לרב יוסף שטיינהרטר מרבני ישיבת נתיבות עולם.

אתמול נפטרה הרבנית אסתר רות בורשטיין ע"ה, אמו של הרב פלטיאל הנ"ל. "ושם אישה גדולה".
בעלה, ר' שלום אבא זצ"ל היה מגידולי נובהרדוק, ידיד טוב לר' יענקל'ה גלינסקי זצ"ל ("ר' שלום היה יותר מוצלח ממני, אבל אני הייתי יותר מופרע"..)

היא הייתה נינת רא"ח מייזל מלודז', בת לר' יוחנן ליפשיץ, מרבני לודז' (כמדומה מחסידי גור). ובהיות ביתם בית וועד לחכמים זכתה לקבל ברכת הח"ח לאריכות ימים (גיל 93), ורב"ב ליבוביץ' לימד אותה איזה שיר כשהייתה בת 4.. אח"כ עברה 6 שנים במחנות, שרדה במשקל 35 קילו, והקימה מחדש משפחה מבורכת, שעליה ניצחה ביד רמה. גבורת נפשה התגלתה כששיכלה את בנה הנ"ל ממחלה, ואכמ"ל בזה. כל ימיה סבלה מיסורים שונים ומשונים ויכלה להם, תוך שהיא מנהלת החשבונות של מוסדות סאסוב בקרית ישמח משה גם בגיל הגבורות ועד התקופה האחרונה ממש. כל חייה מסכת של נתינה וחסד ומידות טובות. תנצב"ה.

אחותה שתחי' היא חותנתו של הגאון ר' דן מייזלס שליט"א, ראש כולל בירושלים, ור"י ראדין לשעבר.

סליחה על הסטייה מנושא האשכול. לא היה מקום מתאים אחר.

פרנקל תאומים

Re: הגאון ר' יידל קולודצקי זללה"ה

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' ינואר 11, 2017 8:53 pm

מה נשמע ר' אום?
ראיתי הבוקר את המודעה ב"יתד" ונהניתי מאד להיווכח שיש להגאון המפורסם בדורו רבי אליהו חיים מייזל זי"ע מלאדז' צאצאים חרדים לדבר ה'.
האם ידוע לך כיצד בדיוק היתה הרבנית בורשטיין נינתו?
נערך לאחרונה על ידי פרנקל תאומים ב ה' ינואר 12, 2017 4:26 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

Re: צאצאי הגאון רא"ח מיזל זצ"ל

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' ינואר 12, 2017 1:34 am

פרנקל תאומים כתב:
אום אני חומה כתב:
אום אני חומה כתב:הרב שמואל גרוסברד זצ"ל, מתלמידי גרודנא. בתו אלמנת הרב פלטי' בורשטיין ונשואה בזיוו"ש לרב יוסף שטיינהרטר מרבני ישיבת נתיבות עולם.

אתמול נפטרה הרבנית אסתר רות בורשטיין ע"ה, אמו של הרב פלטיאל הנ"ל. "ושם אישה גדולה".
בעלה, ר' שלום אבא זצ"ל היה מגידולי נובהרדוק, ידיד טוב לר' יענקל'ה גלינסקי זצ"ל ("ר' שלום היה יותר מוצלח ממני, אבל אני הייתי יותר מופרע"..)

היא הייתה נינת רא"ח מייזל מלודז', בת לר' יוחנן ליפשיץ, מרבני לודז' (כמדומה מחסידי גור). ובהיות ביתם בית וועד לחכמים זכתה לקבל ברכת הח"ח לאריכות ימים (גיל 93), ורב"ב ליבוביץ' לימד אותה איזה שיר כשהייתה בת 4.. אח"כ עברה 6 שנים במחנות, שרדה במשקל 35 קילו, והקימה מחדש משפחה מבורכת, שעליה ניצחה ביד רמה. גבורת נפשה התגלתה כששיכלה את בנה הנ"ל ממחלה, ואכמ"ל בזה. כל ימיה סבלה מיסורים שונים ומשונים ויכלה להם, תוך שהיא מנהלת החשבונות של מוסדות סאסוב בקרית ישמח משה גם בגיל הגבורות ועד התקופה האחרונה ממש. כל חייה מסכת של נתינה וחסד ומידות טובות. תנצב"ה.

