מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

2 מאמרים מאלפים מהסופר ר' מוישה גוטמן בענייני היום

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
פלגינן

Re: 2 מאמרים מאלפים מהסופר ר' מוישה גוטמן בענייני היום

הודעהעל ידי פלגינן » ו' מאי 10, 2019 12:59 pm

אבני גזית כתב:בסיפורו האחרון ביתד של פסח, אני מניח שגרם לדפיקות לב מואצות ולמתח מיותר בהרבה בתים בין איש לאשתו.
ההקצנה לעתים מסוכנת.
וה"ה לסיפור של יתד מיום שלישי, אותו דמיון מסוכן ששותל אי אמון הרסני.

[משתדל שלא להגיב באשכולות כאלו. מכל מקום אני חייב לומר שכשראיתי את דבריך מתחילה, לעגתי בלבי להקצנתך. אבל להוותי שמעתי היום מיהודי שאשתו אמרה לו: "מה אני אמורה לחשוב עליך אחרי כל הסיפורים האלו, שלא יהיו לי חשדות או חששות מהשימוש שלך במחשב?!". עגום.]

בן מיכאל

הודעהעל ידי בן מיכאל » ו' מאי 10, 2019 1:23 pm

פלגינן כתב:
אבני גזית כתב:בסיפורו האחרון ביתד של פסח, אני מניח שגרם לדפיקות לב מואצות ולמתח מיותר בהרבה בתים בין איש לאשתו.
ההקצנה לעתים מסוכנת.

[משתדל שלא להגיב באשכולות כאלו. מכל מקום אני חייב לומר שכשראיתי את דבריך מתחילה, לעגתי בלבי להקצנתך. אבל להוותי שמעתי היום מיהודי שאשתו אמרה לו: "מה אני אמורה לחשוב עליך אחרי כל הסיפורים האלו, שלא יהיו לי חשדות או חששות מהשימוש שלך במחשב?!". עגום.]

באמת עצוב!
היא אמרה לו ברצינות או בקריצה (והוא אולי לא קלט)?
עכ"פ, זה נראה לי יותר אומר שאף קודם היא חשבה עליו כמה דברים..

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ו' מאי 10, 2019 1:45 pm

בן מיכאל כתב:
פלגינן כתב:
ההקצנה לעתים מסוכנת.

באמת עצוב!
היא אמרה לו ברצינות או בקריצה (והוא אולי לא קלט)?
עכ"פ, זה נראה לי יותר אומר שאף קודם היא חשבה עליו כמה דברים..

אמרה ברצינות. ברור שמדובר בזוגיות טעונה ולא פתוחה וכנה. אבל החסרים זוגות כאלו?!
אני לא טוען שצריך לצנזר נושאים כאלו, אבל הנקודה שכתב אבני-גזית נכונה במקרה הזה.

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » ו' מאי 10, 2019 1:48 pm

טבע האישה להיות קנאית.

מי שנמצא בענייני שלו"ב יודע, ומי שלא, שידע.

אם לאחר קריאת סיפורים מוקצנים כאלה ("מחבר את אוצר החכמה למחשב ופותח ספר גדול כדי שיחשבו שהוא לומד"), האשה לא חושבת, הבעיה היא אצלה.

כמובן שהמטרה של המספר לעורר את האשה שיהיה סינון בבית, גם כשהבעל עם פראק, אבל לדעתי יש כאן התנהגות אגרסיבית ואלימה של כותב מול קוראיו.

יקים

הודעהעל ידי יקים » ו' מאי 10, 2019 2:03 pm

אני גם קראתי מאמר שלו, שהוא מדמה את כל מחזיקי הסמרטפונים הכי כשרים וישרים לעובדי פח הזבל... שמדיפים ריח מצחין...

יקים

הודעהעל ידי יקים » ו' מאי 10, 2019 2:10 pm

הנה המאמר מצורף
Screenshot_20190510-140614.jpg
Screenshot_20190510-140614.jpg (549.97 KiB) נצפה 2415 פעמים

Screenshot_20190510-140705.jpg
Screenshot_20190510-140705.jpg (1.09 MiB) נצפה 2415 פעמים

Screenshot_20190510-140755.jpg
Screenshot_20190510-140755.jpg (1.24 MiB) נצפה 2415 פעמים

יושב ירושלים
שם מלא: פסח הלפרין

הודעהעל ידי יושב ירושלים » ו' מאי 10, 2019 2:50 pm

יושב ירושלים כתב:אם כבר הוזכר העניין, גם לי צרם מאוד מאוד סיפור ברוח דומה שהתפרסם בספר האחרון שהוא הו"ל, סיפור קיצוני מאוד על בחור בן עליה עצום [כדרך המספרים], שנהיה חילוני גמור והתאבד, והכל בגלל שאמא שלו קנתה לו מחשב לחידושי תורה.
איך הבת שלי שקראה את הסיפור אמורה להסתכל על אביה שיושב ועוסק בתורה מתוך מחשב [רח"ל!]??