אחותה שתחי' היא חותנתו של הגאון ר' דן מייזלס שליט"א, ראש כולל בירושלים, ור"י ראדין לשעבר.

סליחה על הסטייה מנושא האשכול. לא היה מקום מתאים אחר.

מה נשמע ר' אום?
ראיתי הבוקר את המודעה ב"יתד" ונהניתי מאד להיווכח שיש להגאון המפורסם בדורו רבי אליהו חיים מייזל זי"ע מלאדז' צאצאים חרדים לדבר ה'.
האם ידוע לך כיצד בדיוק היתה הרבנית בורשטיין נינתו?

הגאון ר' מנחם דן מייזלס שליט"א מח"ס 'פתחי מגדים' על נידה,ראש ישיבת ראדין בנתניה (ע"ה..), הינו גם מבוגרי "הישוב".

הכרתי אותה היטב. אכן דמות מיוחדת במינה. שמעתי ממנה באריכות הרבה מקורות חייה, ובעיקר מימיה בלודז' גיא ההריגה.
הסיפור היוצא דופן שלה עם אישיותה המיוחדת הביאו את אנשי יד ושם להמליץ עליה להדלקת משואה ביום העצמאות, בשנה בה המדליקים היו ניצולי שואה. (אאל"ט)
באתר של יד ושם יש הקלטות וידיאו של עדויות שלה.
כמדומה שהיא היתה בתו של ר' יוחנן ליפשיץ שהיה חתנו של ר' משה מנחם סגל ראב"ד לודז' וחתנו של רא"ח.
בספר הזכרון על ר"י הוטנר יש קונטרס שרידים מתורתו של רא"ח (שר"י היה ענף ממשפחתו) שנערך בידי ר' יוחנן בורנשטיין, בנה.
ראיתי אותה לפני שבועיים במעייני הישועה, מחוברת לצינורות ומראה היה איום, לא התאפקתי ואמרתי לאח שטיפל בה, שיידע שמדובר באשה מיוחדת מאד, אבל הוא השיבני תשובה נצחת: כאן כולם מיוחדים!

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל
שם מלא: פלוני אלמוני

הודעהעל ידי מאיר סובל » ה' ינואר 12, 2017 9:28 am

מפיה שמעתי פעם (יש קישורי חתנות בין המשפחות, וזה היה בהיותה מסל"ת בהזדמנות כזאת כשסיפרה על ילדותה השגרתית בלודז' בצל האב או הסב איני זוכר).
צמוד לבית הכנסת הגדול היו מחוברים בית הרב ובית הדין.
היא בילדותה היתה מסתובבת שם, גם נכנסת למקום ישיבת הדיינים.
חי לנגד עיניה צורת המקום, היה באמצע לפני הדיינים ארון קודש קטן, שם היה ספר תורה בשביל השבועות (או שלשם הביאו מדי פעם ס"ת מביהכ"נ הצמוד לצורך השבעה).
הרי עדות איך נהגו בלודז' עד החורבן להשביע שבועת התורה בנק"ח.

שיף

הודעהעל ידי שיף » ה' ינואר 12, 2017 10:40 am

על משפחתם של האחים רבי אליהו חיים ורבי שמואל נמצא הרבה כבר כאן viewtopic.php?f=19&t=3682&p=27643&hilit=%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%96%D7%9C#p27643

וגם באשכול על צאצאי הגר"ח מוולוז'ין כאן
viewtopic.php?f=19&t=3151&p=29242&hilit=%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%96%D7%9C#p29242

וגם כאן
viewtopic.php?f=19&t=4659&hilit=%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%96%D7%9C#p36545

י. אברהם

הודעהעל ידי י. אברהם » ה' ינואר 12, 2017 2:15 pm

איש_ספר כתב:כמדומה שהיא היתה בתו של ר' יוחנן ליפשיץ הי"ד שהיה חתנו של ר' משה מנחם סגל הי"ד ראב"ד לודז' ב"ר גבריאל ראב"ד לאדז וחתנו של רא"ח.

ראה עליהם כאן
1.PDF
(833.46 KiB) הורד 322 פעמים

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 141 אורחים