זאת מלבד העוול שיש בהכנסת חומרי תעמולה שונים לספר סיפורים, אדם הקונה בדמים מלאים ומשקיע מזמנו [כמו שאוהב הסופר הנ"ל להגדיר בהקדמות לספריו] את הספר הנ"ל, לא התכוון לקנות קובץ מאמרי השקפה שהתפרסמו בעיתון, אלא ספר סיפורים [בעלי מסרים כמובן].
[להרגשתי יש בספר הנ"ל סיפור נוסף שכנראה נכתב במקורו כתעמולה לקופת צדקה כלשהיא, ואף הוא אינו תואם את המתבקש מספר שכזה].

נ.ב. מחובתי לציין, שאני חובב את ספריו עד לאחת, ואף רכשתי כמה מהם מהם בדמים מלאים [דבר מאוד נדיר אצלי], ורבות רבות למדתי, החכמתי, והועשרתי מספריו.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ו' מאי 10, 2019 2:51 pm

אבני גזית כתב:טבע האישה להיות קנאית.

מי שנמצא בענייני שלו"ב יודע, ומי שלא, שידע.

אם לאחר קריאת סיפורים מוקצנים כאלה ("מחבר את אוצר החכמה למחשב ופותח ספר גדול כדי שיחשבו שהוא לומד"), האשה לא חושבת, הבעיה היא אצלה.

כמובן שהמטרה של המספר לעורר את האשה שיהיה סינון בבית, גם כשהבעל עם פראק, אבל לדעתי יש כאן התנהגות אגרסיבית ואלימה של כותב מול קוראיו.

טבע האשה לתת אמון רב בבעלה, כך היה וכך יהיה וטוב שכך. (טבע האשה להיות קנאית, מה קשור לכאן)
(אגב, מספרים על בעל שאשתו חזרה מלשבת שבעה. שאלה בעלה מה למדה בימים אלו, השיבה לו: ששחרית לוקח שעה ומעריב עשרים דקות..).

רוב מוחלט של הנשים לא תחשודנה בבעליהן דבר, אף אדם אינו חושד לשווא. חשד יתעורר בכשיש סיבה לחשוד.
בעל שמשתמש במחשב באופן גלוי וחופשי, לא יתעורר חשד. בעל שמסתיר משהו, זה בהחלט מעורר שימת לב.

וכי כותבי הסיפורים הללו, לא כתבו אף על נשים במקום העבודה וכו' וכו', אף בעל נורמלי לא יחשוד באשתו דבר, אבל זה בהחלט מעורר את המודעות הכללית. כשם שחידוד המודעות למוגנות אינו מביא אדם מהישוב לחוסר אמון בכל סביבתו וקרובי משפחתו, אלא לעירנות כללית.

(אגב, קראתי מחקר לאחרונה. ש50% מבני הזוג בברטניה מחטטים לעיתים בחשאי בסמרטפון של בן זוגם, מחוסר אמון.. שלא שם חלקנו כהם!)

יתד יחד עם הסופרים מנהל מערכה קדושה על בעיית האינטרנט הפרוץ (שעדיין לא כולם מבינים את הכרח הסינון), וחבל לקרר.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ו' מאי 10, 2019 3:10 pm

אבני גזית כתב:
חיימשה כתב:
אבני גזית כתב:
ואם אין הגדרה קולעת, אז משתמשים בעדה מישראל כהגדרה לדבר לא טוב?
אולי תגדיר שהתופעה שייכת אצל כל אלה שלהוטים אחר המודרנה / אחר שכרון הכוח / אנשי העולם הזה.
בשום אופן לא מגדירים התנהגות לפי מוצא, כאשר ברור לך שהמוצא הוא לא מדד.

חלילה חלילה, שום דבר בעולם לא קשור למוצא. הכל דמיונות של גזענים חשוכים.

הכרתיך כאיש מעלה ומודה על האמת.

אני משתדל להודות על האמת,
במקרה הזה לענ''ד האמת איתי, גלויה ומפורסמת לכל בני גילי, אך הנושא פשוט קטנוני מכדי לדון בו, ולכן העדפתי לענות בציניות.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' מאי 16, 2019 11:07 am

שמעתי שהסופר הנכבד כתב מאמר יפה אודות הרכבת למירון בל"ג בעומר. אם שמועה זו נכונה, אודה למי שיוכל להעלות את המאמר.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

Re: מאמרים מאלפים מהסופר ר' משה גוטמן בענייני היום

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' מאי 16, 2019 1:09 pm

ישא ברכה כתב:יתד יחד עם הסופרים מנהל מערכה קדושה על בעיית האינטרנט הפרוץ (שעדיין לא כולם מבינים את הכרח הסינון), וחבל לקרר.

כמדומה שכבר עברו למערכה חדשה - על דבר האינטרנט הכשר והמסונן; וכבמאמר זה.

יתן חן

הודעהעל ידי יתן חן » ה' מאי 16, 2019 5:16 pm

דרומי כתב:שמעתי שהסופר הנכבד כתב מאמר יפה אודות הרכבת למירון בל"ג בעומר. אם שמועה זו נכונה, אודה למי שיוכל להעלות את המאמר.
רצונו שלא יסעו עם הרכבת - חילול שבת. אלא עם אגד "השומרת שבת".
אבסורד שאין כמותו.
וחוץ מזה, ההפקת לקחים משנה שעברה נכתבה בכל העיתונים, כולל המודיע, ואף תבעו אותה נציגנו האמונים על הטיפול בטובת הציבור, להפעיל את מערך הרכבות למירון ולהקל על העומסים וכו'.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 62 אורחים